Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

anika142
18. okt 2010

@deni73 ahoj,ja mam o 10 rokov menej, ja som mala vklad na 23. deň. Držím palce, treba myslieť pozitívne.

mysiatko
19. okt 2010

ahojte dievčence tak sa k vam pridávam...na vklad som bola v sobotu 16.10. tak drzte prsteky ja drzim silno vam vsetkym 🙂

anika142
19. okt 2010

@mysiatko ahoj, držím palce.

anika142
19. okt 2010

@mysiatko ako sa cítiš? a do ktorého centra chodíš? je to tvoje prvé ivf?

mysiatko
19. okt 2010

@anika142 ahoj..chodim do Heliosu v MT a je to moje 2IVF....snazim sa vôbec nepozorovat a vypla som hlavicku...nechavam to na pana boha... 🙂 🙂

anika142
19. okt 2010

ahoj, ja sa pozorujem skoro stale. Snazim sa od toho tiez vypnut ale akosi to nejde. To je moje 1.ivf Ja chodim v KE do splnu.

mysiatko
19. okt 2010

@anika142 ja som prve IVF absolvovala v splne...no zial musim konstatovat ze mne ten cudny pristup lekara vôbec nevyhovoval...viem ze niektore dievcata z fora su s tým stotoznene ale ja od lekara ktorý je zameraný týmto smerom ocakavam ovela viac...je to aj o psychike pacientky...ale kazdopadne drzim prsteky aby ti to vyslo hned na prvy krat...kedy si bola na prenos?

anika142
19. okt 2010

ahoj, mas pravdu ze ma cudny pristup, no ja som z KE a pocula som aj o druhom centre tu v KE kde ma tiez taky pristup. No pocula som ze spln ma dobre vysledky. Na prenos som bola v piatok 15.10 cize den pred tebou. No uvidime ako to dopadne. Ja som zdrava len manzel ma problem takze uvidime. My sme hladali nieco tu v KE a aj na odporucanie urologa sme tam isli.

anika142
20. okt 2010

ahojte, chcem sa opytat, mávate mierne bolesti po zavedení utrogestanu ak ho užívate. Mňa občas zvykne po cca pol hodine pobolievať. Občas sa aj zobudím na mierne bolesti. no keď ležím na chrbte tak ma to boli no keď sa otočím na bok tak je to ok. Prajem pekný deň.

mysiatko
20. okt 2010

ahoj, nie ja ziadne bolesti po utrogestane nemam, mozno niekto iny ma takúto skusenost, na kazdeho inak mozu posobit lieky

silvia545
20. okt 2010

@anika142 ani ja nemam bolesti po utrogestane 😉 ale raz tu jedna kocka pisala,ze ma bolesti po vlození utrogestanu 😉

deni73
20. okt 2010

@anika142 Ahoj, ja som bola v ten istý deň, ako ty, 15.10. Ja nemám žiadne bolesti po utrogestane. Zo začiatku som mala malé pichnutia v podbrušku, ale teraz nič... Kedy ideš na test?

heydi
20. okt 2010

@silvia545 ahoj neviem či si ma pamätáš z fora Fert.II. ako sa máš čo nové ja idem v sobotu na ET.

anika142
20. okt 2010

@deni73 ahoj, ja idem na test 29.10. čiže v piatok bud. týždeň pokiaľ si pamätám ty už ideš tento piatok na test.

deni73
20. okt 2010

@anika142 Ano, doki tak napísal, ale aj to, že mám brať lieky až do 26.-ho, takže pôjdem v pondelok. Zatiaľ žiadne príznaky... U teba?

anika142
20. okt 2010

@deni73 ahoj, u mňa je to rôzne. Často sa mi točí hlava. A stmavli mi bradavky. Samozrejme že aj pobolievajú prsia no ale to môže byť z tabletiek. Niekedy mám pocit, že tam čosi mám no nie som si istá. V tomto období by sa malo zahniezďovať ako som sa dočítala. Dosť sa pozorujem no nie som si istá či je to dobre. Nechcem byť potom sklamaná ak by to nevyšlo ale stále sa snažím myslieť pozitívne aj napriek obavám. Podľa môjho cyklu by som mala dostať v piatok mrchu tak uvidím čo a ako. Ešte som rozmýšľala či si robiť budúci týždeň test. No neviem keď bol pichnutý pregnyl aj keď už tomu bude týždeň aké dlhé má účinky. Bol by ten výsledok skreslený. No uvidíme aj keď to čakanie je na tom najhoršie.

ofs
20. okt 2010

Ahojte čakateľky,
Prišla som vás povzbudiť, vydržte, už sa vám to kráti. Ja viem, že to čakanie je najhoršie. Tie príznaky sú ozaj rôzne u každej, preto v žiadnom prípade sa netreba porovnávať. Ja si pamätám, že som normálne fungovala, akurát ma prsia boleli, a sem tam v podbrušku.
Anika ty ideš na krv do centra? A ty Deni? Mne vtedy povedal, že na krv nemusím do centra, len aby som mu zavolala aby mi dal ďalšie pokyny. Dúfam, že vás čoskoro budem nasledovať, aj keď viem, čo ma čaká, teším sa.... Anika správne si to napísala, pozitívne treba myslieť. Hlavne že vám to píšem ja, teda nie veľmi veľký optimista. Ale človekom niektoré veci otriasnu a naozaj myslím pozitívne. Držím vám palce

anika142
20. okt 2010

@ofs ahoj ano ja idem na krv do centra. Dakujem za povzbudenie.

berryvajt
20. okt 2010

@anika142 Ahoj,prepáč že ti skočím do rečí, ale ja som robila test 8 deň po ET a hneď som mala II, ináč pregnyl účinkuje 10dní, takže ak si mala PK,je to v suchu, ak nie, treba čakať.Prajem krásne diaľnice 🙂 🙂

anika142
20. okt 2010

@berryvajt ahoj, dakujem za radu mooooc

deni73
20. okt 2010

@ofs Ahoj, mne doki povedal, že nemusím ísť do centra na krv, mám to dosť ďaleko, nie som z KE, idem k svojmu gynekológovi, a mám dať vedieť výsledok. Neviem, či treba ísť raz na krv, alebo sú potom aj kontrolné testy? Berry, ja som mala PK, asi sa otestujem v nedeľu doma, aby som bola trošku pripravená, a v pondelok idem na krv. Dnes ma už bolí v podbrušku, ako keby som mala dostať menzes, uvidíme... Držte sa.

ofs
20. okt 2010

Ahoj deni
Menzes určite nedostaneš, určite, úprimne ti prajem vysoké hcg, čítala som vyššie, že máš 37, vaša túžba s manželom po dieťati musí byť silná, že? Inak krv je 100 percent, test ti robiť nebudú, keď ale chceš sprav si na pamiatku. Teda preto, lebo bude určite pozitívny výsledok.
Dajte dievčatá vedieť, pekný večer

deni73
22. okt 2010

Jaj dievčatá, som 8. deň po ET, stále žiadne príznaky, ale ani špinenie, nič. Mala by som už cítiť niečo? Alebo to nevadí, môže to dopadnúť dobre?

anika142
22. okt 2010

@deni73 ahoj, určite to dopadne dobre. Mysli pozitívne. Podľa toho čo som sa ja dočítala hneď úplne nenastanú ranné nevoľnosti a pod. To príde postupne, alebo vôbec. Poviem Ti príklad moja mamka keď mňa čakala a skôr ešte moju sestru jej nič nebolo počas oboch tehotenstiev. Žiadne závrate no absolútne nič. Akurát mi vravela, že raz jediný ju naplo. Mňa včera napínalo a sa mi točila hlava, no dnes nič. Držím palce.

deni73
22. okt 2010

@anika142 Ahoj, díky za povzbudenie. Aj moja kamarátka mi hovorí, či nechcem, aby už aj hovorili.. 🙂 .Len to čakanie! Aj ja Ti držím palce.

anika142
22. okt 2010

@deni73 ahoj, dakujem pekne. Ja som dnes mala dostat menstruaciu no nastastie neprichadza. Dufam, ze nepride par mesiacov. To cakanie na celom IVF by som povedala, ze je najhorsie, aspon pre mna a si myslim ze pre vela ludi. Ja idem az buduci tyzden v piatok na krv tak ma caka dlhy tyzden. Ty ides v pondelok? Tehu test si si nahodou nerobila este? Ja si ho chcem spravit v pondelok. Pregnyl by uz nemal ucinkovat. Skoda ze sa neviem do seba pozriet ako to tam vyzera. Nejake dvierka by sa zisli. Pekny den

deni73
22. okt 2010

@anika142 ja mám dostať menstruáciu zajtra, tiež nemám príznaky, ako som zvykla mať. Áno v pondelok idem na krv, asi preto skôr ako ty, lebo som mala aj PK. Tehu test mám iba jeden doma, urobím si až v nedeľu, som zvedavá. Dnes som sa dočítala na internete na maď. stránkach, že 1. ivf môže byť úspešné až na 48 %, to ma trošku povzbudilo 🙂 . Mohli by byť aj dvierka, alebo mať rontgenové oči. Maj sa.

anika142
22. okt 2010

@deni73 no to si ma trosku povzbudila tych 48 percent. Aj ked to cislo by mohlo byt vyssie ale uz aj to je nieco. Mne povedal doktor, ze je to na 40 percent. Maj sa pekny vikend

anika142
24. okt 2010

@deni73 ahoj, na zajtra ti držím palce. Napíš výsledok no určite bude pozitívny. Ja mam občas pichnutia, točí sa mi hlava. Zvykne ráno a večer. Máš nejaké príznaky?

deni73
24. okt 2010

@anika142 Ahoj anika, žiadne, ale ani nekrvácam. Robila som test, ale vyšiel negatívny, takže už z toho asi nič nebude. ☹ Dám vedieť. Chcem sa spýtať ešte ostatné baby, kedy dostanem menzes, keď prestanem brať tabletky, ihneď alebo po niekoľkých dňoch?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre