Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

ondre
29. okt 2010

@anika142 ahoj. ja som si myslela ze ci to nemam ten hyperstimulacny syndrom, ze mozno preto sa to neujalo. a ty si tehulka?

anika142
29. okt 2010

@ondre ahoj, bohužiaľ nie nevyšlo to, včera som bola na krv. Pôjdem na KET ak dostanem dve menštruácie,

gerdusha
30. okt 2010

ahojte babule, mozem sa pridat?

ja som dnes 5. den po ET....dnes ma chyta nejaka depka alebo co...bud to bude tym utrogestanom alebo neviem...

nemam ziadne priznaky, snazim sa moc nepozorovat, len ked zostanem na chvilu sama a nemam co robit, tak rozmyslam, ci vyslo alebo nie...a dnes rano /manzel skoro rano odisiel z domu do prace/ ma prepadol akysi strasny smutok, pocit, ze co ak to predsalen nevyslo...kelu, neviem co to ma byt, pretoze doteraz som bola uplne ok...vsetci mi hovorili ake mam hviezdicky v ociach atd...dnes som uplne down... ☹

anika142
30. okt 2010

@gerdusha ahoj, hlavu hore, snaz sa mysliet pozitivne. Drzim palce aby Ti to vyslo. Snaz sa nepozorovat. Ja som sa pocas cakania pozorovala a teraz vidim ze som robila chybu, ale to aj preto som sa pozorovala, lebo som doma bez roboty takze to preto. Mysli pozitivne. Pekny den.

luly3
30. okt 2010

@ondre ahoj ja som mala pri mojom 1 IVF strašne krče a bolesti a na 4 deň po ET
som začala aj velmy krvácať ☹ ale pri 2 IVF som to už nemala a aj som otehotnela
len HCG bolo malinke a vraj iba biochemicke 😉 teraz idem na 3 IVF v Brne 😉

babulky vám čo čakate na výsledok prajem krásne // a hladký priebeh celých 9 mesiačikou 😉 😉 😉

annamary27
30. okt 2010

@ondre chodím do Gyn Fivu a pravdupovediac mi tá fotka nechýba.Budem rada,ked sa to podarí a potom budem mať babulky odfotené 😵 😵 😵 😵 😵

ofs
31. okt 2010

Ahojte dievky, potrebujem poradiť. Som 5deń po ET, od včera ma začali bolieť priedušky, ale tak, že už aj dnes len ležím. Kašlem, no hrôza.... furt niečo riešim.... Myslím si, že mi samo neprejde, teda čaj s medom pijem na litre, ale dala som si zopár lyžičiek sirupu bronchichum. prosím uistite ma, že to môžem, neuškodí to?Vopred ďakujem za info

ofs
31. okt 2010

Annamary, ty čo si myslíš? joj, furt som v strese, dúfam, že bude všetko ok

ondre
1. nov 2010

@annamary27 Ahoj. ano to je lepsie pretoze ked tu fotku vidim tak mi je s toho tazko.Ale moc ti to prajem, aby ti to dobre dopadlo, tie // uz su na ceste k vam. treba len otvorit dvere. 😉 🙂 🙂

ondre
1. nov 2010

@luly3 Ahoj. ja som nekrvacala, ale mala som hrozne krce ked som mala pocit na mocenie.a to 2 IVF si mala akou metodou? tou istou ako pri prvom,zvysena davka liekou?mala si vsetky IVF v jednom centre?

luly3
1. nov 2010

ondre ja som hovorila o sebe!!!mala som 2 IVF v gyn-five a obidve boli pri stimulke rovnake,aj lieky aj protokol.3 IVF mam teraz no v brne reprofit,zajtra mam OPU.

monicka7299
2. nov 2010

@luly3 ja som mala 2 IVF v Iscare 2 rovnaké priebehy aj lieky a tak tam končím aj keď tam mám už vypísanú 3. žiadosť ale zrušiť sa to hádam dá ..... a silno uvažujem o Brne... zmenili Ti niečo? Výsledky Ti stačili tie z caru na slovensku? Ďakujem.

luly3
2. nov 2010

@monicka7299 hej výsledky ti stačia s caru 😉 a zmenili mi s dlhého protokolu
na krátky.žiadost pokial ju máš schválenu sa zrušit neda, prepadne ti 😉

ondre
2. nov 2010

@monicka7299 ahoj. no ako citam tak si mala 2 IVF v ISCARU neuspesne? no tak sa nemusim moc tesit. Ked mi to neklapne tak na dalsy pokus pojdem asi aj ja do toho Brna. citam ze vela bab tam chodi, len to cestovanie si neviem predstavit.

janette77
2. nov 2010

Ahojte, monicka7299, ondre a im podobne. Ja som tiez podstupila 3 neuspesne inseminacie a 2 IVF (ET a KET) v Iscare, zial neuspesne. Stalo ma to vela energie a nemalo peniazkov. Potom som na doporucenie znamej zavitala do Ferti centra v BA (Ruzinov) a teraz som zacala 7. mesiac tehotenstva. S manzelom sme stastny par, pretoze po 5 rokoch peripetii a nezdaru cakame dvojicky.🙂 Chvalim tamojsi personal, pristup. Pri vsetkej ucte k ISCAR-u sa tieto dve centra nedaju porovnat. Dokonca aj financne to bola vo Ferti centre velka ulava. Mozem len doporucit. A este nieco. Po 3. pokuse som sa vobec, ale voooobec necitila tehotna. Dokonca na jeden vecer "vykukla" aj menstruacia. Priroda je teda nevyspytatelna a ja som skoro odpadla pri telefonate o pozitivnych krvnych vysledkoch. Drzim aj vam palceky a prajem vela uspechov. Viem, cim si prechadzate a nedalo mi nepodporit vas.
Pa🙂

janette77
2. nov 2010

Este som na nieco zabudla. Hoci viem, ze je to individualne a kazdej z nas osozi nieco ine, moj pribeh spocival v tom, ze po 1. IVF (ET) som poctivo lezala doma cele dva tyzdne. Po 2. IVF (KET) som sa dokonca na radu pani bylinkarky Anky Kopacovej (ktora mi mimochodom napravala hmatom aj maternicu) stranila pocas 2-tyzdenneho pobytu doma, veskerej techniky (takze ziadna TV, pc, mobil len daleko odo mna, dokonca ani radio...). Skratka som chcela urobit maximum pre uspech. Zial, vysledkom boli slzy a sklamanie. Po 3. pokuse som si povedala, ze co sa ma stat, sa stane. Viac-menej som bola pripravena na neuspech a myslela som, ze bude este vela pokusov, kym budeme stastni. Dokonca sme si rozbehli aj adopciu, nebola som na PN, zila som klasicky zivot a vysledok - babatka ma uz krasne kopkaju.🙂))))) Hlavky hore, raz to musi vyjst!

ondre
2. nov 2010

@janette77 ahoj dakujem za tvoje povzbudenie. som rada ze vam to vyslo 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som sa uz dala v ISCARE na dalsi pokus. no ked to nevide ani teraz, urcite tam skoncim, aj ked to je uz moje druhe centrum. Ferti centrum sa nachadza kde v Ba?

janette77
2. nov 2010

Ahojky, som rada, ze som mohla aspon trosku usmernit. Naozaj mi je tema velmi blizka, kedze som si tym sama prechadzala. Adresa Ferticentra: Svätého Vincenta 5850/4, 82103 Bratislava - Ružinov, tel.: 02 4821 1610
Drzim palceky a na akekolvek otazky rada zareagujem.

deinad
2. nov 2010

Ahojte kočky ☹ , som smutna, vyzera to tak ze z toho nic nebude, musela som si presunut den kontroly na 5.11, zacala som krvacat, je mi na nic a doktor povedal, ze to nie je dobre, citim sklamanie aj ked som sa aj na to psychicky pripravovala, ale ten pocit...aj ja som pozerala fotku z ultrazvuku, ked mi tam to male vlozili. Doktor povedal, ze mam uzivat utrogestan cez usta, no je mi z toho hrozne zle, toci sa mi hlava ako po opici a je mi na odpadutie..drzte palce, aby som to zvladla. Mam zmrazene este 4 embrya, snad sa aspon jedno podari nech nemusim absolvovat vsetko odznova, len ci to stihnem do konca roka, oni totiz pred Vianocami uz zakroky nerobia..pozdravujem vsetky a drzim moc moc paste vsetkym cakatelkam, aby to Vam vyslo.

ondre
2. nov 2010

@janette77 dakujem. urcite sa na to centrum obratim, ked to neklapne teraz. je to urcite blyzsie nez Brno. drzkam ti palce aby malinke dobre rastli a posluchali ta v brusku.

heydi
2. nov 2010

@deinad nezufaj ešte to nemusi byť tak...uvidíš v piatok ja tam tiež idem rano na krv zatial mrchu nemám ale už mam pocit ako keby sa už chystala no ja mam mraziačika iba jedného.

janette77
2. nov 2010

@ondre Budem Ti drzat palceky samozrejme uz pri tomto zakroku. Ved vela parom Iscar pomohol. Budem rada, ak sa priebezne ozves. A neboj, cim viac pokusov, tym je telo nachylnejsie na prijatie embryjka. Viem dobre, kolko energie a stresov je za tym vsetkym. Mam to este zivo v pamati. Tak hor sa do dalsieho pokusu! 🙂 A aby som nezabudla, cez kabliky Ti posielam tehu virusiky.🙂))) Pa

janette77
2. nov 2010

@deinad naozaj nezufaj, moja. Ja som pred krvnymi testami dostala menstruaciu, no trvala len jeden vecer a tehotna som sa absolutne necitila, takze naozaj vydrz do testov a nestresuj sa vopred. Viem, mne sa uz lahko pise (v brusku mi kopkaju dvojicky po IVF), ale pisem z vlastnej skusenosti. Drz sa! Bola by si prekvapena, ake su tieto veci nevyspytatelne. Pa

deinad
3. nov 2010

@janette77 dakujem za povzbudive slova...ja mam menstruaciu uz 3 den a nevyzera ze by len tak skoncila mrcha jedna. mas pravdu, na istom budem az v piatok, ale ruzovo to nevidim i tak. drzim Ti palceky s dvojickami 🙂

deinad
3. nov 2010

@heydi ano ved uvidim v piatok, preto na to nechcem mysliet, ale to sa moc neda, snazim sa to tak nebrat, ved sa svet nezruti...daj vediet, ako Ti to dopadlo aj ja sa urcite ozvem

deinad
3. nov 2010

@ofs volala si do centra, kde si podstupila cyklus IVF? Necakaj radsej volaj alebo chod rovno k lekarovi, mozes mat hyperstimulacny syndrom a ten sposobuje tazkosti s dychanim a to je potom vazne..netreba to riskovat...

ondre
3. nov 2010

@janette77 dakujem si moc mila a samozrejme ze ta priebezne budem informovat. no dufam za som tie virusiky dostala ja a nie moj partner. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ofs
3. nov 2010

ahoj deinad, no to som sa najprv zľakla, čo mi píšeš. Ale tak snáď nie, ja nemám problém s dýchaním, ja mám hnusný kašeľ a bolia ma priedušky. Ale dnes už lepšie, zato oveľa lepšie, pomohla mi určite aj husacia masť, aj sirup, ktorý môžem. Hrdlo ma pobolieva, ale je to oveľa lepšie, poctivo ležím aj budem. Škoda, že som ochorela, ale verím, verím a verím.....

deinad
3. nov 2010

@ofs no este ze je to "len" choroba...lebo o tom syndrome som vela citala a aj u mna sa zacal rozvijat a po 3 dnoch po odobrati vajicok som myslela ze ma roztrhne a to doslova...no a ked som citala ake je to nebezpecne, hned som volala doktorovi, nastastie potom mi to zacalo ustupovat same od seba....takze tak...ale drz sa liec sa a mysli pozitivne, ako mi tu vsetky radia 🙂)), budem sa podla toho riadit aj ja, aj ked tazko, ale co uz...

deinad
3. nov 2010

@ofs a prepac, ak som Ta vystrasila, ale ja som sa tusim viac, ako som citala, co si pisala...ale este ze si to uviedla na pravu mieru 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre