Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

belisima10936
13. sep 2010

@annamary27 Dakujem za odpoved a asi ja vydrzim k doktorovy, lebo ozaj sa bojim co test ukaze .Takto si pockam na nazor odbornika a ako hovoris potom by som si ho spravila.Ale zacala som uz aj troska spinit tak sa bojkam, snazim sa byt v pohode ale myslienky cloveka napadaju.

7bambulik9
14. sep 2010

@belisima10936 ahoj no v mojom prípade je to asi menzes takže som už vysadila lieky. držím palečky aspoň tebe

renka77
14. sep 2010

@7bambulik9 ahoj krvacas velmi? no to este nic neznamena a v kazdom pripade pokracuj v liekoch az do kontroly,ak by si silnejsie krvacala tak utrogestan si davaj cez usta,ale urcite pokracuj v liekoch 😉 mas aj duphaston? ja po prvom ET som zacala krvacat strasne silno,taku som ani mrchu namala nikdy a strasne bolesti,ale ked som volala do centra kazali mi brat lieky dalej 😉 tak nezufaj 😉

renka77
14. sep 2010

@dany79 dakujem za odpoved,tak uz by to malo pomaly ustat,na sono idem az 20.9.dnes este cakam vysledky od mojho gynekol.z krvi tak uvidime 😉 drzkajte sa 🙂

7bambulik9
14. sep 2010

@renka77 a aký si mala výsledok?

renka77
14. sep 2010

@7bambulik9 no ten bol neuspesny 😒 teraz som po KET a ten je pozitivny 🙂 tak ako krvacas velmi silno aj z bolestami?alebo len slabo

7bambulik9
14. sep 2010

@renka77 bolesti boli len pred krvacanim teraz nemám...dnes to nie je nejako silné

renka77
14. sep 2010

@7bambulik9 no vidis tak pekne zober lieciky 🙂 ja som teraz 19 den po KET a tiez dost spinim uz 7 den a v poho,akurat,ze mi zdvihli davku utrog.a navyse beriem duph.tak nad tym nerozmyslaj a mysli na nieco pekne,ono sa to lahko povie,ja viem,ale skus citat knihu,alebo si pozri film...a skus zavolat do centra mozno ti tiez zvysia davku 😉

7bambulik9
14. sep 2010

@renka77 volala som v Gynfive zvysit davku? haha prvá krát som bola tehu a dosť vysoké hodnoty a na dalsej kontrole mi začali klesať tak hned mi dali vysadiť...neriešili nič. Volala som ráno a mám brať ďalej lieky a uvidíme až o týždeň podľa výsledkov. sestrička bola dosť nevrlá. asi som si dovolila dosť ju ráno otravovať ten prístup je otras.

renka77
14. sep 2010

@7bambulik9 tak to ma mrzi,ze maju taky pristup,uz som niekde v inej diskusii citala o hroznom pristupe sestry k pacientkam,len neviem v ktorom centre to bolo,v heliose v MT take nieco nehrozi,tam su vsetci velmi zlati,aspon sa pokus na to nemysliet a hlavne nohy hore a co najviac oddychuj 😉 hlavne teraz ked spinis,tak drzim palceky 🙂

lilinka81
14. sep 2010

@7bambulik9 ani ma to neprekvapuje ze v GF maju taky pristup,ja tam chodim tiez a nemozem povedat ze by boli prijemny a hlavne ked mas nejaky problem sa ukazu 😠 ,tiez mam s nimi zlu skusenost a veela bab tiez! Ale co uz ked tam ma veela mrazacikov,dalsi cyklus by som tam urcite nesla !!! Ale drz sa anenechaj sa odradit,urcite si tehulkaa 😵

renka77
14. sep 2010

@dany79 mam vysledky zo vcerajsej krvicky od mojho gyn.hcg stuplo z 519na 1647 za 4 dni to je super nie? aspon to ma tesi,ked uz to spinenie ma tak trapi 😵 zatial papa

lilinka81
14. sep 2010

@renka77 naaadhera 😵 ,..len tak dalej...a mi ostatne ta budeme nasledovat 😀

renka77
14. sep 2010

@lilinka81 samozrejme ze ma budete nasledovat 🙂 nad inou moznostou ani nerozmyslajte 😵 drzim Vam vsetkym palceky 😉

7bambulik9
14. sep 2010

@renka77 no už mám výsledky z krvy 0hcg

renka77
14. sep 2010

@7bambulik9 to ma fakt mrzi ☹ mas nejakych mrazacikov? hlavu hore,raz to musi vyjst,ja viem ze je to bolestive,ale ak su mrazaciky,tak buduci mesiac mozes ist znova 😉 mna aspon to potesilo,ze som mohla ist hned po dalsej mrche

7bambulik9
14. sep 2010

už mám len 1 ho po kultivácii. Jednému šancu nedávam.Ale lekár spomínal,že ak to teraz nevíde, tak skusime laparoskopiu. Nemám ani prefuky ani lapar.

holly74
14. sep 2010

@renka77 Reni, supiš! Len tak ďalej 😎 😎 😎

dany79
14. sep 2010

@renka77 ahoj reni 🙂 tak to je naaadhera 🙂 moc moc drzim palceky, aby sme to obe zvladli do stastneho konca v podobe nasich drobcekov v nasom naruci 😉 Ja som dnes bola v Heliose na sone a presne ako som predpokladala...drobcek ma 6,2 mm co zodpoveda 6tt+3 🙂 a ja mam dnes 6+2 a to vcera ked mi robili sono v nemocnici, tak nam namerali iba 2,4 mm...neviem,ci bol opity ci co ten lekar...skoda slov cele nase statne zdravotnictvo.akcia srdiecka bola v poriadku, dnes som ho aj pocula 🙂 Nadherny to zvuk 🙂 Na dalsie sono ideme az 5.10. a objednala som sa v Heliose, lebo im doverujem. Nasli mi tam aj maly hematom, tak verim, ze sa vstreba a nebude malemu robit problemy. Drzim vam vsetkym moc moc palce 🙂 😵 😵 😵 a Reni informuj ma 😉 😵

dany79
14. sep 2010

@7bambulik9 Ahojcek, to vies u kazdeho je to ine, u mna sa spinenie objavilo na 14ty den po KET. Treba verit, ze je vsetko v poriadku. Ono to tvoje slabucke krvacanie mohlo sposobit strasne vela veci a ani lekari presne nevedia urcit, co je pricinou. Len prosim ta kasli na vsetky testy, vydrz to do krvneho testu, ten je nejspolahlivejsi 😉 hlavu hore a pozitivne myslienky, aby sa drobcekovi u teba pacilo, lebo on citi, ak si neni v poriadku. U mna to pomohlo, tak verim, ze dobra nalada, pekne myslienky a hlavne usmev na tvari pomozu aj tebe 😉 Moc moc drzim palceky 🙂 Daj potom vediet 😉

renka77
14. sep 2010

@dany79 ahojky ja idem vo stvrtok som sa objednala do heliosu,ohladom toho spinenia a doktorka mi presne povedala,ze mam asi hematom 😒 ale uvidime mozno ho uz pomaly vyplavuje 😉 tym skratkam ako 6tt+3 a pod. este velmi nerozumiem 😕 ale v poho,zatial sa opatrujte a oddychujte 😉

7bambulik9
14. sep 2010

@dany79 moja vieš, dosť často sa mi stáva,že niektoré veci viem dopredu a momentálne som si bola 100%, že neni šanca. Preto som išla s kamoškoou do nemocnice na krv tak ako som to cítila. A výsledok je 0 HCG. Ale beriem to športovo najviac to bolelo včera keď som začala krvácať. 25.9 v piatok idem na konzultáciu a uvidíme. mám už iba 1 mrazáčik, ktorý bol po kultivácii tak si ho dám asi vložiť....1 má asi menšiu šancu sa udržať ako 2. Lebo už mi navrhol lekár aj laparoskopiu, ktorú nemám ani prefuky.
Držím Vám, všetkým ostatným päšte a nech Vám to víde ste silné baby....prajem Vám to z celého srdiečka

dany79
14. sep 2010

@7bambulik9 To ma moc mrzi, ale nezufaj, raz sa to musi podarit. Mne vkladali tiez ibe jedno embryjko pri ET a jedno pri KET a vidis, podarilo sa. My uz viac mraziacikov nemame,mali sme iba dve pouzitelne embryjka. Inak skor si myslim, ze by bola pre teba lepsia hysteroskopia, ako laparka prefuk. ak je problem v tom, ze sa malemu nadari u teba zahniezdit. Ale ja nie som doktor 🙂 Nebojkaj, nakazis sa nasou dobrou ladadou a tehubacilcekmi a nabuduce sa to uz podari 😉 Drzim palceky 😉

dany79
14. sep 2010

@renka77 Ved oni ti povedia, ci mas hematom, alebo nem. Ale neboj, bude to dobre. Mne dnes predpisali k utrogestanu aj duphaston a chcem si ist kupit este Ascorutin, ktorym ma krmili v nemocnici a verim, ze sa ten skaredy hematom rozpusti 🙂 Inak 6tt+3 znamena, ze male je vo velkosti zodpovedajucej 6temu tyzdnu a 3tiemu dnu, aj ked v skutocnosti som 6tt+2 🙂 Pocita sa to od prveho dna poslednej menstruacie. Napr. ak si mala prvy den poslednu mrchu 6.8.2010 dnes by si bola 5 tt+4 dni. Snad som to dobre vypocitala 🙂 A to ktory den to vyzera podla velkosti drobceka ti povedia podla sona. Zmeraju ho a im to tam rovno pise, ze kolky tyzden a kolky den to je podla dlzky 🙂

monicka7299
14. sep 2010

ahojte, ja som dnes 8. deň po ET bez PK a urobila som si test - je tam úúúúplne iba taký duch druhej čiarky (skoro nič vytlačené očami pretože ju tam silno chcem vidieť) - je to ešte pregnyl??

silvia545
14. sep 2010

ahojte kocky 😉
mozem sa vás spytat,,ci je tu niektorá,,ktorej vkladali len jedno embryjko,,vo stvrtok mam ET,,z 5 sa im podarilo oplodnit len 2,,vcera som bola na OPU,,dnes mi embryologicka povedala,ze to jedno sa zacalo rychlo delit a to druhé zatial nic,,ze este sa moze aj to zacat delit 😉 tak som zatial smutná,,ale verím tomu,ze to jedno poriadne zabojuje a bude bojovat celych 9 mesiacov 🙂 dakujem za odpoved 🙂

monicka7299
14. sep 2010

@silvia545 mne - 1 kúsok. V piatok som mala OPU (1 vajíčko 😖 ) a v pondelok mi ho vložili a malo 8 buniek. Na 1. IVF som mala 2 vajíčka a na 3.deň mi ich vložili a mali obe len 2 bunky...

dany79
14. sep 2010

@silvia545 Ahoj, mne vkladali 1 embryjko aj pri ET aj pri KET, boli v stadiu expandovanej blastocysty a podarilo sa. KET nam vysiel a dnes sme 6tt+2 🙂 Drzim palceky 🙂 A treba pozitivne mysliet, uz si pripadam ako pokazeny gramofon, lebo to tu kazdej nadejnej cakatelke pisem dokola 🙂 Ale fakt to zabera. A kasli na testy, pockaj do krvneho testu, nech sa zbytocne nestresujes 😉

sakura
14. sep 2010

@monicka7299
aj mne vkladali jedno 8 bunkové a ujalo sa 🙂 Uvidíš že aj tvoje sa ujme 😉 Držím palce 😵 😵 😵

silvia545
14. sep 2010

dakujem monicka 😉
aspon si ma povzbudila,,toto cakanie je hrozné,,ale snazím sa nemysliet nato 😵 ja som mala pri 1 ivf 4,,dve mi vlozili a dve sa prestali vyvíjat,,tak sme nemali ani mrazacikov,,a teraz to bude to isté 😵 drzím ti velmi palce aby sa ti ciarocky na teste viac a viac zviditelnovali a mala si tam riadne kolajnice 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre