Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

blcha76
7. okt 2014

@anielik123456789 Končím 20tt.

ingrid0105
7. okt 2014

@babo78 ahoj drzim palceky nech sa zadari a oyvi sa ked budes mat po 🙂

ingrid0105
7. okt 2014

@blcha76 supeeeeer! tak drzim palce nech sa to zajtra len potvrdi ze je zdravucka a ze je to dievcatko 🙂

babo78
7. okt 2014

@ingrid0105 uz cakam aj ked to mam az o 11.15 ale priatel musel byt na 11 tu v praci a potreboval podpisat papiere.tak az len cakat 🙂

blcha76
7. okt 2014

@babo78 Držím silno palce nech sa fazuľka krásne uhniezdi 🙂 🙂 🙂

blcha76
7. okt 2014

@ingrid0105 Ďakujem!

ingrid0105
7. okt 2014

@babo78 tak to uz bude za chvilku, a embryologicka uz sa s vami rozpravala?

babo78
7. okt 2014

@blcha76 dakujem krasne. Verim ze ano a obidve 🙂

babo78
7. okt 2014

@ingrid0105 uz ano,vlozia dve 🙂

ingrid0105
7. okt 2014

@babo78 tal uz mas asi po, kolkobunkove ti vkladali?

babo78
7. okt 2014

@ingrid0105 este stale cakam,maju sklz.tusim hovoril ze budu dvojbunkove.co to znamena?

ingrid0105
7. okt 2014

@babo78 no to su mrazene hned po oplodneni 1 den 🙂

ingrid0105
7. okt 2014

@ingrid0105 ja som mala takto pred KET 3 a 5 bunkove, teraz uz viem ze to bolo zbytocne lebo sa maju delit parne

ingrid0105
7. okt 2014

@babo78 som si napisala 🙂 ja som mal pred KET 3 a 5 bunkove, maju sa delit parne takze neviem aky to malo zmysel to skusat u mna, aj tak to nevyslo 😒

katka17044
7. okt 2014

Ahojte baby, tak chcela by som vam napisat ako som dopadla na reprodukcnej imunologie. Ostala som normálne v soku a som velmi rada, ze som tam nakoniec bola, vlastne som konecne zistila preco sa nam nedari otehotniet... a toto vsetko nevedeli zistit v centre a stacilo tak malo... :( a vďaka jednemu vysetreniu vieme tak vela... vsetkym, ktore neviete preco sa vam nedari vam odporucam toto vysetrenie... a predstavte si v com som ostala uplne v soku... tu v ba v centre nam robili spermiogram... manzel ho mal ukazkovy vsetko uplne super....a tam robia nejaké ine vysetrenie z ejakulatu a zistili mu dost zavaznu vec takze uplne zbytocne sa clovek prirodzene snazil... je to sila... nikdy som o tom nepocula ale vraj ma znizenu vitalitu spermii a poskodenu integritu akrozomu... znamena to, ze na spermii ma obal ktory je hruby naruseny a neprerusi sa vtedy kedy sa ma aby sa dostal k vajicku... v zivote by ma nenapadlo ze nieco taketo moze byt ked spermiogram mal dobry, takze urcite odporucam ak mate problem urobit manzelovi toto vysetrenie... stalo to 40eur. takze to znamena, ze prirodzene velky problem a toto nam v centre nezistili..ale umelo nie je problem... ale treba dat napichnut a uz nie je ziaden problem... a nikdy sa nespytala embryologicka ci nahodou nie je takyto problem....takze urcite si uz budem davat len napichovat, takze zrejme preto sa nam nedarilo prirodzene... a preco som vzdy okolo 4-5 tt potratila mi tiez zistili vytváram si protilatky proti spermiam.... tiez pre mna velky sok... ved v gynfive v r. 2011 mi to robili ako prve a povedali, ze si nevytvaram tak som uplne v soku... to znamena, ze ked mi vlozili embryjko pri ivf tak to este vzdy obsahovalo spermie a tym padom telo ho vypudilo... des...a to stacilo tak malo.... uzivat 2-3 mesiace prednison.... takze asi tak, som velmi prekvapena... a velmi sa tesim, ze sme tam boli a teda za 3 tyzdne tam este idem na nejake odbery a 4.novembra mi urcia liecbu, takze pravdepodobne 2-3 mesiace budem brat lieky kym sa znizia protilatky a potom sup ivf (chcem to poriadne preliečiť a ziadne náhlenie do ivf) a verim, ze uz tomu nebude co branit.... ale rozmyslam silno ci v gyn five.. uz len kvoli tomu, ze ako je mozne, ze nezistili ze vytvaram protilatky na spermie a len ma hrnu do ivf a preco, ked to aj tak vypudím z tela... :( hrozne fakt... takze rozmyslam ist do Brna... Ale chcem tam este ist a spytat sa na to co mi na to povedia.. Takze baby vrelo vam odporucam reprodukcnu imunologiu... A chcela by som touto cestou velmi podakovat Radine, lebo vďaka nej som tam išla- ja by som o tom ani nevedela... Takže veľké ďakujem... Konecne viem pricinu a to je uz velky krok k úspechu...
tu je k tomu link
http://cs.wikipedia.org/wiki/Akrozom

katka17044
7. okt 2014

@radina Ahoj strasne moc ti chcem podakovat... vdaka tebe som sa veelmi moc posunula vpred... nejak okolo juna si mi poradila rep. imunologiu o ktorej som vobec nepocula a v centre mi tiez o tom nikto nepovedal... a vdaka tebe som tam isla a zistili mi 2 zavazne veci preco sa nam nedari otehotniet... TAKZE VELKE ĎAKUJEM

radina
7. okt 2014

@katka17044 super, perfis, tesim sa 😉 ja som sa to tiez docitala tu na mk, ked som patrala po pricinach. len som mala asi stastie, ze som na to natrafila uz pred cca 2 rokmi 😉 stalo to vela precitanych stran na mk 😀
ja som ten prednison brala asi 4 mesiace 5mg a potom som si to znizila na 2,5, plus ten intralipid a teraz mam posledne vysledky v norme ! 😉

radina
7. okt 2014

@katka17044 V centrach mi povedali, ze repr. imunologia je blbost ! ze mame vsetky (pacientky) vysledky jak cez kopirak. tak mne stacilo vidiet tie dakovne listy a fotky deti v cakarni u madara v prahe a vedela som, ze som na spravnej ceste. 😉

katka17044
7. okt 2014

@radina ano presne mas pravdu a mozem sa ta spytat ty si mala ake vysledky? Neviem ake to mam ja ci tiez az 4 mesiace budem musiet brat aj si to dobre znasala ten liek? Teraz neviem ty uz mas babatko ze?

radina
7. okt 2014

@katka17044 u madara v prahe som mala mierne zvysene protilatky proti spermosom. ostatne ok, co tohto tyka. od neho som mala predpisanu liecbu 6-8 tyzdnov pred ivf prednison a sex len s kondomom, nech sa imunita ukludni. potom bez ochrany len v case ovu. tym padom mi uz v medirexe robili len tie parametre, ako Nk bunky, ana, tnf alfa, a dalsie, ale tie prve tri som mala mimo normu ,ale nie velmi. ja som si ten cas naordinovala sama, ale v podstate sme boli s dr dohodnute, ze tak ako mi to kazal madar, ale ja som musela odlozit ivf a nechcela som prednison vysadit ,tak som ho brala dhsie, vlastne potom az do 16tt. ja som teraz tehu v 20tt. 😉

ingrid0105
7. okt 2014

@katka17044 super sa tesim , vidis sama si prisla na to ze GF nie je to prave orechove. Ja uz im neverim a ked tam prides s vysledkami tak ti povedia ze vtedy ked ich roboli oni boli OK. Drzim palce a urcite sa zadari teaz uz. Viem ze ty si aj mala nejake HCG v krvi ale teraz uz vies preco tak malo a preco to nevyslo. Kopa zien si porobi vysledky a oni potom robia uz len cistu robotu a zvysuju si statistiky uspesnymi tehotenstvami

radina
7. okt 2014

@katka17044 jaj, a nic mi z toho nebolo, skor mi ustupila alergia 😀 ... ako mozes z toho pribrat, tak ale nahodis dopredu zdravy zivotny styl, co je i tak dobre pred ivf. dr povedala, ze to je moc mala davka, na nejake negativa, viem ze baby tu mali na to nejaku reakciu , tak dostali medrol miesto toho. moze sa brat pol roka a potom prestavka, ale su ludia ,co to beru na ine veci, napr astmu aj dlhodobo a v ovela vyssich davkach.

katka17044
7. okt 2014

@radina jej tak to ti silno drzim palceky krááásne 20tt. Tak asi aj mne daju taku liecbu tak sa na to tesim... a kde si bola na vklade?

katka17044
7. okt 2014

@radina jej tak to je super lebo ja som aj alergička tak mi to moze aj na to pomoct...

katka17044
7. okt 2014

@ingrid0105 mas pravdu presne ako si to napisala...a mozem sa spytat ako to prebieha v tom Brne ako casto tam musis dochadzat co sa odberov krvi tyka a tak? Lebo zvažujem to ist skusit tam.

radina
7. okt 2014

@katka17044 na Antolskej, dalsi plan bolo brno. kam pojdes ty? brno? to ti potom odporucam sa objednat na konzultaciu hodne dopredu, lebo maju natresk, aspon v tom RF.

blcha76
7. okt 2014

@radina Ahoj, ako tehulkuješ? Všetko v poriadku? Vieš už aj pohlavie?

radina
7. okt 2014

@blcha76 ahoj, relativne dobre, ale stale na rizikovom, ale to vlastne dokonca. buduci tyzden mam morfo, tak trpnem, plus mam nejake komplikacie, takze ciel je vydzat aspon 2 mes. este. od vcera uz viem naisto, vyvalilo na nas vajcoska 😀

katka17044
7. okt 2014

@radina aha a bola si tam spokojna? ano rozmyslam nad Brnom ale teda neviem este presne

blcha76
7. okt 2014

@radina Ja som chvalabohu v pohode. Vlastne vôbec nič zvláštne necítim, ako keby som ani tehu nebola. Už sa mi to zdalo až čudné, že či je všetko v poriadku, ale po dnešnej kontrole som pokojnejšia. Zajtra idem na to morfologické sono do BA, tak som strašne zvedavá a trošku nervózna. Snáď to dobre dopadne 🙂 ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre