Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

katka17044
21. aug 2015

@isabella22 neviem uz ani ja v com to moze byt ci mam nieco zle v maternici alebo su zle embryjka neviem tak mam v gf este jedno tak uvidim co povedia ze kedy

sobka
21. aug 2015

@ada274 gratulujem, super ze vam to nakoniec vyslo, ale to vyslo az po liecbe od dr Malickovej? Co si brala na celiakiu? Ci si len zmenila stravu? A cytokiny si preliecila tiez a az tak to vyslo? Ja neviem..no uvidim na co mi pridu...mam toho uz plne zuby..ty si aspon nemala tolko stimuliek a zjavne si mala vela kvalitnych embryok...vkladali ste vzdy po jednom? Ake embrya ti vkladali?

sobka
21. aug 2015

@ada274 dakujem za povzbudenie...stale verime, inak by sme to uz davno vzdali...dr mi vravel, ze taky pripad ako ja sice ma, ale su to chore zeny....a mne nikdy na nic zavazne neprisli..takze som v brne exemplar😉

sobka
21. aug 2015

@marculik ja som tiez chodila ku stelclovi..teraz patrim k machacovi....som spokojna..len uz nech to vyjde...embryoglue je reklamny tah a je to blbost....mala som to zo zaciatku..nepomohlo...potom som si to uz nikdy nedala a dva krat to bez neho vyslo. Doki vravel, ze ak je kvalitne embryo..chyti sa aj na creve...doteraz na ten vyrok nezabudnem...sam mi ukazal statistiky z tej firmy..co lepidlo vyraba a krivil ustami, ze no nic moc ale ponukat to musia, kedze maju s tou firmou zmluvu aj kvoli inym liekom...je to vsetko o prachoch , nie o uspesnosti..v Brne sa len tomu zasmiali..keby to lepidlo bolo taka spicka a mali s nou centra vysledky, myslis, ze by mi to pri tolkych neuspechoch neponukli? Vsak by zarobili a pre mna tych 150eur navyse by pri tolkych prachoch, co sme do tych ivfiek dali bola "malina" zaplatit...uz som skepticka...ale uz som si presla naozaj asi vsetkym...tak uvazujem s lekarmi v brne realne...ale dakujem za oporu 😉

ada274
21. aug 2015

@sobka nie nie mala ma uz 5 rokov a typujem ze som ochorela niekedy po porode. U malickovej som bola pred rokom. Liecim sa tym ze som bezlepkovej diete. Cytokiny mi riesila dr. Bergendiova v imunovitale imunoglobulinmi. Pekne sa to po nich upravilo.
Prve dve stimulacie boli v iscare kratky protokol, embrya nic moc kvalita vkladane na 2. Den . Dokopy v oboch stimulkach asi 5. Nikdy ani tuk hcg. Potom som zmenila centrum na helios mala som dlhy protokol 9 blastocystami. 7 blastocyst a opat nic. Po 8. som si odskocila na sluzubke s tym ze aj tak z toho nic nebude, chodila som do prace nic som neriesila. Tolko negat. Testov takze co by som riesila. Chcela som si ich dat odtransferovat vsetky a ist potom do brna. No a potom prisiel sok lebo som mala pozit. Test a krv a uspesne som porodila. Ked mala dcerka 2 roky isla som si do martina po posledne. Test pozit. Od 6. Dna hcg pekne na 10 den a potom zrazu spadlo dole a nic z toho nebolo. Musela som mat uz zlu imunologiu z dovodu gastro problemov. Kym som sa dostala k malickovej presiel rok a medzitym som mala dalsiu stimulaciu to uz ale v brne. 2 transfery opat nic. Muz mi to stopol s tym ze mi nedovoli ist na dalsi transfer kym nebudem fit. Zacala som studovat konika a zhanat si info co vsetko mozem urobit aby to vyslo. Takze najprv malickova potom dieta a vo finale imuno. No a klasika som sledovana na hematologii. V pondelok som si bola po posledne emryo takze som v ocakavani ako to dopadne a ci to stalo za tu vsetku namahu.

sobka
21. aug 2015

@marculik prednison je kortikoid..svinstvo..mne z toho teraz strasne padaju vlasy...uz ho sice neberiem..ale aj tak nezabral...zvykne sa predpisovat kvoli slabej alebo vysokej imunite...a zvyknu ho davat preventivne v brne..lebo aj tak ho , ak budes mat zle vysledky ,na imonologii predpisu ..len to alebo medrol..je to aj jedno aj druhe kortikoid...😢

ada274
21. aug 2015

@sobka inac aj nieco take machac vravel. Jemu som sa javila zdrava. Az na to ze som skoncila 5x do roka na antibiotikach. Tak som s nim dala rec o malickovej a on ze vsak chodte nic tym nepokazite. Tak som sla. Trochu mi pripominas moj pripad. Lebo ked som si chodila po embrya do heliosu tiez som bola fit.

sobka
21. aug 2015

@ada274 juj tak drzim palce aby to vyslo...ako sa citis? Neboj..verim, ze liecba zabrala a urcite sa podari...vela si si aj ty tym vsetkym presla, ale urcite, aj ked sme uz starsie, urcite sa dockate...zeny aj po 40 zazracne zrazu otehu...a dovtedy, kym boli mlade ani tuk. Niekedy mam pocit, ze ideme zbytocne proti prirode...a ona aj tak najlepsie vie, kedy mame sa stat matkami v tom nasom zivote..aj ked robime vsetko pre to, aby to konecne vyslo, aj tak raz natrafime na to spravne embryjko, len my to nevieme, kedy sa tak stane😊ale netreba prestavat verit, musime bojovat...len ti, co sa nevzdavaju, vyhravaju😉

sobka
21. aug 2015

@ada274 ja praveze zas nikdy niesom chora...ja mam asi skor tu vysoku imunitu...ja som skor alergik..tak budem cakat s tebou, verim, ze sa to podari...bolo pekne letne obdobie..modry mesiac..musime verit aj v tie nadprirodzene sily prirody😊😊

ada274
21. aug 2015

@sobka no ja sa podpisujem pod to co pises. Cim viac chceme a vymyslame tym viac to nejde. Niekde som citala ako podvedomy stres a tlak kt. Same na seba vytvarame narusuje tu krehku hormonalnu rovnovahu zodpo ednu za to aby to klaplo. Ja som manzela ukecala na adopciu vtedy pred 5 rokmi lebo som uz neverila ani trochu. Ale nechcela som tam tie deti moje nechat tak som chodila uz rutinne na tie transfery. Ked na malu pozeram stale mi to pride ako scifi ze ja mam vlastne dieta.

ada274
21. aug 2015

@sobka dakujem za drzanie palcov. Na tvojom mieste navstivim Malickovu ona je stary praktik. Nieze by som neverila dr. Na slovensku ale je fakt ze reproimunologia je na slovensku v plienkach. Moja gastro dr. Sa na smrt urazila ked som jej doniesla vysledky z prahy. Taka reakcia bola ze zase ich cesi idu poucat. Vydalo by na mensi pribeh co som si s nou uzila. Co si nevybojujes nemas. Chyba mi tu nejaky komplexny liecebny pristup kt. By riesil tu nasu neschopnost pocat od zakladov vratane psychlogickeho poradenstva. To puzzle skladame uplne sami aspon ja to tak citim.

isabella22
22. aug 2015

@katka17044 hysteroskopiu ti nerobili?kukli by maternicu a tak...no mozno aj to.posledne zabojuje a na vsetko.ostatne zabudnes☺

katka17044
22. aug 2015

@isabella22 to mi este nerobili ja som cely cas myslela ze to sa robi spolu s laparoskopiou. Tak asi by bolo dobre to urobit teraz pred vkladom. Nevies po akej dobe sa potom da ísť na vklad?

1laura1234
22. aug 2015

Dievcata prosim Vas som 10 den po ET a ma priserne bolia nohy a krize.Mali ste to niektorá,dali ste si na to nieco,ci len vydrzat?Test mam robit v pondelok a nechcem nejak pchat do seba lieky ked nemusim.Dakujem.

isabella22
22. aug 2015

@katka17044 mozes aj v ten cyklus....to.je lahka operacia....asi by bolo vhodne ju urobit

katka17044
22. aug 2015

@1laura1234 aj ja som to mala nejak som to vydrzala potom preslo krize som si nahrievala a na nohy nejaku chladivu masticku ked tak.

katka17044
22. aug 2015

@isabella22 tak asi to tak spravim a pred vkladom by som to este dala spravit

1laura1234
22. aug 2015

@katka17044 dakujem krasne za radu.

isabella22
22. aug 2015

@katka17044 ak stihned predoperacne a pod.jasne.....ale moja este ani teraz nemas vylucene tehu a uz rozmyslas dopredu....

katka17044
22. aug 2015

@isabella22 no v toto uz vobec neverim... :( uz to mam skor opacne ze sa bojim aby to ostalo lebo by som musela ist na laparoskopiu ci to nie je niekde mimo ked tak pomaly narastá... no je to cele tazke... tak studujem teraz kadeco na nete... vlastne manzel ma teratozoospermiu 96% a neviem uz ci aj to to nejak neovplyvňuje i ked davame aj icsi a oplodia sa dokonca aj bez napichnutia tak uz naozaj neviem v com moze byt problém. Ale tu maternicu si dost pravdepodobne dam pozriet

isabella22
22. aug 2015

@katka17044 vies co?ja necitam radsej uz nic lebo tiez som si muslela kadeco pichala ma jedna strana nic nebolo vidno a uz som myslela ze mam mimimaternicove.....teraz keby mam citat dalej a niektorej uz bolo vidiet plodik a mne zase nkc to by som sa zblaznila 😖 inokedy by som si pomyslela ze co su to 2 tyzdne a teraz pocitam sekundy kedy prejdu...aj my mame dokonca oligotheratozomia....my sme si dali picsi a az teraz sa chytilo uz len dajak dobojovat

katka17044
22. aug 2015

@isabella22 ta picsi to je to ze vyberu dobrú spermiu a rozdiel od icsi je ten ze tam napichnú spermiu a nevie sa ci je v poriadku?

isabella22
22. aug 2015

@katka17044 picsi je ze tu spermijku na viazu na kys.hyaluronovu ktora je kompatibilna s vajickom....vraj sa lepsie akoby ,,zohraju"...aj tak si myslim ze vela zalezi na kvalite embyjka a ako ho vedia kultivovat....

katka17044
22. aug 2015

@isabella22 to je pravda tak potom to by sme mali dat lebo my sme davali len icsi a moze byt ze dali taku co spolu nepasovali

isabella22
22. aug 2015

@katka17044 onompicsi sa dava pri zle fragmentacii spermii....my sme mali velmi vela poskodenych....

katka17044
22. aug 2015

@isabella22 aha manzel ma ze percento spermií bez fragmentacie 83% referencne hodnoty su do 70%

isabella22
22. aug 2015

@katka17044 ale tam asi nebude problem ked sa vam vajka aj klasicky oplodnili....pokial mas vsetky vysetrenia v pohode okrem teda imunologie tak by som tu OPE vyskusala...

katka17044
22. aug 2015

@isabella22 to OPE co znamena?

isabella22
22. aug 2015

@katka17044 operacia

katka17044
22. aug 2015

@isabella22 aha ano to by som si mala dat spravit

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre