Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

silvik1
1. júl 2014

@babo78 ahojky. príprava na KET je taká, že od 1 DC berieš estrofem 3x2, okolo 14 DC je ultrazvuk a nasadí sa utrogestan 3 x 2. vklad zvykne byť na nejaký 16 - 18 DC. ja som dodatočne brala aj prednison a kyselinu listovú. a estrofem len 2 x 1 lebo ma z neho hrozne bolela hlava. ale pomáhala som si čajom gynastan. ale pred KET by si mala ísť na konzultáciu (teraz si mala ET, či ? ) - dostaneš totiž na to zvlášť protokol kde bude popísané to čo som Ti napísala už vyššie.

babo78
1. júl 2014

@silvik1 Ahoj, teraz som po prvom IVF. Ja som uz tolko kyseliny listovej do seba dala - inofolicu ze az... pred IVF som uzivala gynex a od dnes som zacla zase. Neviem co urobit, ci sa objednat na konzultaciu a pockat chvilocku nech si oddychnem psychicky aj tak celkovo. Teraz ma to dost zlomilo, ze to bolo neuspesne.

silvik1
1. júl 2014

@babo78 ja som si dala vždy po neúspechu pauzu - potrebovala som to hlavne psychicky, nie sme predsa stroje bez emócií. ja kyselinu listovú musím lebo na hemato mi zistili, že jej mám málo. tiež som si objednala gynex, začnem to užívať. okrem toho som hneď v piatok po negatívnej krvi objednala dovolenku, takže ideme s manžom na 11 dní do Turecka totálne vypnúť.

babo78
1. júl 2014

@silvik1 Tak to si urobila super s tou dovolenkou. A kolko si si vzdy dala pauzu? Ved to sme aj my dnes rano po krvi riesili s priatelom, ze ci si nedat aspon tento nasledujuci cykôus pauzu a potom az ten dalsi v auguste. Lebo clovek je emocne a psychicky uplne vyždimany.

silvik1
1. júl 2014

@babo78 to je individuálne. ja som mala 1. IVF v septembri (najprv potvrdené tehu, ale druhá krv negatívna). tak som si dala urobiť hemato vyšetrenie a to sa ťahalo trochu dlhšie. KET som mala až na ďalší rok v apríli, ale to aj kvôli tomu, že mi v novembri umrel otec. pauzu medzi KET a 2 IVF som mala asi 3 mesiace. a medzi 2 IVF (ten istý scenár ako pri prvom, prvá krv pozitív a potom nič) a KET skoro rok. ale to aj preto lebo som mala problémy s krčnou chrbticou a liečba trvá dodnes.

babo78
1. júl 2014

@silvik1 Joj moja, tak si to mala tazke. Verim ze uz bude len a len lepsie. To ti robili aj druhe IVF, preco? Nemala si mrazene embryjka?

silvik1
1. júl 2014

@babo78 mala som aj mrazené ale na jeden KET museli rozmraziť 4 ks. potom mi ostali už len dve, tak sme si to s manželom takto naplánovali. pri 2 IVF som mala až 27 vajok z toho 21 zrelých. ostalo mi nejakých 14 na mrazenie. pri tomto KET som si nechala rozmraziť 6 jednobunkových (tie sa vraj rozmrazujú lepšie) a dali sme ich ešte na predĺženú kultiváciu. ostali dve blastocysty a tie mi vložili. ešte mám 8 mrazených (5 jednobunkových a 3 blasto), ale keďže som po KET nikdy nemala pozitívny test tak nejako tým mrazákom neverím.

babo78
1. júl 2014

@silvik1 A preco si si dala hned 4 rozmrazit? Fuha ja sa v tom niekedy stracam..🙂 JA mam 8 zamrazenych. To znovu treba dat predflzenu kultivaciu? JA som si dala teraz pred IVF. Ozaj tie co mi zamrazili to uz su oplodnene alebo to budu az po rozmrazeni? Ked som mala embryoscop, tak mi tam dali vsetky vajicka co mi vybrali a boli aktivne alebo len tie ktore mi mali v umysle vlozit?

ivec16
1. júl 2014

@babo78 mrazia sa uz oplodnene vajicka ;)

silvik1
1. júl 2014

@babo78 tak pekne poporiadku 🙂 museli mi rozmraziť štyri, lebo dve sa prestali vyvíjať - nikdy dopredu nevieš, koľko bude nutné rozmraziť, niekomu stačia dve niekomu viacej. tie embryjká, ktoré sú zamrazené v štádiu blastocysty sú po predlženej kultivácii. mne embryologička navrhla (keďže sme mali až 14 mrazených z toho veľa jednobunkových - tie sú zamrazené hneď po oplodnení), že majú dobrú skúsenosť s tým, že rozmrazia len tie jednobunkové a dajú ich na predlženú kultiváciu a tie ktoré prežijú a budú sa pekne vyvíjať už musia byť fakt dobré.
zamrazujú sa oplodnené vajíčka - embryá. tiež som mala embryoscop, tam sa vkladá neviem presne koľko ks embryí. z tých ktoré prežijú tie dve vložia a ostané zamrazia.

babo78
1. júl 2014

@silvik1 Odhodlavam sa ci tam zavolat a dat si konzultaciu...
Zostali mi nejake pera Gonal a skoro cele balenie Cetrocidu, to mi vezmu v Gyn five naspät?

silvik1
1. júl 2014

@babo78 pozri dohodnúť konzultáciu si môžeš, nemusíš totiž hneď pri ďalšom cykle začať prípravu na KET. je to na tebe - kľudne môžeš začať brať lieky až v septembri. nenačaté lieky vezmi do GF - mne ich zobrali späť, za niektoré mi dokonca dali peniaze (myslím, že za gonal pero celkom slušne 🙂 )

babo78
1. júl 2014

@silvik1 Praveze ich mam nacate. Cetrocid sice len dve injekcie som zobrala ale aj tak je to skoda. U nich v lekarni mi povedali ze to mam zobrat do Gyn Fivu.

silvik1
1. júl 2014

@babo78 tak ich vezmi a uvidíš čo povedia. ja som si po prvom kole nechala, pri druhom som si potom o to menej kúpila.

babo78
1. júl 2014

@silvik1 Inak to napadlo aj mna, ved nepyta to jest, zaruka tam je a potom si budem kupovat za plnu cenu....

silvik1
1. júl 2014

@babo78 veď práve. a keď Ti vyjde KET ešte stále ich môžeš vrátiť. ja keď som išla na konzultáciu na 2 IVF, tak som si na papierik napísala lieky ktoré mám doma a podľa toho mi doktor potom upravil recept.

babo78
1. júl 2014

@silvik1 Tak to urobim aj ja veru.

ingrid0105
1. júl 2014

babenkz ako rychlo vam prisla mrcha po vysadeni liekov?

ingrid0105
1. júl 2014

@santeema vsak to, co ma najviac zaraza ze ani sa nepokusia to skontrolovat ci dorastta sliznica aj prirodzene , nie hned predpisu estrofem. ak aj podstupim posledne KET v GF, urcite nebudem brat tento liek, nepoviem to jednoduche osetrujucej lekarke a som zvedava na ultrazvuk na 14DC 😉

katka17044
1. júl 2014

@ingrid0105 a preco nechceš užívať ten estrofem neznášaš ho dobre ci?

katka17044
1. júl 2014

@ingrid0105 našla som ze sa jedna baba tiez pýta na čo sa to má užívať aj po keď už je sliznica ok a jedna napísala napr. toto: Já beru estrofem od stimulace a budu ho brát až do 16. týdne těhu,je to kvůli tomu že se ještě nedotvořila placenta,kdyby mi ho vysadili a já měla tu hladinu estrogenu nízkou,placenta by se přestala vyvíjet a miminka by umřely,je to jako by prevence nedostatku toho hormonu.

ja si myslím že len tak by nam ho nedávali a kedze toto vsetko nie je prirodzene ale umelo vytvorené tak asi to má nejaký zmysel užívať...

ingrid0105
1. júl 2014

@katka17044 no lebo ja som nikdy nemala problem s nizkou sliznicou, tak neviem preco to mam do seba pchat. vlozila som vyssie prispevok kde je pisane ze to moze mat opacny efekt, nepomoze ale pohorsi. pojdem na konzultaciu a budem trvat na KET v prirodzenom cykle. uvidim co mi povedia. ako sa citis?

katka17044
1. júl 2014

Dokud se bere estrofem, nepřijde menstruační krvácení, proto ho nasazují, na sliznici je vynikající v první polovině cyklu, při Ketu, IUI apod. Při IVF je zbytečný před, ta sliznice vesměs roste po těch dávkách hormonů, pak ho nasadí, u nás už po OPU, a dokud se bere, neměla by dojít menstruace, čímž dávají případně embryu dostatek času na zavrtání, případně ho nesnete menstruace jako se stává při běžné menstruaci, když klidně dorazí o dva tři dny dřív. Pokud je IVF neúspěšné, vysadí se etrofem, menstruace obvykle dorazí velmi brzy, u mě vždy už druhý den, do té doby ne, ikdyž se žádné těhotenství nekonalo. Takže hezky pravidelně zobat

katka17044
1. júl 2014

@ingrid0105 ja tiez nemám so sliznicou problém ale ked kázali brala som to ale ked budes mat konzultaciu popýtaj sa na to a uvidíš čo ti povedia a potom sa rozhodni

ingrid0105
1. júl 2014

@ingrid0105 no ak ho uzivas co len den-dva nemozes ho prestat uzivat lebo by si sa rozkrvacala to je pravda, ale mne dorasta sama cize aj estrogen mam v norme 🙂

ingrid0105
1. júl 2014

@katka17044 to vyssie je pre teba katka 😉

silvik1
1. júl 2014

@ingrid0105 mne robí estrofem zle - bolí ma z neho hlava. s doktorom v GF som sa dohodla na nižších dávkach, a vravel, že ak ma bude aj tak bolieť hlava tak nech ho vysadím celý a urobím vklad bez neho - takže nemyslím, že následne hneď dostaneš menzes.

katka17044
1. júl 2014

@ingrid0105 neviem ja by som sa bala ho asi nebrat :( ani nie kvoli sliznice to tiez myslim ze by dorastla aj sama ale skor je to dobre na to ze to oddiali ten menzes a ak by sa mi nahodou aj skor spustila tak embryjko by sa nestihlo uhniezdiť tak radsej tie lieky brat aby to oddialili a tym padom pekne malo cas si zober ked sa aj neskor uhnniezdi a aj by sa chcelo len si tam zatial plava ale ked pride menzes ten cas tym padom nema... neviem... mne z liekov nic nie je,,, ani priberanie ani nič iné tak to nejak neriesim a verim ze pomahaju...

katka17044
1. júl 2014

@ingrid0105 ale samozrejme je to na tebe a oni ta nemozu nútiť ked ty nebudes chciet

ingrid0105
1. júl 2014

@katka17044 no ak mi da zmysluplnu odpoved tak ano, pozerala som si papiere vcera chodila som pred a po operacii myomu na kontroly a sliznica v polovici cyklu ze 12mm, 10mm tak naco to mam brat. ak mi to vie zdvovodnit tak to budem brat. v cechach preferuju nativ KET co ma svoju logiku. Clovek tolko hlada a googli ze uz mi z toho sibe. Napr. v cechach v Heliose davaju vzdy len blastocysty lebo aj pri normalnom otehotneni sa oplodnene vajicko prave v tomto case dostava do maternice a maju vzssiu uspesnost prave pre tento sposob. a v GF davaju parbunkove ktore este v maternici nema co hladat malo by byt vo vajcovode. podla mna takto vznikaju aj mimomaternicove tehotenstva pri IVF. chcem sa s nimi dlhsie porozpravat.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre