Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

timmka
10. jún 2012

@depa ahoj moja, aj ja som potratila prvy krat, urobila som chybu , ze som isla hned po kyrete na vklad a to nevyslo a teraz som bola na posledne ket a zatial vyslo, cakam ......ale mne sa zda, ze mi pomohol utrogestan, vies, herman utros nedava po kete a po et dava ale len do skoncenia balenia a hned ako som skoncila balenie do 3 dni som zacala spinit, myslim si, ze asi preto, utros sa nesme zo dna na den vysadit a teraz po kete som ho brala, ani nevedel a beriem ho este stale,hoci som mu teraz povedala, ze ho beriem, kazal mi ho vysadit, ale moj dr. mi povedal,, ze v ziadnom pripade, len mi ho znizil a zatial je vsetko ok 😉 , drzim ti palceky, viem ze mas strach lebo je to posledny krat, ale do tretice vsetko dobreee 😵 😵 😵 len neze sa prerieknes pred hermanom o utrosi 😀 ,a le porozmyslaj o nom 😉

karkana
10. jún 2012

@timmka no určite ho užívaj, to je čudnéééé,že ho nedáva, dosť zvláštne, prečo to tak robí,ked veľmi dobre musí vedieť, že sa to musí, ved v inych centrách sa užíva asi tri mes. v kuse,,, 🙂

lucitas
10. jún 2012

@gaganka81 Ahoj, áno ja mám 7,5 ročnú slečnu 🙂 a rada by som mala ešte ďalšie dieťatko. To je super správa že máš obe prechodné. Ja som po vyšetrení HSG bola ešte na inseminácií 3x a keď sa nám to nepodarilo, tak sme išli na IVF. Ty chodíš do akého centra?

rheasil
11. jún 2012

@timmka no s tym utrogestanom ako to vyzera mas pravdu, ja som tiez ako kazal vysadila cca v 7tt (v januari som bola totiz na ET ) a do tyzdna som potratila - a bola som uz v 8tt. Neviem uplne ci bol utrogestan na vine ale co som mala moznost citat prispevky a pocut rady uz od inych lekarov väcsinou ho zenu beru do 12tt a ze sa nema hned vysadit.To bolo moje druhe IVF+ICSI.
A o tretom IVF+ICSI tiez premyslame(kedze este ziadne deti nemame), ale kedze som uz samoplatca, davam sa zdravot. a financne dokopy, takze skusime asi az na druhy rok, ale chceme skusit inde - asi v nemocnici na Rastislavovej v KE.

cora41
11. jún 2012

ahojte dievcata, ja momentalne ziadny utros neberiem, Herman mi dal iba duphaston od 12 DC a samozrejme beriem estrimax teraz uz zvysenu davku 2x2..Pamatam sa, ze pri ET som mala normalne utros a potom mi ho presne dal iba dobrat - ale vlastne som ho doberala az pokial nevysiel negativny vysledok krvi, takze som ho mala stale..Teraz pri KET ho vsak nemam vobec...

vivera
11. jún 2012

ahoj, aj ja som bola na ket a nemam utrogestan, takže to asi tak ma byt

karkana
11. jún 2012

@cora41 no ten duphaston je prakticky to isté, ako utrogestan, ale ja byť vami, tak sa Hermana opýtam, čo ako tým zamýšla, alebo čo skúša, ked Vám ho potom už nedáva, a ešte k tomu ked otehotniete,a bez utrog. to nejde, 😠 , on ,taký odborník musí dobre vedieť, že potratíte, toto keby počuli lekári z iných centier,tak by neverili, no ako ale mne sa zdá, že pred tým dávnejšie ho dával babám 3mesiace, to si môžu dovoliť len baby ,čo su zdravé, a tie nemusia ísť na ivf,
@rheasil no a to sa mu kľudne môžeš poďakovať, že len preto si potratila, že ti nedal už utrogestan, nabuduce ho užívaj,už neviem ktorá baba, tiež jej kázal vysadiť tu písala,ale ho užíva dalej,a dobre robí, jej gynčiar jej to káže, a tento odborník nie,tak čo ako nechápem, normálne ma to naštvalo, 😒 TO JE SILA,ked vie čo ženu čaká ked ho vysadí, hajzel

bettypo
11. jún 2012

@karkana on nenecháva ženy bez progesterónu. Pri ET dáva duphaston + utrogestan do vybratia balenia, pri KET len duphaston. Prečo brala rheasil až do 7 tt netuším, je to trochu mimo toho čo normálne píše. Nie som lekár ani sa ho nezastávam ale kopec báb berie len ten duphaston 3x1 a nič sa nedeje. A ak sa deje, treba ísť na gyndu al. do nemocnice

rheasil
11. jún 2012

@bettypo @karkana no ja som brala estrimax 2 mg 3x2, duphaston 10mg 2x2 (synteticky progesteron) a utrogestan 100mg 2x1, no a vlastne som brala dokopy 240 mg progesteronu, no neviem ale ak sa nahle znizi z 240 na 40 mg , (no ja som laik nie som doktor),ale z mojho hladiska to nie je dobre, mal by sa znizovat myslim utrogestan a potom pred 12tt celkom vysadit a nie hned a koniec - (pocula som z roznych stran)....

ved som to tu pisala uz na fore vo februari.....no a tyzden po vysadeni som zacala spinit jasne ze som hned zasla na sono k nemu,a povedal ze je vsetko ok, a mam lezat a na druhy den "odislo" zacala som uz krvacat,sla som opät k nemu ale uz sa nedalo nic robit - nedavam to za vinu nikomu,len ma to stvalo proste s tym liekom - aj ked nic nie je nic 100%, a nemam uz pomaly cas v januari budem mat 40-tku, a nerada by som no ak sa dopracujem k nejakemu babu mala ho ako "babka"..to je jasne...takze tak, len pre buducnost chcem do tretice este raz sa podujat na IVF+ICSI ale zvazujem ku komu....

karkana
11. jún 2012

@bettypo no držím palce babám, ktoré neužívajú utrogestan tri mesiace a chcú otehotnieť 😉
@timmka držím palce , dobre robíš, čo robíš 🙂 🙂 ,a skús poučiť Hermana, ako sa to robí

bettypo
11. jún 2012

@rheasil je mi ľúto čo sa Ti stalo, ja som to vtedy čítala
@karkana nereagovala by som, ale keď si niekto dovolí nazvať niekoho vo verejnej diskusii hajzel, tak to fakt dvíha zo stoličky. V podstate by som aj ja mohla tvrdiť, že som začala krvácať, lebo som už nebrala ten utrogestan. Ten som dobrala tak ako som mala doporučené. Ale ja napíšem nielen A ale aj B a to, že som mala dosť nízke hcg, ktoré po nejakom čase prestalo rásť. Kamošky s normálnym hcg naďalej užívali len duphaston, poniektoré aj do 20 tt a donosili.

ivka3901
11. jún 2012

ahojte som momentálne po ET po 4 IVF-ICSI síce dneska sme boli len na vklade 🙂 tak som zvedavá či sa krpcovi bude u mňa páčiť nemáme žiadnych mrazáčikov o to je to ťažšie a s mužom sme sa dohodli,že je to náš posledný pokus ☹

annamary27
11. jún 2012

@ivka3901 ahoj,držím palce 😉 a nech ten Váš posledný pokus je aj prvým úspešným 😵

jajka1980
11. jún 2012

@ivka3901 Ahoj..tak držím moc moc palce..tfuj- tfuj..a že to bude pozitívny výsledoček..informuj potom...
Budeš aj testovať???či nechávate až do krvného testu??

ivka3901
11. jún 2012

@annamary27 dakujééééééééééééém pekne 😀 no úspešný už bol,ale nie do samého konca takže dúfam,že tento bude 😀

ivka3901
11. jún 2012

@jajka1980 aj tebe dakujem pekne neviem či mám testovať bojím sa výsledku uvidím ako sa budem cítiť ešte 🙂

cora41
12. jún 2012

@ivka3901 budem Ti drzat veelmi prsty, len nevzdavaj, dufaj a ver...Kedy budes testovat a ako sa citis?

bella1303
12. jún 2012

Dobre ranko. Ked ste sa chystali na KET a brali estrofem, mali ste neake bolesti, alebo nieco? Dost ma boli pravy vajecnik. Mam zavolat lekarke, alebo je to normalne? Dakujem

jajka1980
12. jún 2012

@ivka3901 Tak ti strašne držím palce..všetko už dopadne v najlepšom poriadku až do samého konca..
A ak sa bojiš testovať..jednoducho netestuj..no mysli pozitívne a ver, že teraz to bude úspešné..až do konca.
Tak sa držte...obaja 😉

ivka3901
12. jún 2012

@cora41
@jajka1980 baby dakujem pekne eštelen dneska som 1 deň po ET včera bol 0 deň tak neviem ako sa budem cítiť,ale bojím sa tak radčej nebudem,alebo možno uvidím na koľký deň by som už mohla?

jajka1980
12. jún 2012

@ivka3901 Nieje zač..ked sa necítiš na testovanie - netestuj. Ale ak budeš mať odvahu, tak skús na 10-12. Deň..Držím moc moc palce.
Držte sa obaja..ty aj mimčo. 😉

zdenkadovi
12. jún 2012

ahojte ja som bola na ET v marci 4.3.2012 v mt iscare ,,vsetko dopadlo ok....som v 15 tyzdni

jomini
12. jún 2012

@bella1303 ahoj, ja som uzivala estrofen po punkcii a teraz ho beriem pred KET 3x2 no ziadny problem ani bolesti nemam..a to som stimulku zvladala dost zle. Radsej zavolaj 🙂

bella1303
12. jún 2012

@jomini uz to neboli..asi to nesuviselo s estrofenom.ty beries tolko vela..mna kazala prvych 5 dni len jednu tab.potom 4 dni po dve a poslednych neakych 5 dni 3krat denne.mas tiez estrofen 2mg?

alibabaa
12. jún 2012

@bella1303 ahoj, aj ja beriem estrofem ale 1mg 3x2 .. a poviem ti ze ma doooost picha lavy vajecnik....

cora41
12. jún 2012

ivka3901 @ karkana@alibabaa@eviq: tak teda ahojte dievcata, uz som po KET, dal mi dve embrijka, z toho jedno povedal, ze nie je takej dobrej kvality, lebo uz ma fragmentacie...mala som sliznicu 12,5, takze toto by mohlo byt ok, no ta kvalita ma prestrasila a uz nemame ani mrazacikov s dobrou kvalitou...Takze ak to teraz nevyjde, tak musime ist odznova na cele IVF ☹ az na to, ze som samoplatca a tolko korun teda nemam..tak si musim dat najmenej 3 mesiace volno, nasetrit si nieco a uvidim...tak som tak trosku zdeptana, myslela som si, ze budem mat vacsiu sancu ako minule, ked som dala iba jedno, no celkom to tak nie je....uvidime, majte sa pekne, vylehuvam na gauci, tak sa mi mozte ozvat 🙂

bettypo
12. jún 2012

@cora41 a neopýtala si sa na tie lieky? Celkom by ma zaujímalo to zdôvodnenie. Držím palce 😉

cora41
12. jún 2012

@bettypo ahoj moja, na ktore lieky? Myslis ten utrogestan? Nie, lebo som bola taka dost sklesla z tej spravy o horsej kvalite embriji, ze som celkom nevnimala...No dostala som duphaston 3x1 a rovnako estrimax....

bettypo
12. jún 2012

@cora41 áno myslela som na ten utrogestan. Viem si predstaviť že Ťa tá správa rozhádzala, ale nezúfaj. Len jedno má horšiu kvalitu. Až teraz som si uvedomila, že 3x1 sa berie pri KET. Pri ET sa berie 2x2.

bella1303
12. jún 2012

@alibabaa mna uz preslo. Bolel ma vcera a dnes rano. Teraz je uz dobre. No uvidim dokedy;) kedy mas transfer?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre