Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

marylinlu
1. dec 2011

@alibabaa Ďakujeme pekne! 🙂

marylinlu
1. dec 2011

@annamary27 Prajem veľa šťastia, nech ti to vyjde! 🙂

bella1303
2. dec 2011

Ahoj idema do iscaru v ba. Ideme tam prvy krat. My si to budeme platit samy, nezijeme na sk takze tam nemam ani poistku. Co je pk a et?

moja72
2. dec 2011

@jaja101 podstatné je prekonať tie prvé tri mesiace, takže je lepšie zostať doma v kľude 🙂 ja si tiež platím už 2 roky dobrovoľné nem.poist. takže PN sa mi oplatí viac ako byť v práci 🙂 ale využila som to len 2x, prvýkrát keď mi robili konizáciu a teraz

moja72
2. dec 2011

@bella1303 keď ste ako samoplátci odporúčala by som vám Reprofit Brno, vychádza to určite lacnejšie ako na SK, stimuluješ menším množstvom hormónov a čo sa týka chodenia do centra tak tam ideš na konzultáciu - tam si dohodneš stimuláciu, dajú ti injekcie, potom už prídeš len na kontrolný UTZ, OPU a ET

moja72
2. dec 2011

@gaganka81 uvidíš, že v pondelok bude HCG krásne veľké číslo 😉

jaja101
2. dec 2011

@bella1303 no tak to ste este len na zaciatku....po vysetreni ti predpisu lieky na stimulaciu vajecnikov,ktore podla cyklu zacnes uzivat,tabletky aj injekcie,potom ti budu sonom zistovat velkost vajicok,a ked budu uz dost velke,tak ti ich odoberu.hned v ten den ti ich oplodnia,a ponuknu ti moznost PK-cize predlzenej kultivacie,co zvysuje uspesnost,lebo z embryjka sa ti kultivaciou moze vytvorit az expandovana blatocysta,co je uz viac vyvynuta,ako embryjko.podla toho,ako bude rast,ti zhruba od 3-do 6,7 dni po odobrani a oplodneni zavolaju,a vlozia ti embryjko do materice...co je ET-embryotransfer...my sme sli cez poistovnu,ale uz sme tam nechali cca 1500eur,odkladam si blocky,tak som to vcera ratala...drzim palce,nech to dobre dopadne 🙂 🙂 🙂

anjelik255
2. dec 2011

@jaja101 ahoj.Vidim, ze ty sa v tom tu celkom vyznas.Chcem sa opztat, ty si uz bola na zakroku?a vysledok?Ja som mala mrazacikov 2 roky a teraz my dali dve embryjka,ale mam taky pocit , ze asi sa neujali. ☹

v utorok idem na krv a uvidim.

annamary27
2. dec 2011

@marylinlu dakujem,ale Bohužial to nevyšlo ☹

lenkalienka01
2. dec 2011

@annamary27 to ma mrzi, prajem ti, aby si nabrala vela sil do dalsieho kola

alex81
2. dec 2011

@annamary27 ☹ ☹ ☹

bella1303
2. dec 2011

@moja72 dakujem za radu.my zijeme vo svajci tak do brna mame daleko..sice aj na sk ale vyhovuje nam to viac kedze mam maminu v nr.

annamary27
2. dec 2011

@alex81 a ešte aj 😠 😠 😠

annamary27
2. dec 2011

@lenkalienka01 dakujem,čo iné nám ostáva len byť silné 😉

bella1303
2. dec 2011

@jaja101 hej hej este len na zaciatku.dlho som otalala,ale uz som sa rozhodla 🙂 nam povedali uplne inu cenu,nechapem...povedali ze to bude do tych 1000 eur..

moja72
2. dec 2011

@bella1303 keď si ako samoplátca tak počítaj s vyššou sumou ako je 1000 EUR, to stojí len samotné IVF a ešte si musíš k tomu kúpiť lieky + ďalšie výkony (PK, ICSI...)

bella1303
2. dec 2011

Tak to mi nepovedali 😖 tak ale co uz,strasne tuzime po dietatku a to stoji za vsetko 🙂

alex81
2. dec 2011

@annamary27 Drzim moooc palce na dalsi pokus ... 😵

annamary27
2. dec 2011

@alex81 dakujem 😵

gaganka81
2. dec 2011

@moja72 asi z toho nič nebude, od rána silno krvácam ☹ ☹ ☹

alibabaa
2. dec 2011

@gaganka81 a co ti povedali, ked si tam bola naposledy? nemala si radsej hned volat, co mas robit? co dalej??
drzim ti palceky...

alibabaa
2. dec 2011

@annamary27 ☹ 😠 a ja som ti tak silno drzala palceky... ja mam zamrazene 3 blastocysty neviem ale kolkobunkove.. tak neviem.. som sa nepotesila, tak som verila ze napises pozitivne.. az mi z toho teraz zimomriavky naskakuju. .. tolko bojujeme a tolko musime pre to vydrzat.. a nakoniec nic ☹ ☹ ☹ ☹
preco ti to nevychadza? ty si teraz bola uz kolky krat ivf, et, ket??

gaganka81
2. dec 2011

@alibabaa mala som ísť na kontrolný odber v pondelok, volať nekázali. Mala som niečo podobné pri prvom KET - HCG bolo 13, vtedy som bola aj na druhej krvičke a tam nebolo nič, pritom so MS nedostala. Teraz HCG 17 a krvácam.... ☹

alibabaa
2. dec 2011

@gaganka81 ach jo ☹ ☹ ☹ ☹ tak drzim palceky.. aby to bolo inak ako si myslis..

annamary27
2. dec 2011

@alibabaa toto bolo v rámci mojho druhého ivf,prvé a posledné ket,lebo som mala len troch mrazákov.v prvom ivf som Ket nemala a prečo mi to nevychádza neviem,asi osud mi to ešte nechcel dopriať,lebo inak všetko mám o.k./hemato,štítku,genetiku,protilátky,toxoplazmozu...../

sony44
2. dec 2011

@annamary27 - to ma mrzí.......ale snád budete bojovať dalej

annamary27
2. dec 2011

@sony44 bojujeme,si píš 🙂 už sme sa nahlásili na 20.12.do centra a vypíšeme tretiu žiadosť na ivf. 😵

sony44
2. dec 2011

@annamary27 - to je správna reč!!!!! a slovo do boja!!!! budem držať palce....dnes som na Vás myslela, ale zažila som šok ohľadom nášho centra- vyhodili tam nášho zlatého docenta-musím to rozdýchať a zajtra máme volať ako sa máme na 5. den PK....

annamary27
2. dec 2011

@sony44 jééé tak Teba čaká vklad?držím palce,výmena stráže 😀

sony44
2. dec 2011

@annamary27 - dúfajme

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre