Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

zumike1
4. jan 2012

@katka1177
@haannka
@brita
@deinad
@timmka
@silvinnka AHojte baby, dakujem za slová ktoré ste mi pisali, prepacte ze som sa neozyvala ale snazila som sa dat do poriadku, ako sa dá. Cely pondelok som preplakala, ale uz je lepsie o chlp. Kedze nemame ziadnych mrazacikov, musime zacat odznova. Sestricky povedali ze o mesiac max dva mozme znova, ked aj lekarka stym pondelok suhlasi... co vy na to? cca kolko treba cakat?ako to bude znova prebiehat, tak ako po prvykrat? OPU som mala 16dec, 19ET, a 2.1.neg. krv, a MS dosla.
Kedze som este PN, a aj chcela by som zostat,aj na dalsi cyklus, lebo inac by som bola za par dni bez prace, na urade, lebo zavreli obchod kde som robila... :( kolko sa da byt na PN? budem prosikat lekara nech ma necha.... a CCA zaco bude treba platit? este mi zostali nejake enjekcie, takze iba tam zvysok co bude chybat, ICSI a mrazenie. ? pekný vecer 🙂

jaja101
4. jan 2012

@zumike1 no to s tou robotou nemas lahke,ja viem...ja robotu mam,ale dost rizikovu,co sa tyka infekcii,som detsky fyzioterapeut,a vzdy nieco od tych deti chytim,teraz ako som doma,som taka rada,ze som este nebrala ziadne antibiotika,ani imunologika,lebo inak,ked robim,je to kazdy druhy mesiac....preto by som rada ostala doma...no uvidime,co mi povie dr,ale dufam,ze to pochopi....drz sa aj ty,velmi ma mrzi,co sa ti stalo,drzala som ti palce od zaciatku.pa,pekny vecer

alex81
4. jan 2012

@deinad presne taaak 😵

deinad
4. jan 2012

@jaja101 ahoj, to je mi luto, tiez som si to zazila :( ale zivot ide dalej a my musime bojovat o to, po com najviac tuzime, takze hlavu hore, aj na nas sa raz usmeju dve a mozno aj styri ocka 😉

deinad
4. jan 2012

@zumike1 ahoj, vobec sa tym netrap, ja som po takom zazitku na MK nebola aj mesiac, nemohla som sa spamatat :(, ale neboj sa, preboli to. Mne v CAR-e odporucili pockat 2-3 cykly a az potom zacat s pripravou na dalsie OPU ...lepsie je ked si organizmus od toho oddychne a zregeneruje a ocisti sa od vsetkych hormonov, dolezite je si to nacasovat na obdobie, aby si bola v psychickej pohode. Ja som bola na OPU uz druhykrat a teraz ma z 2.ivf caka 1. a zaroven aj posledne KET lebo mam len 1 mrazacika, ak to nevyjde, tak mna caka treti cyklus OPU aj ivf. Ja som po kyrete bola este PN asi 4 dni, ono PN vlastne ani potrebna nie je, len mna doktorka nechala, kedze to bol minuly rok moj druhy MA, takze tazko povedat, ak sa ale citis zle, tak ta kludne este doma moze nechat ale ako dlho neviem. A co sa tyka injekcii, tak povies doktorovi kolko ti ostalo a on ti predpise tolko, kolko budes potrebovat. Ja som reagovala na stimulaciu pomaly takze nakoniec som si musela opat kupit cele mnozstvo injekcii, ako aj pri prvom pokuse. V CAR-e mi povedali, ze kazda stimulacia je ina, telo reaguje vzdy inak, neda sa dopredu povedat, ako to bude prebiehat. Ale zatial sa tym netrap, oddychuj, daj sa dokopy a hlavne urob si radost, chod na masaz, na predlzeny vikend....alebo urob nieco co ta bavi, ked mas naladu, myslim na teba, teda hlavu hore, ja sa tiez snazim usmievat, aj ked mi to pred par dnami neslo ani omylom 😉

deinad
4. jan 2012

@jaja101 este som si citala stranu dozadu, co si si pisala s inymi kockami. Ja som kyret podstupila v prvom pripade v 9 a v druhom az v 10tt, niekedy sa stava, ze sa uhniezdi neskor a teda aj srdiecko zacne byt neskor..citala som, ze akcia by mala byt do 8tt, no ja som si chcela byt 100% ista, ze babatko naozaj nezije a kedze som nemala ziadne tazkosti, tak som pockala a radsej som sa dala viackrat vysetrit ultrazvukom, kym som si to aj ja dokazala rozumne zdovodnit a povedat si, ze to uz nema zmysel, skus nad tym este porozmyslat..v ktorom tt by si mala byt?

bettypo
4. jan 2012

@jaja101 tie týždne sa pri IVF rátajú tak, že sa od OPU odráta 14 dní - tak dostaneš 1 den cyklu od ktorého sa rátajú tie týždne. Nech ma niekto opraví ak vravím zle 😖

jaja101
4. jan 2012

@deinad ak je to tak,ako pise bettypo,tak 9tt. transfer bol 16.11. s 5 dnovou PK.uz na zazraky neverím, v pondelok ma na UY asi dobra sprava necaka...no chcela by som ostat doma...som na dne,nespala som uz ani nepaamätam...no ci ho ukecam na PN 3 mesiace neviem....

jaja101
4. jan 2012

@deinad vies,bola by som radsej,keby odislo same,keby to rozhodnutie nebolo na mne.... ☹ ☹ ☹ .si silna zena,klobuk dole.drzim ti moc palce do dalsieho boja za plnu naruc. 😉

timmka
5. jan 2012

@bettypo presne tak sa to rata, baby si to rataju zle, lebo transfer maju aj na 23 dc, tak nemozu byt uz 3 tt tehotne ked este nemali vklad, normalne sa to rata od poslednej menst. to su 2 tyzdne, nie 3 tyzdne... 😉 dobre hovoris 😉

timmka
5. jan 2012

@jaja101 moja este raz sa drz... 16.11 som mala aj ja transfer, akurat som si to spomenula 😢 😢 😢 , preco to tak dopadlo??? hm???? nechapem, ale ty budes urcite v poriadku a v pondelok bude pocut srdiecko ako zvon 😉 drzim pacle aj na nohach,
jedna kocka lezala so mnou a bola v 10tt, prestalo mu byt srdiecko, ale ona mala aj bolesti a zacala krvacat take hrudy, myslim si, ze by si zacala spinit keby to bolo zle, tak hlavu hore a bude dobre 😉

jaja101
5. jan 2012

@timmka timi si zlatá,ale tej kočke biť srdiečko prestalo,no mne ešte ani nezačalo,takže aj ked nadej umiera posledná,ja už tomu moc neverím...... ☹ ☹ ☹

katti77
5. jan 2012

@jaja101 ja som cakala tyzden, lebo som isla na kontrolu do heliosu a po vystupnu spravu po KET a tam mi doktor povedal, ze je vsetko v uplnom poriadku, srdiecko bilo, plod bol velkostne tiez v poriadku.... ja si myslim, ze aj tie sona su rozne, niektore su kvalitnejsie niektore nie...ja by som cakala a este pred kyretom by som chcela aby mi spravili sono...nadej umiera posledna
je to hrozne to cakanie, niekedy je fakt lepsie ked po ET, KET radsej dostanete mrchu ako toto, ale nebojte vsetko dobre dopadne...
tiez som sa snazila o babo 4 roky, podstupila som 2xIUI, 2XIFV, prve som otehu, ale v 5tt som potratila, potom som otehotnela prirodzene a zase som v 5tt potratila, 2IFV sa nepodarilo vobec, zacala som hned krvacat, embryo sa ani neuhniezdilo, a mala som jedneho jedineho mrazacika, a tak som isla na KET az skoro po roku po IVF, a v 6tt krvacanie, nemocka, poslali ma domov ako som uz pisala a teraz som v 17tt a poviem vam pravdu ani som neverila, ze z toho KET moze nieco byt, neverila som, ze sa mi podari otehu a ze plod vydrzi viac ako 5tt... je to tazky boj, beznadej strieda nadej, slzy striedaju radost, ale raz to pride, len keby clovek vedel kedy aby sa tolko netrapil...
drzim vam vsetkym palce nech ste co naskor tehu a nech uz drzite svoje pokladiky v naruci, lebo ani ja som to este nevyhrala...ale verim, ze sa to kazdej podari...

kiera
5. jan 2012

vela sil vsetkym prajem

deinad
5. jan 2012

@jaja101 presne taketo hrozne pocity som mala ja v nemocnici, ked mi jednoducho povedali, ze sa mam sama rozhodnut, ci podstupim kyret alebo este pockam...to je najhorsie rozhodnutie ake zena musi urobit..a oni sa tym chrania, ved doktori "urobili" vsetko a teraz sa rozhodni ty..mne bolo z toho celeho psychycky strasne zle, takze presne viem, ako sa citis, ani sama neviem, ako som to dokazala zvladnut a nezblaznit sa. Uvidis v pondelok, co Ti povedia na UZ a daj na svoj instinkt. Idealne je ze ked to ma odist tak same, ale preco by sme to mali mat "tak jednoduche " ze ano ... 😢 Myslim na Teba, nech uz to dopadne akokolvek, vyrovnas sa s tym, uvidis...drz sa.

timona
5. jan 2012

caute, beriem siofor asi dva mesiace, t.č. som 13. deň cyklu, sliznica 7mm, folikul 19 mm, Dr. z Iscaru povedal, ze ovu bude zajtra, ze si dnes mam dat vecer duphaston a dal mi este estrogenovu naplast, ale ovu testy co som robila su negativne. Myslim si keby mala byt ovu zajtra tak test by mal byt uz pozitivny a preto sa bojim ze ak by mala byt ovu napr o tri dni a dnes si dam duphaston, tak tym celu ovu zastavim. Neviem ci ten duphaston dat alebo co mam robit. Ved Dr. si nemoze byt 100%isty ze ovu bude zajtra...

jaja101
6. jan 2012

@deinad dakujem....si zlatá.pa

matiasko
6. jan 2012

@timona ahoj 🙂 neboj sa dhupaston ovu urcite nezastavi ale predlzi 😉 aspon tak mi to dr vysvetlil.bolo to sice pred cca 7 rokov dozadu , ked som mohla este prirodzene otehu , ale podarilo sa to 😵. len to nakoniec zle dopadlo ☹ ale s dhupastonu to nebolo. drzim palce nech to dobre dopadne 😉

timona
6. jan 2012

inak ja mam z ISCAR-u v Ba divne pocity, prvykrat som tam bola cca pred rokom, vtedy nas povysetrovali a zhodnotili ze sme na tom tak zle ze jedine IVF, ani laparoskopia ani nic len IVF, po neuspesnom IVF, mi nasadili siofor, ktorý vyzera ze celkom dobre zabera a pri poslednej navsteve sa ma Dr. pytal preco sme vlastne boli na IVF (pritom ma tam on poslal). A aj teraz ked mi siofor zabera, zase mi nasadili teraz tie hormony, ktoré celu ovu zase pokazili... nečudujem sa ze niektore baby chodia do centier aj 10 rokov pri takychto postupoch-uplne od konca.

silvinnka
6. jan 2012

@timona kakemu dr. tam chodis?

timona
6. jan 2012

@silvinnka Valky

mirka321
6. jan 2012

@katti77 držkaj sa . myslím na Teba 🙂

jaja101
8. jan 2012

babenky tak zajtra idem....necakakm na zazrak,tak mi aspon drzte palce pri tej kyretáži.pa,ozvem sa

katka1177
8. jan 2012

@jaja101 drzkaj sa!

kiera
8. jan 2012

@jaja101 rychle zotavenie a vela sil do noveho boja

jajka1980
8. jan 2012

@jaja101 Ahoj..tak drž sa a prajem veľa síl do dalšieho boja...

camelco
9. jan 2012

ahojte babulky
@jaja101 držím palčeky

timmka
9. jan 2012

@jaja101 ahoj, drzim palceky a sup sa do dalsieho boja 😉

brita
9. jan 2012

@jaja101 Jajka, drzkaj sa. 😉

porinka
9. jan 2012

@jaja101
držím palečky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre