Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

deinad
20. jan 2012

@michelitta ahoj, ja zacinam s pripravou na KET buduci tyzden ak dorazi mrcha...uz je to nejaky ten x-ty pokus, takze sa kludne pytaj, skusenosti mam 🙂

sycyla
20. jan 2012

@miskab blahozelam 🙂

sycyla
20. jan 2012

@gombicka no ahoj, som rada ze je tu niekto kto to preziva v UK....tak sa settri, dufam, ze ti to vyjde 🙂 ....my sme na IVF cakali hrozne dlho...akurat som dnes bola v centre na konzultaciu....ono to ani nezavisi od councilu, ale od NHS,....konkretne od PCT ...primary care trust..prave dnes som mala stretko s NHS contract manazerkou....
a mala pre mna 2 moznosti....kedze mame zmrazene embryjka, mozem ich pouzit a zaplatit tak ako som povedala ...spolu okolo 1600 libier...ked sa podari, super...keby sa nepodarilo...tak povedala ze mi preplatia dalsie ICSI....dufam, ze sa podari,.....a druha moznost je , ze nebudem platit za vlozenie, ale v pripade ze sa to neujme, msim zaplatit cely ICSI cyklus co je ako som uz hovorila 550 libier....psycho moznost , ze?
takze sme sa samozrejme rozhodli , ze si to platime....PCT neustale menia podmienky

sycyla
20. jan 2012

@gombicka jaj dakujem, presne toto som potrebovala 🙂

sycyla
20. jan 2012

@deinad mne povedali, ze je najlepsie pockat 3 mesiace..rozmyslame, ze co a ako, lebo mam este dve moznosti, ci ist prirodzenou cestou bez hormonov alebo s nimi...neviem co robit..akurat som dnes bola na konzultacii....drizm aj ja prsteky

katka1177
20. jan 2012

@deinad .... 🙂 a kam chodis do centra? Ja iscare ba

evagy
21. jan 2012

@porinka mám nervovosvalové ochorenie, je to genetické a na 50 % dedičné môže to mať dievča ale aj chlapec takže je to dosť vysoké percento, a tiež môj vek 36 budem mať tak aj iné postihnuta už môžu byť. ja by som už na amniocentézu neišla, keby mi robili PiGD, ale to je len môj pohlad na vec .

miskab
21. jan 2012

@sycyla dakujeeem 😉

deinad
22. jan 2012

@katka1177 Helios MT 🙂

deinad
22. jan 2012

@sycyla pokial by si mala nadej bez hormonov prirodzene, tak by som to skusila, ale tak treba prihliadat hlavne na to, co povedia lekari, kedze same si v tomto poradit nevieme..ja som s 3.cyklom zacala raz pripravu na KET a druhy raz s 3.cyklom pripravu na OPU a ET, takze to vlastne prebiehalo v 4 cykle....podla odporucania lekarov, aj ked mi to nevyslo..takze tazko povedat, co je idealne a co nie, skus porozmyslat, ako by si to chcela Ty 😉

timona
22. jan 2012

ako vysoka ma vyt sliznica pred vkladom embrya? 7mm je asi málo...

silvinnka
22. jan 2012

@timona mn evkladali dve blastocysty na 24 Dc a vysku som mala 7mm....stacilo 😉

porinka
23. jan 2012

@silvinnka
chcem sa ťa spýtať, či ti aj povedali, z čoho stále špiníš....

silvinnka
23. jan 2012

@porinka nie,jeden dr. vravel,ze tym,ze cakam dvojicky ,tak jedna placenta je este trosku nizsie a ostatni dr. co som lezala v nemocnici,mi vraveli,ze po ivf. je to uplne bezna vec(hormonalna) ,vraj po 16tt sa to zlepsi a mozno to bude cele tehu 😉 dobra sprava je,dnes 6 den co som o.k a neni konecne ziadne spinenie ,sa tesiiiiim 🙂

porinka
23. jan 2012

@silvinnka
no mne žiadny doki nepovedal, vo co gou 😖 celé tehu???? 😕 😕 😕 😕 ja špiním občas, tak ružovo oranžovo...a včera večer boli vo wc malé zrazeninky krvi 😖 zajtra pôjdem k dokymu. ascorutin si papkala?

silvinnka
23. jan 2012

@porinka ascorutin je len vitamin (C),ma minimalny vplyv na zastavenie krvacania,spinenia....napr. na antolskej Ti ho neda ziaden gynekolog,pretoze to nezastavi spinenie....zvyknu to davat pre klud ,,maminky,, na krvacanie sa dava pamba alebo kanavit 😉

porinka
23. jan 2012

@silvinnka
takže som ho papala zbytočne, aj tak moc nepomáhal 😠

silvinnka
23. jan 2012

@porinka presnezbytocne,ale urcite neuskodi 😉 papas aj duphaston?ten sa dava automaticky pri spineni,ja ho papam este stale a vraj do 20tt aj budem 😒

porinka
23. jan 2012

@silvinnka
nie, pred týždňom som dobrala utrogestan

silvinnka
23. jan 2012

@porinka no mne aj k utrogestanu automaticky dali duphaston na udrzanie tehotenstva....utros som vysadila pred dvoma tyzdnami ...spytaj sa na ten duphaston

evagy
23. jan 2012

@silvinnka prosím ťa chcem sa spýtať na tú hormonáln prípravu, to boli myslím tie injekcie do brucha?

porinka
23. jan 2012

@silvinnka
spýtam, ešte ho doma niekde mám, od posledného tehu

silvinnka
23. jan 2012

@evagy moja,injekcie do zadku a potom myslim od 5-6 dna aj do bruska,da sa to vydrzat bez problemov....zalezi ake inj. Ti naordinuju,niektore sa pichaju len do brucha a nie do zadku....mne prve aplikovalido prdelky,doteraz tam mam same hrce a moje ,,pozadie,, je velmi citlive....dalsie stimulky som si pichala Gonal do brucha a ten bol super a aj to pichnutie je o.k....ja som ostala nejaka az moc odolna voci tymto veciam....zvladnes to,je to v podstate len 10-11 dni pichania 😉

jajka1980
23. jan 2012

@evagy Ahoj..tak ja som brala len injekcie do brucha. Je to bez bolestné..pokiaľ osoba ktorá ti to pichá vie pichať.. 😀

jaja101
23. jan 2012

@deinad ahoj,prosim ako a ako dlho prebieha priprava na KET?vies mi to prosim napisat,chodime do stejneho centra,cize tam moc rozdiely nebudu,nech viem,co ma o chvilku caka...daaaaakujem

michelitta
23. jan 2012

@deinad ahoj moja,no ďakujem za ozvanie..chcela som len vedieť,že ktorý asi deň sa robí KET,ale už viem,idem v piatok,vychádza to cca 18 deň..už si vkladam aj utro a chcela som vedieť či aj v deň vkladu ráno si ho mám dať,alebo nie,ale pre istotu napíšem do centra..ináč mne je z tých liekov strassne na spanie,nedokážem vôbec pracovať,či aj vy ste mali take stavy..predtým na IVF to nebolo take hrozné,asi to bude aj ty estrofemom či?☹ a je tu niekto na cakacke?🙂🙂 držím palce,ja neviem moc tomu ketku neverím,som taká pripravená že to bude zázrak ak bude test pozitívny..fnuk🙂

sycyla
23. jan 2012

@deinad no ved prave....tu v anglicku mi chyba to, ze doktor Ti povie co je pre teba najlepsie....oni sa tu hraju na moznosti...ponuknu ti viac a ty si vyber,.... ☹ rozmyslala som , ze bez hormonov...ked mi to uz s hormonmi nevyslo....ale ktovie preco to nevyslo...nekonecne otazky, na ktore nikdy nenajdem odpoved

sycyla
23. jan 2012

@evagy ja som si pichala injekcie do brucha a tiez do bokov stehien....povedali, mi ze tam kde mam najviac tuku 😀

evagy
24. jan 2012

ďakujem za skúsenosti, snáď to zvládnem aj ja 🙂 budúcu stredu idem len na vyšetrenie gynekologické do iscare, pichať si začnem zrejme až po genetických vyšetreniach a to bude až o dva tri mesiace hotové.

monita81
24. jan 2012

@michelitta Ahoj,ja ťa chcem len povzbudiť,že KET nie je o nič horší,u mňa skôr opačne.Mám za sebou 3.IVFká s nulovým výsledkom a 4.KETká,z toho 2.úspešné,žiaľ MA v 6.tt.A teraz vyzerá že aj 4.je úspešné,od 6.dňa mám //.Takže hlavu hore a teš sa.Vklad som mala tiež 18. alebo 19.DC a tiež by som len spala po tom Utrogestane a pred vkladom som si ho normálne ráno vložila.Držím palce. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre