Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

zojaaa
2. mar 2012

@viktoria1975
veeela, my sme mali vseliake specialitky, vysetrenia a taakk, takze nam sa to vysplhalo do astronomickych cisiel........ale vsetci tam maju cennik na nete, takze pozri ivf, icsi, pk..........

silvinnka
2. mar 2012

@bobi3 ahoj,mame sa fajn...teraz mi akosy rychlejsie rastie maternica a pobolieva ma podbrusko.....nasadili mi magne b6 a je lepsie 😉 vyzera to na parik,dievcatko je iste....v pondelok na sone nam to dr. upresni 😉 super,ze vysledky su v poriadku,tesim sa s Tebou 🙂 Stale chodis do Iscaru alebo k doc. do zeleznicnej?

bobi3
2. mar 2012

@silvinnka jéj, tak to sa teším, párik by bol ideálny 🙂 a mená už nejaké máte vybrané? Mňa tiež občas podbruško pobolieva, snáď to len drobec rastie 🙂 A pohyby si už pocítila?
Áno, ja stále chodím k doc. do Železničnej... zatiaľ to nechávam tak, uvidíme 😉

silvinnka
2. mar 2012

@bobi3 ano,mena mame Ema,Kristinka a pre chlapca Tomas.....jasne,pohyby somzacala citit presne 18+2tt akopkanie 19+5tt ....umna to doslo trosku neskor,tym,ze jednu placentu mam ulozenu v predu a druhu v zadu 🙂

bobi3
2. mar 2012

@silvinnka tak ja pohyby ešte necítim 😒 snáď je všetko v poriadku a čoskoro sa drobec ozve 😉 a si doma na PN či pracuješ? Cítiš sa dobre? Tak my sme rozmýšľali nad Šarlotkou, Natálkou a chlapček Tobias... no uvidíme... snáď budúci týždeň už budeme vedieť aj pohlavie 😉

silvinnka
2. mar 2012

@bobi3 jasne,ze sa ozve....ako pisem ,zalezi to aj od ulozenia placenty 😉 ...pekne mena....ja mam sro,ale supla som sa na PN....chodim zamestnancov akurat skontrolovat,pokecat atd......trosku viac oddyychujem,tym,ze mam rizikove tehu....nenatahujem sa s tazkymi vecami,ani zbytocne vela nechodim 🙂

bobi3
2. mar 2012

@silvinnka tak to máš dobré, ja pracujem, prvý trimester som mala PN, to sa nedalo, no teraz mi je už lepšie, v robotke sedím len v kancelárii... no občas mi ešte býva zle, hlavne ma zvykne páliť záha 😒 tak sa opatrujte 😉

bukvickaaa
2. mar 2012

@zojaaa ahoj, ja som bola na ET v sobotu... no ked sa mam priznat, tak tiez ako som tu citala nejake pichnutie ako uhniezdenie som asi ani ja necitila... resp. mozno citila ale neviem to priradit k tomu... ja som totiz este nikdy nebola tehotna, neviem ako by som sa mala citit 🙂 ale niekde vo vnutri v dusicke citim, ze to vyslo 🙂 tak sa spolieham na vnutorny pocit a hlavne treba verit, takze sa nestresujme a verme, ze vsetko dopadne podla predstav 🙂

bukvickaaa
2. mar 2012

@viktoria1975
@zojaaa
Ano, ano, sme tri cakatelky... tak snad sa nam vsetkym zadari 🙂 uz by bolo nacase 😉

bukvickaaa
2. mar 2012

@ikuska ahoj, mne vkladali jedno embryo jednotkove 🙂

zojaaa
2. mar 2012

@bukvickaaa
ahoj, jednotkove - to znamena ze malo 100 buniek, ze to bola blastocysta??? a preco si si dala jedno???
kolko ti ostalo na zamrazenie????
tak ty si 2 dni predo mnou 😀 😀 tak ja testnem po tebe 😵 😵 ale bojiiiim 😅
drzim palce

bukvickaaa
2. mar 2012

@zojaaa ano, 100 buniek blastocysta. jedno mi bolo odporucene v CAR aj vzhladom k mojmu veku...a pri vklade 2 by som vraj len zvysila sancu na dvojicky... dvojicky by mi nevadili, ale pokial sa ma podarit, podari sa aj len s tym jednym... aspon verim 🙂 je to moje prve IVF, prvy ET, takze zacali sme mierne, ak by bolo treba, tak pri KET dam urcite uz dve... Zamrazenych mam este 5... a ty si ako na tom? ako som citala, uz 5. IVF? mas nejake zamrazene? no ja sa chystam testovat asi v pondelok alebo utorok...dufam, ze do pondelku vydrzim 🙂 ty kedy chces testnut?

zojaaa
2. mar 2012

@bukvickaaa
akurat som volala do car, ze ci sa im podarilo zamrazit - este 3 mi ostali, isla to overit do labaku, tak mi bude volat......
hej je to 5. ivf, mam 25 rokov a uz teraz mi dochadzaju nervy.... 😠 😠
ja som chcela tesnut v nedelu, rano, alebo pondelok, len sa bojim ze sa objavi jedna ciarka, ale takisto mam strach aby to vobec vyslo 😅

bukvickaaa
2. mar 2012

@zojaaa tak snad vsetky tri budu zamrazene v poriadku 🙂 tak to ti verim, piate IVF a este mas len 25 rokov? fuha...tak drzim strasne moc vsetky palceky, nech je toto to spravne a uspesne IVF 😉 a vlozenych mas teraz kolko embryi? a aky mate problem ked uz tolko IVF ste absolvovali?
prave toho sa aj ja bojim, ze sa objavi len jedna ciarka (ako doteraz vzdy) a ze potom uz budem rozmyslat nad tym, ze to nevyslo... pritom to este nemusi byt vtedy vidno na teste... preto nechcem prilis skoro testovat, ide ale o to, ze ja som strasne netrpezliva v tomto a najradsej by som sa testovala uz dva dni po ET 😀 😀 musime ale vydrzat, aby bolo pekne vidno // 😉 verim, ze to tam bude!!!! 🙂

zojaaa
2. mar 2012

@bukvickaaa
najskor vobec nevedeli zistit v com je problem, lebo vsetko sme mali ukazkove, az sa cudovali, co tam vlastne robime....... 😖
no a nakoniec urobili taky zaver, ze to moze byt v genetike, pri splinuti spermie a vajicka sa zle usporiadaju chromozomy..... 😠 😠

bukvickaaa
2. mar 2012

@zojaaa aha ☹ a to sa da ako riesit potom? vedia nejake dalsie testovanie spravit a vyberu pri ivf najlepsie? ci ako?

viktoria1975
2. mar 2012

@zojaaa Fuha, 25 rokov...Mozno to vyznie blbo, ale mas este kopu rokov dalej sa pokusat. Ja mam 37 a veru na mna uz pozeraju, ze som stara a mam uz nie tak kvalitne vajicka a je ich menej...niekedy mi je z toho do revu...Tiez vsetko zdanlivo ok, teda vsetky testy - len ziaden cyklus a ovulka 😀 , ale nie a nie otehotniet...@bukvickaaa a vy mate aky problem? kolko mas rockou, ked ti len jedno doporucili dat dnu? A kde chodis do CARu?

bukvickaaa
2. mar 2012

@viktoria1975 ahoj, u nas bol problem, ze mne nedozrievaju vajicka a manzel ma zly tvar spermii...takze jedno s druhym... najskor sme skusali liecbu clostilbegytom, manzel bral nejake vitaminy...rok neuspesne... potom sme skusili 2x IUI, tiez neuspesne... tak sme sa dali do prveho IVF, ktore mam teda uz za sebou... ja mam 22 rokov... a chodim do Heliosu v Martine.

zojaaa
2. mar 2012

@bukvickaaa
liecit sa to neda 😠 mam darovane vajicka, 1. krat 😀

bukvickaaa
2. mar 2012

@zojaaa aha... tak dufam, ze darovane sa uchyti!!! 🙂

zojaaa
2. mar 2012

@viktoria1975
vies, ja sa nechcem nikoho dotknut, ale nemyslim, ze na tomto svete je nieco spravodlive 😢
cas......co to je??? ja som vzdy chcela mat skorej dieta, preto sme to zacali riesit, ani si neviem predstavit, ze by som cakala do 30 a potom by mi niekto povedal, ze vy deti mozno nebudete mat, alebo ze vam to bude trvat roky......asi potom by ma to strasne mrzelo, ze co som robila doteraz............. 😢
ale mne to mrzi aj teraz ☹ mam 25 a uz musim prechadzat takym peklom, v mojom veku mam toho naozaj dost za sebou........

ale musi sa nam to vsetkym podarit!!!!vsak ziadna z nas predsa nechce byt bez dietatka!!!!
DRZIM NAM PALCE!!!!ABY SME SA VSETKY NARAZ TESILI!!!!!

zojaaa
2. mar 2012

@viktoria1975
vies, pre mna bola najvacsia rana od zivota, ked mi pred rokom v brne za vysetrenie, ktore stalo 3000 eur povedali , bohuzial, neni ani jedno embryo vhodne k tranferu - vsetky maju mnohopocetne chromozonalne abnormality - zacali sa rozpadavat 😢 😢

moja jednina sanca je darkyna - dakujem, ze existuju take baby a dufam, ze to bol ten problem a teraz to vyjde 😵 aj kvoli mojmu manzelovi

viktoria1975
2. mar 2012

@bukvickaaa 22 rokov..hned by som brala...za to priroda sa s nami zle zahrava, vsak? Moje vajicka tiez nie su velmi kvalitne a ked sme boli na KET, tak nam povedala, ze po rozmrazeni velmi stracaju kvalitu, preto verim, ze ked nam teraz vlozili cerstve, tak by to snad mohlo vyjst...

viktoria1975
2. mar 2012

@zojaaa vidis, ja som chcela mat dieta az po 30tke, ale osud to zariadil inak, ja uz mam dieta. Som sekundarne sterilna. Moj syn ma skoro 17 rokov...a uz ma nepotrebuje, ma svoj zivot, planuje ist o rok na vysoku a co ja viem, co este...Moj manzel nema biologickeho potomka, cize aj to je dovod, preco sme ochotni tolko podstupit a obetovat...a mas pravdu, spravodlivost neexistuje...

viktoria1975
2. mar 2012

@zojaaa urcite to teraz vyjde!!!!

bukvickaaa
2. mar 2012

@viktoria1975 treba silno verit a dufat a urcite to vyjde, uvidis 😉 drzim palce!!

jajka1980
2. mar 2012

@zojaaa 😵
@bukvickaaa 😵
@viktoria1975 😵
Baby..držím vám palce..musíte veriť a myslieť pozitívne a všetko bude tak, ako má byť.. 😉 😵

adela76
2. mar 2012

ahojte baby.
Ja som na svoje prve dietatko cakala 6 rokov.
Najprv ma liecila len moja gynekologycka.Ked nic tak nas poslala do Lubochne do endokrynologyckeho ustavu aby mi tam navrhli liecbu.Boli sme tam dva krat.Potom prisiel domou papier ako ma nasa Dr.pokracovat a aku liecbu mi ma nasadit.Ked stale nic tak nas Dr.poslala do anti sterinej poradne kde sa zacal konecna cely kolotoc vysetrovania mna a aj mojho manzela.Zase prisli lieky na stimulaciu.Zase nic.Tak ma objednali na laparoskopiu.Diagnostikovali mi PCOsyndrom,inzulinovu rezistenciu ale vajecniky som mala priechdne.Nasledovalo IUI 3 krat.Potom prislo na pisanie ziadosti do poist. na nejake injekcie - uz si ale nepamatam ako sa volali.Poist.schvalila.Prvy krat mi vajecniky ani nezareagovali tak to Dr.prerusil.Prisiel druhy cyklus a to uz vajecniky zas az moc zareagovali.Bali sa mi spravit IUI tak ma poslali do BA na IVF.Tam sme boli 3krat na IVF a raz na KET.
Pri prvom a tretom IVF som otehotnela ale prvy krat som potratila v 8tt a druhy krat v 22tt.Potom sme isli ne KET ale neuspesne.Uz som bola na dne a povedala som si,ze kaslem nato a ze si nejake dietatko adoptujeme.Ale muz ma prehovoril aby sme to este raz skusili aj ked si to budeme cele hradit.S Dr.sme si dohodli konzultaciu na pondelok.V piatok som si ZO SRANDY urobila tehot.test a skoro som odpadla ked som tam videla dve ciarocky.Dr mi v pondelok povedal,ze som v 6tt.Cele tehotenstvo som sa bala aby sa nic nestalo a to mi este zistili v 24tt tehotensku cukrovku.Ale predsa sa mi 10 dni pred terminom narodila dcerka,ktora ma dnes uz 2,5 roka.Bola som stastna a myslela som si,ze akymsi zazrakom sa mi podarilo otehotniet a bolo to prvy a posledny krat.No tento rok v auguste som si zase len tak zo SRANDY kupila tehot.test a bol znova pozit.Za dva mesiace sa nam ma narodit dalsi clen rodiny a mal by to byt chlapec.Tak nam drzte palce aby to vsetko dobre dopadllo.
Pisem vam hlavne preto baby aby ste to NIKDY NEVZDALI aj ked uz nebudete vladat.Radsej si od toho par mesiacov odpocinu nabrat sil a znovu sa pustit do boja.Ja teraz viem,ze ked som prestala nato tlacit tak to prislo ked som to ale vobec ale vobec necakala.
Vsetkym vam drzim MOC MOC MOC PALCE a aby ste na tie dve ciarocky nemuseli cakat 6 rokov ako ja.
Prijemne snazilkovanie.

camelco
2. mar 2012

@adela76 ďakujeme za podporu a prajem celej rodinke aj malinkému drobcovi, ktorý ešte len príde do rodinky veľa veľa zdravíčka 😉 🙂

zojaaa
3. mar 2012

@bukvickaaa
@viktoria1975
ahojte, ako sa citite???? je nieco nove???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre