Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

silvinnka
6. mar 2012

@timona urcite by nebolo este nic vidiet v matrnici,ani naznak gestacneho vaku,najskor az o tyzden.....mam stym osobne skusenosti 😉

silvinnka
6. mar 2012

@timona urcite nie,to hcg je este nizke na gestacny vak....musis vydrzat este aspon tyzden aby bola vidietzmena na maternici 🙂 tichucko gratulujem k pozitinemu vysledku 🙂

silvinnka
6. mar 2012

@zojaaa ajja sa pridavam,tiez cakam dvojky z darovanych vajok 😉 ja som chodilado Iscaru....inakpozit. test som mala na 9ty den od ET,dost silna ciarka,hned som tusila,ze budu asi dve....na 10ty den hcg 921 🙂

zojaaa
6. mar 2012

@silvinnka
vies ma vsetci strasia, ze som si ten test robila strasne skoro...ze to este nemusi nic znamenat, ze sa mozu este pustit....... 😠 😠
ale myslim, ze som tehu 😵
chcem si zajtra a potom kazdy druhy den urobit taky kontrolny test aspon z mocu........
tebe uz na 10 den brali krv???? a potom este 14???
kedy ti robili prvy ultrazvuk?tvoj gyn, alebo v car??

zumike1
6. mar 2012

@silvinnka krááásne brusko 🙂 🙂 🙂

martineluska
6. mar 2012

@nanynka77 určite sa ozvem ako dopadlo sono 😉 mne sa celí cyklus zmenil po ivfkach ale ja som aj dost pribrala tak možno aj preto 😒 zatial sa maj pekne 🙂

silvinnka
6. mar 2012

@zojaaa jasom zacala na 9ty den spinit ,na 10 den som isla do caru trvala som na krvi,vysledky som mala do dvoch hodin,volali mi a nasadii aj duphaston na udrzanie....tyzden nato som zacala krvacat ako menzes,isla somhned na hospitalizaciu,tm mi sprvili prve sono,ale boli tam len dva prazdne vacky....na plod bolo este strasne skoro....tyzden na to mi potvrdili akciu srdiecka.....do 15tt som krvacala ,terazuz je vsetko o.k,sme zdravi a velmi stastni.....urcite to testovanie nie je skoro a // nie su z pregnylu....ak by test bol pozitivny z pregnylu mal by si miny ducha 🙂 podla mna su to dvojky....inak ja som nemala ziadne priznaky ,vobec nic,ani prsia citlive.....som verila,ze nie som tehu a na test som pozerala ako na zazrak....toto bolo nase 3tie ivf...

zojaaa
6. mar 2012

@silvinnka
ja si tiez nemyslim, ze je to falosne tehu.......a tesim sa na to 😵 😵
ty uz vies ci budes mat chlapca, dievca, alebo dievca, dievca........
a mas nejake vybrane mena???

silvinnka
6. mar 2012

@zojaaa vcera nam potvrdili dve dievcatka...Emu a Lauru sme vybrali 🙂 hlavne mysli pozitivne 😉 drzim silno paste,budem rada,ak sa mi ohlasis a das vediet ako pokracujete 😉

zojaaa
6. mar 2012

@silvinnka
dakujem 🙂
to je super, ze dve bambulky 😉 😉 pekne mena, aj moj muz by chcel mat lauru 😀

boska74
6. mar 2012

@silvinnka ahoj, zaujal ma tvoj prispevok, ja mam po 1 ivf, zial spontanny potrat, len nechapem jednej veci: tiez som spinila na 9 den, ked som volala do car tam mi povedali, to je ok stale pokracovat v liekoch: brala som utrogestan 2 tab. Rano, 2 vecer, stale som spinila , potom mi to prestalo isla som na krv hcg184 na 15 den po et, a zas som zacala spinit a opet vdsetko ok utrogestan 3x 1 . Vedela som ze to neni ok, pretoze uz som zospodu mala taky zvlastny tmanohnedy vytok. A ked som bola na sone, tak mi len povedali, ze ide o potrat, bez cistenia. Ked som odchadzala lekar mi povedal, uzite ten utrogestan a dufaston, ostala som v udive, pretoze dufaston mi nikdo nedal, co si pls o tom myslis?

silvinnka
6. mar 2012

@boska74 vies,ja som byvala sestricka.....netreba sa nedat odbit od doktorov,viem,ze maju toho vela,ale ide o Tvoje babatko.....anechapem,u vas v care sa neberie utorestan 3x 2 gulicky?u nas ano....a duphaston je tiez na podporu tehotenstva,akurat nazory d. su rozne....niektori ho nenasadia preto,lebo si myslia,ze pokial je plod poskodeny je zbytocne ho udrzat.....v Tvojom pripade spravil chybu dr.ked zabudol,ze ziaden duphaston Ti nenasadil a povedal,zeho mas brat....nabuduce,pri spineni,hned treba trvat aj na duphastone,utrogestan sam nestaci....ja som teraz v 22tt a duphaston stale uzivam a este 5 dalsich tyzdnov budem 😉 Inak ja som pred ivf 3x potratla (spontanny potrat,kazdy s cistenim)

brita
6. mar 2012

@zumike1 Ja si ta pamatam v tom decembri, ja som bola tiez vtedy na ET. Viem, ze si bola z toho nestastna ☹ ,ale dala si si teraz vela veci do poriadku, to velmi zvysuje sance na uspech. 😉 Ono to malomkomu vyjde hned, nam az na 9.pokus. 😒 Velmi ti zelam, aby si bolo co najskor tehotna, hoc aj s dvojickami 😀 Ja som ani neverila, ze nam sa takto postastia dvojicky, ja by som bola vdacna aj za jedno, ale ked su dve, tak sme dvojnasobne stastni. 🙂 Pomalicky si kupujeme vecicky, aby sa nam to potom nenakopilo a kym este vladzem, tak beham po obchodoch. 🙂 Tak vela stastia, drz sa. 😉 😉 😉

boska74
6. mar 2012

@silvinnka dakujem za tvoju odpoved, vies som prekvapena , v care su dva lekari, jedna sa konkretne o Helios, ked som stale volala, ze spinim, tak stale mi opakoval to je ok, a ze sa pozorujem, volala som teda k inej doktorke, ta mi zvysila utrogestan na 3x 2 ale ziadny duphaston, druhe kocky co tam boli na vklade so mnou, tak tie spinili tiez , tiez este nevedeli vysledky a tym pridala lekarka k utrogestanu aj duphaston. Mne ten lekar nie. Ide mi o to, ze clovek plati nemale peniaze za to, aspon keby sa zhodli v predpisovani davok liekov, a na tom konci ked mi povedal ze si mam uzit duphaston? Ked mi ho nepredpisal? A tam mam ist na ket? Prisli sme kvoli tomu zo zahranicia, nechali tam pracu, kvoli umelemu ......... myslis, ze by som to mala s nimi prebrat? Nepaci sa mi to! Velmi Ti dakujem za tvoju odpoved, velmi. Takze ak zena spini, myslis, ze treba aj k utrogestanu pridat duphaston?

brita
6. mar 2012

@boska74 Ahoj, ja som do Heliosu chodila dlho ( mam s nimi ale dobre skusenosti) a potom do Brna (Reprofit). Ja ti poviem len z mojej skusenosti, ze ja som nikdy k utrogestanu nedostala dufaston a viem, ze oba lieky su vlastne progesterony a utrogestan je niekolkokrat silnejsi. V pripade spinenia sa, podla mojej skusenosti, sa nepridava dufaston, ale zvysuje sa utrogestan na maximalnu davku a navyse ak je spinenie silnejsie, uziva sa cez usta. Ja mam za sebou 9. IVF a nikdy som dufaston nebrala.Tot moja skusenost, ak ti to trosku pomoze. 😉

boska74
6. mar 2012

@brita dakujem pekne, vela lekarov, kazdy vravi nieco ine, dozvedela som sa ze k,utrogestanu treba aj duphaston, v pripade potratu. To je fuk, zrejme kazdy lekar ma iny nazor🙂)))) tot nase nadherne slovensko🙂)))) prisla som zo zahranicia, zrejme som mohla ist na kliniku radsej tam, co vlastne maju zeny do 40 zadarmo, a ina liecba. Kazdopadne dakujem za odpoved

brita
6. mar 2012

@boska74 Ak tam nie si spokojna, kludne chod inde, ved na to mas plne pravo. Ak si v nich stratila doveru, je to potom tazsie znovu u nich nieco skusat. Ak by si chcela ist do Ciech, odporucam ten Reprofit v Brne, uzasny pristup, fantasticky lekari, moj je Mudr. Štelcl. Boli sme maximálne spokojní. 🙂

zumike1
6. mar 2012

@brita bola som velmi :( ale nádej umiera posledná...tak hadam raz sa dožijeme aby sme mali babo 🙂 veľa veci napravili,tak hádam konečne s pozitivnim vysledkom...ty az na 9 pokus?oouu,ja som rada ze to druhe dokazeme teraz vyplatiť. Dokončujeme dom aj tam treba peniazky..a ja som Pn už od decembra.takže tak...akurat sedim na terase zababusena do deky a užívam si slnečné lúče...je to balzamik ma dušu 🙂 🙂

boska74
6. mar 2012

@brita dakujem, len ono sa to neda, ked zijes v zahranici, daleko🙂 a zas mam tam este dost zamrazenycjh, a ver ze celu stimulku uz nechcem absolvovat, a vlozili sme tam zatial 2 OOO eur ja som len povedala, ze mi neni jasne davkovanie, ktore naozaj tak bolo.

brita
6. mar 2012

@zumike1 Posledne 4 pokusy sme mali v Brne, cize ako samoplatcovia, sumy horibilne, co ti budem hovorit. 😒 Jeden cyklus s darkynou tam stoji 3900 EUR plus lieky. Na dalsie cykly sme mali sice zlavu, ale aj tak je to kopec penazi. 😒 Hlavne, ze to konecne vyslo a uz len ostava dufat, ze to v zdravi doklepeme do vitazneho konca. 😉

brita
6. mar 2012

@boska74 Najlepsie teda bude, ak sa s doktorom o tom v klude porozpravas, nech ti vysvetli dopredu to davkovanie. Myslim, ze sa tym ukludnis a nadobudnes aj odvahu. Ak si bola u Krajkovica, ja ho poznam velmi dobre, da sa s nim vsetko predebatovat,len sa neboj pytat informacie. K nam bol vzdy velmi ustretovy a cestny, moc ti drzim palce. 😉

boska74
6. mar 2012

@brita jasne, ved ja nemozem na nich povedat nic zle, naozaj su uzasni, len opytam sa na mto davkovanie a na ten duphaston, a drzim Ti palce.

zuzanka.h
6. mar 2012

@zojaaa mne test po ET ukázal tehu na 8 deň od vloženia a deň predtým som špinila a Strašne ma bolel ľavý vaječník.

boska74
6. mar 2012

@silvinnka vybrala si si velmi pekne mena🙂))) prajem uspesny koniec 🙂 a veeela zdravia

silvinnka
6. mar 2012

@boska74 ja by som si to na Tvojom mieste snimi vydiskutovala,viem,ze sa tym uz nic nezmeni.....ale do buducnaverim,ze budu pri tebe ovela opatrnejsi a neodbiju Ta vetou,to je o.k.....pokial ja viem u nas v care aj na kramaroch a Antolskej kde sompracovala,gynekologovia automaticky pokial zena spini alebo nieco sa jej (im) nepozdava nasadia duphaston.....nechcem tu mudrovat,ale ako pisem porozpravala by som sa snimi a dohodla na dalsom postupe,pytala sa co v pripade,ak sa spinenie zopakuje....Velmi dolezite je ako sa citis,ku caru musis mat doveru,bytpsychicky dobre naladena....vtedy je uspesnost velka 🙂 na druhej strane bud rada,ze sa Ti podarilo otehotniet,takze pokial je mrazacik kvalitny,urcite sa zahryzne a budes coskoro tehulka 😉

silvinnka
6. mar 2012

@brita duphaston neobsahuje progesteron tak ako utrogestan,ale len 10 mg dydrogesteronu....to su dve rozdielne latky 😉 obe sice sluzia na udrzanie tehotenstva,ale nie je to to iste ja som brala utros 3x2 a duphaston tiez v maximalnej davke 3x1 .....

boska74
6. mar 2012

@silvinnka ani nevies, ako si mi pomohla, pretoze som si len potvrdila ze mozno to ok nie je v poriadku, inac to mi povedal aj moj gynek. To spinenie som mala aj v predchadzajucich tehotenstvach, o to viac ma zaraza tento fakt. Samozrejme si to dam vysvetlit, a postavim sa do rady k tej druhel lekarke🙂 este uvazujem na prevoz embryi, ale neviem ci to je taky dobry napad, prevoz? Neviem a dakujem Ti, velmi .viem, ze utrog. A duph. Su dve rozdielne latky, inac to vysvetlenie sa mi pacilo🙂)))

silvinnka
6. mar 2012

@boska74 som rada,ze som trosku pomohla....idem off,deticky dost kopu,asi chcu aby som si konecne lahla a odpocivala 😉 maj sa zatial krasne ,papa

jajka1980
7. mar 2012

@bique Ahoj..tak v pondelok večer som dostala mršku, mala som bolesti až do včerajška..no je to už v pohode..zajtra mám ísť do SPLN-u na UTZ a na krv..Tak som zvedavá, ako to dopadne.. 😉

jajka1980
7. mar 2012

@84matulik Ahoj..tak dostala som mršku..boli bolesti, no už je fajn..Volala som včera do SPLN-u, no mám prísť zajtra na UTZ a na krv...Takže všetko v pohode..
A čo vy? ty a bábätka? Všetko v poriadku? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre