Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

nelynka
23. máj 2012

@michelitta veru asi sme sa nepochopili ale ja som to ozaj v zlom nemyslela..
a ano, sme v tom vsetky spolu, kazda jedna co sme tu sme si svoje odskakali a uz by bolo fajn aby sme sa vsetky tesili az do konca ☹

ursula5
23. máj 2012

@nelynka
@michelitta tak sa mi to kočky páči, pekne ste sa pomerili 😉 držte sa 🙂

cora41
23. máj 2012

@michelitta moja mila michelittka, mozno este nie je nic stratene. Niektore baby spinili a krvacali a aj tak boli tehotne. Pockaj pekne na krv, nic to este neznamena! Hlavne klud. A ver, ze to vyjde. Pockaj este a nevesaj hlavu. Ja tiez nevesiam, lebo pokial to nie je na papieri z krvi 14-16 den po, tak babo tam moze byt. Myslim na teba a NEVZDAVAJ TO! Pa

bique
23. máj 2012

@jomini ahoj, ja som bola 2x po ket, neuspesnom, vysadila hormose, na 3ti den som dostala akoze mrchu, uplne nic...3 dni a koniec, iba nieco cierne ci tmavohnede slabe spinenie...potom ako hodinky na 28DC dosla nacas normalne normalna mrcha....2x to iste....o tyzden zacinam dalsi cyklus od znova...drzim palce

michelitta
23. máj 2012

@cora41
@bique
@ursula5
@nelynka
@krisbar
@karkana
babenky ste strasne zlate ani neviem co ste popisali precitam rano..pred hodinou sa mi spustila jasno cervena krv,tak uz som to s drahym na hojdacke oplakala..tak som mu vzlykala na kolenach ze som sa az nadychnut nemohla,nechapem co ma to pochytilo.. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ale je strasne zlaty,vraj co blaznis,sme si 3x vrzli a ty chces byt tehotna,mame vsetko,mame seba a kocurov tak hlavu hore a usmievaj sa stale ako doteraz...a ze preco si myslis ze preplacaju 3ivf,lebo na prvy krat ked sa podari je zazrak a stastie..tak ma zdubal a asi som este aj facku potrebovala..uz som to zabalila a ked tam aj nieco bude tak to moju psychiku prezije a o to to bude silnejsie.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ale uz som pripravena,spravila som si aj test uplne som zosalela,takze uplne bielo..dakujem kocky za podporu uz to necham tak,pojdem len na krv v utorok..ja neviem,fakt si treba vazit zdravie a lasku a ked sa dotoho prida novy zivot je to to uplne NAJ!

nelynka
23. máj 2012

@michelitta velmi ma to mrzi,

nelynka
23. máj 2012

@michelitta velmi ma to mrzi, ze to takto dopadlo.. ☹
ale ozaj mozno nie je nic stratene, a drobec sa este chyti a krvicka ta nakoniec prekvapi..
velmi drzim palce aby to tak bolo 😔
s tym plakanim to je vpohode, ja som tak plakala v novembri, viem velmi dobre ako si sa citila..revala som jak blazniva asi hodinu, co si drahy myslel ze skolabujem tam uz..
ale ono je to asi to najlepsie co v danu chvilu mozes urobit 😔

alibabaa
23. máj 2012

@nelynka @michelitta ja som tiez v novembri tak bulila.. a to som si hovorila ze budem silna. ale to robia s nami tie hormony.. a hormony neovplyvnis... 😖
a v takej chvili nenapadne mm nic ine ako mi povedat, len sa vyplac, budes menej curat.. 😅

@michelitta drz sa a mysli pozitivne.. nie je vsetko tak ako to vyzera..

nelynka
23. máj 2012

@alibabaa no tot by mne povedal ta ho asi uskrtim 😀 😀
srandista, ze budes menej curat... 😎

alibabaa
23. máj 2012

@nelynka co nevytecie vrchom to pojde dolom 😀 vzdy mi to povie ked placem.. keby to nepovedal, tak dostanem asi sok.

nelynka
23. máj 2012

@alibabaa mna uplne uráža ked mi moj povie čo buliš, to je také neludskééé a akurát v tej situácii to nepotrebujem..
aj keď jemu ako vychodnarovi to príde uplne normálna fráza.. 😒

alibabaa
23. máj 2012

@nelynka 😖 oni musia byt vzdy ti,ktori su nad vecou a vobec nerozmyslaju, ze kym nieco povedia tak by to mali premysliet, lebo to moze ranit. ale oni nad tym rozmyslat nemozu, lebo oni si myslia, ze prave to nas povzbudi...
ale asi od toho sme rozdielne osoby .. aby sme sa navzajom neunudili .. 😅

nelynka
23. máj 2012

@alibabaa veru, šak čo by sme bez nich robili..my sme pri zemi a oni lietaju vo vzduchu.. 😉

jajka1980
23. máj 2012

@ursula5 Ahoj Katka. Ako sa máte? Všetko v poriadku? Pekne ti ten čas letí..len tak dalej...Držte sa. 😉

bique
23. máj 2012

@michelitta ☹ ale ved niektore krvacaju, test biely a aj tak su tehu... mozes sa sice psichycky uz pripravit na neuspech, ale este to aj tak nie je stratene, takze az krv ti da jednoznacnu odpoved, tak drzim stale palce...a niekto tu krasne napisal, ze ... ľudia občas plačú, no nie preto, že by boli slabí, ale preto, že vydržali byť silní až príliš dlho ... takze si poplac, urcite to pomoze viac ako reci typu, je mi to luto 😉 mna to este len caka, tie nervy a vsetko okolo...ale aj tak, ja stale verim, ze sa v utorok potesim s tebou 😉

krisbar
24. máj 2012

@michelitta - skoda, ale priatel ma pravdu - keby to vyslo na 1x tak to nepreplaca poistovna 3x....ja vzdy hovororim ze statistiku neoklames a tak ako sa 50 % manzelstvie rozvadza tak tak len 35% zien z IVF otehotnie. mame tu uz uspesne tehulky, tak bohuzial my patrime do tej skupiny neuspesne. ja som si tiez vcera trosku pobulila, lebo tiez uz tomu neverim po vcerajsom papieri co dosiel. ale len tak trosku. pozerala som romanticky film tak sa mi to tak spojilo 😲
tak sme si povedali, ze si dam spravit dilataciu krcku hned po zakroku (lebo to mi nasli pri ET ako problematicke miesto - nepriechodny krcok), skusime opat par mesiacov prirodzene a potom to skusime znova.
zivot je nadherny, ale keby sme to mali v nom uplne vsetko najlepsie tak nas to ani nebavi.

cora41
24. máj 2012

Ahojte dievcata🙂 STRAAAASNE pekne ste to tu popisali, tak vam vsetkym drzim prsty, az nemozem pisat na pocitaci..Nic nie je stratene, ak nevyjde teraz, tak potom...Vsetky veci maju nejaky zmysel, ktory pochopime vzdy neskor, ako ocakavame...Mozno pride medzitym ine veci, ktore by inak s babom neprisli a potom pride babo ako princ na bielom koni..Osudu neutecieme, no mozme mu pomoct a to uz robime tym, ze sa nevzdavame po prvom raze a ideme..VEd preto sme zeny a nie muzi - ktori by to uz davno skoncili...Nevedia, ako maju pri nas stat, niekedy nam rozpravaju hluposti na podporu - ktore vsak maju opacny efekt...Ale robia, co vedia a su pri nas...Bez nich by sme to vobec nezvladli a spolu s nim URCITE!!! VERME SI BABY, DOKAZEME TO!!!
Pekny stvrtok z KE vam vsetkym praje CORA ( inac ak sa mi narodi dievcatko, tak tak sa bude volat 🙂)

timmka
24. máj 2012

@michelitta to mi je luto ☹, ale nadej tam stale je 😵

ria191
24. máj 2012

@michelitta viem ako sa cítiš. Pre mňa je tiež 8. deň krutý. Teraz som ho mala v nedeľu a začala som špiniť až večer a tiež som si to odrevala. Toto bolo moje 2. IVF a pravdu povediac potrvá než sa z toho dostaneme. Ale na druhej strane som čítala o mnohých kočenách, ktoré začnú špiniť na 8. deň a sú tehotné. Každá sme iná a u každej to znamená niečo iné. Držím ti palce aby to čo najskôr prebolelo a človek nikdy nevie aký bude konečný verdikt takže krvička to istí 🙂 🙂 🙂 . Vieš neviem do akého centra chodíš a aké máš problémy. Ale myslím si, že toto bolo tvoje 3-tie IVF ak sa nemýlim? Je jedno centrum v Brne volá sa Reprofit Brno a robí sa tam minimálna stimulka alebo soft. Je to cenovo dostupné. To čo sa mi na tom centre páči, je že je tam veľa doktorov a nie je to v takej hektike ako tu na Slovensku v niektorých centrách. Pichajú fraxík na utlmenie imunity ( do toho dávam veľkú nádej) , aby sa telo nebránilo embryu čo sa na Slovensku tuším nerobí. Dúfam, že som ťa týmto príspevkom nejak neznechutila. Len som chcela poradiť. Ja by som to tam chcela vyskúšať, lebo veľa sloveniek tam zostalo tehotných. Je aj téma v sekcii Neplodnosť (Slovenky v Reprofite Brno). Tak si vyber z toho to čo ti vyhovuje. Veľa šťastia 🙂 🙂 🙂 .

ursula5
24. máj 2012

@jajka1980 ahoooooj 😉 máme sa fajne všetko ide tak ako má 🙂 kopkáme, vaľkáme sa, rastieme 😉

ursula5
24. máj 2012

@michelitta ach jaj, no čo napísať hore hlavu a treba ísť ďalej 😉 možno treba skúsiť to Brno

jajus18
24. máj 2012

Ahojte.prepacte,ze sa vam sem do toho pletiem,ale len jeden dotaz.Frafiparin nie je na utlmenie imunity,ale na riedenie krvy...na utlmenie imunity sa pouziva prednison 😉 nech sa vam vsetkym dari.

mango5
24. máj 2012

@krisbar Ahoj..ja som bola včera lebo som mala špinenie aj trošku krvacanie. Dr. ma pozrel, sliznica bola ok ani som tam nemala krv, pridal mi ešte duphaston na posilnenie. Zobrali mi aj krv ked už som tam bola. Test mi vyšiel negatívny ale dr. povedal aby som prišla ešte raz v pondelok lebo jna11sty deň ešte nemusí ukázať..takže uvidíme v pondelok ;)

mango5
24. máj 2012

@moncibubu ahooj..tak to je teda správa..moooc gratulujem a prajem vela zdravíčka, nech pekne rastiete 🙂 🙂 🙂

ria191
24. máj 2012

@mango5 aj ja som bola včera na 11-sty deň lebo som začala špiniť a tiež mi vyšiel negatívny, ale ja to už pomaly vzdávam, ale tebe držím silno palce 🙂. Ty si mala aj PK?

ria191
24. máj 2012

@jajus18 jaj áno máš pravdu ja to občas popletiem. Ďakujem ti za opravu 🙂

mango5
24. máj 2012

@ria191 ahoj, dakujem ti velmi pekne 🙂 ..popravde som to už aj ja viacmenej vzdala. Stále mám špinenie silnejšie a silnejšie lepšie povedané krvácanie..dokonca teraz mám pocity ako pred menzesom. Rozmýšlam, že zavolám dokymu či nemám vysadiť lieky ale asi počkám už do zajtra či sa to náhodou neustáli. Ale ak by aj nie nebudem nič siliť. Je to prvý pokus tak sa zatial nestresujem aj ked samozrejme, že je mi to lúto. Ty pokial máš len špinenie tak bud rada, nemusí to ešte nič znamenať ;) Držím ti palčeky, drž sa a s úsmevom ;)

moncibubu
24. máj 2012

@mango5 dakujeme pekne a ti sa tiez drzkaj 🙂

krisbar
24. máj 2012

ach jo baby...tak nic moc tieto spravy. no ale asi to tak ma byt.
@michelitta - a este beries ten utrogestan, ci uz si uplne prestala?

alibabaa
24. máj 2012

@mango5 @michelitta
nic sa nedeje nadarmo... vsetko ma svoj dovod preco sa to udeje. ..
v inej teme mame kocku, ktora uz bola na 2IVF a cuduj sa svete stal sa zazrak .. zostala tehu prirodzene.. tak nic nie je stratene. mozno sa vam po neuspesnych ivf podari, lebo telo je stale nabudene hormonmi..
raz ale budeme maminkami a prajem nam vsetkym aby sme na to uz dlho necakali 😉 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre