Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

javi37
15. jún 2012

@ivka3901 Ja neviem koľkobunkové, túto informáciu nám nedali, mali sme predĺženú kultiváciu. Ani neviem, koľko nám zmrazili, dnes si mám volať, Dr. bol na konferencii.

ivka3901
15. jún 2012

@javi37 tak mrcha jedna nepríde a nech nepríde najbližších 9 mesiacov 😀

javi37
15. jún 2012

Bože Ivka, ani si neviem predstaviť, čo by som od radosti robila...prvé dni som bola celkom v pohode, ale ako sa to blíži, tak na mňa idú riadne depky. Ty to ako zvládaš?
@ivka3901

ivka3901
15. jún 2012

@javi37 ked si mala predlženú kultiváciu tak sú určite kvalitné 🙂 a dobre sa vyvíjajú 😀 no to mi hovor už som taká unudená a skoro stále len ležím pri telke s notebookom na kolenách a ani variť prať ani chodiť po schodoch nemožem mám zakázané od muža a ten sa jeduje,ked len chodím a stará sa o mňa 🙂 ked ti mám pravdu povedať já rátam s tou možnosťou,že sa to nepodarí som pesimistka a plánujem si iné záležitosti ako je to,že sa vrátim po 3 mesiacoch do roboty 😒 bude to kruté,ale čo už a kúpili sme si nové autíčko a pojdeme niekde na dovolenku a poopravujeme si trošku baráčik 🙂 lebo po tom telefonáte čo mi sestrička povedala,že negatívny som vyplakala more slz 😢

javi37
15. jún 2012

@ivka3901 Ja tiež, ale tomu sa nevyhneš, to sú také silné emócie, že to neviem v sebe potlačiť. Ja som si zobrala tiež prvé dva dni po ET dovolenku, ale teraz som už v práci a na nič sa neviem sústrediť. Rozmýšľam, že si teraz cez obed skočím kúpiť test, ale ja som strašný nervák, viem si predstaviť, že pri ňom môžem veľmi ľahko aj skolabovať 🙂.

ivka3901
15. jún 2012

@javi37 asi máš pravdu tomu sa nevyhneme či bude pozitívny alebo negatívny výsledok já do roboty nemožem ísť,lebo robím v fabrike na 3 smeny v stoji aj nočnén tak preto som doma,ale je toho dosť a podľa testu pojdem do roboty

javi37
15. jún 2012

@ivka3901 Tak to je potom jasné, to by som aj ja ostala doma bez rozmýšľania...ja kľud v kancelárii 🙂. Má význam si podľa Teba robiť test? Dnes mám 9. deň.

ivka3901
15. jún 2012

@javi37 já by som si už urobila malo byť to byť už vidieť síce tajú slabú,ale mala by tam byť 🙂

javi37
15. jún 2012

@ivka3901 Tak ja idem do lekárne 😎

ivka3901
15. jún 2012

@javi37 ked máš možnosť tak chod já nemožem som radčej doma 🙂

ria191
15. jún 2012

@leontinka27 máš pravdu a veľmi nad tým rozmýšľam, že na ten tretí pokus pôjdem do Ferticentra. Môj gynekológ trval na tom aby som neskákala z centra do centra, ale aspoň 2 pokusy skúsila v jednom tak preto som nechcela meniť car, ale teraz ho určite zmením 🙂 . Ďakujem za radu 🙂 🙂 🙂

anitram8881
15. jún 2012

Caute kocky. Ja sa do debaty sice nezapajam, ale vase prispevky citam pravidelne. Ja som dnes 13 den po KET, menzes zatial nic (aj ked uz som ho mala mat v utorok), ale dnes som si robila test a bohuzial, len jedna ciarka. Som presvedcena, ze menzes mi meska iba kvoli liekom. Na krv idem v pondelok, 😠 ale nevidim to vobec ruzovo. ☹ Vsetkym vam drzim palce, nech to vyjde. A ak to nahodou nevyjde, tak nech to boli co najmenej!

javi37
15. jún 2012

@anitram8881 Čauko, poznám ten pocit dôverne...zbytočne asi hovoriť, že nádej zomiera posledná, lebo sa mi stalo to isté už dvakrát. Drž sa a hlavne nestrácaj nádej, včera som tu čítala jeden príspevok od baby, ktorej to vyšlo na 9. krát.

javi37
15. jún 2012

@ria191 Tiež som čítala od jednej baby, že vystresovala doktora tak, že mu povedala, že za ním bude chodiť dovtedy, kým neotehotnie...a nakoniec sa podarilo 🙂. Takže meniť centrum a doktora už asi tiež nebudem 🙂.

anitram8881
15. jún 2012

@javi37. Ty si tiez dostala menzes az po vysadeni liekov?

javi37
15. jún 2012

@anitram8881 Hneď na druhý deň...ale ja som aj cítila, že mi ho niečo brzdí. Bolelo ma brucho presne ako v prvý deň MS, aj maternica, aj kríže, aj som špinila, ale pustiť sa mi krv nevedela.

ivka3901
15. jún 2012

@anitram8881 ahoj to mi je lúto ☹ ako mne každý hovorí nádej umiera posledná mám kamošku čo ide na 9 pokus a ani ťuk takže z nej si beriem príklad já som zakaždým dostala menzes po vysadení utrogestanu 😉 takže nemusíš sa báť,že nedostaneš po vysadení liekov

anitram8881
15. jún 2012

@javi37 Mna bolelo brucho iba v den menzesu, ale nie tak ako zvycajne. Len ma pichalo po stranach podbruska. Za cely cas som ani nespinila, ani ziadny vytok, ani kvapka. Len mam strasne naliate prsia. Vkladali mi jedneho snehuliaka a to bol nas posledny. Samu ma prekvapuje, ze od zaciatku som citila, ze to je bez sance a teraz sa mi to nejako lepsie znasa.

javi37
15. jún 2012

No to pichanie v podbrušku sa mi nezdá 🙂 , podľa mňa to nie sú typické príznaky MS pod liekmi, určite choď na krv.

ivka3901
15. jún 2012

@anitram8881 s tou poslednou vetou je to aj u mňa tak,že cítim,že je to bez šance a možno toľko slz už nebude,lebo som s tým zmierená ☹

jajus18
15. jún 2012

ahojte.mam jednu otozocku na vas,po et je nutne uzivat estrofen?lebo mne ho moj dr.nepredpisal...tak neviem. ☹

javi37
15. jún 2012

@jajus18 A čo berieš?

ivka3901
15. jún 2012

@jajus18 no on sa berie na nízku sliznicu a ani já ho nemám len utrogestan inak ten estrofen sa predpisuje zvyčajne pre KET 🙂

jajus18
15. jún 2012

@javi37 beriem utrogestan a prednison...ale mne sa zda ze pri prvych dvoch ivf-kach som mala aj estrofen...

ria191
15. jún 2012

@jajus18 podľa mňa nie ak sa nemýlim tak je to na rast sliznice a ak si ju mala pri vklade dobrú tak nie je dôvod neboj sa 🙂

jajus18
15. jún 2012

@ria191 diky moc krat,len som bola na pochybach...ale asi nemal dovod mi ho davat 😉

anitram8881
15. jún 2012

@ivka3901 zazraky sa deju a tak mozno, ked ich nebudeme cakat, tak sa stanu! Raz nam to urcite vyjde :-P

javi37
15. jún 2012

@anitram8881 Presne tak, raz to musí vyjsť 😠 , držíme si palce.

ria191
15. jún 2012

@jajus18 nie je zač 🙂 . Prednison je tuším na imunitu, že? Viem, že ho dávajú v čechách, ale počula som aj o centre tu na slovensku kde ho dávajú ako dlho ho užívaš a prečo ak sa smiem spýtať. Ja rozmýšľam nad imunologickým vyšetrením v Prahe keďže nám nevyšlo ani 2. IVF, ale ževraj na to je len Prednison a niektoré ho berú preventívne.

anitram8881
15. jún 2012

@javi37 na krv urcite pojdem. Dr. Krajkovic z Helika povedal, ze to pichanie je sposobene roztahovanim maternice. U mna je to mozno tiez kvoli tomu, aleje to skor sposobene liekmi. Uzivam 2x2 utros a rani aj vecer estrimax.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre