Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

magdus999
26. jan 2014

@linn32 ja viem, ale je to ťažké, konečne po toľkých rokoch a vkladoch pozitívna správa a potom len zlé správy, najprv nízke hcg, testy však silnejú, tak sa ukludňujem tým ako ich vidím, a potom zas toto :( hore/dole, ako na hojdačke, zajtra kým mi zavolajú, či dobre hcg stúpa, tak ma aj porazí :( to snáď ani nie je možné, ako sa život s nami zahráva

linn32
26. jan 2014

@magdus999 tak tak..musime byt silne..aj ja posledne som akoby stracala zdravy rozum..kamosku mam homeopatku,ta mi velmi pomohla..namiesala homeo a nejako ma dostala do rovnovahy..ale kto to nezazije,neuveri,ze toto z casu na cas polozi aj silnu zenu..no ty sa este neopustaj..mas obavy,ale drz sa nejako nad vodou..a mysli na to ake to bude krasne,ked ti zajtra povedia,ze je vsetko oki as krvacanim ti pomozu..

dukokatka
26. jan 2014

@linn32nie hcg je dolezite ale sono kedy je vidiet bit srdiecko vtedy si moze zena povedat ze je vsetko ok.Zazila som to hcg stupa ,6 tyzden sono vsetko ok vacok kde plod bude rast vidno.9 tyzden vacok vecsti ale plod nikde ,to sa mi este nestalo.Tehotna som bola ,nic ani nekrvacala som nic proste som si myslela ze je vsetko ok a nakoniec 10.1 vak bez plodu a cistenie.Mame este 2 mraziacikov tak verim ze posledny pokus bude uspesny.Pytala som sa preco sa to stalo,ci som nieco ja urobila ale doktoerka mi povedala ze stava sa to casto aj v prirodzenom tehotenstve nie iba v ivf.Nie som smutna lebo povedala som si ,ze to tak malo byt priroda to vyriesila,za mna asi bol plod slaby.Mame krasnu dcerku ktora bude mat 3 roky ,ona nam dava radost a to ze nemozem smutit povie mami nebut smutna..Mame este 2 mraziacikov tak verim ze sa to podari a ked nie tak Boh vie preco to tak ma byt.

linn32
26. jan 2014

@dukokatka to mi je luto,ale urcite ti to vyjde..mas stastie ze uz mas dieta,mozes mat od toho vsetkeho vacsi odstup ako my,co cakame to prve..kedy pojdes do dalsieho?

magdus999
26. jan 2014

@linn32 pevne verím, že máš pravdu 😒 v hlave sa stále cítim ako tehotná, viem, že veľa dievčat krvácalo a bolo všetko ok, keď ma to prepadne, kuknem na dnešný test, vidím, že je pozitívny, riadne pozitívny, nie nejaký duch, tak ma to ukľudní 🙂 keby som aspoň niečo mohla robiť (vysávať, upratovať...), nech prídem na iné myšlienky, ale nechcem sa namáhať 😒 no som zvedavá, čo mi zajtra v CARe povedia...

linn32
26. jan 2014

@magdus999 radsej sa veru nenamahaj..uz to len preckat..byt maminou nie je vzdy len lahka vec ;) daj mi zajtra vediet..a zober nejaku knihu a casopis,vypni citanim hlavu a pozen hodiny vpred..

magdus999
26. jan 2014

@linn32 jasné dám vedieť 🙂 čítam knihy, maľujem maľované krížovky, a tak 😒 jasné, dám vedieť a ďakujem za podporu ♥

magdus999
27. jan 2014

@linn32 ahoj moja, takže dnes hodnota 450, rastie to pomaly, ale rastie...fakt neviem, či sa tešiť 😒 dnes je 18.deň, vo štvrtok idem opäť

jarika22
27. jan 2014

Holky,ešte mi povedzte, či si po ET beriete dovolenku? Čo vám odporučili lekári? Mne predtým Dr. stále vravel, že mám žiť normálny život, že to nie je choroba, kľudne môžem ísť do práce, a potom výsledok vždy negatívny. ☹

jarika22
27. jan 2014

@magdus999 Viem, že sa nám to hodnotí ľahšie, ale takto s odstupom sa mi zdá to súpanie hcg ako pozitívna správa. To čakanie je naozaj na nervy. Ja momentálne čakám na KET, a už aj z toho mi šibe, naozaj neviem, ako prežijem tie ďalšie dni, ktoré budú nasledovať. Takže holky držte sa! Držím palce, aby to dobre skončilo.

sonkaj
28. jan 2014

@jarika22
tak som 2 den po transferi a nastáva dlhé čakanie. ja som tam veľmi spokojná a na tú otázku čo si sa pýtala tak "áno"....ty si na tom teraz ako?

magdus999
28. jan 2014

@jarika22 ďakujem za povzbudenie, pevne verím, že je všetko ok, jednoducho sa neskôr uchytil 🙂 budem držať palce, hlavne pozitívne myslieť a vravieť si, že si tehotná, to mi veľmi pomohlo

doloresita
28. jan 2014

Ahojte, v piatok som bola na ET. Večer som mala na nohavičkách trochu klasického hlienu a v tom malá kvapka krvi. Mohlo to byť od podráždenia? Odvtedy nič ... Pýtam sa, lebo nikde so nenašla, že by trochu špinil v deň ET.

jarika22
28. jan 2014

@sonkaj Ja čakám na KET. Niekedy budúci týždeň by to už mohlo byť aktuálne. V pondelok idem na kontrolu, mali by mi povedať presný termín. OHSS mám už našťastie za sebou, ako zlý sen....
Držím palce,. Si vypísaná, alebo chodíš do práce? Ja stále rozmýšľam ako to máme zariadiť. Najskôr zostaneme pár dní v Brne, nechcem hneď cestovať domov... Ešte sa dohodnem s lekárom.
Ja ani neviem, čo sa nám v KE nepozdávalo, v podstate tu je teraz iné akurát to, že mám pocit väčšej informovanosti. Tam mi nikdy nepovedali, čo sa stalo, prečo nebolo nič na zmrazenie a tak, to mi trochu chýbalo, a po telef=one sa vypytovať bolo také iné... Starostlivosť nebola zlá, akurát tie nevoľnosti po odbere... Uvidíme ako sa to vyvinie, potrebovali sme nové nakopnutie... a iný uhol pohľadu.

jarika22
28. jan 2014

@magdus999 Díky, budem sa snažiť... Držte sa.

sonkaj
28. jan 2014

@jarika22
drz sa, ja budem asi tyzden doma a potom je to uz len tam hore. necítim vôbec nič, žiadne pocity, asi to beriem už tak športovejšie ved je to 7.iVF)))

zuzzi08
28. jan 2014

@doloresita áno je to v poriadku. Ja keď som bola na vklade ma Dr. upozornil, že môžem trošku zakrvácať, môže sa stať že sa tam niečo podráždi. Takže žiadny strach je a bude všetko OK. Len pozitívne mysli, to vážne pomáha 😀 (osobná skúsenosť a to 2x) 😀

stastenka42
28. jan 2014

@jarika22 to ze mame zit normalne hovorili aj nam a bohuzial tiež vzdy nevyslo...teraz ked sme boli naposledy tak dr nam povedal aby som prve styri dni nerobila nic co by napínalo maternicu,ani len periny upratovat..nekupat sa,proste len oddychovat a mysliet pozitivne...a vyslo...kazda sme ina a tazko povedat co je dobre...vsetkym vam drzim palceky..

doloresita
29. jan 2014

@zuzzi08 Tak to som rada Potešila si ma. 🙂 A teba nech bábo v brušku poslúcha. 🙂 Inak si mala aj klasické predmenštruačné bolesti tesne pred očakávaným nástupom menštruácie po transfere?

zuzzi08
29. jan 2014

@doloresita ďakujem veľmi pekne 🙂 . A čo sa týka bolestí, mala som to tak, že 2 deň po transfere ma strašne bolelo podbruško v návaloch asi 3 x za deň. Netrvalo to dlho iba cca 30 sek. 🙂 Potom som necítila skoro nič a deň pred ms ma trocha pobolievalo bruško a kríže. Držím palce nech všetko dobre dopadne. Ja mám už synčeka po ET (2 rôčky) a teraz sme boli na KET 🙂 .

doloresita
29. jan 2014

@zuzzi08 Skrz tú predmenštruačnú bolesť sa strašne bojím, ale dúfam, že embryologička mala pravdu, keď povedala, že sme mali veľmi kvalitné embryjká. Dúfam, že sa obe uchytili. 🙂
Ďakujem ti! Aj tebe nech sa všetko dobre vyvíja a nech má synček čoskoro súrodenca. 🙂

alfinka4
31. jan 2014

ahojte 🙂 dúfam, že sa môžem pridať do debaty.. som 7 deň po KET a z toho čakania mi už riadne šibe dúfam, že sa Vám darí :o)

smoulinka13
31. jan 2014

ahojte mam otazku, davate si jedno alebo 2 embrya? nam povedali v Heliose ze jedno iba davaju..aj ked sme velmi chceli dve...

magdus999
31. jan 2014

@smoulinka13 ahoj, dávajú v heliose po jednom, ale ak veľmi chceš, tak ti dajú aj dve. Pri poslednom vklade som si vydupala dve 🙂 stále ma upozorňovali na riziká a aj Krajko mi po vklade povedal, že dúfa, že z toho nebudú dve deti 🙂

smoulinka13
31. jan 2014

@magdus999 a kedy si mala posledny vklad?ako to dopadlo? my by sme chceli tiez dve 🙂

magdus999
31. jan 2014

@smoulinka13 no mala som 4 vklady po jednom, ani jeden úspešný 😒 odjakživa som chcela dvojičky, tak som sa rozhodla, že tentokrát sa nedám 🙂 mala som ešte 8 zamrazených, tak som povedala, že mi ostane ešte 6, čo je dosť 🙂 bola som pred 3 týždňami, ale je to celé divné 😀 na 10 deň po vklade som mala prvého ducha 🙂 no radosť preveliká, test som si spravila, lebo som začala krvácať, viac ako týždeň som stále krvácala, dokonca som bola aj na pohotovosti kvôli tomu 😒 testy však silneli 🙂 keď som bola na kontrole 13.deň, hcg bolo len 113, takže ma presviedčali, že asi mimomaternicové, kontrola na 18.deň, hcg 450 - stúpa, ale nejako je to celé divné. Včera som bola 21. deň po kete, nič nebolo vidieť, hcg 1169 a potom sme na to prišli - večer pred ketom sme s mužom milovali a na 90% sa nám zadarilo prirodzene. Podľa heliosákov sa určite nemohli zahryznúť tak neskoro, proste sa to nedá a všetko vychádza na prirodzené 🙂 v nedeľu tam idem zas na sono, už by ho malo byť vidieť, boja sa stále mimomat., aj mi dali papiere do nemocky, ak by som začala mať nejaké bolesti. Ak v nedeľu nič neuvidia, musím ísť okamžite na operáciu. Ale ja viem, že je všetko ok 😀 veľmi zvláštna zhoda náhod, ale som happy 😀

smoulinka13
31. jan 2014

@magdus999 no teeeeda...takze z IVF nic ale normalne sa podarilo? to je zazrak.....dufam ze vsetko dopadne dobre!!!! treba verit..no daj mi vediet ako dopadlo...🙂 drzim palce

magdus999
31. jan 2014

@smoulinka13 veru,, asi zázrak 🙂 i keď to, že som nemohla otehotnieť nik nechápe, sme úplne zdraví, embryá sa všetky vyvinuli do blastocýst, proste takých zdravých ľudí tam hádam ani nemali a nedarilo sa 😒 a nakoniec takáto náhoda 😀
ak chceš dvojky, nedaj sa, všetko je v hlave a ak chceš, tak si choď po tom.....ja som to pochopila, keď som mala 4.vklad bez úspechu a nik mi nevedel povedať, že prečo sa nedarí. Dala som si pauzu a pochopila, že to bude asi v hlave, lebo ja som od začiatku tvrdila, že chcem 2 a vždy som sa dala ukecať. Nedaj sa, ak to tak cítiš, aj ty sa budeš cítiť lepšie 😀

smoulinka13
31. jan 2014

dakujem za radu a povzbudenie..myslis ze ta psychika je taka dolezita? povedali ze ak si dame dve tak je riziko predcasneho narodenia, potratu atd...Zo zaciatku sme boli rozhodnuti ze dve ale nas prehovorili...momentalne este stimulujem tak mam cas na premyslanie..som 5 DC.

smoulinka13
31. jan 2014

@magdus999 dakujem za radu a povzbudenie..myslis ze ta psychika je taka dolezita? povedali ze ak si dame dve tak je riziko predcasneho narodenia, potratu atd...Zo zaciatku sme boli rozhodnuti ze dve ale nas prehovorili...momentalne este stimulujem tak mam cas na premyslanie..som 5 DC.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre