Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

kathrin17
6. okt 2013

@emma78 ja mam jedno...tiez mi vkladali 5dnovku 😀 a krasne sa ujala

natalie78
6. okt 2013

@emma78 mne vkladali dve 3dnove embrya. zatial stale netusim, ci jedno ci dve 🙂. aj ked podla hcg to skor vyzera na jedno. sono az za 18 dni :/

tekla3010
6. okt 2013

@natalie78 len nechcem sa este predcasne moc tesit, dufam ze to vyjde! 🙂 ale dakujem za podporu!

tekla3010
6. okt 2013

@kathrin17 este treba drzkat palceky, uvidime co ukaze krv... 🙂

tekla3010
6. okt 2013

@slaurinka aj ja uz zajtra budem vediet hadam presnejsie 🙂

natalie78
6. okt 2013

@tekla3010 podla tych testikov to vyzera len a len pozitivne 🙂. ale verim, ze si radsej pockas. ja som bola taka ista 🙂. ja zase teraz budem zase potichucku cakat az do toho sona

tekla3010
6. okt 2013

@natalie78 @kathrin17 mne sa len paci babenky, ze ako vy vzdy riesite veci, na ktore sa ja chcem v najblizsich dnoch tesit 🙂 vy ma tak pripravujete, ked ste trosku predo mnou. vzdy sa tesim, co mate nove a potom dufam, ze to caka aj mna 🙂 kedy ste to mali transfer a kolkodnove embryjka? nechce sa mi to hladat v historii... 😝

kathrin17
6. okt 2013

@tekla3010 ja som mala trasfer v piatok 13teho septembra 🙂 zajtra zacinam siedmy tyzden a vkladali mi 5dnovu expandovanu blastocystu....a bola velmi ziva 😀 mali problem ju chytit na to, aby mi ju vlozili 😀

natalie78
6. okt 2013

@tekla3010 ja som mala transfer v nedelu 15.9. a vkladali mi dve 3dnove embryjka. a v piatok som sa dozvedela, ze co sme mali jedno na mozne zmrazenie, ze to nevyslo. :/ ale dobre, nech sa babulku (babulkam) co mam v brusku dari, to je hlavne. 🙂
vy ste aj mali nejake na zmrazenie? aj ty kathrin17 , hm?

natalie78
6. okt 2013

@kathrin17 akurat som citala o tom, ze ti praskla ta cysta..... :O . teda, musela si sa strasne bat, co sa deje, vsak? ked si mala take bolesti.....

tekla3010
6. okt 2013

@natalie78 ano, 2 nam zmrazili. takze mne o 9 dni neskor vkladali... ale 5 dnove embryjka...

kathrin17
6. okt 2013

@natalie78 my sme boli na IVFku v januari.....vtedy nam to nevyslo.....nestihla som prist ani na krv, i ked sa babo uchytilo, tak to bolo len na par dni a na zamrazenie nam ostali 4.....teraz nam vlozili jedno ( hned prve sa nam krasne rozmrazilo ) tak este mame troch surodencov 🙂
@natalie78 poviem ti teda, ze bolesti som mala obrovske, ja som myslela, ze odbijaju moje posledne minuty....volala som do centra a ti mi s kludom Anglicana povedali, ze tie bolesti su bezne pri prasknuti cysty a ak sa bolesti nebudu vracat, tak je vsetko v poriadku....odvtedy som bolesti chvala bohu nemala, tak verim,ze je to ok.....ale bala som sa veru, ze uz je po babatenku

natalie78
6. okt 2013

@kathrin17 super. som velmi rada, ze bolesti sa uz nevratili. a aj to , ze mate troch surodencov 🙂. yeeees 🙂
inak dnes ma strasne bolia krize a teraz ma aj zacalo pichat v podbrusku. dufam, ze je to v poriadku.... :/

kathrin17
6. okt 2013

@natalie78 je to v poriadku...mna chrbat a hlavne krize bolia uz tyzden a pichanie v podbrusku to mam kazdy den, nie stale ale striedavo na jednom a druhom vajecniku, to je preto, ze teraz vajecniky vyzivuju babatko, kym tuto funkciu nepreberie placenta...ja som tiez rada, ze ich este tolko mame 🙂 chceme 4 deti, tak som zvedava 🙂

natalie78
6. okt 2013

@kathrin17 dakujem, tiez si hovorim,ze je to normalne. ale dobre sa to aj cita 🙂 . ty aj beries nieco? nejake vaginalne tabletky este alebo tak? ja uz nic, len femibion

kathrin17
6. okt 2013

@natalie78 ja budem brat asi az do konca prveho trimestra utrogestan....aspon tak sa to u nas v centre berie.....ale ked potvrdia srdieko uz to bude na mojom doktorovi, tak uvidime.....a okrem toho beriem kyselinu listovu 🙂

natalie78
6. okt 2013

@kathrin17 dakujem za info. myslim, ze zajtra zavolam nejakemu gynekologovi a vybavim si rande 🙂. prajem vam krasny vecer maminka a babulko v brusku 🙂

slaurinka
6. okt 2013

@tekla3010 podľa testíkov to vyzerá pozitívne, držkám palčeky a veľmi sa teším s tebou, hádam to u nás tiež potvrdia 😉 určite sa zajtra ozvem... 🙂

meaningful
7. okt 2013

@emma78 ja tiez chodim do iscare BA, a ku komu tam chodis, ja k Valkymu. Mne povedal ze kyselinu listovu si mam kupit. Nic mi o tom, ze by skodili nejake bylinkove caje nehovoril :(

emma78
7. okt 2013

@meaningful Ja tiez k Valkymu 🙂 som fakt spokojna, aj ked sam od seba nic nepovie, na vsetko sa ho treba pytat 🙂 ja som pila taky caj na podporu tehotenstva a vajecnikov, tak ten mi zakazal ked som zacala so stimulkou.

meaningful
7. okt 2013

@emma78 ja som pila alchemilkovy caj pred stimulkou, pocas stimulky uz nie. S Valkym som bola spokojna aj ja, ale ked prislo uz k samotnemu ukonu, odber a ET .... tu som bola dost prekvapena, ked mi na poslednu chvilu povedal, ze on ma dovolenku ... a uz sa o mna moc potom ani nezaujimal :(
On najviac pozna moj zdrav.stav a supol ma inym... ktorych som nikdy predtym nevidela. Pred poslednou navstevou, pred odberom som mala pocit, ze uz aby sa ma zbavil, hodil moj ultrazvuk na stol ... ze chodte za sestrami oni vam vsetko vysvetlia. Ja som mala tolko otazok co som sa ho chcela opytat, hlavne na rizika, ake mozu nastat...
Ale uz to neriesim, mozno som bola precitlivela v stave po 32--ch stimulacnych injekciach.
O chvilu idem na konzultaciu, co dalej, uvidim ako sa bude chovat.

sherny
7. okt 2013

kočky, aj ste na PN, ked čakáte na IVF?

meaningful
7. okt 2013

@sherny
ja som nebola PN. Ked som bola na odbere vajicok, bola som piatok a to som si dala od doktorky napisat papier - celodenne osetrenie. Po ET som si vzala dovolenku 2 dni.

sherny
7. okt 2013

@meaningful aha a v pohode? a máš ľahkú prácu? sedíš pri PC, alebo tak? a nemala si bolesti? dakujem

emma78
7. okt 2013

@meaningful ja som bola na odber tiez u druhej doktorky (nechcem menovat), akurat bol vtedy na dovolenke, ale jej pristup hrozny, sono uplna masiarcina, az som skoro plakala od bolesti. Esteze sa Valky vratil a vklad mi uz robil on.

meaningful
7. okt 2013

@sherny mam sedavu pracu, pri pc. Bolesti som nemala, snazila som sa na to vobec nemysliet. Dni bezali prakticky normalne ako vzdy, len som si davala pozor na stres, aby som sa moc nestresovala.

meaningful
7. okt 2013

@emma78 v kutiku duse teda dufam, ze dalsi krat to bude ine a hlavne uspesne.

slaurinka
7. okt 2013

ahojte baby
@tekla3010 tak predstavte si... po 14 dňoch očakávania či tehulkujem, musím ešte čakať do zajtra... bola som dnes na odbere a predtým po hodinke čakania sme mali výsledky, no a teraz?? že vraj to posielajú inde tak sa musí čakať.. ja už nervy doma.. mohla som si kúpiť testík, ale bojím sa aj sklamania tak to snáď do zajtra vydržím 😒 alebo zavolať manželíkovi nech mi donesie testík?? pane bože... toto je strašné, na nevydržanie 😒 bojím sa hlavne aj preto lebo už nemám také napäté prsia, ani bolesti v podbrušku, len trošku kríže a hlava... jóóóóój ☹

slaurinka
7. okt 2013

@tekla3010 ahoj bola si dnes na odbere??

emma78
7. okt 2013

@ meaningful urcite treba dufat! Vraj na prvy pokus je len 20% sanca kdezto na druhy uz 50%. Ze aj telo sa zacne pripravovat! Uvidis ze na dalsi krat sa to podari! Ja som si zo zaciatku myslela ze urcite nic, ze aspon 4-5 pokusov budem musiet absolvovat a nahodou to vyslo hned. Je to cisto nahoda.drzim palceky!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre