Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

zarabono
1. dec 2011

@donlasbb ak ti davali len niekolko bb embrya moze ist o uhniezdenie.ak si mala blastocysty,chod lekarovi.a to chod urcite aj v pripade,ak ti do zajtra spinenie neprestane.a utros si davaj normalne cez usta,nevkladaj.moze to spinenie este viac provokovat.ak mas doma cecko,tak si daj kludne jednu tabletku

donlasbb
1. dec 2011

@lululka555
@zarabono
Ďakujem dievčatá za rady. Mala som vkladané 2ranné blastocysty po 5dňovej PK. Volala som lekárovi, on povedal, že nič sa nedeje mám byť v kľude a užívať lieky (pridal duphaston2x1)...viac mi pomôcť nemôže. Ono práve teraz mám termín na mrchu (30.11-1.12.)...takže musím počkať ako to bude ďalej prebiehať. Ale utroš si dám už večer cez ústa, zatiaľ som ho stále vkladala....možno ten tam provokuje 😉
A nasadila som ešte šumivý vitamín magnézium B6 - proti kŕčom maternice....

jajka1980
1. dec 2011

@alibabaa ...ahoj Alibabaa..môžeš prosím ťa poslať aj mne ?? Dakujem pekne.. 😉

ursula5
1. dec 2011

@annamary27 zatiaľ všetko ok a už som dnes nevydržala bez PC ale som tu len na skok,a ty čo už niečo cítiš???

ursula5
1. dec 2011

@alibabaa aj mne pošli čomu sa vyvarovať po KET a ET! dík

moja72
1. dec 2011

@jaja101 na krv som bola včera, dnes bol výsledok, ale ten som vedela už dávno...aj 3.IVF neúspešné ☹ takže hádam na budúci rok
všetkým ostatným držím palce 😉

moja72
1. dec 2011

@alibabaa myslím, že ten zoznam ze comu sa vyvarovat po et a ket by zaujmal viaceré 🙂 mohla by si ho prosím dať sem, nech si to môžeme pozrieť viaceré? 😉 ďakujem aj za ostatné baby

jajka1980
1. dec 2011

@ursula5 ahoj ..tak ako sa cítiš..Všetko v poriadku ,? Dlho si tu nebola.. 😉

jajka1980
1. dec 2011

@moja72 je mi to ľúto ☹ ...snád bude rok 2012 úspešnejší pre nás snažilky... 😉 Snád sa tu od Nového roka začnú hned pisať len pozitívne správičky... Držím palce v dalšom kole...

moja72
1. dec 2011

@jajka1980 dúfajme, že rok 2012 bude náš šťastný 🙂 aj tebe veľa šťastia

jaja101
1. dec 2011

@moja72 mrzí ma to...ale verím,že ten ďalší pokus dopadne už dobre...musíš myslieť pozitívne,psychika je fakt dôležitá...ja viem,že mne sa to píše,ale ver mi,každá z nás má strach..to si baby čo otehotnejú prirodzene ani nevedia predstaviť,ten stres,pri každej návšteve wécka kontrolujem papier,či na ňom nie je krv,sledujem každé pichnutie,zabolenie,nový pocit...myslím,že tento strach bude trvať až do konca...a viem,že všetky sme na tom rovnako a preto si dovolím povedať,že ženy sú nenormálne silné osobnosti,a dokážu zvládnuť také veci,ktoré sú niekedy fakt nezvládnuteľné.....teraz to už dopadne dobre.určite.myslim na teba.pa

jajka1980
1. dec 2011

@moja72 Snád bude...dakujem... 😉

alibabaa
1. dec 2011

Taaak tu je ten zoznam 🙂 🙂 🙂

co robit a nerobit po ET a KET
* Vyhýbejte se horkým koupelím a sauně
* Předcházejte infekcím, např. nekoupejte se v bazénu
* Vyhněte se horečce
* Neužívejte jiné než předepsané léky
* Užívejte předepsané léky pravidelně
* Vyhněte se stresu
* Omezte přísun kofeinu, nikotinu, alkoholu
* Neužívejte drogy
* Vyhněte se zvedání těžkých věcí, extrémní fyzické námaze a předcházejte zraněním
* Zlepšujte svůj krevní oběh, např. chůzí
* Vyhněte se rentgenu a ošetření chrupu (během prvních 14 dnů)
* Vyhýbejte se chemikáliím, včetně barev na vlasy
* Vyvarujte se parfumovaných věcí - mýdlo, intimka...
* Můžete cestovat, pracovat a pokračovat ve svých denních aktivitách. Dodržujte zásady zdravé výživy a pijte hodně tekutin.

V případě krvácení nebo špinění
* Zůstaňte v posteli – ležte
* Kontaktujte nás, Váš lékař Vám může zvýšit dávku léků
* Za žádných okolností nepřestávejte užívat léky, dokud Vám není udělán těhotenský test

Pokud je těhotenský test pozitivní:
* Pokračujte v užívání léků
* Během následujících 2 týdnů se objednejte k Vašemu lékaři

Pokud je těhotenský test negativní:
* Pokud je výsledek vyšší než 5, ale přesto nízký, musíte test za několik dní opakovat
* Pokud je test negativní (menší než 5), dohodněte se s lékařem na vysazení léků, do čtyř dnů se dostaví menstruace
* Objednejte se k Vašemu lékaři, abyste probrali další kroky

alibabaa
1. dec 2011

@ursula5 pekne sa opatruj 🙂 a tusim zanedbavas aj tych 20 minut denne pri PC... 😒 😒 😒

moja72
1. dec 2011

@jaja101 ďakujem 🙂 viem, že je dôležité myslieť pozitívne, len už mám predsa aj dosť rokov 39, a za posledný polrok som absolvovala 3x IVF a to už bola na mňa asi veľa 😒 ďalší pokus bude asi až na jar, začiatok roka mám v práci dosť stresujúci tak to nechcem riskovať 😒
a neboj všetko dobre dopadne a ani sa nenazdáš a malinké budeš držať v náručí 🙂

jajka1980
1. dec 2011

@alibabaa Dakujem....potešila si ma týmto zoznamom...ešte raz..pekne dakujem.. 😉 🙂

moja72
1. dec 2011

@alibabaa ďakujem za zoznam, dúfam že v budúcnosti pomôže nielen mne ale aj mnohým ďalším 😉

squella
1. dec 2011

@fredinek Ahoj, aj mne povedal doktor, že nemôže byť sex, dokonca až 14 dni. Ale napr. v Gynfive hovoria, že treba sexovať.

zarabono
1. dec 2011

@donlasbb to moze byt tym,ze mas termin mrchy.hlavne klud a veeela oddychuj

bella1303
1. dec 2011

ahojte podarilo sa tu niekomu IVF na prvy pokus?v decem.mame s manzelom prve sedenie v iscare v ba a velmi sa toho bojim ze ked nam to nevyjde budem sklamana... 😢

katka1177
1. dec 2011

@ursula5 Ursulka ako??? Kolko Ti vlozili a ake? Ktory den si dnes?.... velmi drzim palceky

alex81
1. dec 2011

@moja72 juuuuuj .... myslim na teba a drzim moc moc palce ...

alex81
1. dec 2011

@alibabaa Dakujeme 😵

mirka321
1. dec 2011

@squella ahoj,
doki v heliose takisto povedal, že po transfere aspoň 2-3 dni pokoj a potom sa môže v pohode sexíkovať, že uchyteniu embryjka to nevadí
ked to má byť , tak to bude

annamary27
1. dec 2011

@moja72 to mi je ľúto,veľa šťastia v novom roku a máte ešte mrazáčikov?

annamary27
1. dec 2011

@ursula5 ty si to teda dobre vydržala bez pC,ja necítim zatiaľ žiadne zmeny,okrem pevnejších pŕs,ale to môže byť aj z hormonov,uvidíme zajtra v deň D z krvičky.

moja72
1. dec 2011

@alex81 hm, čo už 😒 skúsim znovu 🙂 teraz neviem, ty už si bola na krv alebo ťa to ešte len čaká?

jajka1980
1. dec 2011

@annamary27 držím ti palce..snád tu konečne bude napísaná len pozitívna správička... 😉

loriana
1. dec 2011

Baby, čo znamená výška HCG 134??? Som iba 8. deň po ET, ale dnes som bola na odbere krvi, nakoľko krvácam už päť dní - normálny menzes! Volali mi práve z Care, že som podľa nich tehotná, opakovanie krvi o týždeň, ale moc tomu neverím, lebo neviem čo znamená HCG 134, či to je dobré, či to nemôže byť nejaký pozostatok z už odplaveného embryjka, čo si myslíte?

annamary27
1. dec 2011

@loriana to je určite dobré,mne minule na 10ti den povedali,že som tehu a mala som len hodnotu 48,len sa mi potom neznásobila,takže to máš určite dobré a o týžden to musí narásť,aby to bolo stopro dobré,držím palce 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre