Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

timona
10. jan 2012

@gaganka81 ja mam tiez taky dojem, kebyze si viem to IVF urobit sama, uz som davno tehotna..velmi si na uspechu zalezat nedaju, mala som pocit ze sa k IVF stavaju tak, ze ked to nevyjde pojdem znovu, sak aspon budu mat o to viac penazi...

gaganka81
10. jan 2012

@timona tak nejako. Veď oni žijú z nás, z našich peňazí. A my ich potrebujeme, lebo chceme mať bábätká. A ty si ako na tom timona? čo máš všetko za sebou?

annamary27
10. jan 2012

@gaganka81 ahoj,tak mne po dvoch neúspšených ivf odporučila dr v centre a aj urobila hematologiu/to som bola potom aj u nás v nemocke na vyšetrení kvôli zrazeninkám,robili mi v centre aj vyšetrenie či nevytváram protilátky,moja gyn doma mi spravila vyšetrenie štítnej žľazy a aj toxoplazmozu.všetky výsledky mám o.k,takže sme tam kde sme boli a odvtedy sme absolvovali neúspešný Ket z 2.ivf....
teraz pri podpisovaní tretieho ivf mi odporučili PIGD,kde cena je 1050eur,to vyšetria embryjká či sú o.k a odporučia vložiť len tie zdravé bez genetickej chyby.....

sneznicka
10. jan 2012

@annamary27 Ahoj, ja som za PiGD vyhodila peniaze uz tri krat a nepomohlo to. Pritom som podla vsetkeho ok, mame len trochu zhorseny spermiogram. Uz by som PiGD neskusala, vsetko bolo v poriadku a vysledok ziadny. Ked je embryjko ok, ma sancu sa chytit, ak nie je, takmer na 100 percent sa nechyti. Okrem toho si myslim, ze tie embryia mozu pri tom poskodit, lebo mechanicky vyberaju jednu bunku, kde zistuju chromozomy. Po mojich skusenostiach som v suvislosti s PiGD uz velky pesimista. Ma to zmysel niekde v Amerike, kde to pozoruju bez vybratia bunky z embrya. Tam k poskodeniu neprichadza. Viem, ze vacsina lekarov u nas to ani neodporuca. Nechcem Ta znechutit, skus to, mozno motyka vystreli...

sycyla
10. jan 2012

Ahojte,
ja som po neuspesnom ICSI . ☹ po odbere sme mali krasnych 6 embryi, z toho jedno bolo schopne
prenosu...ostatnych 5 bolo zmrazenych...ked mi ju zaviedli, citila som , ze sa to moze podarit, dokonca som sa s nou ...citila som , ze to bude dievcatko....rozpravala...az nakoniec prislo sklamanie a silne krvacanie uz po 2 tyzdnoch...takze ani neviem, ci sa naozaj uchytila a vydrzala 2 tyzdne, alebo ci vobec bola...ja to vsetko prezivam v Anglicku a fascinuje, ma ked citam o vasich slovenskych skusenostiach.....tu sa odber vajicok robi len v lokalnej anesteze, a bol to najhorsi zazitok, aky som kedy prezila....pol hodiny som potom lezala, ultrazvuk a pa pa domov...takisto to bolo aj so zavadzanim embrya, nelezala som vobec....hned ma poslali domov...s tym, ze na dalsi den som uz isla do prace....takze lutujem, ze to neabsolvujem na slovensku.... 😒

lienka_1
10. jan 2012

@sycyla To mi je luto, ze sa to takto dopadlo. Mozem sa spytat, kde ste boli na IVF v UK?

sycyla
10. jan 2012

@lienka_1
ahoj, aj ty si v UK?

katka1177
11. jan 2012

@camelco 🙂 dakujem.

jajka1980
11. jan 2012

@sycyla Ahoj. Je mi to ľúto, že to nevyšlo a máte to tam oveľa horšie.

porinka
11. jan 2012

@annamary27
ja mám za sebou 1. IVF s PiGD a v brušku mimi, 9tt. Z 8 oplodnených jajok sme mali tri bez chromozómovej mutácie, ktorá bola partnerovi zistená. Táto mutácia bola príčinou mojich 3 MA. Dve emryjká mi vložili, jedno sa ujalo a zatiaľ bojujeme a verím, že bude všetko OK. Za PiGD som platila 2000 evri 😀

zumike1
11. jan 2012

Prosim, ani jeden odpoved som nedostala. Dr. ma poslala na kyret a na Loop/ nieco mi odrezu s vypalia na krcku/. Prosim, bola z vas niekto uz na tom? Ako to prebiehalo? a po tom? mne to budu robit v iscare, verim svojej lekarke,

jaja101
11. jan 2012

@gaganka81
@timona babenky ved to je jasne ze je to o prachoch,co pre nas neuspech,to pre nich uspech v peňaženke...ale treba bojovať,nejak sa cez to povzniesť

jajka1980
11. jan 2012

@jaja101 Presne ako píšeš...Aj ja mám z toho taký pocit..A ked si to vezmem z logickej stránky..aj oni musia z niečoho žiť..Vystihla si to presne..náš neúspech - ich úspech..Ja mám za sebou 2.x IUI a 1.x IVF...všetko neúspech..ale bojujem dalej..raz sa to podarí..a to nielen mne, ale všetkým z tohto fora..len treba myslieť pozitívne a veriť... 😉

zumike1
11. jan 2012

@porinka dakujem 🙂 takto aspon troska viem co ma caka... len skoda ze to neni po slovensky 🙂 polovicku som nerozumela :D

gaganka81
11. jan 2012

@annamary27 koľko sa platí za tie vyšetrenia? a prečo vám to teraz nevyšlo keď všetko máte ok? to je otázka na lekárov... raz som sa to opýtala dr. a povedal mi, že oni vedia vajíčko oplodniť, vložiť do mňa a ostatné je na mne....

sycyla
11. jan 2012

@jajka1980 dakujem...je mi luto , ze ty mas viac neuspesnych pokusov za sebou.....ja som taky novacik,.,...tuto stranku som nasla uplne nahodou a uplne ju hltam, lebo mi pomaha nelutovat samu seba..

ako si sa cez to preniesla prvy krat? ja mam dni ked som v pohode a potom...ked som uplne mimo...minule som musela odist z obchodu, pretoze ked som videla deti plakala som ako dazd...
teraz si setrim peniazky na pouzitie mrazacikov ( prvy cyklus sice preplacaju co je okolo 4500 libier, ale za zavedenie mrazacikov uz treba platit....rozhodli sme sa ze si tentokrat dame zaviest dva...co si o tom myslis? je to dobry napad? mna uz na zaciatku upozornovali, ze je to sice vacsia sanca na otehotnenie, ale potom vyssia sanca na nedonosenie....som z toho popletena, lebo tak ci tak nam kazdy konzultant hovoril nieco ine :(

annamary27
11. jan 2012

@gaganka81 odpoved prečo nám to teraz nevyšlo nevieme....podla mna je to vo hviezdach a pravda je ,že na vklad som čakala 2hodiny,zavolali ma na 11tu hodinu a dnu som sa dostala až okolo jednej už s totál plným mechúrom za tie vyšetrenia čo som ti spomínala som neplatila nič.

annamary27
11. jan 2012

@sycyla ahoj...u nás v centre v BA ak sa dá odporúčajú vklad dvoch embryjok,aby bola väčšia šanca na úspech...mne dokonca teraz naposledy odporúčali vklad všetkých troch mrazákov,lebo jeden bol z nich slabší,že je len teoretická šanca na uchytenie všetkých troch,ale ja som dovolila vložiť len dve,lebo prakticky by som musela tri deti vychovávať potom ja a nie embryologička.

sycyla
11. jan 2012

@annamary27 ahoj...dakujem...a ako si na tom??? prepac nasla som len tvoje posledne prispevky... teraz chcem 2...ja by som si najradsej dala vsetkych 5, ale ako hovoris, kto sa o nich potom bude starat 🙂

sycyla
11. jan 2012

@annamary27 ach...az teraz som nasla nieco o tebe...som tu len druhy den a som ako trubka 🙂 ....

annamary27
11. jan 2012

@sycyla ja som na tom tak,že máme za sebou 2krát ivf,z toho 1krát aj vklad mrazákov,takže cakom pak tri neúspešné vklady...aj boli pozitívne výsledky z krvi,ale tie kontrolné testy vyšli už negatívne,takže aj sa ujali krpci,ale aj sa ma pustili,že čo je príčinou nevieme.teraz máme púodpísanú tretiu žiadosť,ale zároven chodíme k homeopatovi a skúšame aj iné alternatívy.

gaganka81
11. jan 2012

@annamary27 tiež som dlho čakala pri poslednom ET, že mali nejaké problémy, potom nás "šupali" jednu po druhej, ja som bola asi posledná a nechali ma ležať po vklade na sále na koze. Teraz sme si dali vypočítať Jonášovi, po prvom termíne nič, MS mi meškala 10 dní a nakoniec prišla, ideme skúšať ďalej..

annamary27
11. jan 2012

@sycyla v pohode,ja som tu už taký dvojročný inventár 😀

sycyla
11. jan 2012

@annamary27 to mi je luto...drzim ti velmi prsteky ...

sycyla
11. jan 2012

@annamary27 😀 ha ha....no som zvedava, ako dlho tu budem trcat ja ....

annamary27
11. jan 2012

@gaganka81 mne meškala po druhom ivf skoro 2týždne,testovala som jak divá a nič....ja som tiež raz asi písala Jonasovi,niečo sa mi marí,ale to je už roky dozadu...len sme sa s mm nejak nevedeli zosynchronizovať,aby sme stíhali tie jeho termíny a asi som sa potom na to vykašlala.

annamary27
11. jan 2012

@sycyla ked ťa to chytí tak tu budeš dlho,len prejdeš postupne do časti tehotenstvo,potom mamičky,detičky,recepty a pod 😀 😀

sycyla
11. jan 2012

kto je vlastne ten Jonas?

sycyla
11. jan 2012

@annamary27 😀 😀 😀 tak to by bolo idealne, alebo skoncim v kolonke Ako utiect z psychiatrie 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre