Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

renitr
5. nov 2014

Ahojte zienky, chcem sa spytat ci niektora z vas uziva Prednison a ci vam nejak aj pomohol?

cuculik1
5. nov 2014

@renitr ja som uzivala do 24 tt. Neviem ci to bolo nim, ale bolo to moje 5 tehotenstvo a jedine co som dotiahla do uspesneho konca... nemala som niajke specificke imunitne problemy, trosku vyssie NK bunky, ale inak vsetko OK, len som uz proste potrebovala aj n ieco ine skusit, kedze kazde predosle tehu som potratila...

vanushka
5. nov 2014

@renitr uzivala som, ale tehotna nie som

cuculik1
5. nov 2014

@dorotka66 citam prave v literature, ze blastocysta po IVF sa implantuje v priebehu 1-2 dni, ak sa nejedna o IVF , tak sa blastocysta implantuje ešte v ten isty den, ako dosiahne toto stadium ...bola na to robena aj studia, kde sa zenam brala krv a merala sa hladina HCG , kde prvotne signaly o uhniezdeni a teda aj naraste HCG boli uz v 6,6-7,4 dna, v priemere uz na 7,1 den zivota embryjka. Teda k uhniezdeniu dochadza skor 😉

cuculik1
5. nov 2014

@renitr este doplnim, ze uzivat som zacala len 10 dni pred transferom...

cuculik1
5. nov 2014

@dorotka66 aj v tej tabulke co dala @misenaf popisuju, ze uz na druhy den sa blasto uchytava..🙂

renitr
5. nov 2014

@cuculik1 Dakujem za info a som rada ze sa ti to zadarilo 🙂 Ja mam tiez vsetko Ok, mam ale protilatky proti spermiam a hranicne hodnoty NK, ale proste sa nam nedari. Uz mam 2 IVF za sebou. Dnes som bola na imunologii a doporucil mi Prednison. Tak uvidim, pojdem s tymto vysledkom do centra a uvidim co mi povedia tam. Este raz vdaka za info

cuculik1
5. nov 2014

@renitr a co intarlipidy?

renitr
5. nov 2014

@cuculik1 juuj to ani neviem co je 😉 mne robili Intracelularne cytokiny, a tam som mala hranicne hodnoty

cuculik1
5. nov 2014

@renitr ja som mala NK vysoke, ale ani prednison ich neznizil... uz som to tu pisala, na Sk sa nerobia testy na intenzitu "zabijat" tych NK buniek, meria sa len ich pocet a to je nic...u kazdeho clk je schopnost NK buniek nicit cudzorode bunky ina, teda napr ja mam vysoke hodnoty NK, ale nemaju taku "killing power", ako niekto, kto ich ma len napr hranicne... mne povedali, ze s takou hodnotou sa mi to nepodari a vyslo to, bola som este aj pocast tehu ich dva krat skontrolovat , ale prednison zazrak neurobil...testy na ich "killing power" sa robia v USA. Ja som si o tom strasne vela studovala a dozvedela sa aj ten fakt, ze ich pocet, ci percentualne zastupenie nema vypovednu hodnotu...

katka17044
5. nov 2014

@renitr ahoj aj mne teraz robili toto vysetrenie (intracelularne cytokíny) čakám na výsledok, čo to prosím ťa vlastne je? Čo mi vďaka tomu môžu zistiť? Ďakujem

cuculik1
5. nov 2014

@renitr cytokiny je ina vec. intarlipid je infuzia , s ktorou boli dobre vysledky najma v oblasti potlacania imunity dosiahnute... ide len o zmes vajecnych bielkov , soje....viem , ze niektore CAR v CR to uz predpisuju... na Sk nula bodov... tu ked som to spomenula, pozerali na mna , ze co chcem...mne ich predpisoval moj gynekolog, kazde tri tyzdne tiez do 24 tt. Poradila mi tu reprodukcna imunologicka Mudr. Girovska z BL. Velmi zlata a ochotna Dr....

renitr
5. nov 2014

@cuculik1 super info, pekne to mas nastudovane a asi lepsie ako niektory lekari 😉 Gratulujem a vdaka za info

renitr
5. nov 2014

@katka17044 ja som dnes dostala tie vysledky a su tam len nejake skratky ako CD3+IFN, CD3+IL atd atd.
Takze netusim co to vlastne je, ale v pondelok idem s vysledkami za lekarom takze potom ti poviem. Musim sa aj ja popytat , bo vysledky mam ale neviem co znamenaju 😉

misenaf
5. nov 2014

@cuculik1 no v tej tabulke praveže píšu že 3 den začína implantácia.
1. den len začína hatchovať....

katka17044
5. nov 2014

@renitr aha jasne, ja som mala mať včera, ale ešte sa to nestihlo, tak idem do Nitry pre výsledky budúci utorok, som zvedavá

renitr
5. nov 2014

@katka17044 ale je to nieco ohladne bunkovej imunity 😉

renitr
5. nov 2014

@katka17044 ja ti tiez napisem v pondelok ze co mi na to povedal lekar , aj ja som zvedava 😉

cuculik1
5. nov 2014

@misenaf na 2 den pisu, ze sa zacina prichytavat k stene maternice.. co uz je implantacia 😉, teda aspon to tak chapem... ono asi vsade najdeme ine zavery na tuto temu....🙂

katka17044
5. nov 2014

@renitr ďakujem 🙂

dorotka66
5. nov 2014

@cuculik1 Fíha cuculik, tak dnes mi to povedal MuDr. Krajkovič 🙂 a ja som mu verila 😀

dorotka66
5. nov 2014

@cuculik1 ale teraz mi povedala kámoška, že niekedy aj na 5ty deň🙂 tak ja neviem komu veriť . asi budem len čakať 😉

dorotka66
5. nov 2014

@misenaf veru bude to boj, máme len 1x blastocytu a na mrazenie len veľkú 0....

cuculik1
5. nov 2014

@dorotka66 no veru, nic ine len cakat ;) , mne to vzdy ubiehalo vdaka dobrej knihe...ale testovala som ako blazon uz od 4 dna ;)

dorotka66
5. nov 2014

@cuculik1 ja zas nie, je to 5 pokus (alebo 6 😀 , strácam prehľad) a vždy som vydržala a dala max. jeden test. no mne práve zistili, že mám prekonanú hepatitídu B a som zdesená, že to nijaký lekár zatiaľ nezistil 😒 😒 a z 22 zrelých vajíčok 1 blastocyta je mi z toho smutno

dorotka66
5. nov 2014

@cuculik1 inak knihy milujem aj ja 😉 už sa teším, len som si nestihla nič nové kúpiť a teraz musím sedieť doma....

bambulka2015
6. nov 2014

cafte zenusky,
tak uz aj ja k vam patrim. Teraz uz len cakat dva tyzdne a potom sa uvidi. Testovat nemienim, nejak ma to ani nepali. Nejak vsetko total v pohode, sa aj sama sebe cudujem. Ale ja som nikdy nebola na testy, tak hadam mi z toho vsetkeho nesvihne a nepojdem vykupit lekaren 😀 😀 😀 😀 😀

dorotka66
6. nov 2014
dorotka66
6. nov 2014

@bambulka2015 ahoj bambulka, aj ja som po včerajšom ET. Takže čakám pekne doma v teplúčku, napchávam sa chilli a spríjemňujem si to ako sa dá 😀

mariajuraj
6. nov 2014

@bambulka2015
A ja budem patriť k vám od nedele🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre