Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

ciglianova
25. aug 2015

Ahojte dievčata pripajam sa k vám.23.8. som mala vklad 5 dňovu blastocistu z darovaných vajíčok.Aj vy ste mali po vklade taky pocit ako pri menzese.take občasne pichnutie.Neviem či je to tým pocasim ale stale by som spala. 😀

sono2
25. aug 2015

@monika3006 ahoj. Veľmi držím palce! Ja len tak pre zaujímavosť z tých všetkých sa podarilo lenže štyri tak a štyri prirodzene? Mňa akurát zaujímajú tie prirodzene prosím daj mi potom do správy. Že čo z nich ostalo. Dáš si vklad z tých prirodzených ak niečo zostane predpokladam. A spg máte aký keď ste takto riskli? Mal manžel aj nejaké iné vyšetrenia okrem normálneho spg? Pýtam sa preto lebo ja už chcem len normálne nechať a malo koho vidím že nechal tak som rada že sa môžem opýtať. Ďakujem!

isabella22
25. aug 2015

@martuska00 jaj tak ja ze sa len darovanymi zaoberaju

marculik
25. aug 2015

@lucia2505 Ahoj Luci to si ty,co sme boli spolu v Iscare,tebe sa tak stalo co aj mne ☹

macicka52
25. aug 2015

@ciglianova Ahoj, áno, aj ja som mala taký pocit ako keby mala dojsť menštruácia. Pekne oddychuj, nech sa ťa malý bojovník drží ako kliešť 🙂

lucia2505
25. aug 2015

@macicka52 ano dokonca dve blastocysty,obidve uz hatchujuce.

lucia2505
25. aug 2015

@marculik ahoj ano to som ja. No v Iscare som mala et neuspesny,potom v Gynfive jeden et neuspesny a ket som otehotnela,na 9ty den po ket bol testik krasny a potom zacal slabnut,takze embryo zacalo odumierat,chytilo sa len na chvilku. 14ty den krv hcg len 81 a par dni nato mi dosiel menzes. A ty ako? Mas porobene nejake vysetrenia..hemato,imuno,stitnu zlazu?

monika3006
25. aug 2015

@sono2 Ahoj.Praveze manzel vobec nemal dobry spermiogram.Male mnozstvo+zly tvar.Zacal uzivat Folandrol,uzil dve balenia.Kazdy den jeden sacok.Spermiogram sa mu neustale zlepsoval.V den ,ked odovzdaval spermie,mal spermiogra vynikajuci.Embryologicka zostala velmi prekvapena.Preto nam aj odporucala skusit dat 10 na bez Isci.Vo stvrtok budem vediet viac,dam ti potom vediet 🙂

marculik
25. aug 2015

@lucia2505 boze moja to je fakt ironia my dve,no ja tri pokusy v iscare neuspesne a prvy pokus v Brne na 11den test pozitivny na 12 den hcg 226,20 a na 18 den hcg uz iba 266 no este nekrvacam iba slabulinko no a hcg uz kleslo na 20:'( mame geneticke aj hema.este ked som bola v Ba,no teraz si idem dat podrobnejsie hema.v Martine a na stitnu chcem v Lubochni,mame aj mrazacikov no neviem tie vysetrenia budu dlhsie trvat a na Ket som uz chcela vyskusat teraz v septembri este neviem ,mne vkladali na5den jednu blastu a morulu no a zase sme na zaciatku,tebe embryja oplodnovali tiez Isci metodou?a ty mas ake vysetrenia za sebou?

sono2
25. aug 2015

@monika3006 tak opäť držím palce! Tak to ja totálne nechápem prečo nám icsovali. Ok. Budem ti veľmi vďačná. Viem že to je u každého ináč., len všade vidno že pomaly každý len icsuje pomaly nikoho nečítam že má prirodzene! Tak som zvedavá. Ďakujem ti. Kľudne do správy.

katka17044
25. aug 2015

@lucia2505 aj ja som mala taky pripad ako ty v gf prva krv 69 potom o 4 dni len 102 a o tyzden len 166 teraz v piatok idem na sono vobec neviem preco sa to tak robi ale uz sa mi to u nich stalo 6 krat. Vzdy sa uchyti na chvilku a potom odide

macicka52
25. aug 2015

@sono2 ja neviem ako ostatným babám ale nám aj napriek super spermiogramu v Martine hneď navrhli ISCI, že je väčšia pravdepodopnosť a istota, že vajíčkom "prejde "spermia. Je to určite aj o biznise, lebo nás sa ani na prirodzenú metódu nepýtali, hneď ISCI.

sono2
25. aug 2015

@macicka52 a vyšlo vám? Nehovorím, že to je pravidlo ale podľa mňa, čo vie biolog nevidí do spermie. Je už na budúce len podľa spg, aj keď bude vajíčko len jedno! Manžel ide ešte na tie funkčné testy a keď tie dobre dopadnú už ma nikto neprehovorí na žiadne techniky.

macicka52
25. aug 2015

@sono2 zatiaľ som 9 deň po Et ale slabšie krvácam. 7. a 8.deň po Et som ešte mala krásne pozitívny test ale dnes je už slabší, takže nám to asi nevišlo.

sono2
25. aug 2015

@macicka52 mne sa stalo to isté. 7de, 8,9 a jedenásty začal bledúť. Keď bol test negatívny utros som vysadila za dní MS prišla

macicka52
25. aug 2015

@sono2 Je mi ľúto, že to takto dopadlo. Mne kázali utros do kontroly užívať, aj keby som krvácala(samozrejme pri krvácaní cez ústa- to už teraz aj tak užívam). Ale ani ja už neverím, že by to vyšlo. Takže si pôjdem po mraziačka.

lucia2505
25. aug 2015

@katka17044 vysetrenia mas urobene? Hlavne asi imunologiu, potom hemato, stitnu zlazu? Ja si myslim, ze ak vsetky vysledky su ok, tak to moze byt v kvalite embryi, takze mozno treba natrafit na to spravne embryjko. Jedna kocka co si dava vzdy aj genetiku robit mi povedala, ze z jedneho cyklu mozu byt napriklad len 2-3 embryjka geneticky uplne ok, aj ked preziju pk a vyzeraju, ze su kvalitne blastocysty, tak prave par dni po vklade pride ta kriticka faza kedy sa tie nezdrave prestanu vyvijat. A cim viac embryi, tym horsie je najst medzi nimi to kvalitne, cize je to mozno v tomto pripade naozaj o pokusoch, tazko povedat...to je len moj nazor. Je to predsa ine, ked vyprodukujeme napr. 10 vajicok v umelom cykle ako ked dozrieva prirodzene len jedno vajicko, to potom asi ovplyvnuje aj kvalitu.

lucia2505
25. aug 2015

@marculik teraz som mala 18 zrelych vajec, tak sme dali 12 napichnut ICSI (preistotu)a 6 prirodzene a z tych co napichovali sa oplodnilo 9 a prirodzene 5, takze percentualne sa nam viac oplodnilo prirodzene. Teraz tieto dva vklady mi davali embrya z tych co boli icsi a teraz uz pridu na radu tie prirodzene, tak dufam a verim, ze prave medzi nimi bude to najkvalitnejsie embryo. Ja si myslim, ze je to predsa ine, ked ta spermia tam vojde sama, to znamena, ze je to ta najrychlejsia, najkvalitnejsia. Ked je icsi, tak oni vyberu taku, ktora sa im vizualne zda najlepsia,najpohyblivejsia, ale to nemusi tak byt, to mi aj embryologicka hovorila, ze to nie je zaruka, ze naozaj je taka kvalitna, lebo to len podla toho ako sa im zda vyberaju, takze potom ani embryjko nemusi byt ok. Ja mam urobenu hemato, imunologiu v Ba, ale akurat dnes som bola este raz na imuno v Nitre preistotu, robia to tam rozsirenejsie a kompletnejsie ako v Ba, stitnu zlazu TSH mam ok, tento stvrtok idem na hysteroskopiu, ci je maternica ok a tymto padom budem mat asi vsetko hotove. Tu genetiku myslis v ramci hematologie co sa robi na trombofilne mutacie, ci nejaku inu genetiku?

lucia2505
25. aug 2015

@katka17044 este som sa chcela spytat, ty sa chystas na hysteroskopiu? Ja idem teraz vo stvrtok nato do Gynfivu.

katka17044
25. aug 2015

@lucia2505 tak ano presne aj mne to tak nejak vychadza to co si napisala... potom mozno asi najlepsie riesenie je ten soft co robia v Brne. Ja mam imuno spravenú tam mi zistili protilatky proti spermiam a trofoblastu a to mi liecia hemato mam ok a musim este stitnu poriesit.

katka17044
25. aug 2015

@lucia2505 ano chcela by som ist. ty chodis do gf? A kto ti to odporucil ku komu patris? Nevies potom po akej dobe sa da ist na vklad? Ja mam v gf este jedno posledne embryjko

lucia2505
25. aug 2015

@katka17044 chodim k Harbulakovi...on mi to vlastne neodporucil, respektive podla neho to netreba, ze mam skusat len vkladat, ale ja som si to vyziadala, tak povedal, ze ak mi to ma pomoc k tomu, ze budem mat dusu na mieste a pocit, ze som uz absolvovala vsetky vysetrenia, tak mi to urobi. Zajtra tam idem, lebo den predtym vkladaju do krcka nejaku tycinku, ktora krcok cez noc roztiahne, aby to nemuseli robit pri tom nasilim nastrojmi. Opytam sa zajtra na ten vklad, ze kedy sa da najskor, ale co som citala, tak asi hned dalsi cyklus, pokial to bude len diagnostika, ze tam nebude rozrusovat nejake zrasty alebo nieco. Zajtra ti potom napisem.

katka17044
25. aug 2015

@lucia2505 dakujem pekne. Harbulak by tam mal byt najlepsi. Inak ani mne to neodporucili ani som o tom nevedela a popritom si myslim ze to je dost dobra vec a moze sa na nieco dolezite prist.

marculik
26. aug 2015

@lucia2505 no pekne mas za sebou tolko vysetreni,ja som znovu objednana na hema.v martine,ze tiez tam robia rozsirenejsie vysetrenia,a kolko si cakala v nitre pokial ta objednali lebo v martime vyse mesiaca a aj si nieco platila?inak velmi peknu si mala urodu,nam genetiku robili este v iscare,to vlastne z krvi nam zistovali ci vlastne spolu mozeme mat deti a na stitnu si bola kde,mne odporucili lubochnu no ani netusim kde to je a ze aj pol roka trva pokial ta objednaju a kedy sa chystas na Ket,budem ti drzat palce nech ti to uz konecne vyjde

marculik
26. aug 2015

@lucia2505 jaj zle som napisala to imuno v Nitre ako dlho si cakala na objednanie a kolko si platila,lebo spravili by mi to aj v Brne len myslim ze tam by som viac platila a vysledky si mala za kolko,vies co ma hneva toto som mala 4krat a nikto mi nic nedoporucuje ziadne vysetrenia ☹

lucia2505
26. aug 2015

@marculik vies to je tak,ze naco by nám odporucali vysetrenia,ktore by mohli pomoct,ked takto sa na nas mozu pekne nabalovat. Oni ti odporucia,ale az vtedy,ked uz na tebe dost zarobia. V Nitre mi dala termin tiez cca o mesiac. Vysledky budu o 4 tyzdne,lebo niektore z tych veci čo beru trvaju tak dlho,inak povedala,že by to bolo len par dni. Platis v zavislosti od toho co vsetko ti da vysetrit. My sme si dali komplet vsetko a platili sme 230 eur. A tu genetiku co hovoris,ze ti robili v Iscare,zato sa nieco doplaca?

marculik
26. aug 2015

@lucia2505 nie ak sa dobre pametam nic sme neplatili,dik za info ,ak sa rozhodnem pockat na vysledky hema plus stitnu tak by som sa asi este objednala tam na imunologiu ,skusim si vysetrenia odbornejsie porobit a asi tak pojdem na to,len sa cudujem,preco ti nevkladali jedno embryjo opolodnovane Icsi a jedno samo sa ti oplodnilo ,ozaj to vies ze sa da vysetrit aj genetika embryi

lucia2505
26. aug 2015

@marculik ano tu genetiku embryi viem,ale je to drahe,to zatial neriesim.

marculik
26. aug 2015

@lucia2505 drahe moc?ja som chcela riesit stitnu v lubochni no smula objednali by ma az na februar to je dost :(
tak neviem co navrhne lakarka ci to b ude potebne,lebo raz mi uz robili no taka lekarka tu,ze nieco sa jej nezda ale to nejde riesit nech idem na kliniku ze je to v pohode o.k a vybavene

alica311
26. aug 2015

Ahojte dievčatá, chcela som sa len spýtať, či niekto nechodí do Gyn-fiv-u, nemôžem nájsť nikde na ich stránke cenník na IVF-ko, máme trojročného chlapčeka z asistovanej reprodukcie a rozmýšľame nad ďalšou fazulkou, ale čo som pozerala ISCARE v BA, tak ceny išli dosť hore a veľa vecí je nových, tak som si chcela ich cenníky porovnať. A môžete mi vysvetliť, aký je rozdiel medzi MACS separáciou spermií a PICSI? Ďakujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre