Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

bella1303
27. mar 2012

Dakujem vam za vasu pomoc. Moc mi vase prispevky pomahaju. Este stale nestracam nadej

bique
27. mar 2012

@bella1303 to je mudra rec 😀 a spankom nic nepokazis, maximalne ti prospeje 😀 tak pekne sny 😉 🙂

bella1303
27. mar 2012

@bique dakujem😉

elapp
27. mar 2012

@martina2207 ahoj, prides na lacno a na smadno do centra. urobia ti sono a pojdes sa "ubytovat". Vezmu ti krv, zmeraju tlak a postupne vas budu volat. Pojdes este na wc, potom rovno na salu, kde ta ulozia, pichnu ti naladovku a zobudis sa az ked bude "po vsetkom". Potom si chvilku pospis, budu ta chodit kontrolovat lekari aj sestricky, este raz ti zmeraju tlak, povedia ti vysledky "operacie" a ak budes ok, mozes sa obliect a ist do cakarne, kde si ta vyzdvihne tvoj doprovod ... Staci takto ?

sidlo
27. mar 2012

@bique diky moc za pozitivnu podporu. Som si nikdy nemyslela ze to az tak pomaha🙂 hlavne ked to aj podlozis skutocnym podobnym pripadom🙂 Ja som nezmar co si musi ale vsetko tvrdo vybojovat no nevzdavam to, a bambulky maju byt kucerave a tvrdohlave po mne🙂 tak dufam ze len silnejsie zatali zubky🙂
@chmurkaxy ty by si nam vies ako najviac pomohla? 🙂 ....takze sup sa podelit
@bella nesmieme sa vzdavat, nie ze by mi ludia v Iscare neboli sympaticki ale nemusim ich vidiet znova v rovnakej suvislosti

chmurkaxy
27. mar 2012

no, tak uz mam vysledky. negativne. ja som z toho magor, ved som tie ciarky mala na 3 testoch :/

sidlo
27. mar 2012

☹ to je mi velmi luto moja.........to fakt nieje fer uz☹

sidlo
27. mar 2012

normalne zacinam byt agresivna a mam chut do niecoho kopnut

kraskanz1
27. mar 2012

Ahojte baby mozem sa k vam pridat mna caka ivf cca buduci mesiac teda zajtra idem do blavi pre receptiky a potom cakam na mrsku...a ide sa na to...ako ste sa citili ked ste vedeli ze uz to pride ja mam take zmiesane pocity raz si myslim ze sa to podari potom zasa ze sa to nepodari ...ked o tom hovorim s blizkymi tak mi hovoria mysli pozityvne a ked myslim pozityvne tak mi zas hovoria ze nech sa zas nesklamem ked sa to nepodari...jaj katastrofa... 🙄

bique
27. mar 2012

@kraskanz1 ahoj, zmiesane pocity mala asi kazda z nas 😉 mysli iba na to, ze sa to podari, lebo psychika je mocna carodejnica 😉

bique
27. mar 2012

@chmurkaxy to mi je strasne luto, tak som s tebou verila ☹ ale nevzdavaj sa, ja sa tiez nikdy nevzdam 😉 ja som si myslela, ze uz to mas iste 😖 tie testy su teda riadna somarina...no ale my nedockave, testujeme aj tak... 😒

bique
27. mar 2012

@chmurkaxy a co budes teraz robkat? davas pauzu?

kraskanz1
27. mar 2012

@chmurkaxy aj mne je luto ze to nevislo ...to si mala prvy pokus???treba ist dalej vyplakat sa a ide sa dalej...a skusit dalsiu moznost este si mlada podari sa....aky mate problem ze ste skoncili na ivf???

kraskanz1
27. mar 2012

@bique no ved psychika ...cely cas si vravim ze nebudem nic citat o tom a cim je to blizsie ty viac ma lakaju fora atd...neviem nejak podvedome sa na to pripravujem ze sa to podari aj fajcit som prestala po 9tich rokoch 🙂

nelly3
27. mar 2012

@chmurkaxy
tiez mi je to luto, viem, ze to nepomoze, treba sa len vyplakat, trosku pomoze, ale cas to zahoji, fakt, len treba cas, pisem z vlastnej skusenosti, je to tazke, ale treba bojovat, nevzdavat to, ked citam pribehy, ze sa im to podarilo na 7,8 krat, tak stale ma to zenie dopredu, ze nech to nevzdavam a ja to nevzdavam, dockam sa a aj ty. urob si vylet za manzelom, si spominala ze je v USA a tak. myslim na teba 😉

bique
27. mar 2012

@kraskanz1 ja som kvoli tomu tiez konecne prestala, ale uz davnejsie...a vy aky mate problem? ja nemam jeden vajecnik, tam je vajcovod ok a druhy vajcovod sa mi nenapaja na naternicu, ale vajecnik je ok 😒 ja cakam na vysledok po druhom KET z prveho IVF, z cerstvych nam ET vysiel, v 26tt sa mi predcasne narodili dvojicky, uleteli nam vsak do nebicka 😢 teraz v januari nam KET nevysiel, tento uz urcite vyjde 🙂 testit budem v sobotu 😀

kraskanz1
27. mar 2012

baby inac ste na pnke ???lebo ja by som asi rada isla na pn neviem ci uz pocas stymulky alebo len po transfere..kedze ja mam dost blbu robotu...nocne atd a stresu vela takze ako ste to riesili...

bella1303
27. mar 2012

@chmurkaxy tak to uz vobec nechapem. Je mi to moc luto☹ na druhy krat to urcite vyjde

bique
27. mar 2012

@kraskanz1 ja by som urcite isla na PN, ja som bola stale aj pocas stymulky, ale zalezi od teba 😉

bella1303
27. mar 2012

@sidlo to mas pravdu... Nieje to fer!!! Take co o deti nestoja rodia ako jablone kazdy rok a my?! My co by sme txm detickam mohli dat tolko lasky musime takto trpiet...

kraskanz1
27. mar 2012

@bique no mne nedozrievaju vajicka stymulovala som uz asi 5x clostylom vpriebehu 2 rokov a teraz naposledy meriaonalom ale nic nebolo nejake foliky boli al malinkee takze preto toho sa bojim aby nieco vypestovali a nemam jeden vajcovod bol "pokazeny" 😅 ale vajecniky mame oba...este mam PCO ale zas robili mi nejak vysetrenie na folikulostymulacny receptor a vraj je to super bo nam nehrozi hyperstymulacia...tak neviem sperimie mam supis aj genetika dopadla na jednotku tak hadam daco uz len bude...

kraskanz1
27. mar 2012

@bique a ako casto sa chodi pocas stymulky na ultrazvuky???lebo tak to sa mi asi oplati ist na pn viac ako si furt brat dovolenku

jajka1980
27. mar 2012

@bique Ahoj..Tak pri 1.IVF sme nemali PK..Teraz áno, tak snád sa podarí a splní sen...Mám sa fajn, ležím. som sama doma..takže ovládače mám pri sebe a polovička mi vyvoláva, ako sa cítim, čo má po ceste z práce kúpiť...
Tak držím palce, aby ten ženský inštinkt bol pravdivý...Len netestuj..Držte sa.. 😉

martina2207
27. mar 2012

@elapp Ďakujem. a potom? 🙂 Prepáč ak som otravná

bique
27. mar 2012

@kraskanz1 tak to sa podari urcite na 1x 😀 staci, aby bolo jedno kvalitne vajko oplodnene 😉 takze mysli na to, ze sa to urcite podari 😉 😀

kraskanz1
27. mar 2012

Co znamena vlastne ta skratka KET a OPU myslim ze uz asi vsetky poznam len tieto dve nie...

bique
27. mar 2012

@kraskanz1 ultrzvuky uz presne nepamatam, ale zda sa mi, ze ked dostanes ms, robia uzv pred prvou injekciou, potom o 5 dni zasa kontrola uzv, potom na 10den uzv a potom je odber vajok do dvoch dni a potom uz iba ides na vklad...a ked sa podari, tak dalsi uzv je v 6tt alebo 5tt+nieco 😉

bique
27. mar 2012

@kraskanz1 KET je kryoembryotransfer, teda zo zamrazenych a rozmrazenych ebmryi a OPU je odber oocytov, teda vajok 😉

kraskanz1
27. mar 2012

@bique ja neviem bojim sa hovorit nahlas ze sa to podari ale mam taky pocit ze ano lebo vsak uz taku smolu mat nemozem a vsetky testy ukazuju na to ze nam je vlastne IVF sudene aspon mne to tak pripada...inac sa uz snazime asi 5 rokov prsla som kade cim mala som cistu bola som operovana potom dlho dlho snazenie len tak potom som brala ten clostil potom laparka tam ten vajcovod dali prec a diagnostikovali pco a potom sme uz isli do ISCARU a tam ma pekne znosili za moju hmotnost tak som musela schudnut tak sa mi podarilo 10kg dat dole brala som siofor ale ten nezambral na moje pco teraz som prestala fajcit a caka ma tato velka udalost a uz sa mi o tom aj sniva ...napr tuto noc sa mi snivalo ze som mala ist na ivf a ze som sa bal astrasne ist na kozu tak mi naliali jagermeistra aby som sa uvolnila 😀
inac baby neboli odber vajicok,ze???

jajka1980
27. mar 2012

@chmurkaxy Ahoj moja,..je mi to veľmi ľúto...Verila som, že si už tehulka...Fakt ma to veľmi mrzí... ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre