Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

sony44
28. máj 2012

@kuspitka - áno je tam len 3 dni v týždni - po, ut, pia

kuspitka
28. máj 2012

@sony44 a ja idem v stredu,ale mne je jedno kto je len nech to robí dobre

brita
28. máj 2012

@annu
@bettypo Ahojte babenky, v kazdom pripade, ako som pisala, utrogestanom si len clovek pomoze, urcite nic nepokazi. Naozaj nechapem niektore prakticky lekarov v CAR. Ak sa berie utrogestan s dufastonom naraz, netreba vysoke davky utrogestanu. Avsak odstavit utrogestan a nechat si len dufaston, to je velky hazard. Nedavno mi pisala jedna kocka tiez z Kosic a tu som presvedcila, aby utrogestan brala, aj ked jej v centre povedali, ze ma vysadit.Nastastie mala dobreho gynekologa, ktory nemal problem jej ho predpisat. Tak sa drzte a nech vam to vsetko dobre dopadne. 😉

apple7
28. máj 2012

@annu tak sa tesim ze ti to vyslo a este aj dva krat super, ja idem na ket teraz vo stvrtok, dufam ze to vyjde

annu
28. máj 2012

@apple7 drzim palce velmi velmi...my sme boli na KET 2x a oba pokusy uspesne (dufam, ze to tak ostane do porodu 🙂 ), takze netreba zufat, ze statistiky uspesnosti KET nie su velmi vysoke, len pozitivne mysliet... 🙂

apple7
28. máj 2012

@annu doki nas povzbudoval ze to vyjde, lebo 1. IVF nam vyslo, tak uvidime

mango5
28. máj 2012

Ahojte baby, tie ktore ste mali prvy pokus neuspesny. Po akom case ste isli na KET? Ja mam za sebou prvy neuspech a az v stredu idem k dr. tak som uz celkom zvedava aky je dalsi postup 🙂 Dik za vase odpoved 😉

annu
28. máj 2012

@apple7 aj my sme boli 1.x neuspesni, ale to davam za vinu stresu a zhonu, v ktorom som v tom case fungovala. Pri KET som uz riadne spomalila, mozno aj preto sa podarilo...urcite netreba stresovat vopred. A ked este aj doki je optimista, tak treba verit v to najpozitivnejsie 🙂

sally2401
29. máj 2012

Čaute, som 12 deň po transfere vo štvrtok si mám podľa CAR robiť test či sa náš 6 pokus poradil, som z toho už na prášky zatiaľ som ani nešpinila iba ma každý deň bolí príšerne brucho, a niekedy mám pocit že by ide vytrhnúť maternicu a cítim sa ako keby som mala dostať mrchu som 29. deň cyklu, cez víkend ma boleli prsia ale zrazu ako keby utlo a prestali, dnes som to už nevydržala a urobila si ráno test ten najcitlivejší (10) a je tam len veľmi slabulinká // takže neviem či sa to podarí na 12 deň by som už očakávala troška výraznejšie // nakoľko mi vkladali 2. Toto čakanie je neznesiteľné, snažím sa byť pozitívna ale niekedy to nejde.

ursula5
29. máj 2012

@mango5 my sme mali tie prvý pokus neúspešný a na ďalší som šla hneď ďalší cyklus a podarilo sa 🙂 treba veriť a nevzdávať sa

apple7
29. máj 2012

@sally2401 ked tam boli // tak super, ides aj na krv? drzim palce velmi nech to vyjde

hencidlo
29. máj 2012

@sally2401 saly nezufaj, nemuseli sa chytit obe, takze ak sa ujalo 1 tak ta ciarka je adekvatna a pomaly by ti mala tmavnut, ved na 14den po ET by si mala ist na krv a tam to mas uz iste, tak sa nestresuj, bud v klude a oddychuj, lebo fazulka to vnima 😉

hencidlo
29. máj 2012

@sally2401 saly nezufaj, nemuseli sa chytit obe, takze ak sa ujalo 1 tak ta ciarka je adekvatna a pomaly by ti mala tmavnut, mala si aj PK? ved na 14den po ET by si mala ist na krv a tam to mas uz iste, tak sa nestresuj, bud v klude a oddychuj, lebo fazulka to vnima 😉

sally2401
29. máj 2012

@apple7 v Reprofite Brno mi doktor povedal že je zbytočné aby som išla na krv, takže neviem čo urobím, či pôjdem k môjmu gynekológovi nech mi zoberie krv.

sally2401
29. máj 2012

@hencidlo nie nemala som PK, po troch 3 dňoch mi robili transfer, 2- 8 bunkové, a doktor v reprofite Brno mi povedal že si mám na 14 deň urobiť iba test, že na krv nemusím zbytočne chodiť, tak neviem, uvidím podľa štvrtkového výsledku.

hencidlo
29. máj 2012

@sally2401 tak to mas tie // v pohode aj mne v RF hovorili, ze na 14 den po ET si mam spravit test a potom ist na krv, lebo z nej budu 100% vysledky 😉 tak drzim palceky nech sa to podari 😀

cora41
29. máj 2012

@miska32 dakujem, takze teraz uz iba cakam na buduci tyzden piatok a zacala som brat estrimax...Drz sa

cora41
29. máj 2012

@mango5 ja som mala teraz prvy pokus neuspesny a idem na KET hned teraz, takze ziadne cakanie - aspon zatial...

mango5
29. máj 2012

@ursula5 no super..gratulujem ti! 🙂)) ..Ďakujem, ja si myslím tiež, že by som mala hned ísť a ak sa nezadarí náhodou tak potom si dám pauzu ;) Prajem ti vela zdravíčka aj maličkému 😉

mango5
29. máj 2012

@cora41 tiež som toho istého názoru..dík 🙂

ursula5
29. máj 2012

@mango5 ďakujeme 🙂 no ja som bola odhodlaná pokračovať kým neminiem mraziačikov, chodiť ob cyklus, tak mi to aj odporučila liečiteľka, že telo je nabudené hormónmi a maternica je pripravená, že nemám robiť pauzy aj keď som šla na KET tak povedala ak sa nepodarí aby som šla hneď na ďalší cyklus, tak som neváhala a rozhodla som sa takto, a ešte nám zostal jeden snehuliačik 😉

mango5
29. máj 2012

@ursula5 no super..tak to spravím aj ja tak..presne toto si myslím , že telo je nabudené hormonmi. Intuícia ma nezradila..hihi 😉 Velmi pekne dakujem na info 🙂 🙂 🙂

ursula5
29. máj 2012

@mango5 držím palce!!! ja som pri KET viac ležala a oddychovala, nechodila k PC, nevoňavkovala sa, papkala som vitamínky a dodržiavala všetky rady, tak hor sa do boja 😉

cora41
29. máj 2012

@ursula5 Ahoj moja, len sa chchem opytat, po KET transfere si ostala lezat na izbe ako dlho? A potom si este lezala doma aspon do rana alebo nie? Len rozmyslam, ako to urobim, lebo po neuspesnom ET a jednej hodine lezania na izbe som potom isla do prace... aj ked iba sedava praca a vobec nie stresova a ked som prisla o piatej domov, tak potom som aspon lezala do rana..No neviem, ci som nemala prelezat cely den..ako si na tom bola ty? Drz sa

annamary27
29. máj 2012

@sally2401 ahoj,verím,že máš stresy...viem čo prežívaš...bohužiaľ ja som ešte ani toho ducha na teste nevidela,tak ked je tam aspon slabá čiaročka je to na dobrej ceste...treba veriť a vo štvrtok budú parádne kolajnice.Ja som po dvoch ivf,jednom ket a teraz sa chystáme na tretie ivf,takže asi o mesiac aj niečo budem mať lepy aj ja...a verím,že konečne so šťastným koncom.držím Ti palce 😉

sally2401
29. máj 2012

@annamary27 tak ti držím päste aby ti to vyšlo, a ja uvidím keď tak mám 1 mrazáčika s terajšieho cyklu tam pôjdem na KET po dovolenke.

ursula5
29. máj 2012

@cora41 ja som po KET ležala skoro 10 dní v kuse okrem záchoda a pár vecí čo som už od nudy potrebovala doma porobiť, ja mám tiež sedavé zamestnanie a pri prvom ET som chodila aj von aj do práce a nevyšlo to tak teraz som zmenila úplne systém snažila som sa ležať, nechodiť k PC, neparfemovať sa, myslela som len na drobčeka a podarilo sa, ale není to zaručený recept na otehotnenie 😀 😀 😀 myslím že aj embrijko bolo silné a chcelo zostať 😉

krisbar
30. máj 2012

ahojte, ja len v kratkosti. v piatok som bola na krvi a po obede mi volali, ze mam "malo pozitivny test", ze sa to bude musiet zopakovat. v nedelu som si robila test z mocu a druha ciarka bola slabucka. v utorok som sla na test a vysledok uz bol negativny.
viete mi prosim niekto vysvetlit, ze ako to mohlo byt? mohlo to byt ze embryo sa neudrzalo? alebo som mala ten HCG zvyseny z liekov? neviem si to vysvetlit, kazdopadne ma to potesilo ze aspon raz v zivote som uz videla ciarku a sme o krok blizsie 😉 ale nezufam. ideme dalej.

hencidlo
30. máj 2012

@krisbar ahoj aj ja som bola na tom tak a bolo mi povedane, ze to bolo biochemicke tehotenstvo ☹ , no aspom je z toho jedna dobra sprava, ze sa ti podarilo zostat, tehu. co planujes dalej? mala si ET ci KET?

bique
30. máj 2012

ahojte baby...tak dnes-zajtra dorazi ta hnusna mrcha a ide sa na prvu injekciu do CAR...no a potom stymulka...drzte palce, nech je vsetko ok 😉 aj ja drzim vsetkym Vam....o cca 3 tyzdne sa pridavam k cakatelkam po ET 🙂 och bozeeee, to cakanie 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre