Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

alison758
25. feb 2016

@mojpoklad Dakujem mooc a je mozne ze budes mat ovu pocas ms obcas sa to stava...pojdete do druheho kola?

mojpoklad
25. feb 2016

@linaya môžem sa spýtať, či ešte užívam lieky alebo si ich už vysadila a kedy, lebo ja sa už zbytočne nechcem napchávať a radšej nech mrcha príde...

mojpoklad
25. feb 2016

@alison758 Pôjdeme, len neviem kedy, viac-menej som rátala s mrazáčikmi, ktoré nie sú, takže musím teraz asi čakať minimálne 3 mesiace, aby som mohla znova stimulovať a aj aby mi poistovňa znova schválila žiadosť... A druhá otázka je peniažky, kedy našetríme... všetko stojí kopu peňazí.... 😠

linaya
25. feb 2016

@mojpoklad moja skus este 11.den testnut. Ja dom sa deviaty den bala testovat zdalo sa mi to skoro. A ten 11.den by to iz malo byt iste tak ako u mna..... je to neskutocny napor na psychiku. A este k tomu moj naj kamoska teraz otehotnela hned na prvykrat,tesim sa s nou ale cloveka aj stve ze preco to ma niekto tak lahke a niekto.......co uz...

linaya
25. feb 2016

@mojpoklad uz nie,rano som uz po teste ani utros nezobrala a to iste mi aj povedala koordinatorka ked som jej pred hodkou volala. Inac mozem sa ta opytat k comu je ten fraxik dobry? Aj ja by som ho potom chcela ked to moze pomoct.

linaya
25. feb 2016

@mojpoklad ano pauzu som aj ja mala mat 3 mesiace a koli dlhemu cakaniu vysledkov z genetiky som ju mala 4 mesiace,si pamatam ake nervy som vtedy mala lebo rychlo rychlo som uz injekcie chcela pichat 😀 Ja tiez pojdem na 3.ivf ked sa neskor mrazacik neujme. Ale tak ako vravis,najprv si budeme musiet nasetrit lebo nas to totalne financne vyzmykalo......

alison758
25. feb 2016

@linaya fraxik je na riedenie krvy,nepatrala som ako to moze pomoct ale ked mi aj moj gyndos ktory ma pozna uz vela vela rokov a kt doverujem a som smutna ze som si musela kartu presunut (stahovali sme sa a dost daleko..)povedal ze to moze pomoc a dava na podporu tehotenstva tak to skusam,peventivne sa dava mensie mnozstvo ked je probl s nejakymi mutaciami alebo zrazanlivostou (treba hematologiu)dava sa vacsia davka

linaya
25. feb 2016

@alison758 ahaaa no uvidim. Aj tak chcem ist na preventivu ku gyndosovi tak pozistujem.Kedy testujes? 🙂

alison758
25. feb 2016

@linaya ak naberiem odvahu tak bud zajtra vecer alebo v sobotu rano :D

linaya
25. feb 2016

@alison758 😀 vidim ze mas rovnaku paniku z testov aku som mala ja. Kolky den po ket si? Drzim ti palce!!!

kubulka280
25. feb 2016

@mojpoklad mne sa stalo to iste, tiež už nemám silu ani plakať. ale počkam 2 mesiace a asi pojdem zas do toho. A ty kde chodiš

alison758
25. feb 2016

@linaya dnes 6 den mam paniku :D

hennka2
25. feb 2016

@linaya @alison758 @mojpoklad .. ja skusim testnut zajtra v piatok, potom mozno v pondelok a v stredu na krv ... po krvi sa objednam na konzultaciu a potom zatial s umelym oplodnenim koncime, nemame na to uz peniaze - sme samoplatci, potrebujem sa dat dokopy od tych vsetkych hormonov a uvidime, co bude dalej ... ci to nechat tak, alebo bojovat dalej ...

alison758
25. feb 2016

@linaya som rada ze som sa rozhodla vhodit do prace sice na to myslim stale a robim v praci blbodti :D ale cas ide rychlejsie :D

alison758
25. feb 2016

@hennka2 drzim palce pauza je nevyhnutna aj keby ste na to peniazky mali ;) vsak uvidis ako sa budes citit a ako to dopadne

emihok
25. feb 2016

Dievcata, chcem vas povzbudit, aby ste tieto tazke dni zvladali s co najvacsim pokojom. Presne pred rokom som bola v rovnakej situacii ako vy a podarilo sa - dnes mam 3-mesacnu dceru. Bolo to druhe IVF a stvrty transfer, takze uz mi dochadzala nadej, ale prave vtedy som sa dokazala dusevne naladit, ze vsetko dobre dopadne, ze to dieta je silne, ja tiez a urcite to zvladneme. Drzim vam palce

mojpoklad
25. feb 2016

@kubulka280 Ja do ISCARE v BA, ty kam? Myslíš tým, že ste mali len jedno embryjko?

kubulka280
25. feb 2016

@mojpoklad my sme chodili do Brna do Reprofitu, ano mali sme len jedno

kubulka280
25. feb 2016

@mojpoklad a teraz musím mať dva mesiace pauzu, ale chem za skúsiť, aj ked viem že je to strach

mojpoklad
25. feb 2016

@kubulka280 Reprofit sme aj my zvažovali, len tam je to finančne náročné, lebo poisťovňa nič neprepláca, kde je u Vás problém? My máme zlý spg a ja som zle reagovala na stimulku, mala som len 2 vajka :(

pbelkova
25. feb 2016

Myslím, že tá reprodukčná imunologia v dnešnej prealergizovanej dobe má svoj význam. Pravda je, že môžeš mať imunologické výsledky v norme a pritom mať imunitný problém.. Nie všetko sa dá vytestovať.. Nám 1.KET plánujú urobiť bez nejakých liečebných zmien v postupe oproti ET - podľa mňa opakovať ten istý neúspešný postup /IUI, ET/ nemá veľký význam.. Povedela som v centre, že potrebujeme prestávku, nasadila som si 5mg Prednisonu denne /som zdravoťák, takže mám prístup k lieku/, zabraňujeme mojej imunizácii chráneným stykom a po nejakom mesiaci, mesiaci a pol to skúsime prirodzene.. Uvidíme, čo z toho bude, ale ako píšu baby, to sklamanie každý raz, keď príde menzes, tá neskutočná psychicko-fyzická bolesť.. Viem, že to má nežiadúce účinky, ale nie je to horšie, ako všetky tie ostatné ženské hormóny.. A čo sa týka genetiky - akože keď má niekde v osade otec s dcérou dieťa, to je geneticky OK? Na toto nejako neverím, pokiaľ nemáte v rodine nejaké závažné dedičné ochorenia, resp. ak nemáš nábeh na zvýšenú zrážanlivosť krvi.. Koľko kočiek na fóre písalo, že aj embryjká boli geneticky OK a neuchytili sa.. Okrem nervov, či nie si kripeĺ, ťa ešte aj parádne skásnu.. Celé zle 🙂 A kočky, verte doposledy na to, že ste tehotné, na nete je kooopec údajov o tom, že aj ak sú močové tehotenské testy dlho /1-2mesiace/ negat a bábika sa pritom drží🙂 Skúste krvný test u svojho gyndoša, ak ho presvedčíte.. Držím Vám všetkým silno palce!!

pbelkova
25. feb 2016

@alison758 Ak más vrodený nábeh na zvýšenú zrážanlivosť krvi /niečo sa dá, niečo nedá otestovať/, tak v čase vytvárania cievneho zásobenia pre plod sa tieto cievočky môžu upchať a plod tak nemá výživu a odumiera.. Preto liek na riedenie krvi, ktorý tie pidicievky drží otvorené🙂

alison758
25. feb 2016

@pbelkova dakujem za info :D podla mna je tiez imunologia dolezita a nas ani nemohli plnohodnotne otestovat,moj muz je diabetik v dosledku coho mu odumrel nejaky nerv ci sval a spermosky idu do mocu a je ich malo 🙂 takze testy na bunkovej urovni nehrozia...a genetik nam povedal ze u neho sa ani neda urcit ci je jeho cukrovka deducna lebo vysledok nebol jednoznacny a musel by otestovat celu jeho rodinu...nikto z nich ani len netusi ze by sme chceli babo..a ani som ich do toho zatahovat nechcela 🙂 je to tak lepsie...uvidim teraz verim ze to vyslo aj ked necitim nic zvlastne okrem toho ze ma po dlhom case nadchu 🙂

linaya
25. feb 2016

Je to psychicky velmi tazke. Na mna vplyva zle aj to,ked idem s hafanom von a na prechadzkach stretavam mamicky s kociarmi a ja na krku 32 coskoro a stale bez kociara...ja by som chcela byt silna ale to je tazke ☹ Preto musim nabrat vela sily,aby som bola fit na posledny ket 😉 Esteze mam super muzicka ktory ma drzi nad vodou hoc aj jemu samemu je z toho tazko. No nic bojujeme dalej a vy baby testujte a informujte 😉 Trimce še 😀

pbelkova
25. feb 2016

@alison758 Želám vám, aby sa váš sen o rodinke podarilo naplniť 🙂

pbelkova
25. feb 2016

@linaya hmm, to poznám, samozrejme, že každej žene zo srdca želám, aby sa im to podarilo s miminkom tak, ako si to želajú, ale tiež ma každá správa o ďalšej tehotnej kolegyni, kamarátke, známej.. na deń vyradí z bežného režimu.. Nerozumiem takémuto "osudu", ale stále treba veriť , nezúfať veľa a potom to všetko vyjde. Musí. Už len preto, koľko sa preto snažíme a čo všetko pre to robíme 🙂

alison758
25. feb 2016

@pbelkova dakujem pekne.aj ja ti prajem aby sa vam to podarilo ;)

linaya
25. feb 2016

@pbelkova presne ako hovoris...nerozumiem tomu osudu,lebo v nasej rodine nemala ziadna zena problemy s pocatim ako ja....

linaya
25. feb 2016

@pbelkova prajem ti vela stastia aby sa to podarilo 🙂 musiiiiiiii

megan5
25. feb 2016

@linaya ahoj.j

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre