Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

makovicka53
16. aug 2012

baby kedy sa vas pytali kolko si chcete dat vlozit embrii....ja som pred OPu a o tom nepadlo este ani slovo 🙂

ursula5
16. aug 2012

@michelitta hlavne tomu moja ver, tlaky sú dobré znamenie aj to že nemáš ešte menzas mohla sa fazľka neskoršie zahniezdiť a preto je to HCG menšie 😉

annamary27
17. aug 2012

@makovicka53 mna v Gyn Five ani raz,vždy povedali,že vložíme 2 a ja som neprotestovala,lebo som to tak aj chcela,ale pýtať sa ma nepýtali.

bique
17. aug 2012

@michelitta tak ja uz neviem...som z toho trubka🙂 mne sa zdalo, ze tam bolo ml...no nic,aj tak j to jedno, co ma byt bude a bude dobre,treba tomu verit;) jednej kocke tu zas povedali ze ma hcg menej ako 100 ze je to negativne,ona na nich pozerala ze ako moze byt 100 negativne a nakoniec to bolo 0,1 :( tak jej to tiez poplietli naopak, ze L verzus ML...tak potom sa v tom vyznajme my laici...drzim ti dnes palce a oznam vysledok,budem cakat...

bique
17. aug 2012

@makovicka53 az pred vkladom, dovtedy nevedia kolko sa oplodni..ked pojdes na vklad budu sa ta pytat podpises aj suhlas;) drzim palceky

kuspitka
17. aug 2012

ahojte.chcem sa opýtať či ste uz nieco pribrali ja nie ešte som aj schudla1kg

ursula5
17. aug 2012

@michelitta netrpezlivo čakám!!! prosím info myslím na Teba!!! 🙂

haannka
17. aug 2012

@kuspitka ahoj ja som pribrala uz pri liekoch takze potom sa uz tie kilecka veeelmi lahko a rychlo naberali...ale je tu kopu tehuliek co aj do 14.-15.tyzdna nepriberali alebo aj schudli.
ty si mala vcera kontrolu? nepises ako dopadla ale je jasne ze dobre 😉

kuspitka
17. aug 2012

@haannka nemala som budem mať až v stredu.bojím sa ,ako dopadne ,ale dúfam že dobre.

haannka
17. aug 2012

chcem sa spytat, ak mozem...chcela by som ist pri dalsej ms na ket, mala by dorazit 30.-31.8., ale v centre zacinaju az 3.9. a ja mam v ten den zaciatok sk.roka takze by som mohla az v utorok 4.9., to uz budem mozno 4.-5.dc. Mam zacat brat nejake lieky sama alebo nechat to tak a cakat dalsi mesiac ☹ ☹ ☹ ...uz sa to taha od maja a uz by som chcela ist konecne po moje 2 zmrzlinky. dik

haannka
17. aug 2012

@kuspitka samozrejme ze dobre...len sa velmi nezlost pri malej 😉

kuspitka
17. aug 2012

@haannka mne centre dali lieky a potom som zavola,že začinam a nemusela som ist tam...
snazim sa nezlostit..

michelitta
17. aug 2012

@ursula5
@bique babule tak nic,kuknite fotoblog.. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ drzkajte sa!tehulkam nech to dotiahnu do uspesneho konca! 😉

kuspitka
17. aug 2012

@michelitta možno ešte stoho môže byť niečo..

annamary27
17. aug 2012

@haannka ja som mala doma estrofem,utrogestan a náhradný protokol na Ket,začala som estrofem brať 1dc podla protokolu a na 14den som šla na kontrolu a vtedy som im povedala,že idem na Ket,aby vedeli,že maju rozmrazovať.

bique
17. aug 2012

@kuspitka ja som dodnes pribrala 3kg ale uz ratam aj so stymulkou...tebe ked je zke,tak je uplne normalne ze si schudla, bud rada ze iba 1kg...nevadi,este nas dobehnes🙂

radina
17. aug 2012

@katla Ja ti poradit moc neviem, skus si mrknut zahranicne stranky. Ale co pisu baby tu na MK, tak je to: vcelia materska kasicka, D3 vitamin, melantonin, Maca. Skus si dat do vyhladavaca nieco ako vitaminy pred ivf. 😉
Ja som brala pred ivf jedine tu vceliu kasicku Royal Jelly v tekutej forme a kys. listovu.

makovicka53
17. aug 2012

@bique dakujem...odobrali mi 13 vajok uvidime zajtra kolko sa podari oplodnit...len ma horzne bolesti odspodu ...tlaky..vajecniky bolia aj pri chodzi...bojim bojim

radina
17. aug 2012

@deinad my na ivf asi v novembri, lebo posledne poistovni trvalo 2 mesiace, kym mi schvalili ziadost. dovtedy chcem tie cvicenia od mojzisovej a vitaminy. uz som si kupila caj na precistenie pecene, nech vyplavim tie hnusne hormony. 🙂
som zvedava , co povies, ked porovnas CAR v cz so sr. 😕

bique
18. aug 2012

@makovicka53 jeeej, tak drzim palce a cakam spravicky 😉 hlavne pi vela vody, skutocne to pomaha, aspon 3-4l za den, aj ked do teba nepojde....2-3 dni este budes sfucana, ale potom to uz bude lepsie 😉 drzim palceky, nech su embryjka kvalitne a nech ich je dost 😉

haannka
18. aug 2012

@annamary27 no ja mám tie lieky doma, takže myslíš, že by nevadilo, keby som začala od 1.dc brať a na 5.dc išla na kontrolný utz?(v splne sa tak ide)...ale neviem čo ako a kedy brať :(..sa mi zdá, že prvých niekoľko dní sa berie iba estrofem...

makovicka53
18. aug 2012

@bique jasne dam vediet..zlata si...no veru sa snazim pit tak 3L a dali mi aj fraxiparin pichat vraj aby sa netvorila voda v bruchu...ja som myslela ze toto je len na riedenie krvi...

cuculik1
18. aug 2012

Baby co viete o hodnoteni kvality blastocyst....vcera na ket sme mali transfer dvoch podla embryologicky jednotkovych embrii...dnes som sa vsak pozrela do spravy a citam ze jedna bola xb1bb a druha b2bb. Na fresh sme mali obe xb1aa. Tak teraz neviem ci to su stale jednotkove.....a tiez sa pise ze jedna mala 95%buniek po rozmrazeni zachovanych a druha 85%. Viete o tom nieco?

karkana
18. aug 2012

@cuculik1 no ja som mala stobunkové , ked mi vkladali,tak neviem presne 😉 ako sa to myslí,ved asi boli pekné , ked boli toľko bunkové,,, držím palce

lubanka
18. aug 2012

ahojte dievčatá, je tu prosím vás niekto, komu pri IVF odobrali 20vajíčok a mal iba 48h kultiváciu? To je totiž môj prípad a stále rozmýšľam, prečo nie PK, stále tu čítam, že sa to robí, keď je málo vajíčok, tak chcú dať šancu, ale veď to nie je môj prípad, keď ich toľko bolo... a pritom pri 1IVF mi ich zobral rovnako tak 20vajíčok a mala som PK. Vtedy bolo oplodnených 11ks a 9 ešte zmrazili. Teraz pri 2IVF oplodnili 12ks a zmrazili 11ks. Keďže sa chystám na KET... neverím, že 48hodinové rozmrazené embryo sa uchytí... 😒 som hrozne skeptická... tak isto tu píšete, že koľko bunkové a koľko jednotkové ste mali embryjká, že to vám dali v správe...? pozerám svoju správu a tam nemám absolútne nič napísané a nikto mi ani nič nepovedal... už normálne zvažujem, či nezmením centrum 😠 😠

cuculik1
19. aug 2012

@karkana to nie že koľko buniek mali s
Ale tie percenta naznačujú, že koľko percent buniek prežilo rozmrazovanie. Viem že v tom hodnotení každé písmeno niečo znamená, jedným sa hodnotí vnutrajsok blastocyst. Druhým okraj, usporiadanie a tak....., len neviem ktorým či....

cuculik1
19. aug 2012

@lubanka nerozumiem preco ti pri takom pocte neodporucili pk. Co sa tyka tej informacie ohladom kvality emb. Tak tu nam dali pred et, a aj na spravu napisalii ake blastocysty nam zaviedli....a aj teraz pri ket napisali , ake blasto. Mi vkladali.....mozno ti daju blizsie info az pri samotnom vklade. Nepytala si sa ich preco ich nepotiahli az do stadia blasto? Mozno po rozmrazeni ich nechaju rast az do toho stadia.

susumusu
19. aug 2012

@bique ahoj, tak chilli tab.kupene uz ich beriem asi 5den a tiez som zacala konzumovat aj jedlo pikantne tak snad to pomoze a tych par pupakov na tvary, ktore sa mi asi z toho objavili budu stat za vysledok ;). dik za rady, dokonca som presedlala z bieleho na cervene ;).

annamary27
19. aug 2012

@kuspitka ahoj,ohľadom toho priberania,ja od stimulky skoro nič,mala som 76kg na preoperačnom a teraz mi to skáče od 76,4 po 76,7 podľa toho koľko spapám den predtým.

lubanka
19. aug 2012

@cuculik1 ďakujem za odpoveď 😉 vidím, že nie iba mne je to divné... vklad som už absolvovala ale žiadne info som nedostala, iba koľko oplodnili, koľko zmrazia a koľko vkladajú 😠 a nepýtala som sa preto, lebo pravdu povediac som si bola istá, že postup bude ako pri prvom IVF - PK, keďže odobraté množstvo bolo rovnaké... a keď povedal, po odbere, že o dva dni vklad, zostala som v takom šoku, že ani cek zo mňa nevyšiel 😒 Ale sestrička vravela, že lekár ide na celý týždeň na nejakú konferenciu, tak si myslím, že to chcel rýchlo odbuchať 😠 A môj doki je taký, že radšej sa nič nepýtať, lebo hneď je podráždený... a sestrička je síce zlatučká, ale neverím, že povie pravdu... Viem, že niektoré centrá tak robievajú, že po rozmrazení ich ešte nechávajú rásť a až tak vkladajú, čítala som to na nete, ale či aj v mojom centre je to tak ☹ no neviem, neviem... myslím, že mi dobabrali celý 2cyklus 😠 😠 😠 a tak čo už... bude ako bude... ak nič, vrhnem sa do ďalšieho 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre