Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

poppy28
10. feb 2013

@zuzu1122 a clovek si neskor uvedomi v com urobil chybu tiez som prvy krat uz isla hned do prace a nic z toho nebolo tie prve dni do uhniezdenia naozaj treba byt radsej doma a vegetit ako na dovolenke 😉 a hlavne stale pit tie 3 litre vody minimalne.

zuzu1122
10. feb 2013

@poppy28 no sak stale za nim chodim a pytam sa: a si si isty ze si tam nieco videl? nenamyslam si to? 😀 uz musi byt zo mna zufaly ale nastastie to chape... a som rada, ze to vidi on a nie ja, lebo sak chlap to berie tak inak 🙂

zuzu1122
10. feb 2013

@poppy28 ja viem, ja si to tak stale hovorim, ale tak v kutiku duse vies 🙂 uz ked som sa vecer rozplakala tak mi bolo lepsie a videla som to aj z ineho uhla...

zuzu1122
10. feb 2013

@poppy28 no to som sa este chcela opytat... v piatok sme boli na vklade a v sobotu by som bola vypila vagon vody co sa mne nestava... som rada, ked vipijem 2 litre ale v tu sobotu... to som normalne nechapala 😕

simkarobkova
10. feb 2013

Ahojte baby, prosím vás máte niektorá skúsenosť so spontánnym potratom?? Ďakujem... ☹

kyra30
10. feb 2013

@zuzu1122 ahoj, budem ti držať palce , aby tá 14 bola šťastná, my teraz stimulujeme, ale presne sa viem vžiť do tvojich pocitov, ja budem taká istá.....možno by bolo dobré keby si si oddýchla aj od MK a nechala všetko na osud. Radšej sa ponor de nejakej pozitívnej knižky, pomojkaj s manželom 😉 Tešíme sa na dobrú správičku, držkaj sa.

kyra30
10. feb 2013

@simkarobkova ja nemám, ale čo si teraz po ET a začala si krvácať ?

zuzu1122
10. feb 2013

@kyra30 ty si zlata 😀 😀 hlavne keby toto cital teraz moj muz... 😀 😀 no ved uvidime, to bude akurat valentina, tak uvidime ci to bude stastny den 🙂 mas pravdu, asi si po dlhom case zasa sadnem k vysivaniu 🙂

simkarobkova
10. feb 2013

Čo je ET? Ja som mesiac po spontánnom potrate a mala mi prísť menštruácia a nedošla ešte..

kyra30
10. feb 2013

@simkarobkova ET je vklad oplodneného vajka /umelé oplodnenie / a tu si radia babenky, čo to majú za sebou a čakajú, či sa embrijko ujme a či budú tehuľly. Skús inú tému, ale mala som kamošky, čo tiež dlho po spont. potrate čakali na mrchu, myslím, že telo sa musí s tým vysporiadať. Najlepšie zájsť za dokym Mrzí ma, čo sa ti stalo, neboj mrchy dojdu coby dub.

chilinkaxxx
10. feb 2013

@zuzu1122 netreba to vážne podceniť, ja som tiež išla po prvom IVF do práce, len jeden deň voľno som si dala... ale teraz tento týždeň začínam stimuláciu na druhé IVF a už som šéfke povedala, že budem mať dovolenku a home office a keď by bol akýkoľvek problém, tak idem aj ja na PN, kašlem na všetkých 🙂

poppy28
10. feb 2013

@zuzu1122 ale ty musis pit po vklade aj predtym stle minimalne 3 litre vody aby sa vajko lepsie uhniezdilo sliznica je potom dostatocne prekrvena a zvlhcena a fungue ako lepido aby sa to vajko prilepilo

poppy28
10. feb 2013

@zuzu1122 a hadam ta muz neblazni ze tam nieco videl 🙂 este nevesaj hlavu a mas dalsie mraziaciky?

makovicka53
10. feb 2013

baby my vyznam ist na KET ked som nachladnuta?

zuzu1122
10. feb 2013

@chilinkaxxx ja som zavahala a vidis... nehovorim, ze to mozno nevyslo koli tomu, ze som isla do prace, ale kludne aj toto mohla byt jedna z pricin...

zuzu1122
10. feb 2013

@poppy28 nemame nic... ja som mala len soft stimulaciu clostilom... mala som 7 folikov, z toho v 5tich boli perfektne zrele vajka... doktor bol az prekvapeny, ze na to ze to bolo iba clostilom... ze prekvapivo dobre som zareagovala... oplodnili sa nam 4 a do piateho dna to vydrzali len dve... jedna blastocysta a jedna morulka... dali mi to krajsie a povedali, ze skusia este pockat, ci vydrzi aj to posledne, ta morulka... zial, v utorok som si nasla e-mail, ze sa prestala vyvijat, takze nam na zamrazenie nezostalo nic... aj pre toto som z toho nestastna, lebo keby toto nevyslo, mohla som mat aspon nejaky zalozny plan ale takto... zasa len do seba pchat nejake hormony... ☹

chilinkaxxx
10. feb 2013

@zuzu1122 jasom na tom podobne...po odbere som mala len jedno vajko, to sa oplodnilo, ale asi sa prestalo vyvijat..lebo aj v den vkladu mi povedali ze uz malo byt vacsie ☹ preto chcem byt terz maximalne v klude, beriem vitaminy co som predtym nebrala a uvazujem nad PN...aj ked sedim pri pc, ale som z prace nervozna, kokegyne iba ohovaraju...chcem byt teraz pripravena a vyrovnana s tym ze som spravila maximum chapes.

chilinkaxxx
10. feb 2013

@makovicka53 ja osobne by som neriskovala. radsej pockaj a pojdes na istotu 🙂

chilinkaxxx
10. feb 2013

hlavne si vy cakatelky na test a vy cakatelky na stimulaciu nepripustite iny ako pozitivny vysledok. treba mysliet pozitivne a necakat nic ine ako //...

zuzu1122
10. feb 2013

@chilinkaxxx mas pravdu, predsa len ta to nieco stoji... a teraz nemyslim len peniaze, hoci 800 eurovky nenajdes na ceste... mam na mysli tu psychicku zataz... ja som to evidentne podcenila a radsej nabuduce budem sediet doma na riti a ako si ty povedala, budem vediet, ze som pre to urobila maximum... to vies, babsky kolektiv je taky, keby sa opytali na zdravie preto, lebo ich to uprimne zaujima ale nie.. opytaju sa ta na zdravie a ine veci len preto, aby potom mohli klebetit a ohovarat... u nas v robote je to tak...

stastenka42
10. feb 2013

@zuzu1122 ahoj,nic si nevycitaj,pretoze je to zbytocne. Ja som po kazdom transfere doma,nechodím do prace a nic. A je tu vela dievcat ktoré isli na dalsi den do prace a otehotneli. Tak ver ze o tom nerozhoduje to ci ono,ale len ten tam hore 🙂 proste musis verit ze raz to pride a budeme aj my maminy

poppy28
10. feb 2013

@zuzu1122 tak to mas ako ja tiez som musela ist hned na druhe IVF po prvom nam tiez nic neostalo ale vidis druhe vyslo hned na prvy krat tak sa neboj ak teraz nie dalsia sanca urcite vyjde 😉

poppy28
10. feb 2013

@makovicka53 podla mna nie organizmus je oslabeny a neprijme ti to radsej sa poriadne vyliec a pockaj zbytocne si zmaris sancu

zuzu1122
10. feb 2013

@stastenka42 nie, nie, tak som to nemyslela... jasne, ze sediet doma nicomu nepomoze ale ked je praca stresujuca tak radsej budem sediet dom na zadku ako chodit do roboty... tak som to myslela... lebo sak ten stres tomu urcite nepomaha... 😖

zuzu1122
10. feb 2013

@poppy28 no citala som ze pri druhom pokuse je vyssia pravdepodobonost... ja sa este stale ale nevzdavam... este stale dufam, ze sa tam predsa len tie dve palicky ukazu... dufam, ze nedufam nadarmo 🙂

poppy28
10. feb 2013

jasne nadej umiera posledna 🙂
@zuzu1122

stastenka42
10. feb 2013

@makovicka 53 zalezi co myslis pod pojmom nachladnuta,ak mas teploty a kasel tak nie,ale ak mas len nadchu,tak sa preliec a kludne chod. Zavolaj svojmu dr a s nim sa porad,nesmies mat teploty.

nomxxx
11. feb 2013

ahojte, tak som to nevydržala (7.deň po ET) a urobila som si test, zaujímavý výsledok - druhá čiarka je vidieť iba do polovice, intenzitou je to silnejší duch, ale iba zhora do polovice, už ste sa s tým stretli? 😲

yasminne
11. feb 2013

Ahojte, ako sa dnes mame? niekto nieo nove? Testujete ci vydrzite do hcg testu? 😉
@nomxxx hmm aka abnormalitka 🙂) no asi Ta to metie ale ked to zruzevelo asi to mozes brat za pozitivum. I ked ja som v tomto skeptik 7den po ET....

nomxxx
11. feb 2013

@yasminne skúsim v stredu, možno vo štvrtok hádam bude aj celá 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre