Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

jaja102
26. nov 2012

@juliana30 no mne zase kázali ráno pred KET nedať......asi záleží od centra...skús tam zavolať.

dadaba
26. nov 2012

ahoj dievcata...chcem sa opytat mala z Vas niektora palenie v posve pri uzivani utrogestanu??????

juliana30
26. nov 2012

@jaja102, no paráda,určite tam brnknem zajtra.

jassminx
26. nov 2012

@dadaba toto som sa aj ja chcela opytat. Ale mne pomohlo uzivat popri estrofeme a utrogestane, probiotika a taktiez som si kupila od multy-gyn taky kremik, vola sa actigel.

jassminx
26. nov 2012

@juliana30 ale ved klud, este mas do piatku cas 😉

evkafi
27. nov 2012

ahojte baby, potrebujem pomoc - a to utrogestan. bola som vcera v centre a ja truba som povedala,ze mam este jedno balenie a nemam ho :((((( mam este na 4dni a na kontrolu idem o tyzden az... nemozete mi niektora pozicat? buduci tyzden by som vam ho poslala naspat - centrum mam cca 120km :(((((

karinka6
27. nov 2012

@evkafi chod k svojmu gynekologovi on ti moze tiež predpísať nemusíš ísť do centra

ria191
27. nov 2012

@evkafi jasné tvoj gynďák ti ho predpíše ja chodím iba k nemu nie do centra.

ria191
27. nov 2012

čakateľky na oživenie pamäti:
co robit a nerobit po ET a KET
* Vyhýbejte se horkým koupelím a sauně
* Předcházejte infekcím, např. nekoupejte se v bazénu
* Vyhněte se horečce
* Neužívejte jiné než předepsané léky
* Užívejte předepsané léky pravidelně
* Vyhněte se stresu
* Omezte přísun kofeinu, nikotinu, alkoholu
* Neužívejte drogy
* Vyhněte se zvedání těžkých věcí, extrémní fyzické námaze a předcházejte zraněním
* Zlepšujte svůj krevní oběh, např. chůzí
* Vyhněte se rentgenu a ošetření chrupu (během prvních 14 dnů)
* Vyhýbejte se chemikáliím, včetně barev na vlasy
* Vyvarujte se parfumovaných věcí - mýdlo, intimka...
* Můžete cestovat, pracovat a pokračovat ve svých denních aktivitách. Dodržujte zásady zdravé výživy a pijte hodně tekutin.

V případě krvácení nebo špinění
* Zůstaňte v posteli – ležte
* Kontaktujte nás, Váš lékař Vám může zvýšit dávku léků
* Za žádných okolností nepřestávejte užívat léky, dokud Vám není udělán těhotenský test

Pokud je těhotenský test pozitivní:
* Pokračujte v užívání léků
* Během následujících 2 týdnů se objednejte k Vašemu lékaři

Pokud je těhotenský test negativní:
* Pokud je výsledek vyšší než 5, ale přesto nízký, musíte test za několik dní opakovat
* Pokud je test negativní (menší než 5), dohodněte se s lékařem na vysazení léků, do čtyř dnů se dostaví menstruace
* Objednejte se k Vašemu lékaři, abyste probrali další kroky

chilinkaxxx
27. nov 2012

neviem co tersz....zmenit lekara alebo zostat.

lucia2505
27. nov 2012

@chilinkaxxx skús zmeniť...minimálne budeš mať lepší pocit z toho, mne keď nevyjde KET, tak rovno zmením celé centrum a pôjdem do GynFivu.

jassminx
27. nov 2012

@lucia2505 ty chodis do iscaru?

lucia2505
27. nov 2012

@jassminx ano moja, tiež k Petrovej.

jassminx
27. nov 2012

@lucia2505 ja som chodila k Latakovej, ale ja som z iscaru velice rychlo zduchla 😕 To co tam so mnou nacvicovali, tak to bolo privela aj na mna. Okamzite som zmenila cntrum, teraz chodim do gynfivu a som nadmieru spokojna. A to sa povazujem za dost narocneho cloviecika 😉 Ale to je tak, ze 100 ludi, 100 chuti.

lucia2505
27. nov 2012

@jassminx no ja tiež nie som moc spokojná, ale skôr s tým vybavením, že nemajú ani embryoscope a dovolujem si pochybovať o tých inkubátoroch čo majú v labáku, lebo mne to tam všetko pomrelo, napriek tomu, že sme mali kvalitné embryá a nakoniec ostali len dve vysilené chúdence a len jediná blastocysta, ale bohvie v akom štádiu bola aj tá. A keď som sa pýtala doktorky, že ako je to možné, že mi takto dopadli všetky embryá, tak ona že ´´prosím vás, to by sme museli mať vynikajúcich embryológov a embryoscopy, aby to bolo stopercentné´´ tak chápeš?? Tak mi ostali 4 v mrazáku, čo zamrazili ešte hneď po oplodnení. Keby toho človeku ostalo aspoň na viac pokusov.

jassminx
27. nov 2012

@lucia2505 hahaha 😀 tak to si este dopadla dost " dobre " . Ja som mala 19 vajicok z toho bolo 14 zrelych, tie vsetky aj napichli a ked som isla na transfer po 3 dnoch, lebo som nemohla mat ani predlzenu kultivaciu, tak mi povedali, ze ani jedno to neprezilo a ze akurat dve su take, ze by mohli zvladnut prezit. Tak mi ich vlozili, ale samozrejmeze ani z toho nic nebolo. A teda nam neostal ani jeden snehuliacik. A taktiez, ked som sa opytala ze co sa vlastne stalo, ze ani jedno to neprezilo, tak som sa odpovede nedockala. Bola som z celeho iscaru dost znechutena 😠

lucia2505
27. nov 2012

@jassminx tak to je sila, to nie je normálne!! Ja ani nepočítam, že sa mi z tých 4 niečo podarí rozmraziť, ale potom okamžite odchádzam do GynFivu. A čo tam stojí ten embyoscope prosím ťa?? A teraz toto ivfko čo ti nevyšlo, to bolo už v gynfive, či ešte v Iscare?

jassminx
27. nov 2012

@lucia2505 ale tak este vydrz a ver, ze sa to podari. Ja som ta nechcela nejak znechutit a odradit od iscaru. Bol to iba moj nazor. A urcite su tu dievcata, co su konkretne s tymto centrom spokojne. To druhe ivf mi robili uz v gynfive a vlozili mi dve po predlzenej kultivacii, ale ja som po transfere, este v ten vecer, dostala strasne vysoke horucky a mala som co robit sama so sebou. Takze moje telo vylucilo vsetko, co tam bolo nadbytocne. Tomu sa hovori smola, lebo ja som nebola chora cca 6 rokov a vypalilo to akurat v tu najnevhodnejsiu chvilu. Za embryoscop som platila 460 € ale v tom je embryoscop + predlzena kultivacia. Samostatne stoji 300 €. Ale hlavu hore moja. Mozno to ani nebudes potrebovat a podari sa ti ket 😉

moniq
27. nov 2012

No tak ja som včera počula - negatívne :(((
Taaak strašne som začala krvacat az som sa zlakla....a vajecnik mi ide vytrhnut z tela....nestačí že som zničená z výsledku ešte take bolesti :(((
A GF má isto naj vybavenie v Ba, ale mne sa napr nezadaril uz druhy pokus....a to som mala krásnu sliznicu, krásne embryjka, ....tz neviem kde je chyba :((

jassminx
27. nov 2012

@moniq tak to je v kazdom pripade smutna sprava ☹ bola si po et,alebo ket? Ja uz zacinam byt pekne na nervy, lebo tu citam same negativne vysledky. Bojim sa na piatok 😕

moniq
27. nov 2012

@jassminx Jooj ale to ty sa nenervac....ty si samostatná jednotka ;) u teba nic !!!! Nie je stratené 🙂))
So mnou čo bola kocka na ET tak tiež negativna....tz doki mal asi zly den :(

lucia2505
27. nov 2012

@jassminx ok ďakujem, aj ja ti držím palce...a určite si ma nijako neznechutila ani neodradila od Iscaru, ja už som sama od seba začala uvažovať, že odtiaľ odídem do gynfivu.

jassminx
27. nov 2012

@moniq ved hej, ale ja som bola v tom, ze uspesnost je vacsia. Takto clovek straca nadej, ze preco by sa to malo podarit prave mne. Prestavam tomu verit ☹

moniq
27. nov 2012

@jassminx to nerob !!! Len bud pekne kludna....to máš kolky pokus?

jassminx
27. nov 2012

@moniq 2x bol po ivf et a teraz 1x ket. Cize pokus cislo 3. Ja v podstate som kludna, len som smutna a strasne ma to taha, kupit si test, nech uz konecne viem, na com som.

moniq
27. nov 2012

@jassminx kašli na test....zbytočne by si tam hľadala ducha.....ideš piatok?
Ja idem piatok za Harbulakom....mame jedného mrazaka tak by som ho chcela mat uz pri sebe.... Myslíš že mi ho hned dá? - koľko trva proces pred KET ?

jassminx
27. nov 2012

@moniq ano, idem v piatok rano na krv. Test si nekupim a ani moja polovicka mi to nechce dovolit 🙂 priprava pred ket je pomerne jednoducha. Pockas si na dalsi menzes, od prveho dna cyklu zacnes uzivat tabletky estrofem,na 14. den pojdes na ultazvuk aby videl ako ti na lieky reaguje sliznica a ked bude vsetko o.k. od toho 14. dna zacnes uzivat aj utrogestan a medzi 16.-18. dnom, ides na transfer. Samozrejme + 130 € 😉

lenusika
27. nov 2012

@jaja102 ahoj, ja som ho ráno zapila a isla som na vklad a az večer po vklade som si dala do posvy a cakame drobceka

lenusika
27. nov 2012

@lenusika prepíč to bolo pre julianu30

lenusika
27. nov 2012

@juliana30 ahoj, ja som ho ráno zapila a isla som na vklad a az večer po vklade som si dala do posvy a cakame drobceka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre