Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

silvinnka
11. máj 2011

@mabumi 😉

renattka24
11. máj 2011

@mabumi 😉 Tiez som povedala,ze si ich nechame.Myslis ze ked budu dlho zamrazene,ze ich kvalita bude stale rovnaka??

mabumi
11. máj 2011

@renattka24 pocula som ze by sa mali pouzit do 5 rokov, ale ani potom nie je zarucene ze sa nepreberu, ani potom nemusia byt menej kvalitne 🙂 . ty ich mas dost, ale nemala si PK, tak je otazne, ze kolko sa ti ich v skutocnosti vyvinie. ale ja keby som mala aj 5 deti mat, tak ich chcem vsetky 😵 😵 😵 . kedysi som mala iny nazor, ale...
a ked uz nebudes chciet dalsie deti, tak potom ich môzes darovat, ale je dobre mat rezervu a ten pocit, ze mas este eskimackov a nemusis to cele podstupovat znovu 😉

lume
11. máj 2011

@mabumi
@renattka24 No z toho, co mi vravela embryologicka, tak sa lepsie rozmrazuju a zacnu sa opatovne delit uplne skore embrya, to znamena na stadiu 1 bunky, ale uz s rozdelenymi jadrami. Starsie embrya prezivaju horsie rozmrazovanie, vraj sa im nechce delit. My mame zamrazene 2 skore embryjka a 4 co zostali z PK.

pici
11. máj 2011

@mabumi vobec to nie je pravda. mozu byt zamrazene x rokov. zalezi len na nich ci preziju rozmrazenie a ci sa budu pekne delit.. taktiez zavisi v akom stadiu sa zmrazovali. ale kolko budu zmrazene nehra rolu, kedze sa zmrazili v urcitej faze delenia, v tej budu aj pokracovat po rozmrazeni

pici
11. máj 2011

@renattka24 mne ked sa podari.. a ostanu mi eskimacky, tak ich darujem

sestricka2
11. máj 2011

@mabumi mne v centre povedali, že mrazáčikovia môžu byť 5 rokov , prajem na zajtra nech sa dobre zahryzne,

sestricka2
11. máj 2011

@pici zrejme ste mladšie vekové kategórie, lebo darovať sa môže len do 35 rokov, mne povedali, že darovať už nemôžem

lenusika
11. máj 2011

Kajka39 napísala som ti. L

pici
11. máj 2011

@sestricka2 ja mam 28 tak ja by som mohla... ale rozhodla by som sa az ked budem mat babo vedla seba doma :D

luly3
12. máj 2011

krásne ránko 🙂
@pici nemáš tak celkom pravdu 😉 čím dlchšie zmrazenie tým menšia šanca
ale samozrejme to záleží na embryu niektore neprežije po 1 roku rozmrazenia
a niektore po 5 rokoch sú najlepšej kvalite 😝 😀
inak ťa obdivujem s tým darcovstvom vajíčok 😉 ja by som asi celý život sa bála
že sa mi dieťa zamiluje do súrodenca 😀 😀 😀 ja som taká trubka 😀
@renattka24 ahoj moja ako pekne ti naskakujú tie tt zachvílu ma predbehneš 😀 😀 😀
ako sa máš ??????

pici
12. máj 2011

@luly3 tak takto nejako ako som napisala mi to povedala embryologicka,samozrejme, netvrdim ze hovorim pravdu :D
pozri, ja by som chcela jedno dieta... /ak by sa podarili dvojicky tak to je jasne ze by som sa tesila/ ... viac deti nechcem, a stalo ma dost vela namahy a energie vytvorit tolko mrazakov, tak by mi to bolo docela luto nechat zlikvidovat. na druhej strane niekto vdaka mne mozno bude mat dieta... a to je predsa len viac ako pocit, ze mu beha niekde surodenec...

luly3
12. máj 2011

@pici 😉 veď áno tiež si myslím že to je krásne ak niekto dokáže urobiť
také rozhodnutie a hlavne vďaka takýmto ludom ako si ty sú druhý ludia
štastný 😉 no ja som asi iná 😕 ja by som to nedokázala asi 😉 naštastie
ja nemám nad čím rozmýšlať ja som mala len jedno embryo a stým som otehotnela 🙂

pici
12. máj 2011

@luly3 jeeeeeeeeee no vidis.. tak tomu sa hovori stasticko :D

luly3
12. máj 2011

@pici mnooooo ani by som nepovedala bolo to moje 5 IVF a 7 transfer
tak ja mám toho mooooc za sebou 😉

pici
12. máj 2011

@luly3 aha tak to potom beriem spat.. ale myslella som ze super je ze si mala len jedno embryjko a to bolo uspesne odtransferovane... tu cestu predtym som netusila.. tak to bolo teda fakt zasluzene... gratko 😀

luly3
12. máj 2011

@pici 😉 Ď 😉

mabumi
12. máj 2011

ahojte, tak dnes si idem po babo 😅 😅 . jedno sa prebera a to druhe slabunke asi nie ☹ .
mame tam prist na 11:30, tak drzte palceky 😵 😵

luly3
12. máj 2011

@mabumi 😉 prajem dr. presnú ruku a tebe silného bojovníčka ktorý u teba
vydrží 9 mesiačikou 😅 😅 😅

mabumi
12. máj 2011

@luly3 dakujem 😅

tinusasa
12. máj 2011

@mabumi aj ja drzim palce nech to vyjde 😵 mna to caka na buduci tyzden v stredu

mabumi
12. máj 2011

@tinusasa super 😅 , takze o necely tyzden mladsie babo budes mat 😀

tinusasa
12. máj 2011

@mabumi 😅 juj to by bolo skvele ak by nam to vyslo a ja verim ze to vyjde 🙂 tesim sa a aj obavam a ty ides na prve Ket?

mabumi
12. máj 2011

@tinusasa hej, ivf bolo neuspesne a teraz ket. viac mrazacikov nemam. a ty? je to prve ket? a kolko ich mas, mala si aj PK? mozno si to uz pisala, ale... 😅

tinusasa
12. máj 2011

@mabumi ja to iste prve ivf neuspesne a buduci tyzden prve Ket. Mrazacikov mame 6 ale neviem co je to PK 😒

mabumi
12. máj 2011

@tinusasa predlzena kultivacia. ci sa embryjka zmrazovali hned po oplodneni alebo az po 5 - 6 dnoch 😉 .
to je fajn, ze mate este 6 mrazacikov 😵 , urcite sa vam to podari. a kolko si das vlozit?

tinusasa
12. máj 2011

@mabumi tak to ti neviem povedat moj lekar toho vela nenarozprava takze co sa ho nespytas tak nevies a to som sa ho nepytala 🙂 no dufam ze budu v pohode moje zlaticka a davam si vlozit 2 tak ako pri prvom Ivf tak dufam , ze sa zahrizne aspon jeden ale bola by som stastna ak by boli aj obe 🙂 a tebe kolko ostalo na vklad ?

mabumi
12. máj 2011

@tinusasa no jedno sa zatial prebera a druhe mam take slabunke a vraj sa zlialo spat do zhluku buniek, takze z neho nic nebude asi 😔 ☹ . a nic viac nemam ☹ . ale keby sa aspon to jedno uchytilo, bolo by to moje zlaticko. ale chcela by som dat sancu obom 😉

tinusasa
12. máj 2011

@mabumi a vy sa ako dlho snazite lebo my sme to neriesili 5 rokov a az teraz posledne dva roky sme sa tomu zacali venovat intenzivne 🙂

mabumi
12. máj 2011

@tinusasa no my sme manzelia siesty rok, ale intenzivne sa snazime 3 roky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre