Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

jahodka26
14. nov 2009

ahojte dievcata,
rada by som sa k vam pridala- my mame po 1.IVF, som tyzden po ET, zajtra je termin mrchy, tak verim, ze nedorazi a vsetko dobre dopadne..
vsetkym tehulkam gratulujem a nam cakatelkam drzim palce, aby najblizsie spravy s CAR boli len pozitivne 😉

dudinka80
14. nov 2009

ahoj rosienka,ja som mala 12 vajok,z toho 5 dozret.a aj oplodnenych.vlozili mi dve,ale v den transferu sa mi tym trom embryam zastavil vyvoj.,prestali sa delit.
jahodka ako sa citis??

jahodka26
14. nov 2009

citim sa celkom fajn, aj ked to cakanie ma trosku znervoznuje, ako som uz spomenula, pobolieva ma tak mrchovo brusko, ale snad ma fazulky neopustia..kazdy den im vravim, nech pekne rastu, lebo sa na ne velmi tesime 🙂 my mame este 7 snehuliacikov.
ale vzdy, ked ma pochyti nervozita, idem si sem precitat par riadkov, skusenosti a vzdy najdem nieco pozitivne, co ma naladi dalej 😉

miriam74
14. nov 2009

ahojte.Rada by som sa pridala.Ja som mala 3 embrijka ale dvom sa zastavil vyvoj v den transferu,takze mi zaviedli jedno.Snazim sa nemysliet na to,ako to dopadne,ale nejde to.

dudinka80
15. nov 2009

dobre rano dievcata 🙂 .........
dnes je stvrty den po ET /ratam aj den ET/,citim sa dobre nic mi nie je.toho sa bojim ☹ je to ine ako v lete,ked som bola.vtedy som mala krce pichlave,nie ako pri mrche.mam sa obavat.??
rosienka a ty ako??mas nieco nove? 🙂
miriam74...vitam ta 🙂 citala som trochu pozadu a videla som ,ze si pozit.tehulka 🙂 ale co to krvacanie?uz si v poriadku,mimi sa drzi ,nie? 🙂 chcem sa opytat ako si sa citila po ET?lebo ja prve tri dni som mala vzdy rano okolo osmej bolesti v bruchu,ako keby uz mala dojst mrcha a potom to preslo,toto vzdy dve hodiny po tabletke-estrofem.a dnes je vse ok,tak tomuto nerozumiem.skuste mi poradit. 🙂

miriam74
15. nov 2009

Ahoj Dudinka.Ja nekrvacam,ale spinim.Vcera som lezala hore nohami cely vecer a dness je to spinenie ovela mensie.urobila som si test a ciarky boli krane tmave a viditelne.tak neviem preco spinim.Po ET som nemala ziadne problemy,len obcas ma popichovalo v oblasti vajecnikov.Az ten 12-ty den som zacala spinit.Ja si myslim,ze tie tvoje bolesti zapricinila ta tabletka.Ked nemas ziadne bolesti teraz,tak si mylim,ze to je ok.Musis len cakat aspon do 12-teho dna.Potom si bud to urob test,alebo pockaj na krv.Ja som si robila prvy test den pred odberom krve. 🙂

dudinka80
15. nov 2009

AHOJ Miriam,tak to som rada ,ze je vsetko v poriadku.aj mna zacalo pobolievat v podbrusku ako pred mrchou teraz.ale dnes rano mi uz po tabl.nic nebolelo.aj prsia mam naliate,necham sa prekvapit,do tretice to uz musi vyjst..... 🙂 🙂 toto je moja posledna sanca 😅

dudinka80
15. nov 2009

ja som pri I,II IVF po ET nespinila vobec zo zac.ma boleli prsia,ale to potom preslo,a strasne krce som mala,velmi neprijemne.a ked som dostala mrchu,tak som si pripadala ako keby som potratila.take dve velke machule zo mna vysli,ale ta bolest,ani najväcsiemu nepriatelovi nic take neprajem.

miriam74
15. nov 2009

ja som bola na ET prvy krat,prsia mam tiez naliate,ale uz ma nebolia.boleli ma do terminu mrchy.ja beriem cipky utrogestan.tak dufam,ze nam to dopadne dobre.to cakanie je najhorsie.hlavne klud.Mam hlad.Idem papat.Pa 🙂 😉

dudinka80
15. nov 2009

tak to gratulujem na prvy krat 😀 😀 mam tiez utrogestan a estrofem.tak dobru chut.ja pojdem za chvilocku von na prechadzku so psom.vonku je tak krasne 😀 😀 zatim pa. 🙂 🙂

rosienka
15. nov 2009

ahojte vsetky 🙂

dudinka - tak to si mala pekne, tie dve zostavajuce su urcite dobre silne 😉 Inak ja sa citim uplne normalne, akoby sa nic nedialo, tiez som trochu nervozna a bola by som radsej, keby boli nejake priznaky...ale nic 😖 😕

jaodka- ahoj, tak sme na tom podobne, drzim palce, inak to "mrchove" brucho nie je zle 😉

miriam- tak ty uz si pravdepodobne jasna tehula, aj do pasu si si to uz dala...cize môzme gratulovat?

ja nemam ani krce, ani spinenie, len prsia trocha bolia z toho progesteronu

dudinka80
15. nov 2009

tak uz som sa vratila vonku,bolo fajn teplucko,ani mi to nepripada,ze ma byt zima.
ked som bola vonku tak ma uz zacalo pobolievat brusko a aj pichat na lavej strane,a tie krize.... 🙂 a v prsiach mam take pnutie.o 16.00 na MARKIZE davali uryvok z TV,ze mamicky s kocikmi nechcu pustat do obchodu,ze kociky maju nechat pred obchodom......O 19.00 budem kukat,nejak sa mi to nezda 😠

jahodka26
15. nov 2009

ahojte,
rosienka, potesila si ma- dakujem 😉 a tiez drzim palceky...
dnes mi zacalo mi dost zle od zaludka, verim, ze je to dobre znamenie 😎
prsia mam tiez naliate a pobolievaju hlavne vecer a v noci...

leto79
15. nov 2009

ahojte baby,
tiez som cakatelka a trosku sondujem po konikovi a zhanam nejake info, aby som trosku zmiernila nervozitu, alebo zeby naopak? Trosku ma zarazili slova jahodky, ze ma zajtra termin mrchy... Ako sa teraz rata temin mrchy?

jahodka26
15. nov 2009

ahoj leto,

ten termin mrchy som myslela, ze za standardnych okolnosti som mala dnes dostat..ale zatial nic a verim, ze ani nic nebude🙂

leto79
15. nov 2009

ahoj jahodka, a to sa ma tak ratat? Ja som zacala stimulku dost neskoro, asi taky 15.DC, takze sa asi podla mrchy nemozem riadit, ci ano? A nedostavi sa mrcha az po vysadeni liekov?

lauritka
15. nov 2009

leto to nepocitaj ako normalny cyklus, si riadena hormonmi, v podstate mozes pocitat ododna odberu ako keby den ovulacie, ale to je len priblizne. takze ak nedostanes mrchu 14 dni po OPU, tak je to na dobrej ceste,
niekomu dorazi este pred krvnym testom aj napriek liekom, niekto dostane az po vysadeni teda ak nie je tehu.
Ale aj tak by som sa tym neriadila. terba cakat na testik ;) mrchovske pocity su aj pri tehu.
testik moze skusit uz na 9-10 den po vklade. drzim palce. 😉

leto79
15. nov 2009

ahoj lauri,
dik za vysvetlenie... No jasne, ma to logiku. OPU som mala 5.11., takze okolo stredy mi moze prist mrcha? Ja viem, ze musim cakat, ale to je na tom to najhorsie. najprv som si myslela, ze nebudem testovat vobec, ale teraz by som najradsej testla uz dnes.... Ale to je velmi skoro.

lauritka
15. nov 2009

leto no teoreticky ano, ale kvoli liekom vobec nemusi. kedy ti vkladali? nemala si PK ?

leto79
15. nov 2009

ano, mala som PK, vkladali mi v utorok 😅 😅 😅 😅 Takze este mam cas, ja viem... Ale nie je nieco co by mohlo prezradzat, ze to vyslo?

jahodka26
15. nov 2009

ahoj, v podstate aj podla OPU mi to vychadza priblizne od dnes do utorku, podla dlzky mojho cyklu🙂
ale vdaka za lepsie vysvetlenie🙂

leto79
15. nov 2009

ozaj baby, mozem sa okupat alebo radsej len sprcha?

lauritka
15. nov 2009

leto mne zacalo byt asi tyzden po vklade ( bez PK ) tazie na zaludok, mala som mrcha bolesti ako keby mala kazdu chvilu dojst..a nechutilo mi sladke. to vsetko este pred krvnym testom- u nas sa chodilo na 14 den po trasnfere.
testy mi vysli pozitivne par dni pred tym. ja som sa testovat nebala, ja som bola strasne zvedava 😉
a este som si umyla vlasy a boli neskutocne mastne. toto moje priznaky, ze to vyslo hihi. a po druhy krat som este aj citila intezivnejsie vone a smrady.

miriam74
15. nov 2009

Ahoj Rosienka.S gratulaciou by som radsej este pockala.Ale podla testou je to iste.Uvidim,co na to povie zajtra doktor.Uz by to malo byt vidiet na UZ.Ma mi ho robit,tak uvidim,ci daco uvidim. 🙂 Dievcata,drzim vam palce.

leto79
15. nov 2009

lauri, men tak velmi nic nie je, sem-tam citim podbrusko, sem-tam zaludok, som strasne nervna, niekedy ma "seru" uplne vsetci, mam bolestive bradavky, ale myslim, ze to je vsetko z liekov. Ja na priznaky vlastne len cakam, som len 5.den poET.

lauritka
15. nov 2009

leto nekup sa vobec, len sprchuj, tepla voda nie je dobra, roztahuje cievy.

lauritka
15. nov 2009

leto tak si este pockaj tri dni uvidis, potom mozes aj testnut 🙂

leto79
15. nov 2009

ok, lauri, tak idem do tej sprchy. Pa.

lauritka
15. nov 2009

drzim palce 😉

luly3
16. nov 2009

leto 79 držíííííííííííííííííííííím palec 😀 😀 😀 😀

ja som 4 den po ket 😅 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre