Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

boba245
22. máj 2016

@vevericka13 u mna je dnes 10ty den po pregnyle a ja som mala len 1500 jednotiek. zajtra spravim este jeden test a mam tiez volat do CARu a co najskor chcem ist aj na krv

krkoskova33
22. máj 2016

Ahojte som Jana, môžem sa pridať? som prvý deň po transfere a potrebujem počuť dáke rady ako zvladnuť tie dva týždne čakania, čoho sa vyvarovať alebo čo nerobiť, môžeme sa milovať s manželom alebo abstinovať? Budem moc vdačná za každú radu

mikema
22. máj 2016

@boba245 Zajtra volam na kliniku tak uvidime, kedy si ma tam zavolaju. Ja mam kopec tehu-priznakov, od nekonecnej unavy, po bolesti v podbrusku, nevolnost, neskutocna naladovost. 😀 No cele Spektrum vsetkeho 😀 No nevadi, aspon viem ze som tehu 😀 Kedy ty mas krv?

mikema
22. máj 2016

@krkoskova33 Tak ja ti moc toho neporadim, ja som robila vsetko, inkl. bezanie za autobusom a bicyklovanie... Proste, na co som mala chut. Moja jedina rada je, ze rob to, co robi dobre tvojmu telu a najmä psychike. Ja som aktviny clovek a keby som bola len lezala, asi by ma bolo porazilo... 😉

1veverica
23. máj 2016

@boba245 tak to je uplne skvele, drzim prsty, podla mna to je pozitivne 🙂

hranoska
23. máj 2016

@boba245 tak ja som bola strasne netrpezliva, ja som testovala od 5DPT 😀 ale bola som si ista, ze to uz pregnyl nebude, lebo minule mi vyprchal do siedmych dni..inak ani ja nic take nepocitujem, obcas bolesti ako na ms, ktoru som mala dostat cez vikend, a mm hovori, ze sa mi zvacsili prsia, ale to je tak vsetko...tak nech ide vsetko ako ma 😉

hranoska
23. máj 2016

@krkoskova33 ahoj, ja som sa takisto nejak neobmedzovala, tri dni som nerobila nic velmi narocne, ale varenie a jemne upratovanie v pohode 😉 ja som pila tri dni od transferu ananasovy dzus, liter denne a to je vsetko..normalne sme mali sex asi dva dni po transfere, ziadna abstinencia 😉

hranoska
23. máj 2016

@mikema ahoj moja..jasne, ze som testovala aj vcera, aj dnes 😀 vyzera to, ze ciarka silnie 😉 ale pocity zatial stale ziadne, unavena som asi tak ako som byvala, cez vikend tie bolesti obcasne, sak som mala dostat ms..no ale inak uplna pohodicka 😉 akurát vcera som mala asi prvu nevolnost, alebo mi proste nesadol jogurt, no siel asi po hodine von 🙂 ja si ale myslim, ze to udrie v dalsich tyzdnoch..aj ked by som bola rada, keby to slo takto dalej 😉 no a aky bol dnes test?? a kedy na krv???

1veverica
23. máj 2016

@krkoskova33 ahojky, nemusis sa nicoho bat, vsetko zvladnes. Netreba sa namahat, behat, skakat, ale inac mozes robit vsetko, co ti nie je neprijemne. Mne osobne sex zakazali lebo mam myom a ten je blizko plodu tak aby sa nieco nestalo, ale inac vraj sex zakazany nie je. Drzim prsteky 🙂

linaya
23. máj 2016

Ahojte. Ja mam od novembra za sebou 4 transfery a bohuzial vsetky skoncili negativnym testom. V 1.IVF,ktory bol pred rokom ani nedoslo k transferu lebo embryjka boli slabe. V 2.IVF sme mali 4 blastocysty a bohuzial ani jednej sa u mna nepacilo.... V jeseni nas caka 3.IVF ale pravdu povediac vobec sa mi uz do toho nechce lebo moja nadej zhasla 4.neuspesnym transferom. Kto zazil podobnu situaciu ako ja tak vie aky hnev a beznadej lomcuje clovekom a keci typu "neboj aj ty sa dockas a neboj musis len verit" mi lezu neskutocne na nervy. Kto to zazil alebo zaziva tak vie o com tocim 😉

gabika2015
23. máj 2016

@linaya Ahoj, presne viem, co prezivas. Aj ja mam za sebou 4 neuspesne vklady. Od mamy neustale pocuvam, ze sa nemam bat, urcite budem mat dieta, len mam mysliet pozitivne. Ked sa jej spytam, ci mi to nejako zaruci, hned zmlkne. A ked mi povie, ze mozno otehotniem prirodzene, ked na to nebudem mysliet, to ma fakt dokaze brutalne vytocit, nakolko nemam vlastne vajka 😠 Takze Ta velmi chapem, ale zial nam nic ine nezostava, len to skusat dalej. A medzitym absolvovat milion vysetreni, ci sa neobjavi nejaky problem, ktory brani v otehotneni. Psychicky je to strasne vycerpavajuce, ale treba ist dalej, alebo si obcas urobit prestavku. Bola si uz vysetrena na reprodukcnej imunologii, hematologii a na genetike?

vtacatko2
23. máj 2016

Ahoj linaya tak ja dosť chápem. Momentálne cakam na vysledok po piatom vklade a veru musim povedať že veľa pozitívna uz vo mne neostalo .som momentálne 5 deň po vklade a každý jeden deň má napadne že chcem urobiť test ale napokon ho neurobím lebo sa bojím tej jednej hnusnej čiarky a som celkovo dosť zničená uz zo všetkých tých ivf čo mám za sebou.

gabika2015
23. máj 2016

@vtacatko2 Velmi Ti drzim palce!!!! Toto iste caka aj mna, vo stvrtok idem na vklad. Presne si opisala moje pocity. Drzkaj sa! Dufam, ze sem o par dni das pozitivne spravy, velmi Ti to prajem!

mikema
23. máj 2016

@hranoska no ja som včera po jedle myslela ze pôjde von a inak ako som spomínala, mám všetko možné. Dnes som urobila dva texty, jeden 10 a jeden 25 a mam pekne koľajnice, myslím že už testovať nebudem. Idem volať na kliniku 😉😉😉

hranoska
23. máj 2016

@mikema tak to teda mas!!!! 😉 daj potom vediet co povedali 😉

lucka_220809
23. máj 2016

@linaya ahoj, asi zbytocnu otazku sa pytam...ale imunologiu mas spravenu? nebrala si medrol alebo prednison pred vkladom? mas pravdu, ze reci su velakrat zbytocne... opakovane neuspechy clovek ubiju. Poznam to sama, 6 rokov sme si tym prechadzali... neverila som,ze sa to raz podari.

mikema
23. máj 2016

@hranoska ahoj tak ze krv nič a termín až 14.6. To budem 7+4 😱😱😱 no ešte mi zavola či mám ísť aj k môjmu dr lebo potrebujem potom už potvrdenie kvôli prihlaseniu do nemocnice, lebo do tej čo chcem ísť, tak tam že do 8TT sa treba prihlásiť. No chapes? Tak teraz tri týždne čakať. No pekne.

hranoska
23. máj 2016

@mikema to fakt???? OMG!!! a to som myslela, ze teba hned zoberu na krv a ja este ostanem cakat..no teda..a tvoj ti nemoze zobrat krv??? oni vôbec nechapu, co to pre nas je 😀 toto cakanie po rokoch...ale mna asi tiez az neskor zoberie na utz..ach ☹

boba245
23. máj 2016

@krkoskova33 Ahoj. Ja som sa prve dva, tri dni setrila a oddychovala, ale zase nie prehnane. Jedina moja aktivita boli prechadzky. Prve styri dni som jedla cerstvy ananas, sem tam pila mlieko, inac nic extra som neuzivala. No a sex az po 2 tyzdnoch a trochu som krvacala, co sa vraj zvykne stavat, ale tak teraz by som uz pockala radsej este aspon tyzden dva.

1veverica
23. máj 2016

@boba245 a teraz ti sex uz dovolili? mne lekarka odporuca zdrzat sa, az mojho lutujem, ale tak co uz, musi vytrpiet aj on, ci? 🙂

boba245
23. máj 2016

@mikema ahojky. ja som dnes volala do Brna. 6.6. idem na ultrazvuk na potvrdenie srdiecok a teraz idem k mojej dr. ze kedy mozem ist na krv a tiez si vybrat z lekarne utrogestan. tie dnesne testiky mas krasne 🙂 ... ja som dnes tiez jeden robila, kedze mi este jeden pasik ostal a je o trosku tmavsi ako ten vcerajsi 🙂

boba245
23. máj 2016

@hranoska hehe, to asi kazda by sme testovali hned od zaciatku 🙂 ... ja som mala dostat kramy 14.5. ale kedze beriem Estrofem, ktory vraj zabranuje aby prisiel menzes tak som to, ze menzes neprisiel nebrala ako priznak tehu.

levisa
23. máj 2016

ahojte kocky, chcem sa spytat, ci ste niektora mala 7. den po ET negativny test a aj napriek tomu to vyslo? Povedala som si, ze sa testovat nebudem , ze vydrzim, ale dnes som urobila prvy test a nic tam nebolo :(

boba245
23. máj 2016

@1veverica mne pri vklade dr. hovoril, ze sa mame zdrzat tyzden. a na strankach ineho centra pisali, ze po 2-3 dnoch sa uz moze. ale ja by som tak skoro asi neriskovala. ja som aj po tych 2 tyzdnoch pri orgazme citila take dost silne pichnutie tak som sa aj trochu zlakla ci je to ok. a na ako dlho ti dr. odporucila zdrzat sa ? jj mas pravdu, trosku musia aj nase polovicky nieco vydrzat a obetovat ;)

1veverica
23. máj 2016

@boba245 aha, tak, bo mne moja dr. po vysetreniach vobec neodporucala, ja mam ten myom blizko, aby nevytlacil plod, tak to mas dobre, ze mozte, aspon je polovicka spokojna 🙂

meli8412
23. máj 2016

@levisa Ja som mala 7.den negativny test, a na 9. den bola viditelna ciarka. Sice aj na 8., ale ledva viditelne. Keby som vyhodila test zo 7meho dna, tak by som myslela, ze aj na 8.den bol negativny. Drzim palce

boba245
23. máj 2016

@1veverica a ten myom si mala uz pocas stimulacie ? alebo sa ti vytvoril pocas stimulacie ? to ano, je spokojny, ale povedali sme si, ze uz radsej pockame este par tyzdnov ... vsak da sa o neho postarat aj inac 🙂

1veverica
23. máj 2016

@boba245 urcite ano, aj moj to pochopil, je rad ze sa to podarilo, a tiez nechce aby sa drobcekovi nieco stalo, tak bola som na laparke rok predtym a vraj mi vsetky vypalili, cize neviem s istotou povedat, ale predpokladam ze pocas stimulky sa vytvoril ☹

blackrose
23. máj 2016

ahojte ja som tize po ET, dnes je to 6 den a mam test negativny, cakala som uz ze bude mozno aspon dusik ☹ do teraz som verila, ale uz som pesimista. Ako ste to mali vy s testmi??
@mikema gratulujem ku krasnym testikom 😵 hlavne vela stastia dalej
@levisa budeme si navzajom este drzat palce 😅

meli8412
23. máj 2016

@blackrose 6.den je este priskoro, od 8-9 dna zacni testovat, lepsie od 9teho.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre