Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

martinazvo
7. júl 2013

@lenka2013 popravde netusim, ale zjavne pomohol 🙂 zevraj to malo pomoct k uspesnemu ET... ale zial presne ako to malo pomoct tak to neviem ☹

lenka2013
7. júl 2013

@martinazvo pichli ti ho hned po ET?Ja som dnes 10 den po ET a začínam krvácat,tak zo z´´ufalstva neviem ,čo by mi ešte pomohlo.

martinazvo
7. júl 2013

@lenka2013 ano, hned... ako ma previezli z operacky a prehodili na postel... lahnut, pichli pregnyl, vankus prec, lezat len na rovnom 30 minut a mysliet na to ze sa to podarilo 🙂 ... strasne mile sestricky sme tam mali 🙂

martinazvo
7. júl 2013

@lenka2013 drzim palce aby to bolo len spinenie a nie krvacanie...

lenka2013
7. júl 2013

@martinazvo nemáš skusenosti,že niekto slabo krvácal a nakoniec bol tehotný

lucia175
7. júl 2013

@cuculik1 dakujem....musim len cakat 😉 a uvidime

lucia175
7. júl 2013

@lenka2013 beries utrogestan? vkladali jedno alebo dve? je to spinenie hnede alebo krvacanie? a je to krvacanie silne? urcite ihnef kontaktuj centrum, kde ti robili vklad. sanca stale je. drzim silno palce.

martinazvo
8. júl 2013

@lenka2013 ahoj, no asi polovica z bab krvacali (teda skor spinili) a z nich cca. polovica boli tehotne a zvysku sa to rozbehlo na menzes...

lenka2013
8. júl 2013

@lucia175 rozbieha sa mi akokeby menzes a test z moča je negat.Vyzerá to akokeby si moje telo nevšimlo ,že mu vložili nejaké embryo.Je mi na nič ,pripadám si zbytočná na svete a neschopná žená a nemám od nikoho podporu.

lenka2013
8. júl 2013

@martinazvo dakujem za podporu ,ale u mna je to stratené.neviem ,čo sa s tým embyom stalo ,je možné ,že zaniklo hned po vklade

martinazvo
8. júl 2013

@lenka2013 to zial nevedia ani doktori, to je priroda... my co sme boli v centre tak cca. z 5-6 bab som zostala tehotna jedina... a vsetky absolvovali uz aj KET a nic ☹ ... je to tazke, lebo zial nikdy sa neda s istotou povedat ze to vyjde...

lenka2013
8. júl 2013

@martinazvo Vieš ja som bola už na IVF 10 -krát ,nemám žiadnu príčinu prečo by som nemohla otehotnieť,embyjka sa su super až do transferu ,jednotkové a predsa sa neuchytia,najhoršie je ,že sa všetci na teba v rodine pozeraju ako na marťana a ja by som neviem ,čo urobila .aby to vyšlo ,niekedy mám pocit ,že už nevládzem sa ráno prebudiť a dalej dýchať

lucia175
8. júl 2013

@lenka2013 to mi je velmi luto. Chapem, ze sa citis velmi zle. tomu verim. aj velku bolest citis. Ale nie si neschopna ako zena! To nech ta ani nenapada.A navyse to vobec nemusi byt problem tvoj ako zeny. Vies kolko je biochemickych otehotneni? ze zena o tom ani nevie? Jednoducho to nebolo mozno zdrave embryjko, preto sa neuchytilo. Telo ho odmietlo, pretoze by z toho bolo mozno chore babo. Mas este mrazacika? Do ktoreho car si chodila? A kolko dnove embryjko ti vkladali? Beries utrogestan? Nie si zbytocna na svete! Nevzdavaj to, budes mat raz babatko. A tvoj muz ti nie je oporou? Drz sa. Neobvinuj sa hlavne prosim ta. Viem, ze to strasne boli. Je mi to luto velmi. Poplac si. Ale nevzdavaj to.

lucia175
8. júl 2013

@lenka2013 uf, teraz citam, ze to je uz tvoje 10 IVF. Preboha! to mi je strasne luto. Nikdy si neotehotnela z tych 10 IVF? bola si a imunologii? mas geneticke testy? Mala si PGD? Mozno by si moha skusit PGD, kde ti embryjka presetria, ci nemaju geneticke vady a vlozia to zdrave.

martinazvo
8. júl 2013

@lenka2013 to mi je velmi luto ☹ drz sa a vela sil do dalsieho boja, verim ze raz to vyjde!!!

lenka2013
8. júl 2013

@lucia175 Všetko je hotové,embryjko na PGD vyšetrené v poriadku jednotka kvalita a predsa nič z toho ,ani si nevieš predstaviť aké je to zufalstvo a bezmocnosť.

lenka2013
8. júl 2013

@lucia175 vieš je to strašné ťažké ,chodím do reprofitu v Brne ,všetci su tam super a vieš po toľkom trápení aj manželstvo ide dole vodou a viazne komunikácia.Ja sa neviem na nič iné myslieť len na moje vytužené bábatko.

lucia175
8. júl 2013

@lenka2013 Tak aj PGD? Co ti na to hovoria lekari? aku moznost ti davaju? Ja chodim do Helios Brno. Cakam na vysledok. Tiez mam obrovsky strach. Neviem, ci robia to iste PGD, vsetkych 23 chromozonovych parov prekontrolovanych v Reprofite ako v Heliose, ale asi ano. A mas mrazacika? ci po pgd vysledkoch ti ostalo len jedno? ti verim, ze to ma zasah do manzelstva. Aj ako sa citis. Ale to nie je tvoja chyba! Neobvinuj seba. A to je tvoj prvy vklad Po PGD? lebo v Heliose tvrdia, ze prvy vklad je sanca 65-70% a druhykrat az 90%.

lenka2013
8. júl 2013

@lucia175 robia 7 chromozomov,dobré bolo len jedno ,takže je všetko stratené.Tebe držím palce ,ktorý den si po ET,ak nekrvácaš je to dobré,ktorý pokus?

lucia175
8. júl 2013

@lenka2013 Nevzdavaj to!!! chodte do Heliosu este. Tam robia vsetky chromozomy. Nejdes v tom cykle na ET, kvoli tym testom ktore trvaju az 2-3 tyzdne. Takze ides az na KET. Oni su tam viac za taky prirodzeny cyklus, bez hormonov. Este nie je vsetko stratene. Porozpravaj sa s manzelom, zavolajte do heliosu, dohodnite si konzultaciu. Urobia ti vacsiu stimulku, budes mat viac vajicok. Oplodnia ich vpichnutim spermie. Budes ich mat prekontrolovane. ja nekrvacam. len nemam ziadne priznaky. som mala vklad vo stvrtok. Tak sa strasne bojim. Urcite to nezvadaj!!! Chodte do Heliosu.

lenka2013
8. júl 2013

@lucia175 dakujem za povzbudenie,ja som mala 1X pozit test pri prvom IVF a nemala som tiež žiadné príznaky,tak sa nestresuj ,dôležité je ,že nekrvácaš,si na prvom IVF?

lucia175
8. júl 2013

@lenka2013 ano, prve ivf, nemam priechodne vajcovody. Takze nic ine mi nezostava, iba IVF. Ked si mala pozitivny test, tak je to dobre. vies, ze mozes otehotniet. A potom co sa stalo? si potratila? Skuste ten Helios, nech vam presetria vsetky chromozomy. Ozaj tam moze ist o nejaku vadu. Co je normalne, ze nie kazde vajko a spermijka su zdrave. to je normalne. Treba najst to prave , zdrave a potom to bude ok. aspon vies, ze mozes otehotniet. Ja som mala na PGD 3 testovane. a jendo ostalo. Oeby mi kontrolovali iba 7 chromozomov, tak by ostali mozno aj dve a aj vsetky tri. a lekarka minpovedala, ze z tych dvoch by nebola tehotnost. takze ostalo jedno. a mozno to si mala ty. presetrene iba 7. Nevzdavajte to!!!!! Chodte do Helios. Skuste to este.

lenka2013
8. júl 2013

@lucia175 Po pozit teste som začala strašne krvácať ,tak a bolo po všetkom hned na začiatku ,už mi robili aj vyšetrenie všetkých chromozomov ,ale vtedy nebolo žiadné na transfer.

lenka2013
8. júl 2013

@lucia175 A čím si stimulovala,ja Menopurom.Potom pred OPU mi pichli Pregnyl a beriem Utrogestam ,okrem toho som brala Inofolic,Macu,kotvičník a pila som čaj Ludmily Mojžišovej.Nevieš mi poradiť ,čo by mi ešte pomohlo,ak by som sa rozhodla ešte jedno IVF.Pichali ti pregnyl aj po ET?

linn32
8. júl 2013

@lenka2013 Leni,sme tu s tebou..kazda jedna si vie predstavit,co prezivas..ci je to prve,stvrte,desiate umele...ja som tiez po jednom neuspesnom,idem sa radit v piatok ako dalej..myslím,ze najtazsie je udrzat si zdravu mysel v celom tomto procese..to by niekto mohol vynajst ako mysel oklamat aby myslela viac na ine pekne veci v zivote a snažili sme sa len tak mimochodom o babo..fnuk

lenka2013
8. júl 2013

@linn32 ˇdakujem za podporu,veľmi ju potrebujem.Ano hrozne to bolí.čím si stimulovala a kam chodiš do centra?

linn32
8. júl 2013

@lenka2013 chodim do heliosu v Martine a stimulovala som: diphereline a menopur.
Kolko rokov sa snažíte?

lucia175
8. júl 2013

@lenka2013 uf, odporucam ti, aby si isla do Heliosu na nezavaznu konzultaciu, porozpravala Dr. Texlovi tvoj pribeh, ze si mala aj vsetky chromozomy kontrolovane a ze co ti odporuca. Len si vypocut nazor. Boli tam ludia u neho, ktori boli na konzultacii aj 3 x, kym sa rozhodli. Nemusie sa rozhodnut hned. Len si vypocut nazor. On je profik a pytajte sa na kadeco, je trpezlivy a zodpovie ti tvoje otazky. Vies, nic za to nedas, len budes o nazor ' mudrejsia'. Moja stimulka bola provera tabletky 10 dni, potom som si zacala pichat Dipherelin, potom o niekolko dni som zacala k Dipherelinu pichat este Merional,mlde mi na zaklade vysledkov krvi prisposobovali kolko si mam Merionalu pichnut. Takze k Dipherelinu som zacala Merional a cely cas, co som pichala Merional som pichala aj Dipherelin. Takze si pichas dve inekcie. Potom pregnyl. a potom je odber, po odbere som si styri dni davala pichnut , uz som zabudla ake inekcie, ale boli proti OHSS. . Cakala som na vysledky z PGD. Na dalsi mesiac, ked je vsetko ok a ako ma byt ides na vklad, Pichla som si pregnyl pred vkladom asi 5 dni. Potom vklad. po vklade mi nedali ziadnu inekciu. Pred vkladom vsak nie kazdemu pichaju pregnyl, myslim, ze to zavisi ake su vajicka, aby prislamovulka alebo tak ( ale to som si nie ista, len viem, zenie kazdemunpichaju pregnyl 5 dni pred vkladom ). Inak ja som brala tiez kotvicnik spolu s nejakymi kvapkami. Neviem, ci mi to nerozhadzalo hormonalnu hladinu. Takze pozor s kvapkami a bylinkami, Pred vkladom som bolana akupunkture. mala sommproblem so sliznicou, preto som nemohla ist hned na vklad. a zrazu tento mesiac sliznica narastla. Mozno vdaka tej akupunkture. Dr, ku ktorej chodim , mam na nubkontaktnod jednejnkocky z MK, tak ma 20 rocnu prax s akupunkturou a homeopatikami. Ona aj tak analyzuje, ze kde je v tvojom tele problem. Mam v uchu pichnutu mini ihlicku uz niekolko tyzdnov na gynekologicke / zenske veci. nie je ju vobec vidiet. je prelepena takou naplastou,ktoru nie je vidiet. Mozno to mi pomohlo, aby som zrazu mala sliznicu v dobrej vyske. Prestala som brat tie kvapky. Brala som nejake homeopatika. Mozno by si mohla skusit akupunkturu, nie je to najlacnejsie, ale skusit mozno... a odporucam ti ist do Heliosu na konzultaciu, ktora je zadarmo a vobec nie je zavazna. Ozaj tam niektori boli nepiekolkokrat, kym sa rozhodli, ze idu na ivf. Za to nic nedas, iba vylet do Brna. Zvazte este tuto moznost, za pokec s lekarom nic nedas a ako som uz pisala, budes obohatena o nazor. Nevzdavajte to.

lucia175
8. júl 2013

@lenka2013 a ja mam na mysli Helios Brno, aj ked Martin je ich sesterske sanatorium, predsa len v Brne je Dr. Texl, ktory to cele riadi a je ozaj profik.

lenka2013
8. júl 2013

@lucia175 dakujem ti za radu ,musím sa pozhovárať s mužom ,či ho ešte na niečo nahovorím.Nepichaj´´u ten Pregnyl pred vkladom pre podporu endogénnej tvorby progesteronu?Ak môžeš opýtaj sa na to?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre