Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

sasanka33
21. okt 2013

Dievčatá, chcem Vás všetky povzbudiť. O takomto čase pred rokom sa potvrdilo, že som tehotná po KET-u a dnes mám krásdnu 4,5 mesačnú dcérku. Dlho sa nám nedarilo, tak sme absolvovali IVF. Prvý krát sme si dali vložiť dve vajíčka, ale nebolo z toho nič. Našťastie sme si dali 4 zamraziť a o 3 mesiace sme absolvovali KET, tiež sme si dali vložiť dve vajíčka a jedno sa chytilo 🙂 Do dvoch rokov by sme chceli ďalšie bábo a je viac než isté, že budeme opäť musieť absolvovať IVF, a to všetko od začiatkui, pretože už nemáme mrazáčikov. Držím Vám palce, určite si Vám do podarí.

viki127
21. okt 2013

@donatela Dakujem krasne, držim palce a posielam vela dobrej a pozitívnej energie, my sme si s manzelom strasne vela preskakali až sa clovek dostane, až kdesi tam kde si myslí, že je koniec a prave vtedy to najlepsšie príchadza, držkaj sa

donatela
21. okt 2013

@linn32 tak to mi je velmi luto, ze sa to uz aj u teba rozbehlo:(:( ved toto ani ja nechapem, ze v dnesnej dobe plnej pokroku, medicina je na takej vysokej urovni a niektore veci zostavaju zahadou... A co aanujete dalej, pojdete na dalsie ivf? Je mi to naozaj luto...:(:

donatela
21. okt 2013

@viki127 posli mi tehu bacilky🙂🙂🙂

vivera
21. okt 2013

@netilka Ahoj, viem ako sa cítis, Ja mám za sebou 4IVF, 5ET a 1KET. Plus dva krat nam KET nám zrušili v den prenosu. Vzdy si poviem, že už dosť, že už to dalej nedam. Ale túžba je silnejšia. Aj teraz vo štvrtok ideme na prenos. 7-mička je dúfam šťastné číslo. Ak nie o mesiac idem zas. S dr sme si dali závazok, že do vianoc budem tehotná. 😉

trulinka
21. okt 2013

@donatela
Veru, nic ine nam neostava...Som rada, ze sa aspon takto mozeme navzajom podporit a prajeme si len to dobre, kedze sme vsetky na jednej lodi.... 😉 . Buducu stredu som aj tak objednana ku svojmu gyn., lebo mam ist na kontrolu, co som na PN-ke, takze on mi vtedy moze zobrat aj krv..Joj, ale to je este daleko, az dovtedy nebude menzes bude fajn 😉 . Tak ti drzim palce v stredu 🙂

trulinka
21. okt 2013

@sasanka33
Dakujeme velmi pekne za povzbudenie, aspon vidime, ze predsa to ma vsetko zmysel 😉 . Drzte sa... 🙂

trulinka
21. okt 2013

@linn32
To ma ozaj mrzi, ze mas uz menzes.... ☹ Nejako sa to stastie nie a nie usadit. Chystas sa na dalsie IVF, ci si idete najprv oddychnut?....Drz sa......

viki127
21. okt 2013

@donatela tak chytaj posielaaaaam..... 😉 ,my daj vediet ci dorazili spravne, ale myslim si ze hej 😀

slaurinka
21. okt 2013

magdus999 ahoj.. dlho som tu nebola, musím toho veľa načítať.. bola si dnes na krvičke?

netilka
21. okt 2013

@vivera Mas moje uznanie za neustaly boj a splnenie si svojho sna. Naozaj len my, ktore si tymto vsetkym prejdeme, vieme, ake je to na jednej strane tazke a na strane druhej krasne pri myslienke mat v naruci vlastne dieta. Ja som pri 2. IVF nemala ani transfer a pri 1. IVF iba jedno embryo, kt. doslo do stadia balstocysty. teraz na 3. IVF sa mi "zadarilo" a mala som dost blastocyst, ostali este 4. Tiez som sa rozhodla, ze idem na KET hned v tomto cykle, lebo niet na co cakat.
Drzim palce!

Dievcata, zostavate po transfere na PN? Ci chodite do prace?

slaurinka
21. okt 2013

@magdus999 Joj, sakra, práve čítam, veľmi ma to mrzííí 😒 hlavičku hore... Ja som dostala hneď po vysadení tabletiek menzes, a teraz tiež čakám na ďalší.. snáď začiatkom novembra to už bude a hneď aj volám pre ďalší KET... držkám palčeky, veľa som na teba myslela ale žiaľ nevedela som tu byť... kedy sa chystáš na ďalší KET?

magdus999
21. okt 2013

@slaurinka čo už, aj to sa stáva 😒 ďakujem, že na mňa myslíš, si veľmi milá. No včera som dostala riadny menzes, takže o 2 týždne na kontrolu a šup na KET 😅 iné nám neostáva, len skúšať a skúšať 😉

magdus999
21. okt 2013

@slaurinka na krv som ani nešla, sa mi to zdalo zbytočné, toľko km pre výsledok, ktorý som aj tak vedela 😒

magdus999
21. okt 2013

@netilka tak to pôjdeme približne spoločne na KET- aspoň nebudem sama 🙂

netilka
21. okt 2013

@magdus999 Asi hej. Idem na buduci piatok na kontrolu na vysku sliznice a potom asi zaciatkom novembra na vklad.
Ty mas urobene geneticke ci hematologicke vysetrenie. Ja mam len geneticke a geneticka mi popvedala, ze na zaklade vysledkov nemusim na hematologicke, ale vazne rozmyslam aj nad tym. Ci nemam hustu krv a netreba fraxiparin. Alebo nieco, co by pozitivne ovplyvnilo uhniezdenie.
A ostavas po KET na PN ci pojdes do prace?

vivera
21. okt 2013

@netilka no babatko je babatko, raz som sa rozhodla, že ho porodim, tak si idem za tým. IVF som už síce zamietla, lebo pri 4. som počas opu prestala dýchať a to potom nebolo príjemné. A už to nechcem zažiť.

magdus999
21. okt 2013

@netilka genetické nechcem dať robiť, a na hematologické mi nik nenúkal. Za tie 4 roky mi môj doktor spravil všetky možné vyšetrenia, poposielal ma kde sa len dalo a všetky výsledky výborné. Keď pôjdem na kontrolu pred KETom sa popýtam viac, ale ja pevne verím, že je všetko ok. Nemám chuť sa hrabať v ďalších výsledkoch a prípadných ochoreniach. Však už len za posledného pol roka, čo sa "štopem" hormónami sa mi spravila cysta, endometrióza..... a to som bola pred IVF úplne zdravá.
Ja som dala k 1.10. výpoveď, takže som doma, predtým som bola na pn - záleží od práce akú robíš. Neviem, či to bolo ok, len som sa pozorovala, sedela doma a celý deň som mala rozdelený len na vychádzky, takže dosť psycho....

trulinka
21. okt 2013

@netilka
Ahoj, ja som na PN-ku isla uz od stimulacnej fazy a som doteraz uz treti tyzden....Mam fyzicky narocnu robotu....

linn32
21. okt 2013

@magdus999 ja som po operacii bola v Luckách..mas aj nárok zo zdravotneho poistenia ak sa ti nedaří poziadat o liecenie v Luckách..tam len ubytko a stravu si tuším musíš platit,zo zdravotky ti zaplatia procedury..skus sa spytat gynekologa..ja tiez o tom trosku uvazujem..ale mam pracu,bolo by to tazsie..liecenie trvá mesiac..

linn32
21. okt 2013

@trulinka @donatela @magdus999 uvidim,co povedia v centre na druhy neuspech..potom sa rozhodnem co dalej..neviem,ci ist do dalsieho kola s tou istou stimulkou,metodou oplodnenia a pod.,ked uz druhy krat to skoncilo rovnako..dost vajicok,krásně sa oplodnia,začnu sa v pohode dělit a na 5ty den ostava len jedno..nechapem to..

trulinka
21. okt 2013

@linn32
Nemoze byt nieco v genetike ked sa tie embryjka prestanu vyvijat? ☹ Tak snad ti v centre povedia aspon priblizne co by mohlo byt pricinou....drzim palce....

slnecnica007
21. okt 2013

@vivera Veľa veľa šťastia prajem! Zaslúžite si ho! Nech sa už ten malý človiečik poriadne zahryzne a nepustí!

sasanka33
21. okt 2013

@netilka odporúčam PN-ku, treba byť v kľude, gynekológ Ti ju určite dá. Vyložiť si nôžky, čítať si, kukať telku, prechádzky a nechať sa obskakovať manželom 🙂

sasanka33
21. okt 2013

@netilka pri prvom pokuse som si nepichala fraxiparin a pri druhom som si ho pichala až do pôrodu (každý deň dávka 0,3). Maličká mala 4070 g a 59 cm. Môj manžel je od fachu, takže to konzultoval s kolegami a tí pripustili, že to mohlo pozitívne ovplyvniť to, že vajíčko sa uhniezdilo a vydržalo.

donatela
21. okt 2013

@linn32 skús sa prípadne ešte opýtať na vyšetrenie - fragmentáciu spermií. Zistia tak genetiku spermie, či nie je problém už tam... A malo by to byť omnoho lacnejšie ako už samotná genetika embryí...

donatela
21. okt 2013

@sasanka33 a máš nejakú dg, že si dostala fraxík, alebo si to dostala len tak preventívne pred KET-om??

sasa1983
21. okt 2013

kočky, ja som dnes po prvom ET..Brno-RF..Vložili sme 1embryjko..

sasanka33
21. okt 2013

@donatela nemám žiadnu dg, dávala som si to pred a potom až do pôrodu preventívne

donatela
22. okt 2013

@sasanka33 neviem si predstavit, ze by mi to niekto predpisal bez dg... Tak super, ze pomohlo🙂 My co nemame mm od fachu sa musime spolahnut na usudok nasho dr:(:( nech sa ti dari!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre