Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

lujza52
9. máj 2016

@ssegra To je už moj tretí ET. 😒

ssegra
9. máj 2016

@lujza52 do tretice vsetko dobre to si aj ja hovorim 🙂

mikema
9. máj 2016

@boba245
@1veverica Ahojte, dakujem za povzbudenie. Dnes mi volala Klinika, ze moje vajka su krasne a ze chcu Transfer hodit na stredu, ked budu z nich blastocysty, tak sme s muzom rozhodli, ze teda ano, ze pockame. Tak teda Transfer az v stredu. Tesim sa a zaroven neviem, ako dva dni este vydrzim 😀 Ale aspon viem, ze su vajka dobrej kvality a top sa vyvijaju.

1veverica
9. máj 2016

@mikema aj mne take vkladali, takze je to super, a kolko si das vlozit? neboj ked si uz tolko cakala tak tie dva dni ti zbehnu jojjoj ani nebudes vediet, neboj vsetko dobre dopadne 🙂

mikema
9. máj 2016

@1veverica Najskor planovali dva, ale teraz vravela na telefone, ze su take pekne, ze by snad volila radsej len jedno. Ale to dohodneme v stredu. Ja by som brala aj dve, ale zas som este nemala vklad, maternica pekne vystlata, tak mozno by bolo fakt lepsie vziat len jedno. Sice by som nemala nic proti dvojickam, ale zas ked som este nebola tehu, neviem vobec co ma caka a take tehotenstvo s dvojickami je vzdy riziko... Ja sa spolieham na moju kliniku a necham si radsej poradit. 😀 A hlavne pockam do stredy, kolko vajek vobec bude.

1veverica
9. máj 2016

@mikema tak ja som chcela len jedno, ale ma na klinike prehovorili ku dvom, uz som aj mojho prehovorila ze to bude predsa len istejsie, a vies co dobre som urobila, bo iba jedno sa uchytilo, tiez som vedela ze je to vacsie riziko, ale ma presvedcili ze na mna daju velky pozor, tak ja som sa nechala presvedcit a teraz som rada. Akoze vzdy je to vacsia sanca ze sa apon jedno uchyti, ale rozhodnutie je vzdy na tebe 🙂

mikema
9. máj 2016

@1veverica No ja uvidim do stredy co bude a potom sa rozhodnem. Pravda je taka, ze vacsia sanca, ale zas trochu aj strach. V rodine mame zenu, ktora dvojicky porodila v 6. mesiaci a zomreli... 😒 A pritom mala super tehotenstvo bez problemov. Tak sa trochu bojim. Ale aj tak, pockam do stredy a uvidime. 🙂

boba245
9. máj 2016

@mikema jeeej, to je super, ze vajka su krasne a do stredy vydrzis. vsetko je tak ako ma byt a bude to skvele 🙂

boba245
9. máj 2016

@1veverica @mikema ahojte. ak mozem, trochu sa vam pripletiem do rozhovoru 🙂 . my sme mali 6 vajicok a oplodnili 4 . prve dva dni sme sa bali ci nam do vkladu vydrzi aspon 1-2 lebo co som tu citala tak do vkladu zvykne vydrzat malo embryjok. kazdy den sme sledovali ako nasi mali bojovnickovia spolu drzia spolu a pekne sa vyvijaju. uz pred vkladom sme zvazovali ze ak vydrzi dost embryjok ci dame vlozit 2 a veru nebolo lahke sa rozhodnut lebo je tam vela pre a proti, najmä zo zdravotneho hladiska. bola som sa dokonca na nazor opytat aj mojej gynekologicky, kedze najviac som sa obavala, ze problem by mohla robit jazva na vonkajsej stene maternice. ale dr. ma ukludnila, ze to nie je problem, ze ma pacientku s podobnym problemom a ze vsetko dopadlo dobre. v den vkladu nam dr. vravel, ze lepsie je vlozit jedno , lebo pri dvojkach je riziko potratu 10x vyssie. najprv som aj myslela ze to teda nechame na neho a posluchneme ho ale rozhodli sme sa dat vlozit 2 embryjka. dovody za boli najmä tieto: mam endometriozu a uz mi odstranovali myom, cystu aj polyp tak sa obavam ze sa nieco z toho vrati. ked som bola po laparo myomu v nemocnici lezala tam so mnou jedna 38r. zena, ktorej vybrali celu maternicu tiez kvoli tomu, ze tam mala viacero velkych myomov, ktore jej sa jej velmi zvacsili pocas tehotenstva (mali tusim na vyber dat vybrat myomy skor, ale rozhodli sa nechat ich tam pocas tehotenstva, lebo myomy vraj niesu prekazkou tehu). takze prisla o maternicu a to este chceli jedno dieta. nastastie mali aspon to jedno. ked som teda dr. pred vkladom povedala, ze sa obavam, ze mi endometrioza moze stazit dalsie sance na tehu v neskorsich pokusoch tak uznal, ze to teda neni zle dovod. dalsi dovod vlozit 2 bol ten, ze sme si povedali, ze ak vsetkych 5 dni PK prezili vsetky styri tak je to znamenie, ze su kvalitne a silne a ze to dopadne dobre. no a v neposlednom rade je tu aj fakt, ze uz mam 35 rokov (teraz v maji budem mat 36) takze ak by sme dali teraz jedno a o rok dalsie moze to byt uz vyssie riziko aj z pohladu veku (co je mozno uz aj teraz) .... proste povedali sme si ze to skusime s dvoma a uvidime. Tak ci onak, po vklade je to uz i tak cele len v rukach najvyssieho a tak ci onak i zeny ktore otehotneju prirodzene nemaju iste ze babo donosia. Proste ak sa ma stat nieco zle, stane sa ci bude embryjko jedno alebo 2. Ja si vsak nic zle nepripustam a verim, ze vsetko dopadne dobre. Mame este 2 zmrazene embryjka a tie tiez planujeme dat vlozit obe aj keby sme uz mali z tohto ET dvojky 🙂 ... nikdy sme nechceli viac ako 2 deti, ale povedala som si, ze ak sa celych tych 5 dni drzali pekne spolu, tak musime dat sancu aj im 🙂. Zrejme je to tak z nejakeho dovodu 🙂. Mame oporu aj v rodine, tak verim, ze vsetko dopadne dobre 🙂. Mikema nechcem Ta tymto prehovarat na 2 embryjka, je to cisto vase rozhodnutie a naozaj doktori vedia najlepsie co robia na zaklade skusenosti, len som sa proste chcela podelit s nasou "cestou" 🙂

mikema
9. máj 2016

@boba245 Velmi pekne ti dakujem za nazor. Sama sa vobec neviem rozhodnut, raz mam v hlave ze dame dve, potom zas len jedno. Este je aj to, ze zijem v zahranici, mam tu sice svokrovcov, ale zas nechcem ich mat stale u nas, mam tu aj brata, ale ten caka tiez teraz babo a mam tu aj sestru, ktora ma dve deti a sama nic nestiha. Takze podpora pri dvojickach ziadna. Ja viem, zvladla by som to. Ale cela som taka neista. Ja proste chcem pockat do stredy, ci sa vsetky vyvinu alebo nie a v stredu rozhodnem.

boba245
9. máj 2016

@mikema chapem, ze si neista, nie je to lahke rozhodovanie a je to na cely zivot 🙂 takze je to o to zlozitejsie. urcite sa rozhodnes najlepsie ako sa bude dat. hlavne nech sa zadari a o 9 mesiacov sa budete tesit ze ste uz traja, pripadne styria ;) . ps: este mi napadlo, ze pri rozhodovani som brala do uvahy aj moznost ze jedno embryjko sa moze rozdelit na 2 ;) ... ale my v rodine dvojicky nemame, takze tolko stastia by bolo uz asik nepravdepodobneho 😀 😀

mikema
9. máj 2016

@boba245 No a u nas z maminej strany dvojicky-sesternice a z otcovej raz dvojicky- moje tety a raz sesternice... No tak parada 😀 Ja pockam na stredu, mozno bude len 1 blasta a nebude co rozhodovat...

boba245
9. máj 2016

@mikema hehe tak to potom asi mate sancu aj na dvojky :D ... jasne, streda vsetko ukaze 🙂. drzim päste 🙂

mikema
9. máj 2016

@boba245 Dakujem, ja som len zvedava, ako prezijem zajtrajsi den. Nemam ziadne terminy, takmer nic na praci. HROZA 😀

bobricek1979
9. máj 2016

@1veverica počuj a to druhé embrijko keď saneuchytí?čo s ním

1veverica
10. máj 2016

@boba245 mne doktor na kombinovanom teste povedal ze vraj vek je iba cislo, ale suhlasim s tebou. Ale fakt sa neboj, ja mam o par mesiacov 39r. cize som na tom este horsie ako ty,mne zas embryologicka povedala ze vzhladom na vek, to bude lepsie, posluchla som a fakt som rada 🙂

1veverica
10. máj 2016

@bobricek1979 samo vyslo von, ja som asi treti, stvrty den po vklade mala na vlozke malu cervenu gulku, a pozerali ma tak v bruchu nebolo, tak usudili ze to bolo ono

1veverica
10. máj 2016

@mikema ja verim, ze sa rozhodnes spravne. A inac to ze sa niekomu stalo nieco zle, este neznamena ze aj tebe sa nieco take stane, vies mne v centre tvrdili ze ma viac budu sledovat ak sa udrzia obe, takze toho sa fakt neboj. Musis si fakt zvazit pre a proti 🙂

boba245
10. máj 2016

@mikema neviem odkial si, ale u nas je dnes kraaaasne tak sa chod prejst. aspon mne prechadzky na cerstvom vzduchu pomahali a tiez pohlad na stromy, kvety som si uzivala a sledovala ake je vsetko na jar krasne 🙂. skus sa jednoducho uvolnit a mysliet na buducnost, ake to bude krasne ked sa na buduci rok o takomto case budete vonku prechadzat uz traja 🙂 ....s malickym v kociku

boba245
10. máj 2016

@1veverica ja sa tiez necitim nejako staro, ale predsalen zeny to maju v genoch "naprogramovane" rodit v skorsom veku. no bohuzial je ina doba a ja som toho praveho pri ktorom som citila, ze s nim chcem mat aj deti stretla az v neskorsom veku. a veru oplatilo sa cakat 🙂. zelam ti a aj vasmu malickemu hlavne vela zdravicka a stastia 🙂

1veverica
10. máj 2016

@boba245 ja som na tom podobne ako ty, tiez sme sa zial stretli az tesne pred tridsiatkou, a som tiez rada, ze to riesim s nim, skoda len ze umelo, zial prirodzene to neslo, dakujem za prianie, aj ja tebe zelam vela vela stasticka, ono podla mna je vzdy lepsie najst toho praveho, aj ked v neskorsom veku, ako mat vedla seba osobu na ktoru sa nemozes spolahnut, a plno deticiek. Zmakneme to vsetky, som si ista 🙂

mikema
10. máj 2016

@1veverica ďakujem za povzbudenie. Asi fakt netreba premýšľať a proste do toho skočiť rovnými nohami. A všetko bude ako má byť 🙂
@boba245 mám malého psíka tak som denne v lese i keď bývam vo veľkomeste (žijem v zahraničí) myslím že si dám dnes porciu yogy, to mi pomôže. Pravda je taká že to aj tak neovplyvním, tak sa musím trochu zkludnit. Nad všetkým som uz dosť premýšľala, drahy mi tiež povedal svoj názor, tak som na zajtra pripravená a ak naozaj bude dosť vajok asi sa fakt rozhodnem pre dve. Ale najskôr vyčkam výsledok. A ako sa cítiš ty?

1veverica
10. máj 2016

@mikema drzim palceky, vsetko dobre dopadne 🙂

bobricek1979
10. máj 2016

@1veverica aha tak ok ja tiež premýšľam či dva☹mám vek 37to je dosť

1veverica
10. máj 2016

@bobricek1979 ja skoro o dva viacej, takze este viac ☹ ale tak musim poklopat klop klop u nas to celkom dobre dopadlo 🙂 ale emryologicka ma presvedcila ze vzhladom k veku nech si urcite dam vlozit dve, ze vacsia sanca

bobricek1979
10. máj 2016

@1veverica vidíš a mňa dr strašil aj keď rozhodnutie bolo na mne tak ,ale .na prvýkrát som sa bála 20percent úspechu

mikema
10. máj 2016

@1veverica Dakujem a tebe prajem vsetko dobre, nech babatko krasne rastie! 😉

1veverica
10. máj 2016

@bobricek1979 to podla mna v kazdom centre inac hovoria, ale ako si pisala rozhodnutie je stale na tebe, to musis zvazit pre a proti, co ked sa obe uchytia, ci to zmaknes, a tak, stale si ty ta co ma posledne slovo, ale podla mna je fakt vacsia sanca

bobricek1979
10. máj 2016

@1veverica vidíš a mňa dr strašil aj keď rozhodnutie bolo na mne tak ,ale .na prvýkrát som sa bála 20percent úspechu

bobricek1979
10. máj 2016

@1veverica jasné tak uvidím.Ty sa držkaj aj s bábätkom v brušku nech pekne rastie 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre