Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

donatela
22. okt 2013

@sasa1983 vela stastia!

donatela
22. okt 2013

@magdus999 @llinn32 @trulinka @slnecnica007 tak babulky ani nam to pravdepodobne nevyslo. Slabe spinenie, krcok zostupuje dolu. Je to viac menej jasne. Zajtra si len pojdem pre potvrdenie mojho viacdnoveho tusenia...:( trulinka a slnecnica, drzim palce, nech sa to podari aspon vam!

sasanka33
22. okt 2013

veľa žien po IVF si pichá fraxik, keď nie až do konca, tak aspoň prvé týždne po oplodnení. IVF je vlastne diagnóza, treba sa informovať u lekára, kde chodíte kvôli IVF a fraxik Vámna základe toho potom predpisuje Váš gynekológ.

donatela
22. okt 2013

@sasanka33 tak sa skusim na to opytat na najblizsej konzultacii v car. Silne pochybujem, ze sa jej to bude pacit, aby som jej ja davala odporucania, co mi ma predpisat. Ale skusit to mozem🙂 dam ti potom vediet ako som pochodila...

magdus999
22. okt 2013

@linn32 potom daj vedieť, nech už sa rozhodneš akokoľvek, sme tu pri tebe 🙂
ja som sa včera večer total vyplakala v manželovom náručí (dnes oči hotová katastrofa 😀 ) a ideme do ďalšieho, proste budeme skúšať, kým sa nepodarí 😀

magdus999
22. okt 2013

@linn32 uvidím, čo mi odpíšu, na mesiac sa mi tam zas nechce 😒 nejaký týždenný si viem predstaviť, majú tam v ponuke aj také, tak uvidím, čo mi napíšu

magdus999
22. okt 2013

@donatela ten svet je tak hnusný!!!!!!!! tak som verila a ďalší zlý výsledok.....
pôjdeš opäť?

donatela
22. okt 2013

@magdus999 je hnusny!!! To si vystihla. Tiez som nahnevana na vsetko! Hlavne na seba, ze som bola taka naivna krava a verila som tomu, ze hadam prave my by sme patrili medzi tych uspesnych 40% len tak na supu... Neviem, ci ist dalej. Nejako sa mi nechce do toho kolotoca. Po temer 2 rokoch super intenzivneho snazenia a temer roku dzgania sa nejakymi hovadinami, vitaminmi, hormonmi mam toho fakt plne zuby... Asi si dam pauzu do januara. Nasla som si tie mojzisovej cviky. Skusim taky 2-mesacny kurz, akurat do vianoc, mozno. Zarezervovala som si termi u dr.v Car na konzultaciu, som zvedava co ona na to, ale predpokladam, ze nic. Iba mi povie, ze ked mame mrazacikov, tak skusat... A to nie je dobre pre psychiku ziadnej zeny...:(:( Asi si urobime pekne vianocne sviatky a mozno potom skusime ket. Mm by chcel ket este do vianoc, ale ja nevladzem zasa zazivat dalsie sklamanie... Uprimne ketu velmj neverim. Ma len 20% uspesnost a kedze na et vybrali supersampiona a ten to nezvladol, pochybujem, ze nejake priemerne embryo sa uchyti...:(:( Asi som skepticka, ale som realista a nerada si staviam vzdusne zamky...
Tebe drzim palce, aby si patrila medzi tych stastnych 20% cim skor!!!
A kludne sa vyplac, ja budem asi zajtra. Dnes som v stadiu hnevu🙂🙂

magdus999
22. okt 2013

@donatela presne tak, aj ja som verila, tak veľmi som verila, zvlášť, keď mi vraveli, že také geniálne výsledky ešte nevideli a že fakt nechápu, ako nemôžem otehotnieť s takými embryami. Ja veru nič cvičiť ani skúšať nejdem, však to je choré, ak mi hľadáme všetky články, metódy a čo ja viem čo ešte, len aby sme otehotneli a iné v rôznych "obciach", ktoré prejdú akými prechladnutiami, zle sa stravujú, len chlascú a rodia každý rok..... ten osud s nami hrá takú hnusnú hru 😢
tak sa snažím dívať sa na to pozitívnymi očami, ale niekedy to nejde - ale aspoň nás to zblížilo s manželom a viem, že sa tak ľahko nerozídeme, keď sme si prešli týmto všetkým 😀 a za tie 4 roky sme videli kus sveta, ktorý by sme inak nevideli 😀
ja pôjdem určite v novembri, i keď manžel navrhoval až december, ale ja si nepokazím vianoce prípadným zlým výsledkom, po 11 rokoch v obchode sa teším na vianoce ako dieťa 😀 ak sa november nepodarí, tak pôjdem až v januári. I keď manžela humor neprechádza -nahovára na december, lebo verí, že sa to podarí a bude septembrové - on je septembrový 😀 😀 😀

donatela
22. okt 2013

@magdus999 no ved prave, ze niekedy sa mi to cele vidi velmi nespravodlive. Tie, ktore ani nechcu rodia ako jablonky a tie, ktore chcu, sa musia takto trapit... Bohuzial:(:(
Paci sa mi tvoj optimizmus a v dobrom ti ho zavidim! Ved ja sa hadam tiez otrasiem a znovu sa do toho s vervou pustim, ale asi to chce v mojom pripade cas. A to cvicenie? Ja to potrebujem aj kvoli inemu, nez tehotenstvu... Takze preto. Ja tento cyklus nestiham ket a ani by som nemala sil a buduci cyklus by mi vychadzal tak, ze v tomto rozpolozeni, ktorom som teraz by som bola prave na stedry den:(:( Aj preto preferujem az januar... Aspon si este tuto zimu aj zalyzujem🙂🙂
Tak drzim ti palceky, nech ta optimizmus neopusta a nech sa to uz podari🙂

trulinka
22. okt 2013

@sasa1983
ahoj, vitaj medzi nami cakatelkami 😉

trulinka
22. okt 2013

@donatela
ja si tiez picham kazdy den fraxiparine, mne zistili, zvysenu zrazanlivost krvi, tak uz od stimulacnej fazy si ho picham....

trulinka
22. okt 2013

@donatela
a normalne mi to predpisuje Dr. v Car-e....

trulinka
22. okt 2013

@magdus999
treba si ulavit, nedusit to v sebe...Ja som tiez furt po neuspesnom IUI aspon 1 - 2 dni mala depku a poriadnu aj s placom....

donatela
22. okt 2013

@trulinka ved prave ako citam, tebe zistili zlu zrazanlivost, tak preto ti to predpisali a nie len tak, ze ty si chcela..🙂 pri tvojej dg sa to predpisuje normalne a picha az do porodu...

trulinka
22. okt 2013

@donatela
Tak veru, ani ja si neviem predstavit, ze len tak by ti to predpisali 😒

magdus999
22. okt 2013

@donatela ďakujem za milé slová 😉 veru, ja som večný optimista, vždy na niečom negatívnom hľadám hlavne pozitíva. Inak za to sa mi aj v robote dosť smiali, nech bola situácia akokoľvek zlá, vždy som niečo našla prečo sa oplatilo tešiť 😉 žiaľ, iné nám neostáva, vždy keď ma prepadne myšlienka, že už sú to 4 roky čo sa "snažíme", tak začnem spomínať, na koľkých krásnych dovolenkách sme boli, dokonca chodíme 2 x do roka, nech si oddýchneme a viem, že som tam stretla veľmi veľa super ľudí, s ktorými sa stretávam doteraz a inak by som ich nespoznala 😀 netreba prepadať tomu negatívnemu, vždy si treba niečo nájsť, čo ti pomôže k celkovej pohode. Ak sa na to tento rok necítiš, tak nechoď, ja som sa tiež 3/4 roka chystala na prefuk vajcovodov, proste som nešla hneď, lebo som to tak cítila, vždy lepšie neskôr, ale prichystaná, ako hneď a ešte viac vystresovaná, čo opäť nepomôže k poz.výsledku 😀 takže tak, však sa nám to všetkým raz podarí, tomu verím 😀

magdus999
22. okt 2013

@trulinka presne tak, hlavne nič nedusiť!!!!!!! chudák manžel nechápal, však sa to raz podarí a sú oveľa horšie prípady, ako my dvaja a podarilo sa im a má pravdu, takže hlavu hore!!!!!!!!!

trulinka
22. okt 2013

@donatela
Velmi ma mrzi, ze ani tebe to nevyslo. ☹ ..Ani neviem co mam na to povedat, resp. napisat....zivot je nespravodlivy a kruty. Naozaj by clovek cakal, ze ked to IVF ma taku vysoku uspesnost, ze tu budem citat same pozitivne vysledky....a prave naopak....Tak ked ti mozem poradit, oddychni si kus od toho, venuj sa tomu co mas rada a koho mas rada, urobte si krasne vianoce, zalyzuj si a v novom roku, verim, ze aj oddychnuta a snad opat pozitivne naladena, sa do toho opat pustis... Veru ja som minule vianoce bola v neistote a bolo to teda na prd, 18.12 som bola na IUI, ani som si len nepripila na stedry vecer a ani na silvestra nic! A uplne zbytocne, kludne som sa mohla s prepacenim ozrat 😒

donatela
22. okt 2013

@magdus999
@trulinka babulky krasne ste to napisali. Dakujem vam, ste ma povzbudili. Som rada, ze sme cakali na vysledok spolu...🙂

trulinka
22. okt 2013

@donatela
Nemusis dakovat, ved od toho sme tu, aby sme sa navzajom podporili, aj sa postazovali, tak sa drzkaj, ahoj 🙂

viki127
22. okt 2013

Tak dnes som volala o vysledky a hcg 1339 🙂, no a samozrejme nemoze to byt len tak všetko dobre, musi sa do toho niečo aj....
Takže vypoved v praci, ale ja som to tušila, nakolko sa mi končila zmluva 😠
Neviete mi niekto povedat, že ci mam narok ked budem doma aj na PN-ku so socialnej poistovne, ked mi ukoncily PP
Ďakujem

magdus999
22. okt 2013

@viki127 gratulujem!!!!! podľa mňa máš nárok, lebo keď som dávala výpoveď k 1.10. a šla som sa zahlásiť na úrad práce, tak sa ma pýtali, či som na PN a dali mi také tlačivo, keby som šla na PN, čo mi má doktor vypísať

magdus999
22. okt 2013

@donatela budeme spolu čakať a povzbudzovať sa, kým sa to všetkým nepodarí, takže užívaj a v januári sme tu pre teba 😀 no samozrejme si písať môžme aj pred tranferom 😀 😀 😀

sheronka
22. okt 2013

@donatela Ahoj. Mrzí ma, že to nevyšlo ☹ Oddýchni si, nazberaj silu do ďalšieho boja.

trulinka
22. okt 2013

@viki127
Hm, ja mam zmluvu do 31.11. Tak som tiez zvedava ako to so mnou bude, zrejme mi ju tiez nepredlzia....

trulinka
22. okt 2013

@viki127
Gratulujem k tomu krasne vysokemu hcg 🙂 . Aspon nieco je tu pozitivne.... 🙂

netilka
22. okt 2013

@magdus999 Ahoj, tak ja som dnes volala do centra a idem na to tiez teraz v novembri. Presne, ako pises, chcem vyuzit este jeden pokus tento rok a velmi sa mi nechce do toho pred Vianocami a kazit si sviatky. A kedze mame este embrya, treba ich postupne vsetky dat vlozit. Aj ked, samozrejme, najlepsie by bolo, keby sa ujme hned toto novembrove. 😉

linn32
22. okt 2013

@donatela dakujem za info,ale toto myslím uz mame spravene. Je to v normě,geneticky zlých spermií je tolko ako je normalne. Fakt uz neviem,co to moze byt,lebo ak mas celkom pekne oplodnenych a vyvijajucich sa vajok a potom ledva jedno je blastocysta,tak neviem co si o tom mysliet.

linn32
22. okt 2013

@trulinka preco ti robili testy na zrazanlivost krvicky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre