Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

lenocka171
15. máj 2015

Ahojte baby ... 5.5. Som mala ET - dnes idem na krv. Test a rano som si hned aj tehot. test urobila aby som vedela na com som ... Ale je to velmi slabučke ... Môžu to byt este nejake lieky??? Užívam utrogestan ... Pred troma dnami som nemala nic na teste

scheflera
15. máj 2015

@rearo Daj si urobiť HCG z krvi.Mne to žiadny dr.nechcel urobiť,až ked som ich donútila ako samoplatca,lebo v našom CAR sa na krv nelieta,len sa robí test doma a potom sa ide rovno na sono v 7.týždni 😠
Tuto mi dr.robila sono,tiež nič nevidela,len zvýšenú sliznicu na 15mm,to že je tehotenská,ale banujem teraz,dúfam,že to babatkám nemôže ublížiť.
Len krv je istá.

rearo
15. máj 2015

@scheflera krv mi brali dva krat prva bola 199 povedali ze pre mna dobra( mam 39 r) druha krv bola uz 7100 aj nieco...ale dr.povedal aj ked hcg stupa to nic neznamena tehu som ale plody tam nevidel,ze telo moze simulovat tehotenatvo,teraz idem az vo stvrtok na sono dufam ze ich uz uvidi

katka.gzd
15. máj 2015

@lenocka171 krasne pozitivne, krv to uz len potvrdi 🙂 gratulujem

katka.gzd
15. máj 2015

@rearo uvidi krasne gestacne vacky aj so zltkami mozno uz 🙂 bude to dobre

lenocka171
15. máj 2015

@katka.gzd dufam 🙂 uz čakám - este hodinu a pol 😝

kaciatko78
15. máj 2015

@lenocka171 ..ahoj aj ja som bola dnes na krv 🙂 ..ale ja som mala včera len jednu čiaročku na 10 deň tak čakám to najhoršie ... 😢 ....

lenocka171
15. máj 2015

@kaciatko78 ahooooj ale ved test nic nedokazuje- ten nic nemusi vobec znamenať 🙂 ... Radsej pockaj na krv , kedy budes vedieť výsledok ???

kaciatko78
15. máj 2015

@lenocka171.....tak už viem ....negatívne 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

scheflera
15. máj 2015

@rearo HCG závisí od veku?ja mám 38,ale darkyňa 20,tak podľa čoho to budú súdiť?HCG mám333,6 na 11.den od ET.
A kto ti robil to sono?lebo mne obvodná,tupka,jasné že tam nič neuvidia tak skoro a s takou technikou.Do CARu na sono idem o týžden.
D/fam,že obe dobre dopadneme a budú tam srdiečka. 🙂

lenocka171
15. máj 2015

@kaciatko78 ach strasne ma to mrzí ☹ mas odložené nejake embryjka este??

mata_ba
15. máj 2015

Baby,mam otazocku..kamoska je 9 den po KET a ma velmi silne bolesti podbruska..test nerobila...je to dobre znamenie alebo nie?

rearo
15. máj 2015

@scheflera hcg nezavisi od veku ,,,aLe ci su tam plody alebo nie,dr mi povedal tehotna ste ale nevidim plody bud su skovane alebo sa moze stat ze tam vobec nie su...telo ich mocze vstrebat ak nekrvacas a nepotratis tak...hovorim ale hcg stuplo so 199 na 7000 ,dr,povedal to stym nema nic spolocne ak hcg stupa...aj tak sa moze stat ze telo simuluje tehotenstvo a plod tam nieje...ale dufam ze sa mi na druhy t ukazu.....a sono mi robil docent valky v Ba..najvatsi odbornik,on mi to aj povedaL...o hcg

katka.gzd
15. máj 2015

@mata_ba moze, nemusi...ja som mala krce a som tehotna...presviedcala som samu seba ze to sa dobre zavrtava a bojuje o svoje miesto...bolo to tak..drzim kamoske paste

katka.gzd
15. máj 2015

@rearo je jedna vec, ze hcg moze znamenat aj falosnu tehotnost, vec druha, ze je este skoro na sono...ja verim ze ich o tyzden uvidis..na embrijka este skoro ale aspon gestacne vaky a zltka

rearo
15. máj 2015

@katka.gzd katka tak skoro adi nie je vklaf som mala 7.4

katka.gzd
15. máj 2015

@rearo mne sa zdalo ze si hovorila ze to bolo 15 dni od vkladu....
Uff 7.4. To si tyzden po mne...hmmm...no mne doki pri prvom tehotenstve hovoril zd je normalne aj byt 2tyzne pozadu..ze to este moze dobehnut...takze do sona by som este nestracala nadej...zvlast ked nekrvacas...budem na vas silno mysliet

rearo
15. máj 2015

@katka.gzd dakujem moja si zlata...no uvidim na druhy t,snad bude vsetko ok

kaciatko78
15. máj 2015

@lenocka171 ..áno to je moja jediná utecha ..ešte mám 7 😒

kaciatko78
15. máj 2015

@lenocka171 ..a Ty ako si v tom 🙂 ..dúfam ,že aspoň tebe to vyšlo ...ja to želám všetkým ženám ...dúfam ,že mi to na 2x ujme 🙂 čakám na menzes a zas začnem odznovu 1 deň menzesu mám začať odznovu papkať Estrofen na sliznicu šak raz sa to už musí podariť 😉 ...ja som to už troška prekusla ..ale môj chlap je z toho zlííííííí...vôbec mi nepomáha psychicky 😠

lenocka171
15. máj 2015

@kaciatko78 ja si tiez myslim ze kazdej sa to raz podari 🙂 drzim ti palceky ; a som pozit. 🙂 len ma trapi vyska 118 HCG ... priemer je 136 :-/ ... snad pojde hore

kaciatko78
15. máj 2015

@lenocka171 --neboj porastie šak má čas 🙂

katka.gzd
15. máj 2015

@lenocka171 jej ten priemer nech ta netrapi, ale ze vobec... Ak si kdekolvek medzi minimom a maximom tak si ok!!! To su vsetko zdrave hodnoty...niekto musel mat nizsie aj vyzsie aby z nich vznikol taky priemer a oboje je v poriadku 🙂

grece
16. máj 2015

ahojte kočky prosím poraď te mi alebo ma trošku ukludnite ja budem mať transfer pondelok mám 2 embrijká.Mala som 10 vajíčok z nich boli 4 zrelé a nakoniec mi 2 ostali. Manžel má slabí spermiogram ale so mnou lekári neriešili že by som mala zlé vajíčka a predsa som mala len 4 zrelé. Toto je moje 2 IVF a pri prvom som mala 16 vajíčok z nich 8 zrelých a aj vtedy mi 2 embrijká zostali ktoré sa neujali. Máte stým to skúsenosti ??? a riešili to nejako lekári a najdoležitejšie podarilo sa vám aj stakími to problémami otehotnieť?? Cítim sa velmi smutne a mám strach že sa mi to zasa nepodarí. Mám 29 rokou a pokúšam sa otehotnieť už 6 rokou.

livinkita
17. máj 2015

davate si robit aj geneticku diagnostiku alebo screening pri embryach? to poistovna nepreplaca....alebo ako to je?

katka.gzd
18. máj 2015

@grece ahoj, takato redukcia embrii je uplne v poriadku, zvlast ak davate aj PK...moj pripad: 32 vajicok, 23 oplodnenych a po PK zostali len 4...
Nech ti je utechou aj to, ze aj v zdravom prirodzenom cykle kedy dojde k oplodneniu, prezije prvy trimester len 1 zo 4 embrii..to uplne bez srandy...akurat sa zeny vo vscsine pripadov ani nedozvedia, ze k oplodneniu doslo pretoze menstruacia sa dostavi ako obvykle alebo len s miernym meskanim...
Keby si velmi chcela, chodte na geneticke testy ak vam tento pokus nevide...po 2 nezdaroch vam to budu asi aj ponukat...kazdopadne nemas ziadne vynimocne pocty...horsie by bolo keby ste nemali ziadne ebrijka na vklad

lilitela
18. máj 2015

Baby, ja vas tu vobec nechcem depkat, lebo mi je jasne, ze tu treba hlavne pozitivnu energiu, ale ja to uz psychicky nezvladam. Toto je moj 7 transfer, tyzden po nom som zacala krvacat, tak som myslela ze je zas koniec, som sa ani uz nesetrila. Test ale vysiel pozitivne, no nizka hodnota. Stale krvacanie, az po injekcii ustupilo na par dni. Odvtedy som este 2x zakrvacala. HCG stupa, ale nezdvojnasobuje sa, hodnoty su nizke. Cakam na UZV, snazim sa na to nemysliet, ale to sa neda. Ja cakam defacto na potrat a je to hrozne. Vcera som mala jasne cervenu krv, hovorim si, uz je to tu a dnes rano uz je to do hneda, takze zase nic, iba sa predlzuje to psychicke trapenie. Toto neprajem ani najvacsiemu nepriatelovi - myslela som si ze najhorsie su tie 2 tyzdne po transfere, ked clovek caka na test. OMYL! Mysliet pozitivne? To si netrufam, pretoze myslim ze potom by som to nezvladla uz vobec, ak by doslo k potratu. Doktori okolo mna, obvodna, aj v CAR sa tvaria, akoze v pohode, obcas zeny krvacaju, nestresujte sa... Neni nic horsie ako si robit zbytocnu nadej.

katka.gzd
18. máj 2015

@lilitela neni nic horsie ako si robit zbytocnu nadej... Ale aj zbytocny stres....
Neviem kolko ti vkladali, ale napr. ja som teraz tiez krvacala vyse dvoch tyzdnov kazdy vecer jasnu krv a kazde rano hnedu...bolo to odchadzajuce druhe embrijko ktore sa na chvilu chytilo, ale rozmyslelo si to.... Druhe ale pokracuje v poriadku...tiez sa bojim...este sme neskoncili 1. Trimester... Ale dufam....
Je to tazke..viem...strasne som sa pocas krvacania bala..kontrola v nedohladne..ale skus sa aspon trosku drzat v klude...vela spi...citaj..kukaj serialy...nejak to uz dopadne...potom az sa zacni zmierovag s potratom ked pride, nie skor...(minuly rok som tak prisla o dvojicky v 8mom tyzdni abh si si nemyslela ze nepoznam aj zly vysledok)

lilitela
18. máj 2015

@katka.gzd Boze, ja viem, ze nie som sama, aj sa hanbim, su tu horsie osudy. Dala som si vkladat iba jedno, bolo posledne. Ked som prestala krvacat, myslela som si, ze som za vodou, ze to nejak zvladnem aj s tymi malymi hodnotami, lebo viem, ze baby krvacaju, ale aspon hodnoty maju ok. Ale ked som zase jasnocerveno zakrvacala, myslela som, ze omdliem, ako sa mi urobilo zle. Je mi jasne, ze to nijak neovplyvnim, ze co bude to bude, len ten cas sa tak vlecie...

katka.gzd
18. máj 2015

@lilitela vobec sa nehambi... Je to totalne normalne... A uz vobec nie za to ze to tu niektore majj horsie..kazda si nesieme svoj kriz a kazda ho znasa posvojom...a na to sme tu, ze by sme sa navzajom podrzali...
A co znamena doslovne "male hodnoty"? Kolko presne hcg na ktory den od vkladu? A mala si aj PK?
Vzdy to moze byt este nejaka krvna zeazenina co mohla vzniknut pri uhniezdeni..moze to byt cokolvek...ale jasne, ze prve nas napada najhorsie, aj mna...tiez ma po kazdom utreti na WC studeny pot zalieval a este teraz som neista ked idem aj ked uz nekrvacam... Proste cervik tam bude v hlave stale... Ale nema zmysel sa s niecim zmierovat kym to naozaj nenastalo....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre