Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

hennka2
26. feb 2016

@oslo1 .. tiez este skusim testnut v nedelu, aj ked vysledok uz viem, ale kupila som krabicku s 2 testami, tak ich pouzijem .. drzim palce .. ja som pri ET netestovala vobec, ale teraz som si povedala, ze to skusim, no telo mi nedava ziadne ine priznaky, ake mamvam, takze ...

linaya
26. feb 2016

@hennka2 mne pri ET a 1.KET prisli este pocas uzivania utrogestanu len teraz az den po vysadeni. Telo je nacisto zblbnute uz...

hennka2
26. feb 2016

@linaya .. hej, pchat tolko hormonov do seba, treba nechat telo oddychnut .. Ty si mala teraz 3 KET ? Mate este mrazacikov ? Aj ked, ja som taky skeptik, ze co z mrazacikov, ked sa im u mna nepaci :(

linaya
26. feb 2016

Mala som uz 2.KET a mrazacika mame uz len jedneho ake ako vravis co z toho ked..... Davam si teraz pauzu,lebo uz mam toho dost po troch neuspesnych vkladoch ☹ Najskor v maji si po neho pojdem ked sa ovsem dovtedy nakopnem....uz ma to nebavi poviem ti ☹ Ty mas mrazacikov?

hennka2
26. feb 2016

@linaya .. verim Ti, uz som z tho velmi unavena .. my sme mali ET v decembri a KET teraz, nevysiel ani jeden ... uz som z toho nestastna a neviem, co robit ... potrebujem sa ukludnit, dat si dlhu pauzu, oddychnut telo a mozno na jesen, podla moznosti, lebo ja som sem prisla z dalekeho zahranicia ... mame este 2 + 1 mrazacikov ... no, ked ich vycerpam, neviem, co dalej ...

linaya
26. feb 2016

@hennka2 je to take nefer ☹ zlost,smutok,zufalstvo.........hore hlavu mas este troch,uvidis jedno sa urcite uchyti!!! Nam ked sa ani posledny neuchyti tak bude dlha dlha pauza kym si nasetrime na 3.ivf.....ja sa nevzdam ani keby neviem co bolo,proste som si zaumienila,ze aspon jedno babo budem mat a hotovo 😉

hennka2
26. feb 2016

@linaya .. dakujem, toz, ja uz vela toho casu nemam, mam 38 rokov, takze ...

linaya
26. feb 2016

@hennka2 neboj,hovoria,ze kazdym transferom sa zvysuje sanca a uvidis,ze sa ta jedno urcite chyti a uz nepusti 🙂

meli8412
26. feb 2016

@1veverica musis ist na kontrolny odber?

ahsas
26. feb 2016

Dievčence a čo po druhom, treťom neúspešnom ivf ? Robili vám napr. pred tretím nejaké vyšetrenia (obom myslím) z ktorých by sme mohli nejak vyčítať príčinu neúspechu ?
Ja po druhom neúspešnom ivf som napísala do Caru, že chcem si dať spraviť všetky možné vyšetrenia ako imunológiu, genetiku, hematológiu-len tú mi odporúčili pred druhým ivf. A oni mi odpísaliže to nie je potrebné. Ale mňa to stojí príliš veľa peňazí, aby som čakala na tretí, štvrtý neúspech. Na čo vlastne čakajú ? Veď by to bolo stále lacnejšie ako jedno ivf.
Mám pocit, že pokiaľ sa všetci dostatočne nenabalia, neposunú ťa ďalej ani za svet. Len aby človek v kuse študoval medicínu na nete, že kam z konopy :-/

linaya
26. feb 2016

@ahsas presne,ja som sa pytala koordinatorky,ze ci mi netreba dorobit este nejake vysetrenia lebo ze mam posledneho mrazacika a ona,ze je to zbytocne ze pri transferoch treba len skusat.....nenechala som sa odbyt a napisala som mail do centra lekarom ze co a ako dalej tak cakam na odpoved :-\

alison758
26. feb 2016

@ahsas nemas co riesit ;) sprav si vystren8a vymenny listok ti da aj tvoj gyndos 🙂 laparku uz mas? A testy na stytnu mne este kazala dzurilova na imunologii,priznavam ze hematologiu ani laparku nemam..vklad mi robili s tym ze picham fraxik.a nechces ist do car do ciech?

meli8412
26. feb 2016

@hennka2 ja som tiez na 14.den chodila. Kdd daju napr.na 9.den, tak je este hcg tak nizke, ze sa chodi aj na kontrolny odber a zial vela bab malo tak, ze sa potom hcg znizovalo.

sfera
26. feb 2016

Tak kocky u mna poobede opat spinenie, volala som do centra,tak zvysit Duphaston na 3x1, kludovy rezim (no pri drobcovi dost obtiazne) a cakat, moze to byt uhniezdovanie ale aj to moze zle dopadnut...v pripade krvacania ,krvny test.
No akurat k tomu uhniezdovaniu ked mam pozitivny mocovy test od 5.dna, to znamena ze embryo uz vylucuje hcg,tym padom by uz malo byt uhniezdene, ci to zle chapem...uz som to orevala, to je na palicu

hennka2
26. feb 2016

@ahsas .. vies, ja mam pocit, ze doktori vela krat neskumaju pricinu a nemaju ani zaujem to skumat, co tu citam na MK ... ja mam rozne vysetrenia, genetiku a imuno nemam, ale inak mam endometriozu, takze neviem, moja pricina moze byt i v tomto, u kazdej jednoducho ina a vela krat si to musime zistovat samy .. kliniky su radi, ze maju biznis a vela krat sa nestaraju ...

hennka2
26. feb 2016

@meli8412 .. ja pojdem na tu krv v stredu a hned sa objednam na konzultaciu, co poradi dalej, aj ked nic moc neocakavam ... vies Meli, ked uz vies, ze to nevyslo, tak ten vysledok krvi je len dalsia depresia, ale nic sa neda robit, treba to potvrdit a byt si isty ..

hennka2
26. feb 2016

@sfera .. ked mas od 5 dna pozitiv, to je velmi dobre znamenie, ale treba vydrzat a modlit sa, aby sa udrzalo, vsak meli8412 ?

ahsas
26. feb 2016

@linaya No práve, z Caru mi už odpísali že nič netreba ☹

ahsas
26. feb 2016

@alison758 Ach jaj, veď som sa do toho pustila sama, presne ako píšeš. Bola som včera u svojho gynekológa, že 4 x IUI a 2 x ivf a nič, tak že chcem ísť na imuno a genetiku, tak mi zastupujúci lekár (lebo ten môj ma zlomenú nohu a všetky ženy čakajte dva mesiace kým sa mu uráči) povedal, že jooój tak napr. imuno je široký pojem a on nevie načo presne ma má poslať a či oboch. Že nech mi to CAR napíše a oni ma tam pošlú. KUA, tu už nikto nie je schopný ani prstom pohnúť, ešte by sa im rozhýbali mozgové závity nedaj bože. Tiež som povedala že chcem aby mi spravili priechodnosť, tak ... musíte čakať za svojim doktorom kým príde z maródky, čo je na dva mesiace. A tak idú mesiace ... a tak márnime čas a šance. Jedna katastrofa to zdravotníctvo.
A inak .. to mi odpísali z Caru v Čechách v Brne. Tam sme boli na druhom ivf.

alison758
26. feb 2016

@ahsas na repro mozete mat aj od obvodneho a potrebujete aj tak obaja vymenny listok a napisat tam staci poprosim o vysetrenie vo vasej ordinacii z dovodu neuspesnych ivf a je to..a nielen zdravotnictvo je katastrofa :D

rada2002
26. feb 2016

@ahsas ja som mala mala 2x neúspešné IVf a 2X som potratila a až potom mi doktor urobil nepriechodnosť a teraz dokonca ma poslal na imunotesty a trombofíliu. Tak uvidím ako to dopadne a to mám už 40 rokov. Tiež sa nám nedarí. Trvaj na tom aby Ti to urobili.

hennka2
26. feb 2016

@ahsas .. inak, ak budes mat este silu na IVF, priechodnost vajcovodov nemusis riesit, lebo embrykjko vlozia, ak pojdete na IUI, tam urcite ano, tam treba zistit priechodnost vajcovodov, aby Ste vedeli, ci su bloknute, alebo nie ...

meli8412
26. feb 2016

@hennka2 pockaj na tu krv, mozno ti pomalsie rastie hcg, strasne ti to prajem, vytuzene mimi. Ked od 5.dna ma poz.test, to je dobre a hlavne, ked aj ciarka silnie kazdym dnom.
To spinenie, dobere urobili, ze zvysili davku, dufam, ze vsetko dobre dopadne.
@sfera

hennka2
26. feb 2016

@meli8412 .. Dakujem, pockam <3 , potom musim ist dalej ..

maculicek1977
26. feb 2016

@ahsas ahoj no, presne ako si to napisala......Je to do plaču.....

maculicek1977
26. feb 2016

@hennka2 Heni no to ani nehovor, že to je negatívne!!!!!!To nie!!!!!

hennka2
26. feb 2016

@maculicek1977 ... Ahoj, dnes mam 9 den a test je negativny, biely ako sneh a pocit rovnako negativny. V stredu idem na krv a potom na cas koncim s vkladmi. Potrebujem sa pozviechat a premysliet, co bude dalej ...

maculicek1977
26. feb 2016

@hennka2 no čo ti mám napísať....☹, vôbec si ma nepotešila...........musíme sa len horšími prípadmi utešovať, boli baby čo mali 7 IVF a nakoniec vyšlo...........Neboj vyjde to aj NÁM!!!!!! Máš ešte ďalší pokus! Dáš si pauzu a potom znova, no a čo vieš, možnože príde prirodzene 🙂, koľkým sa stal zázrak!

ahsas
26. feb 2016

@hennka2 Áno, tomu rozumiem. Na ivf sme boli kvôli tomu, že má manžel zlý spg. Tým pádom neriešili moje vajcovody a ďalšie diagnózy, nakoľko som nikdy nemala problémy. Preto by som chcela dúfať, že ak by sa nejaká jedna jediná dostala až tak ďaleko, aby to nebolo márne. A to vlastne nevieme. Andrológ nám povedal, že ak tam nejaké života schopné spermie sú, nie je to nemožné. Tak to chcem vedieť, ako som na tom ja.

ahsas
26. feb 2016

@hennka2 Ja som si robila prvý test 10.d a nič. Neskôr som už nemala odvahu. Presviedčala som sa, že veď su všelijaké prípady čo som si na koniku prečítala. Ale žiaľ, môj prípad to nebol. Teraz sa aj.slamky chytám, ako ďalej. Na ivf pôjdeme až koncom roka, svojho sna sa nevzdávame a zatiaľ si užijeme dovolenku, upravíme stravu, vybavim dodatočné vyšetrenia a našetríme na ďalšie ivf.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre