Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

levisa
23. máj 2016

@1veverica to je mi jasne. Len niektore baby chodia rovno az 14.den. Ale robim co mi kazu 🙂, a uz prestavam stresovat aj kvoli tomu dnesnemu testu pomalicky....

boba245
23. máj 2016

@mikema tak, ja som sa pred hodinkou vratila od mojej dr. a zajtra na obed mame vysledok krvi 🙂 ... zajtra mam narodky tak to bude najkrajsi darcek aky som kedy na narodky dostala a uz ani nechcem nic ine len aby boli drobci zdravi a aby cele tehu prebehlo bez komplikacii 🙂

alison758
23. máj 2016

Juj baby radost kukat.neuveritelne co nam ten maj priniesol.nas zajtra caka pravdepodobne kontrolny odper spermosie a dr. Chce aj zamrazit keby nahodou ked bude opu neboli spermosky. Druhe IVF sa teda zacina uz sa neviem dockat 😆

boba245
23. máj 2016

@alison758 drzím päste a tesim sa ked nam tu o par tyzdnov napises, ze si tehu 🙂

1veverica
23. máj 2016

@levisa to je asi podla centra, a mas pravdu, 9den ked ti robia odber, este to moze byt chemicke tehu, a preto chcu kontrolny ten 14den, ci rastie hcg, je to narocne na psychiku, ale tak co uz,

hranoska
23. máj 2016

@1veverica mne dokonca nechce moj gyn spravit ani 14DPT, lebo ze by to mohlo byt chemicke..bude mi brat krv az 19DPT..

mikema
23. máj 2016

@boba245 Tak to budes mat super narodeniny!!! 😀 No ja cakam do 14.6. Ty Kokos 3 tyzdne. No PARADA 😀 Ma roztrhne 😀

meli8412
23. máj 2016

@levisa To ano, kontrolny je, ked je nizke hcg. Ja som bola na 14. den a nastastie som nemusela absolvovat kontrolny, to by ma asi porazilo es cakat. Drzim silno palce.

levisa
23. máj 2016

@1veverica budem sa drzat povodneho planu - netestovat, lebo len stres si tym vyrabam. Krv ukaze... Den vkladu sa nepocita? Ak nie, tak to som potom dnes len 6 den, co znamena, ze na test je este skoro asi

hranoska
23. máj 2016

@levisa nie, den vkladu sa nepocita 😉 niektorym babam neukaze ani 14DPT a hcg maju krasne..takze ziadny stres a este pockaj, lebo ako si pisala, potom je to zbytocny stres..

1veverica
23. máj 2016

@hranoska to fakt? tak mne po 14.dni ked mi robili kontrolny odber, rovno o tri tyzdne robili sono, potvrdilo sa ze bije srdiecko, a uz len dalsie sono potom, vidim ze to kolko doktorov tolko nazorov, akoze moja mi vravela ze tehu knizku az po ukonceni 12t. vystavuje, z dovodu potratu ze to strasne rizikove su tie prve tri mesiace

meli8412
23. máj 2016

@levisa Kolko dnove embryjka ti vlozili? Den vkladu sa nerata.

levisa
23. máj 2016

@hranoska dakujem za povzbudenie 🙂. Budem sa teda v klude dalej drzat toho, ze tam to nase vysnivane miminko mame 🙂

levisa
23. máj 2016

@meli8412 5 dnove - blastocysta

1veverica
23. máj 2016

@levisa uplne skvely nazor, ja som netestovala vobec a cakala na odber krvi presne z toho isteho nazoru, som sa nechcela stresovat. Akoze podla mna sa den vkladu rata, dokonca moja doktorka mi vravela ze pri umelom sa pocita prvy den, den odberu, pretoze v ten den sa oplodni vajicko, tiez som ratala inac ze som v inom tyzdni ako mi ona hovorila, ale kombinovany test potvrdil jej slova, tak uz je to presnejsie 🙂

meli8412
23. máj 2016

@1veverica Mas pravdu, kolko doktorov, tolko nazorov. Mam zname, ktore neprekrocili ani 8tt a hned dostali knizku. Ja som 3x tehu a vzdy som dostala knizku az ked som ukoncila 1.trimester.

boba245
23. máj 2016

@mikema hehe to teda budem mat 🙂 ...a sranda je, ze vlastne ked pojdem 6.6. na ultrazuk tak to bude zase darcek pre priatela, lebo on ich ma 5.6 :D ...ked sa bude dat, tak si chcem na mobil natocit video z ultrazvuku 🙂

hranoska
23. máj 2016

@1veverica no ved toto, ze kazdy ma ine kriteria..podla mna mi ten moj da tiez knizku az po 12tt..on je taky dost naturalista 🙂 on neuznava velmi ani rizikove..ved uvidim ako to vsetko bude..

levisa
23. máj 2016

@1veverica povodne som sa toho drzala, ale dnes neviem co ma to popadlo som urobila test a bol negativny a z toho aj cela ja- uz to neurobim! :D

meli8412
23. máj 2016

@1veverica Ja som mala presne na 14ty den cyklu vyber oocytov, takze ja si ratam podla PM, ale niektore baby isli skorsie a niektore neskorsie a inac sa rata asi aj pri ket.

meli8412
23. máj 2016

@levisa Parada,na tie sa hovori, ze je vacsia sanca, ze ostanu.

1veverica
23. máj 2016

@meli8412 pri ked sa urcite inac rata, to je pravda, ale pri ET, by sa vraj malo tak, neviem, bo mne uplne ine cislo vychadzalo, ako dr. a merania tiez hovorili, ze som o tyzden viacej, teraz sa riadim, tym datumom porodu co mi urcili na kombinovanom teste, aj moja dr. sa nim riadi,vravela mi ze podla poslednej ms by som mala byt o tyzden dalej,nerozumiem tomu, ale dolezite je ze som tehu, uz ten porod +-to je aj tak este nie uplne presne, vraj sa to este moze upravit, tak som zvedava

1veverica
23. máj 2016

@levisa spravne, kasli na to, a pekne vydrz, ja som si testy robila skoro rok po kazdom plodnom obdobi, a furt nic a nic, po laparke ked mi zistili nepriechodne vajcovody, tak som si povedala ze ideme do IVF, a uz vsetko necham na tom hore, aj tak sa to uz neda nijako ovplyvnit, tak si pekne pockam na krv, na sona, na pohyby, a hotovo, hlavne sa nestresovat 🙂

meli8412
23. máj 2016

@1veverica Zalezi na velkosti plodu. Moj sa vzdy riadil podla pm, aj ked robil miery mimi, aj task su len orientacne. Ja aj tak pojdem o tyzden skorsie cisarskym, takze buduci tyzden uz budem trojnasobna mamina, uz aby to bolo.

1veverica
23. máj 2016

@hranoska tak moja mi vysvetlila ze ona zas nerada trha knizky, ked nedajboze dojde k potratu, preto az v tom 12t. a ked som k nej prisla na sono, tak mi hned povedala ale vam uz vypisat mozem, ze tu uz dobre vidiet ze je uhniezdene, ze sa vytvorila dobre aj pupocna snura, aj placenta, ci co, ale tak ked som citala o p. Hasovej, tak sa mi to aj tak cele zda take rizikove, potratit sa da v kazdom mesiaci a mozes si davat na seba akykolvek pozor, strasne to je. Moja ma zas chcela vypisat na rizikove, ale ja som nesuhlasila, nemam narocnu pracu, a hlavne si neviem predstavit byt sama doma, kedze moj pracuje coby som robila, to kazdy den upratovat tiez nie je bohvieco. Len som jej slubila, ze keby som mala hocijake bolesti, pripadne zle pocity, tak sa pridem dat vypisat 🙂

1veverica
23. máj 2016

@meli8412 bozinku ty uz buduci tyzden rodis? tak to je super, ja by som uz tak chcela moje babulo mat doma, u mna je to prve. Takze ty uz tu radost z prveho mas davno za sebou. Ja po vcerajsom pocasi, som hovorila ze ani netusim ako to zvladnem, som bola zo slniecka taka unavena, panecky, som ledva dychcala, a to mam este cele leto pred sebou.

hranoska
23. máj 2016

@1veverica no ved prave, ja to aj chapem, ze je podla nich zbytocne vystavovat skor..ale zase z pohladu dlhorocnej snazilky, je to taka nedockavost 🙂 jasne, ze sa moze stat nieco kedykolvek, aj preto by som uz chcela vediet, ci je vsetko tam kde ma byt, ci je hcg dostatocne atd..ale tym, ze to budem vediet aj tak nic nezmenim..je to len obava zmiesana s radostou a nedockavostou 😀

levisa
23. máj 2016

@1veverica presne toto iste som si po roku placu po kazdom tehu teste povedala aj ja. Ze ideme do IVF , ze proste zoberu vajicka, oplodnia, vlozia a potom je to na tom hore - som veriaca a modlim sa, aby to vyslo. A presne ako pises, nijako to neovplyvnime - takze to necham na svoje telo, len z toho asi uz konecne vynecham hlavu :D

1veverica
23. máj 2016

@hranoska uplne ti verim, my sme sa snazili 7r. a po tych vsetkych vysetreniach, a pokusoch IUI, som tomu davala taku poslednu sancu, predsa len ja mam uz aj dost vysoky vek. Podla mna ti krv mohol zobrat, lebo mne uz krv brali az potom v tom 12t. na vsetky tie vysetrenia, hcg uz ani neriesili, potom uz iba sono.

hranoska
23. máj 2016

@alison758 veeelmi drzim palce!!!♥♥♥

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre