Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

loriana
12. máj 2012

@lea101 ahoj, ja som mala normálne silné krvácanie trvajúce vkuse 5-6 dní na piaty deň od ET a aj tak to vyšlo, tak sa nelakaj, klídek, želám, nech ti to vyjde na 100%!!!

nikitka2
12. máj 2012

@lenkoponka čitala som to tu od jednej baby že sa jej podarilo s DR.Galom prvá uiu to je super. Možno to ešte skúsim

mango5
12. máj 2012

@michelitta ahoj, bud rada za Tych 6 vajicok. Ja som mala az 25 a z tych 20 bolo vhodnych na oplodnenie. Ebryok prezilo 13. Dnes som bola na transfer a dr. Mi odporucili jedno vlozit lebo mam riziko OHSS, aj som mala trosku vody v bruchu este, vo stvrtok som isla na kontrolu radsej lebo som bola uplne nafuknuta a pobolievalo ma brucho. Nastastie to nebolo nic vazne. Snazim sa pit co najviac vody aby som tomu predisla. Inak sa citim dobre, upratujem dnes len po troskach, medzitym si lahnem, vylozim nohy a tak pianko ;) Neviem moc lezat tak mam dost problem, o chvilu idem varit zase ale len gulas nech mi manzel neumre od hladu hihi ;)
Kedy budes mat transfer?
Zatial sa drz a bud s usmevom 🙂

michelitta
12. máj 2012

@mango5 ahoooj,dakujem pekne za odpoved,u mna je to presne to isté,tiez nedokazem lezat..teraz oddychuje medzi vysavanim praveho aa druheho poschodia🙂 medzitym si robim bananovy kokteil a pojdeme na pizzu,nakolko ani statie mi nerobi dobre:-/citim tie vajecnky od spodu noh,mam asi troje papuce no koniec..tak budem pit vodu ok..vklad mam v utorok a stale vaham kolko vlozit..doktori hovoria ze uz maju lepsiu uspesnost pre jednom,zase ked si das dve tak aspon jedno sa uchyti,tak naozaj neviem..tak prajem ti nech ti to vyjde!!uz som viac pozitivna ako po druhom raze🙂

alibabaa
12. máj 2012

@michelitta no pici uz iba obcas odpise na email a na sms.. mala problem s nejakou osobou, tak sa s netom vobec nekamarati..
ale bola na ket. a pisala som jej ako dopadla, este neodpisala..
mna po opu vajecniky tiez boleli. este si kludne mozes dat tabletku proti bolesti do vkladu. ak chces. a pi vela vody stale..
ja som mala tiez z 10 vajok 6 oplodnenych a nakoniec ich zostalo celkom 5. 2 vlozili a 3 zmrazili. koncom mesiaca zacnem brat estrofem a juchuuu pre snehuliacikov do gynfivu 😉
budem na teba v utorok moc moc mysliet. drzim palceky.

mango5
12. máj 2012

@michelitta Kolky krat uz podstupujes IVF? Ja som bola prvy krat a som uplne nad vecou. Hovorim si, ze mam tri pokusy tak hadam jeden vyjde ;) ..stresovanie mi aj tak nepomoze tak naco rozmyslat nad tym? 🙂
Hlavne pi vela vody a na tie vajecniky by som pila caje na tvojom mieste alebo by som navstivila homeopata. Ten vie dost pomoct v tomto.
Inak som sa dobre zasmiala na tom ako ficis doma, jak keby som seba videla. Keby sa dnes nesetrim tak tiez lietam s vysavacom a mopom po dome :D ..tak som aspon robota pustila nech povysava za mna lebo by som bola nervozna, bez tak som uz z toho setrenia sa..fnuk

Som rada, ze si pozitivna, treba to tak brat lebo inak si akurat opak privodis ;)

alibabaa
12. máj 2012

@mango5 tiez som navstivila homeopata, dal mi kvapky priamo na vajecniky.. bravam ich teraz dost casto. tie hormony mi uplne rozhasili telo. aj teraz ich uzivam, pred KET. nech nic nezanedbam 🙂

@michelitta mango5 ma pravdu, ak mas v okoli seba homeopata, treba ho navstivit.

michelitta
12. máj 2012

@alibabaa @mango5 a myslite ze tie homeopatika na vajecniky sa mozu brat aj pocas vkladu?mam jednu kamosku dulu,co pomohla takto viacerym tak sa spytam..ja som totizto na tie vajecniky bola vzdy citliva,nikdy som nesedavala na studenom a ked som aj nosila stekle tak hrube pancuchy vytiahnute pod kozy😀😀 teraz chodim po dome s pasom z ovcieho runa..priatel to ma na krizoch a ja zpredu😀 no postihnuta dvojka🙂🙂 keby existovala hrejiva plienka tak aj tu si dam😀no my uz mame za sebou ET a KET,toto je 2.ivf..ale takpovediac treti pokus:-/diki za rady..🙂

mango5
12. máj 2012

Juj tak toto by som fakt riesila s homeopatom. Popytaj sa ked ma niekto v tvojom okoli skusenost. Ja som chodila pred rokom a pol a zbavila som sa chronickej nadchy. Ladviny som tiez nemala moc dobre inak ok. Potom som uz prestala chodit. Homeo mozes brat stale ale urcite je to na zvazeni homeopatom, treba dat na jeho rady ;)
Ked si takato citliva na chlad tak by som nevahala ani sekundu na tvojom mieste. Nie je to sranda. Ozaj a tvoj dr. v CAR ti co na to povedal, neriesila si to s nim?
Drzim palce aby ti to teraz vyslo ;)

mango5
12. máj 2012

@alibabaa Ahoj, spravny pristup, tak to ma byt ;) ..a teraz akurat pijem caj s alchemilky zltozelenej je to na podporu plodnosti a udrzanie plodu tak hadam to nieco pomoze ;)

alibabaa
12. máj 2012

@mango5 aj ja ho pijem, len som mala trosku pauzu, nechcela som ho pit 3 mesiace v kuse.. a este papam vitamin E, kyselinu listovu, a s mm pijeme rano cajik z praslicky.
a zacala som chodit na aquaerobik na prekrvenie maternice.. a aj chili papam tiez to ma prekrvit maternicu..
snazim sa ako mozem 🙂

mango5
12. máj 2012

Ty si teda akcna 🙂)) ale to je dobre ked sa takto pripravujes 🙂 ..ja ten caj pijem od dnes asi po troch tyzdnoch a nemienim to prehanat max jeden za den si dam a ostatne sa pokusim stravou. Beriem aj femibion 800.
A chilli luuubim aj ja len teraz neviem ci mozem, to som este nezistila :(

alibabaa
12. máj 2012

@mango5 chili je dobre, prekrvi ti maternicu a ked bude vklad tak to len pomoze 😉 najneskor den pred vkladom ho urcite vyradim, neviem ci je to dobre po vklade a v obdobi cakania ...

mango5
12. máj 2012

@alibabaa ved toto neviem ale radsej to neriskujem aj ked trosinka urcite nezaskodi ;)

stastenka42
12. máj 2012

@mango5 pozor na pitie alchemilky,nieje na udrzanie plodu,praveze sa vobec nesmie pit v tehu hlavne prve tri mesiace. To si zle pochopila,je to na prekrvenie a rast sliznice ,po vklade sa nedoporucuje pit,sposobuje potraty. Takze pit len do vkladu ,potom Urcite nie

mango5
12. máj 2012

@stastenka42 dakujem za upozornenie. Som v soku teraz! Dobre, ze somlen jednu salku vypila aj to bol slaby caj.. Este raz velmi pekne dakujem. Kurnik potom daj na bylinkarov! Idem to hned nastudovat na nete.

mango5
12. máj 2012

@stastenka42 je to tak! Dufam, ze mi to neuskodi. Dnes som mala transfer :(

moncibubu
12. máj 2012

@michelitta drzkam ti palce na vklad embryjka, nech ti to vyjde, a po OPU som aj ja mala velke bolesti, dala som si normalne tabletku proti bolesti, kym nepojdes na vklad tak mozes,moc sa nenamahaj a oddychuj, citaj a relaxuj papa

moncibubu
12. máj 2012

@mango5 no caj z alchemilky urcite nepi ako hovori stastenka 42, ked tak malinovy a jahodovy caj, nejake dzusy a voda, prajem ti vela stastia ahojkaj

stastenka42
12. máj 2012

@mango5 neboj,nic si nevycitaj,na druhej strane si kazdy vecer daj decko cerveneho vinka,to doporucuju v centrach na prekrvenie,tak isto aj chili papricky a grepovy dzus su vyborne,aby sa ti lepšie zahryzkali do sliznice a hlavne ziadne kupanie len sprcha

alibabaa
12. máj 2012

@stastenka42 takze cili mozem papat aj po KET? myslela som ze by to mohlo uskodit.. tak ako alchemilka.. viem ze grepovy dzus je v plodnych dnoch dobry, ale aj po ET, ci KET? fiha 🙂 a to cervene vinko pocujem prvy krat. ty brdo. tak to musim kupit vinko domov. a budem si cuckat kazdy vecer odporucane decko 😉

bique
12. máj 2012

@michelitta cau moja 😉 drzim silno palce, nech v utorok mas bubuku v brusku 😉 mna vajecnik boli furt od 10 do 15 DC, ja mam iba jeden a citim vkuse ovulku, 2-3 dni viem presne kedy sa zacina uvolnovat aj kedy praskne a to som mala aj pred prvym ivf..moj vajecnik funguje ako bomba, dava o sebe vediet...a po OPU som ho mala este rok zvacseny aj ked bol v klude a ziadne foliky mimo toho ked tam mal nejaky byt a aj tak bol vacsi...ovulka mi prebieha normalne, normalne folik dozrieva, 28 dnovy cyklus, hormonalne hladiny ok a aj tak ho citim...takze chce to nejaky cas aby sa to ukludnilo...skus si to nevsimat 😉 a nechodit po studenom, lebo to neprospieva ani mocovym cestam a oblickam 😉 myslim na teba 🙂 cmuuuuk 🤐 😨

stastenka42
12. máj 2012

@alibabaa Ano mozes mne to normalne odporucil doktor po transfere a bola som tehu,takze kludne.jedine co mi zakazal bolo kupanie vo vani ,len sprcha

lea101
13. máj 2012

@loriana Velmi pekne dakujem za slova podpory. Ja mam dnes jasno cervene slabe krvacanie. Neviem co si mam mysliet , chcem ostat v nadeji, manzel chudacik je velmi zlaty a neprestava verit. Ja skusim verit este do zajtra. Nemam za kym dnes ist. Asi na pohotovost sa s tymto nechodi.... Dakujem. Krasny dnik prajem. pa

michelitta
13. máj 2012

@cau zlato,diki moc,fakt ma to fest boli,hlavne pri chodeni-cize otrasy,neviem,ci je to normalne..1x som mala 2 dni pichanie a potom to nejak odznelo,ale presne pri ovulacii to citim aj ja! som chcela ze este v pondelok pojdem na volejbal,ale neviem ci to bude dobry napad..mne taka hodinka a pol sportu pomoze psychicky viac ako celodenne lezanie:-/ vy kedy idete moja?budem na Teba mysliet..strasne rychlo to ubehlo,tak som sa tesila a teraz ked to ma prist zase sa obavam,no konec..ale sa tesim!!🙂 a musim si po vklade zariadit nejaku autosugesciu-som tehotna,som tehotna,som tehotna!!😀😀😀😀 piseme si:-*
@lea101 ahoj nezdavaj sa,hlavne ked mas muza takeho pozitivneho,mozno to prelezie na Teba a budes pozitivna aj ty!drzim moc moc palce!!to mas ktore IVF,prosim?

michelitta
13. máj 2012

@bique ahojky,no draha,som to napisala,nejakej cau😀 ale citaj vyssie🙂🙂

michelitta
13. máj 2012

@moncibubu ahojky,dakujem pekne,drz sa silno!!!dufam,ze ti to vyjde,uz mas asi tak 7dnik,co??prajem ti aby ti krvicka vysla pozitivna!!🙂 to je kolky krat co si na ivf? a mozem sa ta spytat kolko ste si dali vlozit a preco?🙂🙂 dakujem,palce,palce!!

lea101
13. máj 2012

@michelitta dakujem 🙂 je to 2. ivf pk. 🙂 prvy krat som nemala pk a krvacat ako menses... som zacala az dva dni pi vysadeni utrogestanu a estrofemu. teraz mi dali len utrogestan lebo som mala11 oocytov a bali sa prestimulovania. ja si zase. namyslam ze mozno za to sa to takto deje....ale teraz zase nekrvacam. mne sa zda ze z noci bolo trochu krvi nahromadene v maternici.... a teraz je zase klud, nic.... tak neviem .... bude sa mi tazko cakat do zzajtra . 🙄

moncibubu
14. máj 2012

@michelitta ahojkaj dnes mam uz 9 den a babenky skusili sme testnut a bola tam druha ciarka, prvykrat v zivote som take nieco videla,ale radujeme sa potichucky,lebo na krv ideme az o tyzden v pondelok.Toto bolo moje 2 ivf, et sa nepodaril, teraz smemali Ket a mame vlozene 1 embryjko, toto je moj 4 transfer,mali sme vlozene 2x po 2 embryjka a 2x po 1 embryjku.Tak sme strasne zvedavi ako to cele dopadne.A ti mas kolky den, mimochodom aj mna zacali nejako trocha viac boliet vajecniky sa to strieda, raz pravy raz lavy, keby bolo vonku aspon pekne sa clovek ide prejst.Drzkam aj tebe silno prsteky

moncibubu
14. máj 2012

@michelitta a citam,ze mas zajtra transfer dak moc moc moc drzim palceky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre