Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

poppy28
8. feb 2013

@martinazvo o tak super drzim palce 🙂tesiiim 😉

zuzu1122
8. feb 2013

@poppy28 noooo skvele... dufam, ze ta kocka sa dobre na mne zabavala... to je neuveritelne, ked uz clovek nemoze ani verit niekomu, kto si presiel tym istym...

zuzu1122
8. feb 2013

@nomxxx aj ja som taka 😀 a asi nas je viac takych 😉

zuzu1122
8. feb 2013

@poppy28 urcite dam vediet... len nejak vo mne stupa nervozita ☹ ale to je asi normalne, ze?

poppy28
8. feb 2013

@zuzu1122 ja ze ti to povedal niekto v centre ako doktor to si sa tuto dozvedela? tak to je hlupost ja som sa na to pytala dr. a ona sa zasmiala a takto mi to vysvetlila, nic si z toho nerob ludia si niekedy domyslaju.Mozno ona ani nakoniec nevedela ako sa to vlastne robi.

zuzu1122
8. feb 2013

@poppy28 ale ta baba mi to povedala s takou istotou... teda napisala... nemala som dovod jej neverit... 😒

poppy28
8. feb 2013

@zuzu1122 jasne to je strach, ze co tam bude ma to kazda 😉

poppy28
8. feb 2013

@zuzu1122 a je mozne ze u nich v centre to robia hentak ja neviem ale v MT to isto tak nerobia ale opytaj sa svojho dr. ked pojdes na kontrolu najlepsie ti oni povedia.

zuzu1122
8. feb 2013

@poppy28 ja som bola v reprofite... netusila som,ze sa to da urobit aj naraz, ze to nemusi byt zakazdym vpich pri kadzom vajku... no vidis, zas som o nieco mudrejsia 🙂

yasminne
8. feb 2013

@martinazvo jupiiii velka gratulacia!!!! joj to je take povzbudzujuce pocut dobre spravicky 😉 uzasne! tak opatru bublinky asi pri dalsom hcg by si mohla vediet ci su dve, nie?

martinazvo
8. feb 2013

@yasminne 21.2. idem na uzv, tam uvidime.... a dakujem 😉

katuska54
8. feb 2013

@denulka85 mne davali mrazacika bez pk. lebo po pk sa nerozmrazili dobre ( neprezili). ja som mala mrazene uz 3 dnove a potom som mala aj po pk.. a ket vysiel na prvy krat 🙂

denulka85
8. feb 2013

@katuska54 no aj moje dali mrazene na pk a neprezili tak rychlo dali rozmrazit a jedno hned neprezilo a dve su 2 a 5 bunkove... a s akym si ostala tehotna? 🙂

katuska54
8. feb 2013

@denulka85 mne davali dve 8 bunkove. ked ich rozmrazili tak jedno malo 4 bunky a druhe 5. a neviem ktore sa uchytilo.

bique
9. feb 2013

@zuzu1122 @poppy28 ... ahojte, poppy ma pravdu s tym odoberanim vajok...vajka su vvo vajecniku v nejakej tekutine, ta sa jednym razom nasaje ihlou aj s vajkami a je to...vajecnik potom boli.. ja mam iba jeden vajecnik a z neho bolo 24 vajok...no viete si predstavit, ze by ich vyberali po jednom? 😀 vsak zakrok, ktory normalne trva do 5-10 minut by trval minimalne pol hodinu a to uz mame stredne tazku operaciu 😉 drzim vam palceky baby, vsetky si to zasluzime 😉 🙂

poppy28
9. feb 2013

@bique aj mne to tak povedali 🙂 podla mna tie vajecniky bolia skor z tych liekov a z toho ak ich tam bolo vela, a to si mala teda riadnu zasobu musel ta riadne pobolievat 😒

zuzu1122
9. feb 2013

ahojte babulky, tak asi nam to nevyslo... neviem... som 8my den po ET s PK a na teste ziadna druha ciarka... teda zazraky som necakala ale aspon slaby duch by tam mohol byt... manzel sice hovori, ze tam vidi nieco slabunke ale... no neviem... ☹ ☹ ja viem, ze som povedala, ze dam hned vediet, ale cely den som mimo, na jednej strane sa hambim ako pes, lebo som sa na to velmi tesila ako male dieta a na druhej strane som z toho velmi ale velmi nestastna... ako kazda jedna ktora sa tesi a nakoniec.... pomaly prestavam verit, ze raz niekedy budem mat vlastne deti... ale popravde nechapem tomu, lebo podla dr. vajicka boli krasne zrele az bol sam prekvapeny, manzelovi sa spg velmi polepsil az nad priemer a predsa vyberaju len tie najlepsie spermie... naozaj tomu nerozumiem... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ manzel hovori, aby som nepanikarila a skusila to este na ten 14ty den, tak uvidime...

nomxxx
9. feb 2013

ahojte, dostala som od sestry otázku, či od transféru sledujem krčok maternice...ona vraj ešte pred mrchou vedela, že je tehu, vraj krčok má byť zatvorený, polomäkký a dosť nízko, neviem, čo si o tom myslíte?

lea231
9. feb 2013

@zuzu1122 presne ti rozumiem, ja som sa odvazila testnut prvy raz, ked som bola skoro 7. den po ET s PK ale po 3 min. som testo hodila do kosa lebo som bola netrpezliva. dnes som 9. den a skusim sa testnut asi az v pondelok - to bude uz 11. den a uvidi sa. tiez mam dojem, ze nic z toho ( vyhadzala som sa ako keby mala mrcha prist na cas) a este k tomu robim vsetko preto, aby chripkove bacily nevyhrali - zatial sa mi dari. krv mi maju brat na Valentina 14.2. vnutri som uz uzmierena, ze asi nic z toho ...vkladali mi dve vcasne blastocysty. nebud smutna, chce to aspon par dni predychat a ide sa dalej. dobre sa mi mudruje, ked je toto moje prve IVF. mysli pozitivne hlavne..... posielam energiu

nomxxx
9. feb 2013

@zuzu1122 ja by som to nevzdávala, známa je v druhom mesiaci, už to má potvrdené aj od lekára a robila si niekoľko testov a ani jeden nebol pozitívny, to isté mi povedala sestra v centre, že ona osobne má 5 ročnú dcéru a ani jeden test pozitívny nemala...tak sa drž a vydrž 🙂

zuzu1122
9. feb 2013

@lea231 leus, moc dakujem... popravde, som sa sem bala napisat, ze co si kto pomysli, ked pred tym som bola za herecku, ze mam priznaky a podobne.. mala som sa trosku krotit... len ma zmiatla ta bolest prs, zle mi je, dokonca som mala dva dni zvysenu teplotu, podbrusko ma boli akoby som mala dostat ms, pricom vraj to je znak roztahujucej sa maternice a navyse som mala take pnutie v podbrusku... neviem... som hlupa asi, ked som si namyslala ze to vyjde na prvykrat... moc dakujem za podporu, velmi to pomaha...

zuzu1122
9. feb 2013

@nomxxx dakujem... naozaj moc dakujem... citala som ze mamatest je najspolahlivejsi, nerobi falosnych duchov a zaroven ukazuje uz skoro ci je zena tehotna alebo nie... nejaka som z toho mimo... neviem, co si mam mysliet...

lea231
9. feb 2013

@zuzu1122 kazda v kutiku sniva o tom, ze jej to vyjde na prvy pokus - ja som neni vynimka 🙂 no ten hore vie asi preco to tak nie je .... muzov bratranec so zenou mali uspesne 2. IVF a moja kamoska mala 2 neuspesne IVF-ka a dali si pauzu a maju napokon prirodzene trojmesacne dievcatka dvojicky. treba sa upnut aj na ine veci lebo cim viac mas casu, tym sa pozorujes ... ja som v praci a snazim sa ucit na utorkovu skusku ...no ale ockom som tu stale pritomna 😎 uz sa citim ako zavisla na tomto fore.

zuzu1122
9. feb 2013

@lea231 ze? ja tak isto... ja si kladiem za vinu aj to, ze som chodila do roboty, mam stresovu pracu... mala som byt radsej doma na PN, ale tym nemyslim lezat v posteli a nic nerobit, ale radsej si budem robit domace prace ako sa nervacit v robote... ja by som nemohla mat dvojicky, moje zdravie by mi to nedovolilo...

lea231
9. feb 2013

@zuzu1122 ja som tiez zvazovala kvoli zdraviu, ci jedno alebo dve embryjka zaviest no riskli sme dve. o par dni sa teda dozvieme ako sa im u mna darilo/nedarilo. ja som sice ostala po ET 6 dni doma ale ako pises domace prace a par navstev som zvladla 🙂

zuzu1122
9. feb 2013

@lea231 ja som bola hlupa... nechcela som byt cintlavka a chodila som do prace... uz to neurobim... teraz budem doma pred ivf aj po punkcii aj po transfere... keby som mala pracu pri pocitaci, kde sa nemusim stresovat, ale ked clovek robi na call centre, kde je stale do niecoho tlaceny....

nomxxx
9. feb 2013

@zuzu1122 práca na call centre, tak to je zabiják, naša firma má tiež, je tam asi 40 dievčat, ale nemenila by som to ani s jednou, sú v neustálom strese ☹
a takto po 1.IVF som to urobila aj ja, bola som v piatok na transfér a po víkende som išla do práce (no nenahraditeľná 🙂 ), keď to nevyšlo, tak som si povedala, že každý sme nahraditeľný a že budem sebec aspoň raz v živote, a išla som po odbere za gynekológom pre PN (ani som na papier z centra nečakala) a po trasfére rovno domov na PN, netvrdím, že ležím, alebo nepozerám pracovné maily, to nie, ale mám kľud a pohodu, v robote som povedala, idem na PN, min. na 2 týždne, oznámila som, čo som stihla a čo nie, a bohužiaľ firma si s tým musí poradiť...a tak si po rokoch užívam leňošenie 🙂 🙂 ...ale do toho rozhodnutia musíš dozrieť sama 🙂 a ešte to nevzdávaj 🙂

zuzu1122
9. feb 2013

@nomxxx dakujem... som rada, ze som natrafila na cloveka, co vie, co to je za robotu a co su to za nervaky, lebo kazdy si len mysli, ze tam sedim na prdeli a telefonujem... len nikto uz nevidi, co je za tym... kolko si ja musim vypocut nahnevanych ludi, ktori na mna kricia, hoci ja som nic zle neurobila... a musim sa usmievat a robit im psychologa... obcas mam pocit, ze mi z tej roboty uz sibe... musime splnat hodne targetov.... ale to je na dlho... aj ja to tak urobim... ja som taka sprosta, chora som chodila do prace a tak som sa dodrbkala, dostala som velmi vysoke teploty, nemohla som po svojich chodit a nasi ma museli doslova pratat k lekarke... ta ked ma videla tak len rukami zalamovala... hned som dostala 3 injekcie... uz nebudem taka blba... no skusim pockat do toho 14-teho co je zaroven 14 dni od ET, kiez by bol valentin stastnym dnom...

poppy28
10. feb 2013

@zuzu1122 moja nezufaj este to moze byt pozitivne niekedy to trva aj dlhsie to uhniezdenie este pockaj ale ked muz tam nieco videl tak mozno tam nieco aj bude ci ? 😉

poppy28
10. feb 2013

@zuzu1122 nemas sa za co hanbit kazda vzdy dufame ze sa to podarilo a vidime priznaky aj z toho v com niesu to preto ze si to tak zelame nieje to nic zahanbujuce hlavu hore nam to vyslo az na druhy krat tak ziadnu paniku ked ste ok neni problem aby sa to nepodarilo len sa nesmies tak na to sustredovat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre