Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

katka17044
12. jún 2014

@wanda1986 a hlavne máš aj super vek... takže nie je sa čoho báť

wanda1986
12. jún 2014

@katka17044 tak mam, ale nie je to rozhodujuce. to je fuk. vsetky raz detičky mať budeme. o takých 9 mesiacov :D

radina
12. jún 2014

@wanda1986 ja na marhulach 🙂 a uz druhy den mam nejaku zravu naladu, asi sa nudim 😀
To hej, kazdy ma recept na otehotnenie , najma na to cudzie 😕 🙄

ingrid0105
12. jún 2014

@wanda1986 tak ak mas len taky problem, tak je fakt dost mozne ze sa vam zadari prirodzene 🙂 skus alchemiku a inofolic upravuje cyklus, ovulaciu a podla mna aj ostatok co k tomu patri. ja uz mam toho tiez plne zuby a chcem si uzit leto a nie furt cakat, trpnut a stresovat

ingrid0105
12. jún 2014

@wanda1986 a co sa mu stalo? chuda male 😕

wanda1986
12. jún 2014

@radina tak to si povedala velku pravdu 😀 na cudzie su vsetci múdri. a minule som čitala ze ked chceme počat,tak nemame nosit čierne nohavičky-vraj robia čiernu auru 😀 tak to som sa uz pobavila velmi dobre 😀

ingrid0105
12. jún 2014

@wanda1986 a ja ze preco sa mi nedari a ono je to cele o nohavickach, no sakra 😀

wanda1986
12. jún 2014

@ingrid0105 mal výhrez plotinek. a velmi nám " pomohli" na klinike v TT, ze najprv ochrnul o ich injekciach a potom ze utratiť utratiť utratiť. no a druhou cestou ĎAKUJEME doktorovi v Senci,ktorý si ho nechal u seba na 4 dni a postavil na nohy injekciami. je tomu akurat rok 🙂

wanda1986
12. jún 2014

@ingrid0105 u nas je problem hlavný v spg. oligoasthenoteratozoospermia. ani počet,ani pohyb,ani tvar, 95% patologia. prirodzene sanca minimalna. ale stale nie žiadna podla mna 🙂

ingrid0105
12. jún 2014

@wanda1986 no vsak uz nech je pondelok a potom uz BUDEM tehulka som sa rozhodla. Kto je za nech sa prida 🙂 za chvilu pojdem papat, tak sa odmlcim, ale vratim sa zatial oddychujte, nohy vylozene tehulky 😀

ingrid0105
12. jún 2014

@wanda1986 staci jeden sikovnicek a bude 😀 aj moj bral preventivne zinok+selen+ecko a vraj nejaka MACA ci ako sa tomu nadava robi zazraky

radina
12. jún 2014

@wanda1986 och moj ty boze 😀 ... a milujem otazky, a co vy a dieta? necakajte. ! 🙄 .. hlavne na to nemyslite.
to je ako keby choremu cloveku hovorili, treba byt pozitivny a choroba odide 😖

wanda1986
12. jún 2014

@ingrid0105 hej aj macu sme brali - zazrak sa nekonal. ale to uz sme boli v kolotoči ivf. nam totiž neplodnost odhalili po 3 mesiacoch snazenia. takze my sme ešte takí čerství,asi rok snaživí 🙂

wanda1986
12. jún 2014

@radina lebo to je normalne na to nemysliet,ze? vsak nemysli na to ze mas rakovinu, nemysli na to ze mas vysoky tlak. vsetci su mudri ked nevedia o čom. "to príde,ked to nebudes čakat" -to je uplný top veta :D

wanda1986
12. jún 2014

@radina hlavne ked človek trpne kazdý mesiac nad testom. lebo komu chodí aspon MS,tak vie,ale mne chodí kazdých 40-50 dní a furt dufam,ze uz nepride a ze to len test mi neukazuje ale este sa ukaze. no vobec to nečakam,vooooooobec

smoulinka13
12. jún 2014

@wanda1986 ahoj citala som ze mate 95 percent patologiu, my to iste. Co vam odporucili? A co berie manzel? Nam prve ivf robili picsi a mali sme 5 embryi ale nic nevyslo :( myslis ze staci picsi aby nasli tu spravnu spermiu ked ich ma tak malo? Moj berie profertil a macu

wanda1986
12. jún 2014

@smoulinka13 ahoj 🙂 nam neodporučili nič konkretne iba vitaminy,ale ani davkovanie ani nič. nam robili icsi a z 10 sa oplodnilo 6 a dve mi zmrazili hned po oplodneni, ostatne isli na PK. po pk mi vlozili jedno a dve blastocysty mrazili. ET nevyslo,teraz mam 1. ket,vkladali mi 4 bunkové a v mrazaku su este blastocysty. profertil ani nič podobne sme neskusali,ale teraz pijeme zeleny jačmen,tak to ma dost dobrý komplex vitaminov v sebe. a vzhladom na to,ze priatel neje zeleninu,tak podla mna aj tam moze byt chyba. lebo genetika bola ok a to je taky moj osobny nazor 🙂 ale vraj na pohyblivost vedia dat niečo,aj na počet ale s morfologiou vraj nič. ale zas menia sa kazde tri mesiace 😉

smoulinka13
12. jún 2014

@wanda1986 dakujem, vam pgd odporucili ci sami ste chceli? A ako vam vyslo pgd? Vsetky boli ok? My rozmyslame nad pgd v druhom cykle

smoulinka13
12. jún 2014

@wanda1986 som si zle precitala miesto pk som citala pgd 🙂)

radina
12. jún 2014

@wanda1986 ak sa mna niekto bude pytat zasa hlupe otazky, uz ich zacnem odbijat, ze na tu temu sa nechcem bavit, alebo im poviem, ze deti mat nemozem.

katka17044
12. jún 2014

@wanda1986 no ved to si aj ja myslííííííííím

katka17044
12. jún 2014

@radina a ty máš koľko rokov ak sa smiem spýtať? No mna ide z toho poraziť... ked sa kazdy pýta a kedy dieťa a nechceš? A myslia si ze som karieristka a čo im mám rozpravat ako sa snazime- koľké roky, ale asi od urciteho veku to nie je take lahke keby chcem dieta v 20-23 tak to dieta pravdepodobne mám, ale vtedy som sa fakt necítila a študovala som, strasne tie otazky ved ked budem tehotná tak ked to bude iste tak sa to urcite dozvedia :D

radina
12. jún 2014

@katka17044 ja 33 😉 vydavala som sa ako 29 r a muza stretla ako 28r, takze skor to neprichadzalo v uvahu 😉
ludia najradsej riesia problemy inych.
Inak mna dnes bolia cici menej ako vcera, aj mam pocit ,ze splasli. 😖 ..teba bolia ci nie?

katka17044
12. jún 2014

@radina aj ja som muza stretla ako 28r. :D ja mám 35, vieš čo mňa vôbec nebolia... vôbec nič necítim... ty si bola na vklade utorok či?

radina
12. jún 2014

@katka17044 ano, v ut a vkladali 8 bunkove, takze dnes by sa malo zahniezdovat, resp. zajtra. 😉 tebe ake vkladali?

katka17044
12. jún 2014

@radina mne v pondelok jednu blastocystu ak sa nemýlim, lebo mala som posledne 3(2-blasto1-morula) jedna sa nerozmrazila dobre a druha do rana sa nejak zdegenerovala ci co, ale myslím, že mi dávali blastocystu povedal ze veľmi pekné embryjko tak som zvedavá.

wanda1986
12. jún 2014

@smoulinka13 nad pigd som nerozmyslala este. a vy mate este iny problem okrem zlého spg? ja som aj pk olutovala inak. vsak aj tak vsetko čo sa oplodnilo postupne vkladaju a skusaju. take sme jak kraličky pokusne :D

wanda1986
12. jún 2014

@katka17044 no a mne davali 4 bunkove. to ako zistim kedy sa ma uhniezdit? vôbec neviem tieto fazy embryja. prvýkrát mi vkladali blastocystu,a to viem len preto,lebo mi to povedali :D

radina
12. jún 2014

@katka17044 mne vkladali 2 a dalsie tri zamralili a tie zvysne myslim ze mali tiez 8 buniek. na mna dosla teraz strasna unava. to je tym progesteronom asi 😉

katka17044
12. jún 2014

@wanda1986 blastocysta by sa mala skôr uhniezdiť tak 2-3 deň 4 bunkové sa ešte ďalej delí aby bolo az 100 bunkove a uhniezdenie je teda trochu neskôr asi tak 5- 6 den aspoň si myslím

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre