Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

endzi30
2. máj 2009

Mimka, strach je namieste...ale uuurco sa mozes aspon trooosilinku teskat 😵 😵 😵 😵 😵

Petronelka, ja som mala mrchovske bolesti kazdulinky kazdy den az do cca 9tt, este aj teraz sem tam 😕 😉

mimka30
2. máj 2009

Petronelka, tak tie tvoje sú krásne. Tie moje sa im nedajú ani porovnať.
Endzi ja sa teškám, ale aj bojkám a teškám potichúčku, veď to poznáš, však.

mib
2. máj 2009

babky, kolko dni ste dali uplny veget? ja sa stale bojim, aby som drobcom nejako neublizila. uz tyzden som sa nicoho ani nechytila (myslim vysavac a pod). len neviem, ci to trochu neprehanam. bojim sa, aby som si tiez nasla dve ciarocky o par dni ..

mimka30
2. máj 2009

Mib. Nič ťažké nedvíham, len také ľahké, ale normálne varím, aj ľahký nákup donesiem. Nejako som sa na to nesústredila. Včera som aj depkovala, aj plakala, takže sa tvárim, že akože sa nič nestalo 🙂
Fakt si ešte nič nenamýšlam, pokiaľ nebude odber krvičky.

endzi30
2. máj 2009

Mimka, viem presne ake mas pocity 😉 vsetko bude oukej...stopro 😵 😵

Mib 😉 tuto otazku si kladie asi kazda z nas...su baby, ktore lezali vkuse a vyslo im to...ale su aj take, ktorym to nevyslo......a naopak, su baby ktore chodili do prace a vyslo im to, alebo nevyslo...

je to na maslu, co? 😅 ...ale myslim, ze ked si uz tyzden po ET/KET...tak uz je davno rozhodnute 😉 embryyska su urcite zavrrtane 😵 😵

endzi30
2. máj 2009

ja som pri prvom IVF vobec nelezala a nevyslo to, po KET som lezala asi 3-4 dni a vyslo to...a tusim som uz na 6.den aj vysavala 😕 😕 😕

mib
2. máj 2009

jaaaaj endzi, kiez by si mala pravdu. 🙂 do vcera som dala absolutny klud ale tiez mam pocit, ze uz nic nezmenim. dnes som 5. den, ked nepocitam den ET. tiez si po transfere?

mimka, kolko embrijok ti vkladali?

petronelka77
2. máj 2009

Ahojte bambulky, dakujem, ste zlate, snad to bude v poriadku. Teskam sa z //, ale je tam taky cervicek, co do mna stale hloda, preco nie su dnes silnejsie, lebo 3 dni su rovnake a ci HCG rastie ako ma. Testnem az zajtra vecer, nech sa zbytocne nestresujem.
Drzkam vam silno palce, aby bolo vsetko, ako ma byt 🙂
Ja som prve 3-4 dni bola v klude, nic som v podstate nerobila, ale potom som uz zacala fungovat normalne, aj som isla do prace. Ale nic namahave nerobim, ziadny vysavac a podobne 😉 .
Snazim sa setrit.
Endzi, takze mrchovske priznaky si mala aj ty? Citala som, ze niektore babule mali aj spinenie.
Mimka, perfektne, sa teskam s tebou.

mib
2. máj 2009

endzi, to drahemu nepoviem ... sme dohodnuti, ze povysava zajtra on. 😀

endzi30
2. máj 2009

presne tak Mib, uz nic nezmenis...teraz len cakat... 😅 😅
ja som mala ket 11.03. a vyslo to 😉 teraz sa uz pomaly ale isto gulatim 😵

Babulky drzim palceky, idem papkat a urcite si vas precitam ako sa mate 😉 😵

Kraaaasne a zdravucke miminecka vam prajem zo srdiecka 😉 😵 😵 😵

mib
2. máj 2009

petronelka, uvidis, ze vsetko dobre dopadne a ten cervicek ktory ta hloda je drobcek, co ti vlozili v care. 😉

mimka30
2. máj 2009

Mib mne vkladali 2 morulky, po PK, z 31 vajok sa nám oplodnilo len 12 či 14 a nič nám nezostalo na zmrazenie, lebo sa mám pomaličky vyvíjali. ☹

endzi30
2. máj 2009

Petronelka, aaano...kazdy den ma brusko bolelo...a ani tu radsej nechcem pisat...ale uz som aj 3-4 krat krvacala a potom spinila, takze ja si prezivam svoje tiez a este ma cakaju vselijake testy, takze sa bojim strasne prestrasne o mimco 😕 ostava mi len modlit sa 😕

Tak paaacko pipulky 😉

mib
2. máj 2009

endzi, ta posledna fotecka z uzv je ukazkova, ako vystrihnute z knizky. 🙂

mib
2. máj 2009

mimka, kolko mali buniek po PK?

petronelka77
2. máj 2009

Si zlata mib, bodaj by si mala pravdu 🙂 ...to cakanie je snad najhorsie a ten pocit na mrchu je stale silnejsi 😒 .
Este dobre, ze vas tu mam, nikto z mojho okolia nevie, co podstupujem a nikomu som este(okrem manzela) nepovedala, ze mam //, takze tu ste moje spriaznene duse 🙂 . A cele 3 dni som sama, lebo manzel je na sluzobke, tak sa potrebujem aspon poradit a podebatit 🙂
Velmi by som chcela drobceka, ako kazda tu, tak snad sa to pekne rozbehne 🙂

mimka30
2. máj 2009

Práveže neviem Mib, koľko buniek. Ale na ten deň vkladu, už mali byť blastulky a boli len morulky, teda o stupeň nižšie, lebo sa nám pomaličky vyvíjali. Ale to je jedno, či je PK, alebo nie. To mi povedal aj doki, lebo sú baby, čo im vkladali silné sto-bunkové blastulky a neotehotneli, a niektoré otehotneli. Takže to je individuálne. Nemusí byť vôbec PK. A tebe Mib??? Mne vôbec nepovedala embryologička, koľko mali buniek.

petronelka77
2. máj 2009

Endzi, nadherne fotecky, krasne mimco 🙂 . Uz to najhorsie mas za sebou a teraz sa mozes tesit z drobca, drzim siiiilno palceky 🙂 .

mimka30
2. máj 2009

Hej Endzi, krásne fotečky. Petronelka máš fakt krásne čiaročky. 🙂

mib
2. máj 2009

mimka, mne vkladali dve - jedno 6 a jedno 8 bunkove. mala som povodne 13 vajok ale oplodnilo sa a dalej sa vyvijalo iba 8. dve mi vlozili a tri zamrazili, ked mali 8 buniek. zvysne tri este nechali, aby sa vyvijali, lebo boli lenivejsie a mali iba 3 bunky. z tych troch sa dve zastavili a jedna bola blastocysta, tak tu este zamrazili. tiez som sa pytala, ci je v pripade blastocysty vacsia pravdepodobnost otehotnenia a povedala mi embriologicka ze je. premyslala som teda, ze ak by sme museli ist na dalsie IVF, tak by sme si dali PK. ale teraz som trosku v rozpakoch 😨

mimka30
2. máj 2009

Nie Mib. Neboj moja. Aj mne nabulákali, že sú v nízkom štádiu vývinu a tak. Ja som plakala pri ET. 😔
Ja sa tiež bojím, nič nie je isté. 😖

mib
2. máj 2009

mimka, mozno preto mas uz teraz dve ciarocky, lebo si mala lepsie vyvinute embrijka. niekde som citala, ze blastocysta je posledne stadium a embrijko sa hned potom uhniezduje. 🙂

mimka30
2. máj 2009

Mib ale sú moc slabučké, teda neviem, či tam niečo vidíš, to je len taký tienik.
Ja som čítala, že sú baby, čo aj pri KET-e majú posledné jediné embryjko a hneď sa uchytí. A ty kedy testneš?

mib
2. máj 2009

tienik? blaznis? ja ju tam vidim a to nemusim ani menit jas obrazovky. 😀 no ja som chcela testnut buduci tyzden v piatok - to je 11 den. ... ale teraz som na pochybach, ci netestnem uz skor. 😉

mimka30
2. máj 2009

No tá jedna, tá nepodstatná je úplne silná, tá druha slabučká. Inak manžel to pofotil hala-bala, niektoré sú opačne 😀
Mib- testni, teraz je asi dobrá, pozitívna vlna, tak neváhaj 😀

petronelka77
2. máj 2009

Mimka, su nadherne vidiet, ja som mala taky pri 7-om dni po KET a tiez som bola na pochybach, ci je tam, ale bambule ma presvedcili 🙂

mib
2. máj 2009

ved ta pozitivna vlna ma na jednej strane povzbudzuje, no na druhej strane desi .... ved niekto musi naplnit aj tie statistiky ... a tie nie su 100% uspesnost. 😠 ale ja som isla do tohto ivf s tym, ze to dopadne dobre a drobci pojdu von az o 9 mesiacov. takze .... testnem asi v pondelok. to bude 8 den. uz by to tam mohlo byt.

petronelka77
2. máj 2009

Mib, ja som tiez taka testovatelka, testla som uz na 6-y den od KET a bol pozitivny, aj ked slabulinka ciarocka.
Ale s testovanim mas este par dni cas, ked sa nechces stresovat 😉

mimka30
2. máj 2009

Joj Petronelka, doteraz sa na ňu dívam. Na balkóne pri svetle je slabo-ružovká, fialovká. Uvidíme zajtra ráno. Petronelka tvoje sú krásne, aj ja chcem také ako ty. 🙂 Som zvedavá, koľko budeš mať hcg 😀 😀 😀
Kedy ideš na krvičku?

mib
2. máj 2009

petronelka, prave toho sa bojim. teraz som pokojna, ale ked by som mala na teste iba jednu ciarocku, neviem ako by som to vydrzala do krvicky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre