Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

renitr
18. aug 2014

@smoulinka13 tak to ti verim 🙂 tesim sa s tebou a som naozaj rada ze ti to nakoniec dopadlo takto krasne 😉 Drz sa a hlavne si to uzivaj

smoulinka13
19. aug 2014

@zuzana75 a ktory den si? uz to preslo?

ingrid0105
19. aug 2014

@evadek no dnes som bola u dr.drakulovej.strasne mila pani doktorka spravi mi vsetky vysetrenia aj genetiku uplne super za pol hodinu som bola vybavena za mesiac vysledky.to sa akurat vratim z dovolenky aj toxoplazmozu spravi.vrelo odporucam.nepotrebuje odporucanie od ziadneho lekara anestoji to ani cent

ingrid0105
19. aug 2014

@blcha76 a mamina ako prijala spravu ze bude babicka 🙂 gratulujem ku knizke uzivaj si tehulkovanie plnymi duskami a davaj sa vas oboch pozor 🙂

evadek
19. aug 2014

@ingrid0105 hematologiu mam..to mi robili na antolskej...🙂

blcha76
19. aug 2014

@ingrid0105 😀 😀 😀 mama to ešte nevie 😀 😀 😀 Ďakujem a veľmi ti držím palce, nech sa aj Vám zadarí 🙂 ...

ingrid0105
19. aug 2014

@evadek prave teraz miodpisali aj z medirexu takze sa tam zajtra objednam a tiez nepotrebuju odporucanie

evadek
19. aug 2014

@ingrid0105 odo mna chcu ziadost od gynekologicky...a ta ma s tym problem..:(

ingrid0105
19. aug 2014

@haimi ahoj uz mam za sebou hematologiu a spravi mi aj genetiku, za pol hodku som bola vybavena bez odporucania a bez platenia, strasne mila pani doktorka. 22.9. mam prist pre vysledky. Odpisala mi aj girovska z medirexu, tiez bez odporucania mam si dohodnut odber dokonca aj partnera a spravia akekolvek vysetrenie dokonca aj spermiogram ak chceme. vsetko mi podrobne vysvetlila v maili , co ako funguje a aky je postup ked nieco najdu. Uplne cudzi ludia su ochotni a ked som pisala mail do GF tak mi pri kontrole nezabudla MOJA lekarka poznamenat ze jej nemam pisat lebo na mna nema cas?!

haimi
19. aug 2014

@ingrid0105 fuuha, este ze ides z toho gf do kelu 😀 a ides na tu imuno aj s partnerom/manzelom? Co tam vsetko vysetruju chlapom, nevies?

ingrid0105
19. aug 2014

@haimi Dobry den prajem,
ano, mozne Vam ponuknut vysetrenie imunologickych parametrov, ktore mozu mat podiel na neuspesnych ET. Odporucenie k nam potrebovat nebudete.
Momentalne Vam, vzhladom k tomu, ze som na MD a poskytujem konzultacie prostrednictvom mailu, mozem ponuknut nasledujuci postup :
najprv by som Vas poprosila, ci by ste mi mohli poslat oskenovane vysledky doterajsich vysetreni, ktore ste v maile spomenuli. Pokial zatial neboli robene, odporuiala by som este zvazit vysetrenie : hematologicke, geneticke a urcite vysetrenie na vylucenie chronickej infekcie v urogenitalnej oblasti (u Vas i partnera- u Vas cestou gynekologa, u partnera urologa, pricom je vhodne skombinovat testy kultivacne a serologicke).
Termin odberu si mozte dohodnut priamo u nas v laboratoriu s p. dr. Tibenskou (elena.tibenska@medirex.sk). Datum na ktorom sa dohodnete mi, prosim, dajte obratom vediet.
Ziadanky na odber Vam pripravime v laboratoriu, po odbere sa na vysledky caka cca 1,5 mesiaca (niektore vysetrenia pre nas robi sesterske laboratorium v KE, kam vzorky odosielame).
Po kompletizacii vysledkov ich vyhodnotim a poslem Vam spravu pre os. gynekologa aj s doporucenym dalsim postupom.
Este upozornim, ze imunologicke vysetrenie a v pripade zistenia imunologickeho problemu, najma dalsie riesenie (t.j. pripadna liecba, kontrolne odbery atd.) mozu vyzadovat dlhsi cas. Niekedy byva potrebne niektore z testov opakovat (vacsinou len hranicne a pozitivne vysledky), aby sme mohli posudit dynamiku a potvrdili, ci sa jedna o dlhodoby stav alebo jednorazovy vykyv. Pripadnu imunologicku liecbu je zase casto potrebne nasadzovat s urcitym predstihom pred planovanym tehotenstvom (moze ist aj o niekolko tyzdnov), niekedy je nasledne potrebne overit jej ucinnost.
Po tuto dobu sa u parov s podozrenim na imunologicky problem neodporuca pokusat sa o otehotnenie ani planovat v tomto obdobi IVF.
Na zaver este doplnim, ze je mozne vysetrit aj partnera -vysetrujeme krvne odbery aj ejakulat - ten je potrebne si priniest so sebou, do 1 hod. od odberu.
Pokial teda mate o nase vysetrenie zaujem, poslite mi prosim, spominane spravy a takisto svoje (ev. aj partnerove) udaje (meno, priezvisko, rodne cislo, cislo poistovne, adresu) a kontaktujte p. dr. Tibensku kvoli terminu odberu.
Snazim sa vramci moznosti odpisovat co najskor, odpisujem v poradi, v akom mi maily prichadzaju (cca do 14 dni, vacsinou aj skor), ak by som sa neozyvala prilis dlho, nevahajte ma kontaktovat znovu. V pripade ak by slo o surny stav, oznacte, prosim svoj mail predmetom AKUTNE alebo SURNE. Dakujem.

S pozdravom a prianim pekneho dna,
Beata Girovska

Toto mi odpisala 🙂

radina
19. aug 2014

@blcha76 ahoj, uz mas za sebou nt utz? ja ho mam zajtra 😖 bojiiiim.

haimi
19. aug 2014

@ingrid0105 dakujem za info. Ona ti posielala aj vysetrenia, kt. ti spravia? Dufam, ze si mi to este nepisala, lebo ma porazi. Nejako mi zacina zlyhavat pamat 😀

ingrid0105
19. aug 2014

@haimi nie nepisala mi to, a nie si sam komu uz z toho hrabe 😀 poslem jej oskenoveny hormonalny profil a endokrinologiu a ostatne mi dorobia oni 🙂

haimi
19. aug 2014

@ingrid0105 uz som to od teba nasla v starsich prispevkoch, ale tusim tam chybal vitamin d3

ingrid0105
19. aug 2014

@radina uz ho ma za sebou a aj ty ho budes mat a bude to ok neboj vy ste nase vzorove maminy 😀 😀 😀 drzim palce

haimi
19. aug 2014

@ingrid0105 mozno to co si mi pisala si mala od mudr. Drakulovej

ingrid0105
19. aug 2014

@haimi to co som ti posielala robia v Heliose v Brne pred IVF ale dens som videla ziadanku na hematologii pred odberom a takymto pismom pisane ako tu piseme tam bolo na vysetrenie napisane tak 15 riadkov 🙂 a o mnozstve ampuliek na krv ani nehovorim

ingrid0105
19. aug 2014

@haimi a ty kam najblizsie?

misaelka
19. aug 2014

ahoj baby viete mi poradit? ako je to s bolestami po et? mali ste ich stale cely cas? ci len niekedy... u mna je to tak obcas boli obcas nie som z toho jelen. je ta bolest dobre znamenie ze sa nieco deje?

haimi
19. aug 2014

@ingrid0105 v piatok na genetiku

ingrid0105
19. aug 2014

@haimi tak aby ti nic nenasli 😀

haimi
19. aug 2014

@ingrid0105 dufam aj ja, radsej na hemato, to je riesitelnejsie 😀

radina
19. aug 2014

@ingrid0105 dakujem 😉 clovek sa boji, kym to nedobacuje do konca.
citala som , ze si bola u hemato. super je, ze? 😉 ja mam u nej kontrolu o cca mesiac.

blcha76
20. aug 2014

@radina Ano, mne ho robil minulý týždeň. Vraj všetko v poriadku 🙂 ...

zuzana75
20. aug 2014

@smoulinka13 Ahoj, nepreslo, plac, slzy, bezmocnost a neskutocna bolest. ☹ . nepodarilo sa to.. Este ze mame doma nasho anjelika 22 mesiackov, ktora nas velmi podporuje, tym ze je. Vdaka zlatko nase... Lubime ta...

radina
20. aug 2014

@blcha76 super, a inak ako to prebieha? ako sa to meria?

evadek
20. aug 2014

@ingrid0105 nepotrebovala si odporucanie?.lebo mne Tibenská písala,ze potrebujem ziadanku od gyn...
A kde si bola KE alebo Ba?...A kedy si uviedla co vsetko chces?

ingrid0105
20. aug 2014

@evadek dala som sem niekde vyssie celu jej odpoved, nechce ziadanku a mam jej oskenovat vysetrenia co mam a ona podla toho doplni ostatne vysetrenia.

evadek
20. aug 2014

@ingrid0105 takze nic nechcela?..ale ty si komunikovala s Girolskou,nie?..ja s Tibenskou..a kde si bola..v Ba ci Ke?
Ja idem do Medirexu v utorok...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre