Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

misenaf
12. nov 2014

@bambulka2015 zatial to ustalo. Mne sa tak ťažkopadne vždy spušťa ms.

bambulka2015
12. nov 2014

@misenaf aaaale, ja verim, ze sa ti ani nespusti 😉 😉 😉 😉 😉 😉

misenaf
12. nov 2014

@bambulka2015 ver že aj ja. Ty kam chodiš do car? Cítiš nejake "tehu priznaky?"

bambulka2015
12. nov 2014

@misenaf no vidis, to je ten spravny pristup. Palec hore 😉
Ja som v Nemecku, takze vsetko absolvujem tu. Chodim do jednej z najlepsich klinik, zalozili ju pred vyse 30. rokmi a zakladatel este stale ordinuje a uz aj jeho syn. Moj doc je super, velmi mily panko, robil mi aj punkciu. Potom si prisiel pokecat, ma tak krasne hladkal, ako keby som bola jeho dcera 😀 😀 😀 ET mi robil syn toho zakladatela, juuuuj mlady, fesny, dufam, ze sa od otca nieco naucil a mal u mna stastnu ruku.

A k priznakom tehu. No co ja viem? Ja som uz vselico citala, priznaky mam nastudovane, ale nejak neviem identifikovat to, co citim. Obcas ma obolieva v podbrusku ako na ms, ale nie stale, krize ma bolia ale to vlastne casto, lebo v robote len sedim, prsia su väcsie a trosku bolia ale nic moc. Ja fakt neviem.

misenaf
12. nov 2014

@bambulka2015 noo to znie dobre 😅
A ako to je v Nemecku, akú úspešnosť maju kliniku na ivf a vyjde to pekný balík alebo to poisťovna prepláca. Viem ž v UK si to kočky platia samé lebo robia z toho drámu a ťažko preplácaju. Vyjde to tam aj na 5tis. eur.Preto chodia baby do Brna.

bambulka2015
12. nov 2014

@misenaf v Nemecku je specialny IVF-Register. Priemerna uspesnost na cele Nemecko je 28 %. Ale jasne, ze na kazdu kliniku extra, su tie cisla aj väcsie aj mensie. Moja ma 35 % uspesnost.
Zatial sme platili len lieky, ca. 2000 €. Mrazenie stoji 430 € jednorazovo a potom kazdy rok 150 €. ICSI 5750 €. Fakturu sme este nedostali ziadnu. Cakame co pride z poistovne. Obaja sme poisteni privatne, nie zo zakona, takze ten prozes schvalovanie prebieha inak. Vsetko to ide cez kliniku, my sme vyplnili len papiere. Diagnozu atd. doplnil doc. Som zvedava, ci nam aspon nieco preplatia.

lilly158
12. nov 2014

@misenaf - ahoj. Ja som 8 a 9 den po KET spinila, dost ma pobolievalo v noci brucho, tak som si spravila test a boli //. Spinenie potom prestalo. Takze este nestracaj nadej. Drzim palceky. 😉

ivka3901
12. nov 2014

@katka17044 ahoj a vlastne kolko po výsledkochvhudeš brať medrol?lebo mi ideme 9 decembra na krvičku a drahý na spermoigram a až 20 januára pre výsledky a počítam,že koncom februára alebo až v marci na KET 😒

katka17044
12. nov 2014

@ivka3901 tak zatial ho budem brat od zajtra do 13.1 potom kontrola a na vysledok sa bude cakat asi tyzden cize zatial 5tt ale asi sa zvykne uzivat cca 8tt

katka17044
12. nov 2014

@ivka3901 aj mne tak vychadza február marec ze by mohlo byt ivf

dorotka66
13. nov 2014

@misenaf
@bambulka2015 baby ako ste na tom? niečo nové? 😀 ja po starom, občas bolesti brucha, nočné potenie (hormóny idú z tela, alebo dôsledok choroby) a citlivé prsia...

misenaf
13. nov 2014

@dorotka66 ahoj mojka. Ja som rano testla a negativne ☹

dorotka66
13. nov 2014

@misenaf jáj misi mrzí ma to ☹ , ale možno ešte test.......dopekla.

bambulka2015
13. nov 2014

@dorotka66
@misenaf ahojte. Tak u mna tiez nic nove, tiez obcas brucho pobolieva ale nic moc, prsia tiez citlive, ale fakt len na zmacknutie, inak mi nic nevadi. A to potenie mam posledne dve noci tiez. Dnes to bola hroza, uplne mokra, som sa na to zobudila ani na nudik som nepockala, lebo mi zacala byt zima, hned som isla do sprchy. Mozem vecer paplon prezliekat. Co to vlastne znamena. Ja sa obcas v noci potim ale viac-menej len ked je muz doma, ten sala take teplo ako kachlovka 😀 😀 😀 😀 😀

bambulka2015
13. nov 2014

@misenaf
@dorotka66 inak ja som este vobec netestovala a ani nebudem. Pockam do stredy na krv. Popripade testnem len tak zo zvedavosti v stredu rano, pred tym ako pojdem k doc.

misenaf
13. nov 2014

@dorotka66
@bambulka2015 Kočky mooooc vám držím palce. Vyzerá to slubne u vás. Ešte pridame dajake vyšetrenia a pojdemee dalej.

bambulka2015
13. nov 2014

@misenaf netestuj. Nechaj sa prekvapit. Testovanie nici psychiku.

mariajuraj
13. nov 2014

Ahojte baby. Som 4 dni po KET a trochu ma zacinaju boliet prsia. Vas asi kedy zacali? 😉

dorotka66
13. nov 2014

@mariajuraj mňa tiež asi tak 4 deň 🙂

dorotka66
13. nov 2014

@bambulka2015 no dnes mám za sebou perný pracovný deň 🙂 ale aspoň som úplne zabudla na ET 😀 dokonca som omylom vypila minerálku a strácam hlas. taká som bola zaneprázdnená. ja sa testnem v nedeľu, ale to sme u svokry tak možno v pondelok 😉 , nech mám kľud na zúrenie .

ivka3901
15. nov 2014

@katka17044 no já uvidím toho 20 januára na výsledkoch počítam,že taký mesiac ažvniečo vyše mesiaca budem brať prednison alebo medrol avpočítam,že až v marci podla krámáv pojdeme naKET 😒 ešte sivvybavujem zvlášť hematologiu

katka17044
15. nov 2014

@ivka3901 tak sme na tom cca podobne... teda ja akurát budem musieť podstúpiť ivf ale to bude rýchlovka tých 21 dní ujde ako voda, až na to pichanie ihiel, ale čo už vydržala som 2 krát vydržím aj tretí..

ivka3901
16. nov 2014

@katka17044 ja som tiež vydržala 4 krát IVF myslím stimuláciu a som tu vydržala som kedže sme mali zakaždým len na ET a nikdy som nemala KET takže tak 😒

katka17044
16. nov 2014

@ivka3901 4 krát tak to klobúk dole... ja teraz 3 krát ale už končím :D prečo stále et mala si vždy len jedno embryjko?a teraz mas kolko a chces si vložiť jedno alebo dve?

ivka3901
16. nov 2014

@katka17044 no mala som ako kedy raz 1 raz 2 a teraz sme išli do brna na darované vajíčka a mám 2 mrazáčikov 🙂

katka17044
16. nov 2014

@ivka3901 silno držím palčeky

doloresita
16. nov 2014

Ahojte baby. Mám takú otázku. Mám za sebou 3 neúspešné ET a tento piatok som podstúpila štvrtý (17. deň cyklu). Už dva dni predtým som začala mať predmenštruačný syndróm, trvá stále(mávam len 24. dňový cyklus) . Môže škodiť PMS uhniezdeniu embryí? Vždy som začala mať až po embryotransfere PMS, tentokrát ešte skôr. Vie mi niekto poradiť? ... Teraz do toho vkladám veľké nádeje, pretože mi dávali hatchujúcu blastocystu a full hatchujúcu blastocystu, čo sa už lepila. Takže šance sú obrovské, ale bojím sa, že to zasa nevyjde, keď zasa mám rovnaké príznaky ako vždy. Ďakujem

ivka3901
16. nov 2014

@doloresita ahoj neechcem ťa odradiť,ale mne prednedávnom vkladali vyhatchovanú blastocystu,ale nakoniec bolo nízke hcg a neuchytila sa poriadne takže ti,že máš kvalitné embryjko nezaručuje úspech 😒

santeema
16. nov 2014

@ivka3901 ivka ja som na tom rovnako ako ty, mam za sebou 6 ivfiek, maximalne davky hormonov, 2 ivfka bez vajicok uplne a 4 s maximom 2 vajicka a iba raz v zivote som mala 1 embryjko na ket, ale neboj to neznamena, ze sa to nepodari, mne sa z ivf c. 4 podarilo babo🙂

doloresita
17. nov 2014

@ivka3901 Ja viem, že sa to nemusí podariť. Hlavne mne, keď predtým sa mi to nikdy nepodarilo. Ale teraz do toho vkladám väčšiu nádej, lebo nikdy mi nedávali takéto kvalitné embryá. Uvidíme teda. :-/

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre