Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

andrea1302sk
25. jún 2015

@alison758 ja presne to iste, tiez som mala nulove hcg. Embryologicka mi hovorila ze sa stalo ze z dvoch boli tri ale ze sa im to stalo 1x za 4 roky co tam je 🙂

@isabella22 muzova sesternica si pred nejakymi 10 rokmi dala vlozit 7, a ma jednovajecne dvojicky. Ja by som tiez isla radsej na ket ked by to uz bolo tak a nedala si vlozit tri. Zase aj mne sa zda ze potom uz vyssi pocet znizuje moznost ostat tehu. Kamaratka si dala jedno a je tehu. Stale je to 50:50. Ja verim ze zabojuje ten nas chrustik 🙂

@gombicka tvoj gynekolog ti ho nemoze predpisat? Mna sa moja dr pytala v utorok ci mi netreba doplnit lieky kedze centrum mame v ke. Nemal by to byt problem

isabella22
25. jún 2015

@andrea1302sk a to mas kolke ivf?? ja by som max.2 dala...ale zalezi aj na kvalite embryjka a mala si aj pk??

andrea1302sk
25. jún 2015

@isabella22 ja som "len" po prvom. Mala som vlozene 2 - 8 bb. V car mali dovolenku, takze sme pk nestihi.

alison758
25. jún 2015

@andrea1302sk :D :D hej je to rarita..ona si pichala fraxik lebo ma trombozu, mne dali fraxik preventivne vraj to pomaha pri uhniezdeni tak dufam ;) skoda tej PK ale asi to tak malo byt..

andrea1302sk
25. jún 2015

@alison758 ja som pichala fragmin, od opu. Ja som z tej pk tiez nebola moc nadsena ze sa nekonala, ale co clovek urobi, uvazujem ci to riskneme s tym jednym a vlozime bez alebo skusime dodatocne pk.

isabella22
25. jún 2015

@andrea1302sk to je skoda ....ze ste nemali pk...ja neviemci by som druhe uz zvladla...je to vsetko total na psychiku...aj cas aj peniaze aj vsetko

andrea1302sk
25. jún 2015

@isabella22 pri neg. vysledku som mala dost vycitky ci by nepomohla pk, ale... kedze po babatku tuzime velmi tak musime bojovat dalej. Deti davaju zivotu zmysel, ja ich milujem fakt od detstva, neviem ci som mala 8 ked som sa zamilovala do mimina a odvtedy tuzba len rastla...

alison758
25. jún 2015

@andrea1302sk to je tazko povedat ja som mala pk a nevyslo...teraz uz 4 x verim ze to vyjde :D mna deti maju rady..normalne aj na strednej ked som stretla dieta mi kyvalo ale utekalo za mnou aj ked som ho nepoznala...neviem co by som robila na tvojom mieste ale zrejme by som pk riskla aspon sa ukaze ze ma sancu ;) ale spytaj sav care co ti odporucaju oni..respektive embriologa tym ja verim najviac

isabella22
25. jún 2015

@andrea1302sk ja ti zas poviem ja som do nedavnej doby brutalne ale fakt az nenavidela deti...ale jak sa clovek meni aj zivot....teraz by som strasne chcela 😵

andrea1302sk
25. jún 2015

@alison758 ja som na tom bola podobne, vela takych aj malych sa na mna skerilo ked som sa im prihovorila. Kamaratke sa minuly rok narodil syn, a ked na mne taky prituleny zaspal bola som hotova. Uvidime po konzultacii s embryologickou co mi odporuci.

@isabella22 to je pravda ze sa clovek meni, aj vztahy a vsetko. Dockame sa aj toho krasneho vonaveho uzlicka 🙂 😉

isabella22
25. jún 2015

@andrea1302sk a kolko sa snazite tehu?? a aky mate vlastne problem s chlapom?

andrea1302sk
25. jún 2015

@isabella22 snazime sa vyse 3,5 roka. Najskor sme mali zly spg, nasadili sme odporucene vitaminy, este sa zhorsil, tak sme isli na macu + nejake ine co bral len sem tam a isli sme na normaspermiu. V januari som absolvovala laparku a zistilo sa ze pri operacii ked vyberali zlcnik mi praskla cysta na vajecniku co mali tiez popri tom vybrat a len ma drzali tyzden v nemocke bez vysvetlenia s drenom do posledneho dna, pricom ostatnych pacientov pustali na 3 den po operacii. Takze u mna su zrasty.

isabella22
25. jún 2015

@andrea1302sk a zrasty ti nevedeli odstranit prefukom?? my sme mali tiez zly spg a ja nemam jeden vajecnik bola som aj v kupeloch no nepomohlo....

andrea1302sk
25. jún 2015

@isabella22 ja ich mam v takom stadiu, ze by ma museli otvorit, bola by to velmi narocna operacia a dr mi povedala rovno ze mi negarantuje ze by sa to nevratilo. Rekonvalescencia by trvala dlho. A mam ich aj v panve, folikul sa mi vytvory, len uz nepraskne a vznika z neho cysta.

misaelka
28. jún 2015

baby 7. den po et mam slabozlty vytok+mierne pobolievanie v bruchu take tahave bolesti akoby na ms mali ste to tiez?
@andrea1302sk
@isabella22
@alison758

alison758
28. jún 2015

@misaelka ako beries utrogestan?pocity ako pred ms su normalne to moze byt aj tehu.drzim palce.vytok ani uz neviem ale ked som brala utros cez spodok tak som mala vselico :D

livinkita
28. jún 2015

@misaelka ahoj,ja som 5 den po ET,taky vodnaty vytok mam uz od druheho dna vkladu,tiez ma pobolieva brusko ako pred ms a dost ma bolia aj prsia,na dotyk.tak neviem,ci je to dobre,nemam s tym vobec skusenosti.ale nervy mam riadne,snad sa to podari

alison758
28. jún 2015

@livinkita prvy vklad?vsetko je to uplne normalne...mna az teraz pri 4 vklade bolia takto prsia ale som tiez len 5 den takze je to z utrogestanu..drzim palce

livinkita
28. jún 2015

@alison758 ano prvy,tak uvidime.no vcera ma boleli nenormalne,dnes zatial menej,dufam,ze to nie je nic zle. Tiez mam utrogestan od spodu.akurat,ze nam ostalo len toto jedno emryjko,nic sme nemrazili,tak o to som viac nervozna a velmi to chcem,co tiez nie je asi velmi dobre.

andrea1302sk
28. jún 2015

@livinkita ahoj, v prvom rade odporucam byt v pohode, nervozita dobre nerobi, tak drzim palce nech to vyjde 😉
Bolesti brucha aj prs su normalne. Ja som take bolave este v zivote nemala, od utorka mam vysadene lieky a su stale citlive... a ja som mala taky ako hlien cca tyzden po et ale to len dva dni asi. U mna to bolo neuspesne ivf, porovnat to s uspesnym este zial neviem.

isabella22
28. jún 2015

@misaelka ja som nemala vytok ani bolesti....no bohuzial tehu z toho nebolo

isabella22
28. jún 2015

@alison758 ahoj tak ako?este netestujes???ja zajtra vklad mysli na mna...

eifel1979
28. jún 2015

S manželkou sme absolvovali ET pred necelým mesiacom. Zavedené 2 embryá. jedno A druhé B. Obe v štádiu blastocysty. Test hcg v krvi negatívny po 15 dňoch od ET. 3 dni pred testom už som tušil že nie je dobre a žena to tušila tiež. Pred výsledkom testu v krvi ešte kontrolný tehotenský. Jedna palička.....Po potvrdení krvi sklamanie, hádka, myšlienky na rozvod, zúfalstvo, apod. veci.... Neprajem to prežiť ani najväčšiemu nepriateľovi. V piatok som mal 40 minútovú konzultáciu s doktorom čo a ako ďalej. So ženou sme to prebrali cez víkend. Ďalšie IVF cca za 2 mesiace, uvidíme či skrátená stimulácia alebo normálne s Gonalom... Celý účet 3.025 EUR. (IVF, ICSI, PK, AH, lieky) Niečo zaplatí poisťovňa. Som zvedavý koľko to bude. Ako tak čítam, tie 3 pokusy cca 50 % párom nestačia. Sám by som to zvýšil aspoň na 5. Nie každý má na 4 a ďalší cyklus a možno práve ten štvrtý alebo piaty je potrebný k tomu aby to vyšlo. Verím, že každá z Vás tu chce priviesť na svet malé, ktoré vychová tak, aby bol štátu malý človiečik neskôr prospešný. 🙂 Držím palce všetkým, čo idú ďalej na druhé a ďalšie IVF. 😉

alison758
28. jún 2015

@isabella22 myslim neboj. nejdem testovat ;)

alison758
28. jún 2015

@eifel1979 je tvrda skuska vztahu.drzim palce

eifel1979
28. jún 2015

@alison758 veru to je. a este bude, ak to nevyjde ani na druhy krat...

alison758
28. jún 2015

@eifel1979 my mame za sebou 4 vklady...treba byt pozitivny.dat si na chvilku pauzicku utuzit vztah.a hlavne si nic nevycitat to je uplne zbytocne

eifel1979
28. jún 2015

@alison758 cez prazdniny asi nejaky oddych a spolocne traveny cas, resp. viacej sa sebe venovat. Hovori sa ze stres robi tiez vela. Ale nepoznam cloveka co sa nenahana a toto su nasledky 😉

kaciatko78
28. jún 2015

@eifel1979 ..no tak držím palce 😉 ..zdá sa ,že to máte rovnaké ako ja s mojím po jednom ET a jednom KET ktoré skončli neuspechom sme to mali podobné samá hádka,plač ...viem,že to stojí kopu peňazí ale stojí to za to ...teraz sa pripravujem na 2 KET .. 🙂 ..urobím všetko pre to aby to už vyšlo a ked nie pôjdeme do toho pokiaľ budú embria...toto všetko je veľká skúška pre muža aj ženu ...ale ak sa toto podarí tak dobrý základ pre rodinu 😉

stellamaris
28. jún 2015

@eifel1979 3.000 € budeme platit my teraz.Cena za IVF,lieky,ISCI plus jeden KET.Taku istu sumu bude platit poistovna.Jasne,ze je to palka,ale v pripade neuspechu nema clovek ani chut to zaplatit.Urcite chodte este na dalsie IVF.Drzim pevne palce aj vam!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre