Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

isabella22
21. aug 2015

@martuska00
@katka17044
@zwalsh zienky ahojte....takze sliznica krasna a bolo vidiet uz aj vacok zltkovy vacok 😉moc.sa.tesim

martuska00
21. aug 2015

@isabella22 super a kedy ideš na srdiečko

isabella22
21. aug 2015

@martuska00 o 10 dni mam.prist na kontrolu☺

vivien391
21. aug 2015

@ada274 dakujem za informacie uz som si dnes nasadila Femibion. 🙂 a co je lepsie progesteron vo forme liekov alebo injekcie.

katka17044
21. aug 2015

@isabella22 gratulujeeem 🙂

katka17044
21. aug 2015

tak mne teraz volali tak des velmi to ide pomaly to nebude dobre len sa bojim kde to bude. V pondelok 102 stvrtok 166 velmi malo len nechapem preco to stupa

isabella22
21. aug 2015

@katka17044 uff moja to nie je dobre takto pomaly😔co ti povedali??

erijan
21. aug 2015

@fazulienka ahoj chcem sa opytat ohladom vysetrenia stitnej zlazy kvoli otehotneniu, vysetrenie ktore robia v centrach as.reprodukcie z hormonalneho profilu je postacujuce, a sedi s vysetrenim na endokrinologii? Ak mi v centre povedali,ze mam vysetrenie stit.zlazy z horm.profilu v poriadku mozem im verit?

katka17044
21. aug 2015

@isabella22 to som bola u mojho gyn tak on to bral ze ved to stupa ale tak ja viem ze nie dobre ma sa to nasobit toto sa mi este nikdy nestalo mne vzdy stupalo tak ako malo a potom kleslo ale toto vobec nechapem stupa a nie tak ako ma bojim sa aby to nebolo mimo mam len jeden vajcovod ale aj tak zatial nemam spinenie ani bolesti fakt nechapem

ada274
21. aug 2015

@vivien391 no komfortnejsie su injekcie teda podla mn. Utrogestan otravuje lebo vyteka, ale co je lepsie pre baby neviem. Asi je to jedno.

isabella22
21. aug 2015

@katka17044 verim.ze sa ti to.rozbehne...kolky.den si po vklade??teraz co.ti navrhol aky.dalsi.postup??

ada274
21. aug 2015

@katka17044 nizsie stupa aj HCg pri mimomaternicovom, ale to asi nebude tvoj pripad. Ak stupa hcg takto pomaly, znamena to ze nejaka aktivita tam je. HCG by malo stupat kazdych 72 hodin dvojnasobne, toleruju sa aj male odchylky. Dr. ta musi pozorne sledovat. Drzim palce.
Tu si mozes skontrolovat narast http://www.babymed.com/tools/hcg-calculator

katka17044
21. aug 2015

@isabella22 chcel skontrolovat este v pondelok ale to uz idem do centra tak neviem ci by ma nemali pozriet uz aj ale ci uvidia ak by to bolo vo vajicovode neviem

katka17044
21. aug 2015

@ada274 dakujem tak bojim sa lebo jeden vajicovod este mam :( len nemam zatial spinenie ani bolesti

katka17044
21. aug 2015

@isabella22 dnes som uz 22 den cize na 21 den bolo len tych 166hcg

isabella22
21. aug 2015

@katka17044 uff no neviem fakt tu nezostava asi nic ine len cakat😔

ada274
21. aug 2015

@katka17044 neboj sa, mas to nizke tvoj dr. by mal vediet co stym. Ja som bola v nemocnici s podobnou situaciou. Dr. nic nevidel v maternici tak ma hnal na Kramare kde som lezala az kym to neobjavili vo vajcovode. Este si pamatam ako ma utesovali, ze hcg 400 a ze sa to este moze objavit v maternici. Nestalo sa a museli ma operovat. Ak ti to bude rast asi by bolo lepsie keby ta sledovali v nemocnici.

katka17044
21. aug 2015

@ada274 a myslis ze v pondelok by ma mali v centre pozriet na sone neviem ci nieco uvidia pri akej hodnote sa to objavi vo vajcovode

katka17044
21. aug 2015

@isabella22 ano na porazenie cele uz ma to asi aj prestava bavit tebe drzim palce ale uvidis vsetko pojde ako ma hned od zaciatku to bolo velmi dobre tak si to uzivaj 😉

katka17044
21. aug 2015

@ada274 aj si mala bolesti ci vobec? Alebo spinenie a ked ano kolky den po vklade?

sobka
21. aug 2015

@katka17044 ja som takto stupajuce hcg mala tiez. Kym budes brat progesteron, bude hcg pomaly stupat, ale je predpoklad, ze aj ked mas embryo v maternici, bude to len prazdny plod...takze my sme cakali cca 6tt, potom sono, tam prazdna dutinka, musela som vysadit utrogestan a do tyzdna som sa rozkrvacala....zevraj sa to stava bezne a pri prirodz otehu...hcg vylucuje obal embrya..takze moze byt kludne prazdny plod..teda nebude ani srdiecko....zrejme , ked sa ti to stava casto, bude nieco v genetike embrii...mas genetiku vysetrenu s partnerom? Drzim palce, nech to nieje mimo, ale ked nemas bolesti, tak to budes mat uhniezdene tam, kde to ma byt, no bohuzial embryjko nieje zdrave😢 je mi luto..viem, cim si prechadzas..drz sa..pa

katka17044
21. aug 2015

@sobka ďakujem ti veľmi pekne ano je to veľmi ťažké... vzdy som mala nízke hcg dva krat stuplo ako malo a potom zacalo klesat toto je moj 7 vklad... genetiku s manzelom mame v poriadku ale genetiku embryjok sme este nedali mam v centre este 1 embryjo ale bojim sa ze to bude to iste... tak neviem inak by sme uz isli do Brna a teda dali by sme tu genetiku embryjok moze to byt tak ze aj ked mame my v poriadku genetiku embryjka mozu byt zle? Preco to je tak? Vy ste ako dopadli?

marculik
21. aug 2015

@katka17044 ahoj tak moja som ten isty pripad mozno ako ty,hcg mi stuplo no nie tak ako by malo a bola som na sone a nic nevidel a ani nekrvacam ,ty si uz bola na sone?

fazulienka
21. aug 2015

@erijan
ahoj, no netrufam si povedat, ci vysledky z CAR ohladom stitnej zlazy su ine oproti endokrinologii. Kazde laboratorium ma svoje postupy a aj inu skalu hodnotenia. Mne osobne sa stalo pred 9. rokmi, ked ma bolela ŠŽ (vtedy som este nevedela ze to je ona), brala mi krv obvodacka a tej vysli vysledky OK, ziadny priznak zapalu. No nastastie mame znamu dr. ORL, tak som za nou bola s bolavym hrdlom, tej sa to nepozdvalo a poslala ma na endokrinologiu, kde mi zobrali znovu krv, ta dr. bola dost neprijemna, vraj co chcem, ked som mala vysledky od obvodnej OK a hrdlo uz prestalo boliet. No lenze ked prisli vysledky, vobec to nebolo OK. Mala som zvysenu funkciu SZ (aj ked malo to svoje vyhody bo som vela jedla a chudla 🙂 ). Hned tej dr. splasol ten jej povysenecky vyraz a nasadila liecbu. Tou sposobili, ze sa mi zase znizila funkcia SZ a kedze ide u mna o autoimunne ochorenie musim byt sledovana rocne, lebo sa stav zvykne menit. Niekolko rokov som bola uuuplne bez liekov. Ale ked som dr. povedala, ze ideme podstupit IVF, skontroloval a hodnoty a kedze uz TSH malo stupajucu tendenciu, nasadila liecbu. Mala som pred IVF hodnotu uz cez 4 , co je uz dost vysoko. Po 6 tyzdnoch opat kontrolovala hodnotu, ale kedze to este nebolo idealne, zvysila davku. Teraz ked som tehu, musim brat kazdy den tabletku, a postupne mi zvysuje davkovanie, aby SZ udrzala v spravnych hodnotach. A chodim zhruba kazde 2 mesiace na kontrolu. Ja ani neviem, ci mi vysetrovali hormony SZ v centre, lebo ja som im nahlasila, ze som pod dozorom a beriem lieky. Mne moja endokrinologicka povedala, ze idealna hodnota TSH je do 2,5 . Ak je vyssia dochadza k potratom. Ale myslim, ze v CAR na toto davaju pozor, tak snad je to ok.

katka17044
21. aug 2015

@marculik ahoj a kolky si den po vklade? A ake si mala hodnoty? ja som este nebola ale v pondelok by ma uz aj mohli pozriet ja som dnes 22 den po vklade aach co si my musime vytrpieť

sobka
21. aug 2015

@katka17044 no my bojujeme stale, neotehotnela som od vtedy a to chodime uz do Brna....mne v Brne dr povedal, ze ine je samotna genetika tvojich buniek a genetika embryi...ved si zober...daju velakrat do maternice dve embria rovnakej kvality a ujme sa len jedno...nieje to v tvojom tele ale v genetke embrya...mala si bladtocysty po 5dnovej kultivacii? Mne dr povedal, ze aj ked je podla embryologa krasne deliace sa embryo, neznamena to, ze vo vyssom stadiu sa embryo v maternici neprestane vyvijat a na to ma vplyv genetika obidvoch buniek..cize prave ta suhra....ale to neznamena, ze to posledne embryo, ktore mas v mrazaku, ze nebude kvalitne..kludne z neho mozu byt aj dvojcata. Je dolezite, ze vobec vies prijat to embryjko a je vysoka pravdepodobnost, ze coskoro to vyjde😉 imunologia a hemato je tiez velmi dolezita, ale najdolezitejsia je kvalita..a take urcite tiez budete mat..len to nevzdavaj prosim a bojuj dalej.
..moje telo akosi uz bojuje s embryami..mne dr vraveli, ze aspon keby sa chytili..nejake hcg by bolo, ze s tym sa da pracovat potom, ale ked po 11tich vkladoch kvalitnych embrii som si ani netukla, tak je urcite nejaky problem v mojom tele a to uz je zufalstvo.....ty prosim nezufaj a bojuj..drzim palce

sobka
21. aug 2015

@katka17044 a este ak by si sa rozhodla pre pigd embrii..nevyhadzuj za to peniaze... v brne tk nie na kazdej klinike robia..kedze su to zevraj vyhodene peniaze..oni zevraj aj tak nevedia vysetrit kazdu bunku embrya ....mam kamosku co za to dala kopec prachov
..aj tak jej z vysetrenych embrii ..ktore vysli, ze su v poriadku , nevysiel vklad...potom isla na KET embrya, ktore nevysetrovali a z neho ma dceru....takze ja by som do toho nesla...setri si radsej prachy na cestu a pokusy v Brne..tam je to super...👍👍👍urcite ti tam pomozu a aj psychicky podporia

marculik
21. aug 2015

@katka17044 bola som na 26 den to bolo v utorok,ved to toto bol nas 4pokus,je to strasne na psychiku,no nic ine nam neostava len ist dalej a pokusat stastie

marculik
21. aug 2015

@sobka ahoj aj ja chodim do Brna ,si silna zena tolko pokusov no raz aj vtelke davali zenu co sa jej na 11 pokuspodarili,tak to nevzdavaj ked ste mali vysetrenia z genetiky a vsetko je o k pokusaj stastie

marculik
21. aug 2015

@sobka este sa ta chcem spytat,robili ti imunologicke vysetrenie?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre