Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

katka17044
25. sep 2015

@isabella22 kraaaaaaaasne 🙂

isabella22
25. sep 2015

A este foto☺

isabella22
25. sep 2015

@katka17044 a tebe sa ako dari?co mas noveho?uz si bola na konzultacii v brne??

katka17044
25. sep 2015

@isabella22 ahoj ja som bola v Brne na hysteroskopii vsetko v poriadku a teraz cakam na menzes okolo 1.10 by mal prist a 16 dni na to bude vklad este to posledne embryjko co mame v gf skusime a ked sa aj tak nepodari tak potom Brno

isabella22
25. sep 2015

@katka17044 super verim ze sa posledny vklad zadari....ja som tiez bola rohodnuta pre brno a vidis ked som to uz chcela vzdat stal sa zazrak 😉 velmi ti to prajem lebo je to krasny pocit a uz si to zaslusluzis po tolkych vkladoch....

katka17044
25. sep 2015

@isabella22 velmi krasne ti dakujem....

isabella22
25. sep 2015

@katka17044 nemas zac myslim si ze kazda ktora takto bojuje si to zasluzi.....

biga7070
25. sep 2015

@isabella22 ahoooj, Tebe moc gratulujéééém! 😉 inak ako sa cítiš? nejaké zmeny?

biga7070
25. sep 2015

@katka17044 ahoj, tak tu si 🙂 tak ideš na to, super, držím veľmi palce, možno naozaj to posledné vyjde 😉

isabella22
25. sep 2015

@biga7070 dakujem 🙂 no citim sa skoro stale rovnako len uz 2 dni mi ide vybuchnut hlava....o tyzden som sa objednala na ten 1.trimestralny screening....a ty ako?

biga7070
25. sep 2015

@isabella22 aj ja rovnako, sem tam to podbruško, ale už mám menej migrény, huráááá 😉 idem v stredu na krv a ďalší pondelok tiež na hento

isabella22
25. sep 2015

@biga7070 no ja som podla sona 10tt+2 dni podla PM 10tt+5dni cize chcem ist o tyzden to budem 11tt+5dni teda v 12.tyzdni....na meranie idem do centra kde mi robili KET lebo moj gyndos ho nerobi....a v utorok idem na screeningovu krv a pre knizku....

mischka1312
25. sep 2015

@hennka2 ahoj 🙂 , ty si mila ze si mi tak napisala. tak ano, presli sme toho dost, asi mam spravene vsetky vysetrenia vsade kde sa da 🙂 ,a v podstate nikde nic zavazne nenasli, akurat najma to, ze uz mam tych vajicok vlastnych malo a uz ani nemusia byt dobrej kvality,kedze mam endometriozu. Preto sme po dvoch IVF s vlastnymi ked nebol ani vklad sli do darovanych. Ale kazda zienka co tu je ma za sebou tiez urcite vela,niekomu sa podari hned,niekto musi cakat dlho. Budem sa snazit byt v klude,ale niekedy sa to neda 😉 . Ty teraz cakas na cyklus alebo si uz bola na vklade? Velmi drzim palceky,aby sa zadarilo a nemuseli ste dlho cakat. 🙂

biga7070
25. sep 2015

@isabella22 a kam chodíš do centra vlastne?

isabella22
25. sep 2015

@biga7070 do heliosu martin

katka17044
25. sep 2015

@biga7070 dakujem krasne tak som zvedava ako bude uz potom nic ine neostava ale ist na soft do Brna... Vysetrenia mam vsetky ok len teda tie protilatky ideme do Nitry este na kontrolne odbery a da mi liecbu pred tymto vkladom asi opat tie infuzie tak uvidim. Posledne embryo je vraj štandardná blastocysta tak sa uvidi este ako sa bude spravat po rozmrazeni...

adka2891
25. sep 2015

Tak kontrola dopadla dobre už bol zltkovy vak rozmer asi 0,93mm tak za 10 dní kontrola a už budeme vidieť aj drobca a hlavne srdiečko už aby to bolo....

biga7070
25. sep 2015

@katka17044 moc moc silno držíme palce!!!! informuj nás, čo a ako, budeme s Tebou 😉

hennka2
25. sep 2015

@mischka1312 .. tak, snazim sa vzit do Tvojej situacie a verim, ze to nie je vobec lahke.. stastie, no zaroven strach .. ten strach by sme mali vypustit, lebo babatko v brusku potrebuje citit stastie a radost ;)
Ja este len zistujem informacie a pomalicky sa psychicky pripravujem na moje prve IVF, kedze mam tiez endo, mam pokrocilejsi vek a nedari sa zatial. Ja som si dala urobit teraz AHM a vysledok mam dobry, cize nie ten najlepsi, ale stadium po nom, co nie je zle. Aspon jedna pozitivna sprava po roznych utrapach. Drzim Ti velmi palce, asi je to tazke nemysliet na to, ale aspon sa pokus mysliet pozitivne. ;)

mischka1312
25. sep 2015

@hennka2 pokusim sa vypustit ten strach, pekne si mi to napisala,dakujem! 🙂 tak ked budes chciet nieco vediet, kludne mi napis aj do IP, ak budem vediet urcite ti poradim. aj ja som tak dostavala rady,a som za ne velmi vdacna. To som rada ze mas AMH v dobrom stave, aspon budes mat potom viac vajicok a moznost aj zmrazenia embryok,a keby sa nahodou hned nepodarilo pri ET, vyjde KET a nemusis absolvovat vsetko odznova. A v ktorom centre ste? my sme prve dva razy boli v Blave,potom sme presli do Zlina. Aj ja ti velmi drzim palce, naozaj je to uzasny pocit ak vidis tie dve ciarky na teste 🙂 .

hennka2
25. sep 2015

@mischka1312 .. ja som teraz odisla z centra na cas, kam som chodila vyse roka .. zijem v zahranici a na IVF by som chcela do Iscare Ba, kedze som z Ba .. takze, u nas este len plany, zatial skusame sami, aj ked som skeptik ... takze sa pripravujeme na IVF ..

mischka1312
25. sep 2015

@hennka2 hmm,velmi by som ti priala aby si to ani nemusela skusit v centre, ze by vam to vyslo len tak prirodzene. Viem teraz o jednej babe, ktorej nevysiel ET, a otehotnela asi po troch mesiacoch prirodzene,nemohla tomu uverit 🙂 . My sme boli v Iscare, velmi mila lekarka tam bola, na meno si nespomeniem,ale nepacilo sa nam ze sme vacsinou boli u roznych lekarov,ze sa zastupovali. A cenovo to v Zline vyslo lacnejsie. Aj preto sme presli inam, ale aj sa nam zda,ze v Cechach to nie je take uponahlane.

hennka2
25. sep 2015

@mischka1312 .. dakujem za rady 🙂 .. zaujimalo by ma aj u inych dievcat, ci je lepsia normalna kultivacia, alebo predlzena a ci je lepsi vklad jedneho, alebo aj dvoch ... aj ked, kazda mame ine telo a teda, kazde to spracuje inak ...

mischka1312
25. sep 2015

@hennka2 ak mam hovorit za seba- myslim ze lepsia je predlzena kultivacia,lebo pocas nej sa vyselektuju tie lepsie embryjka a ked preziju do 5teho dna a su z nich krasne blastocysty,je asi vacsia sanca na uspech. Ale to je moj nazor, pocula som aj take,ze ak vlozia napr. 3dnove embryjko, ze je to lepsie lebo sa vyvija v prirodzenom prostredi. Ja osobne som asi skor za tu predlzenu kultivaciu.
My sme pri ET vkladali najskor jedno, nevyslo to. Potom pri druhom vklade bol KET- to sme dali dve,ale tiez nic. A pri tretom vklade KET tiez dve, a toto vyslo. Prvy krat sme si dali embryoglue,druhy krat sme si ho nedali, a treti krat sme si opat dali aj embryoglue. Ale fakt netusim ci lepidielko pomohlo,alebo by sa to podarilo aj bez neho. Bali sme sa dvojiciek, no povedali nam ze je zhruba asi 25% sanca ze sa uchytia obe. Ale povedali sme si ze keby aj dve naraz, radsej dve deticky naraz, ako nikdy ziadne.

hennka2
25. sep 2015

@mischka1312 ... superrrrrr, huraaaaaa, tes sa a maj stastie v srdiecku ;) ... strach odloz .. ano, ano, tak som to citala aj ja, ze niekedy je lepsie, ked sa vyvija prirodzene a niekedy sa vacsie embrijko neuchyti .. asi vazne najviac zalezi na podmienkach v maternici , kvalite embrijok a este neviem co .. dakujem za podelenie sa s Tvojou osobnou skusenostou .. my si tiez hovorime, ze aj keby sa nahodou uchytili obe, tak nebudeme protestovat a mame to jednym supom 🙂 ...

mischka1312
25. sep 2015

@hennka2 som sa normalne pousmiala ako si mi to optimisticky napisala, ale v dobrom,to bolo zlate. 🙂 Vies co, momentalne som ukludnena, dufam ze aspon na par dni, dnes som volala kvoli vysledkom z vcerajsej krvi,a krasne to hcg stuplo. to ma potesilo. Este nech ho je vidno na sone ked pojdem,a potom nech bije srdiecko,a uz budem len verit a tesit sa 🙂. Embryologicka sa vzdy vytesovala najma ak boli bud expandovane blastocysty, alebo hatchujuce blastocysty, bola toho nazoru ze je to lepsie. Ale naozaj tazko povedat, kde je pravda, a verim ze by nam to bolo jedno ci nam vlozia trojdnove,alebo patdnove,hlavne nech to vyjde 🙂

hennka2
25. sep 2015

@mischka1312 ... jasne, dufala som, ze Ta potesim a aspon troska sa zbavis strachu a neistoty 🙂 .. a ked Ti oznamili, ze hcg stupa, tak to je este pozitivnejsia spravicka, takze huraaaaa, tesime sa ;) .. a to ake su expanducuje a hatchujuce ? to tedy neviem ;) .. presne, hlavne, nech to vyjde, ale este predtym treba urobit to spravne rozhodnutie 🙂 ... takze verim, ze to spinenie je tehotenske 🙂))

katka17044
25. sep 2015

@biga7070 dakujem dam vediet 🙂

zwalsh
26. sep 2015

@mischka1312 Miska len v klude. Budeš OK a teším sa na ďalšie pokračovanie 🙂

mischka1312
26. sep 2015

@zwalsh dakujem 🙂 , snazim sa byt v klude, hodnoty hcg pekne stupli tak ma to velmi potesilo 🙂 .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre