Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

dia001
16. nov 2015

Prave som zvracala😓😓😓dufam,ze to nič neovplivni😓😓😓,teda,ze to nesposobi nic????dakujem za rady!!!?

chevalbleu
16. nov 2015

@dia001 To, co opisujes, sa stalo aj mne na 5. den po ET, kedy sa mi objavila 2. ciarka na teste. Najprv som si myslela, ze mam len plyny, ale zavolala som na kliniku a potvrdili, ze su to priznaky OHSS. Zvacsene brucho, krce, mensi objem mocu, horsie dychanie, k tomu pulz 130... na druhy den som sla na kliniku a vybrali mi 2,2l tekutiny. Takze urcite sleduj, kolko pijes - odporucaju sa sportove napoje, slane polievky, zvys prijem proteinov. Meraj, kolko pijes a hlavne, kolko vycuras - mne bolo povedane, ze ak je to menej ako 600ml za 24h a k tomu priberies na vahe 1kg za 24h, je to vazne a chod radsej na pohotovost resp. na svoju kliniku, ak su otvoreni.

dia001
16. nov 2015

@chevalbleu dakujem,tekutin vypijem denne cca 3 litre urcite a moc je tiez v poriadku,skor by som povedala,ze je dost casty!!takmer kazdych 30 min😉

meli8412
16. nov 2015

@dia001 Pozoruj sa, leto79 moze mat pravdu, moze mat zaciatok OHSS. Kolko oocytov ti vyberali?

chevalbleu
16. nov 2015

@stella25
@mozartka
Tak moje cakanie-trapenie sa dnes skoncilo happy endom 😀 Ukazali sa dve krasne machulky... Bola som v takom prijemnom soku, ze by som sa aj zabudla opytat na vsetko, nastastie na tahaku som mala vsetko napisane 🙂 Obe maju 10mm, srdiecko bije 128-131/min. Som presne 7tt dnes. Baby A ma trosku mensi vak, tak dufam, ze to bude v poriadku, B sa asi moc roztahuje 😠 . Kontrola o 2 tyzdne...

dia001
16. nov 2015

@meli8412 spolu 5,ale 3 sa len oplodnili,2 mi vratili a to tretie vraj bolo škoda zamrazovat😓Takze nic extra!som trosku sklamana ale v kutiku duse verim,ze sa to vydari,trapi ma to zvracanie,napetie z vracania moze niak ovplyvnit moje bobulky??

meli8412
16. nov 2015

@dia001 Radsej zavolaj zajtra dr, istotne, nech ta skontroluje.

meli8412
16. nov 2015

@dia001 Ale to si mala dobre, mne z 11-tich napichali 9, ale iba jedno sa oplodnilo, takze nemam ani mrazacikov. Nastastie sa to jedno ujalo 🙂

dia001
16. nov 2015

@meli8412 dakujem,co si myslis o tom zvracani??ovplyvní to vyvoj alebo uhniezdenie???na prvy krat sa podarilo otehotniet?

meli8412
16. nov 2015

@dia001 Tazko povedat, mozno to zvracanie moze za to, ze mas nafuknute brusko. Nemyslim, ze by to malo ovplyvnit, ale urcite tam zavolaj, mozno maju skusenosti a poradia ti.
Ako vezmeme, ze na prvy krat, Pred 6-timi rokmi som mala 2 ivf a ztych 3 vklady, a nepodarilo sa, potom som spontane otehotnela a o 2 a pol r. na to som isla na IUI, na druhy krat sa to podarilo a teraz po 5tich IUI nic, tak som sla na IVF, a ked tak berem, tak na 1x sa podarilo 🙂

dia001
16. nov 2015

@meli8412 gratulujem,uprimne z celeho srdca!!!!!hned na prvy pokus??a pocas tych 2 tyzdnoch si lezala alebo klasicky fungovala,robota a atd???v ktorom centre si bola?

meli8412
16. nov 2015

@dia001 Dakujem velmi pekne. Pri dvoch detoch sa neda oddychovat 😀, fungovala som normalne, iba den vkladu som sa setrila, bola som radsej mimo domova a od dalsieho dna ma deti nesetrili. 🙂
Ja ti tiez strasne drzim palce, aby si bola poriadku a samozrejme aby si mala vytuzene ciarocky a vysoke hcg

megan5
17. nov 2015

@chevalbleu ahoj a povedali ti aj prečo sa ti tá voda vytvorila?a teda dopadlo to všetko dobre?pekný den

mozartka
17. nov 2015

@chevalbleu no to su ale dobre správicky. Este raz gratulujem k dvojickam 🙂 A si uz na PN? Lebo ja som podla MS 7+2tt a niekedy ani vstat nevladzem len okolo 10:00 🙂 Ale nevadi 🙂

rearo
17. nov 2015

@chevalbleu mne to B ...vytlacilo A... ☹

glopsa
17. nov 2015

Ahojte. Ake velke vajka by mali byt pri opu?

chevalbleu
17. nov 2015

@megan5 Preco sa ta voda vytvara a prepusta sa do brusneho priestoru je dost komplikovane, ujo google ti to povie lepsie ako ja. Nieco v suvislosti so stimulovanim vajecnikov a ked ti urobia OPU, vznikne tam nejaky priestor, ktory prepusta tekutiny. Zhorsi sa to, ked sa zvysuje hCG. Takze ked tehotna nie si, o tyzden-dva si v norme, ak si, tak sa to taha dlhsie.

chevalbleu
17. nov 2015

@mozartka Dakujem! Na pn nie som, uz sa citim lepsie, OHSS ustupuje, aj ked stale mam vraj dost zvacsene vajecniky. Unava ma berie vzdy skor poobede a vecer, chodim spat o 21-22 namiesto 23-polnoc ako predtym.

chevalbleu
17. nov 2015

@rearo Co sa presne stalo a v ktorom tyzdni? Ja som 7+1, obe meraju rovnako, 10mm, ale jedno ma asi o polovicu mensi gestacny vak. Doktorka povedala, ze sa to da len sledovat a hadam bude vsetko v poriadku. Napises mi viac?

chevalbleu
17. nov 2015

@glopsa Myslim, ze 20mm a viac. Ja ked som mala par 18mm, tak na dalsi den vecer som dostala Pregnyl. Vraj este rastu az do OPU.

dia001
17. nov 2015

Ahojte,mozem mat otazocku,pohlavny styk pocas tychto 2 tyzdnoch cakania??kedy sa najskor zistit vysledok?dakujem

silvinkabb
17. nov 2015

@dia001 spravidla sa neodporuca. Az po tyzdni. Ale je to ak o tom ako sa kto citi. Ja teda vobec nemam nato ani pomyslenie.a co myslis tym vysledkom? Ci si tehu? Niekomu ukaze ciarku na 7 den niekomu az krv. Takze ak to zvladas testuj.

leto79
17. nov 2015

@silvinkabb ahoj, drzis sa? netestujes?

maculicek1977
17. nov 2015

@chevalbleu SUPER!, sem s takými pozitívnymi správami, nech nás to povzbudí ja idem IVF január, šla by som aj hneď keď by bola žiadosť už schválená !!!! Želám nech všetko hladko prebieha a teším sa s tebou!!!!!

mimihany
17. nov 2015

Aby ste mali trošku povzbudenia. ja som to absolvovala v septembri 2014 ako vždy som neverila, že na prvý krát by sa to mohlo podariť. Tak som to aj tak brala, že keď nie tak sa nič nedeje. ☺ a 15.6.2015 sa a narodila krásna Barborka. ☺. Viem, že je to veľmi psychicky náročné ale všetko je možné. Držím vám všetkým budúcim maminám prsty nech sa podarí. ☺

rearo
17. nov 2015

@chevalbleu jaj moja ja som uz kratko pred porodom neviem ktory tyzden to bol ale hned na zaciatku...dr.povedal ze ten druhy plod je dost velky na ten cas a nedal prvemu sancu a vytlacil ho...vstrebal sa mi do tela...skoda ...ratala som a tesila sa uz na dve ked som vedela ze sme vkladali dve...ale zostal tento herkules...uz cam kazdym dnom ze pride porod...prajem ti aby ti ostali obe...budes mat jednou supou krasne deti..

dia001
17. nov 2015

Kolko pokusov hradi poistovna?som vo vseobecnej a teraz sme absolvovalo 1 ivf,ale zial ziadne mrazaciky nam nezostali😓

meli8412
17. nov 2015

@dia001 3 stymulacie hradi poistovna.

rearo
17. nov 2015

@dia001 3...pokial nemas este 39r,potom platis sama vsetko

chevalbleu
17. nov 2015

@rearo takze ked sa to stane, nemas ani krvacanie, proste na dalsom sone sa nenajde? Maly chudacik vytlaceny :( Ale hlavne, ze mas jedno a uz coskoro ho uvidis! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre