Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

maculicek1977
20. feb 2016

@hennka2 @linaya, @mojpoklad, babule tiež vám držím palčeky nech to vyjde, teším sa na pozitívne správy 🙂 onedlho budem písať aj ja o transfere......

pbelkova
21. feb 2016

@mojpoklad ahoj, my chodíme do MT Iscare, boli sme na IUI, potom aj na IVF/ET - vždy som mala "hranične" pozitívny krvný test - po ET sa nečudujem, veď sa vkladalo "hotové" embryjko, tak sa muselo aspoň trochu chytiť, ale po IUI sa podľa krvného tehutestu tiež muselo niečo vytvoriť a uchytiť, takže si myslím, že sa nám to musí veľmi včasne potrácať.. vkladám velké nádeje do toho Prednisonu, možno to skúsime aj bez embryotransferu, na prírodno 🙂

mojpoklad
21. feb 2016

@pbelkova viem, že veľa mám ho berie, ak nemajú dobré výsledky z imunológie, ale na čo ten prednison je, presne neviem. Ty máš urobené imuno vyšetrenie? Každopádne držím palčeky, aby prirodzene vyšlo, my bohužiaľ jedine cez IVF.

1veverica
22. feb 2016

@nikus47 drzim vam obom velmi prsty, ked sa smiem opytat, kolko po vklade si zacala nieco citit, ze sa to podarilo, nejake zmeny

1veverica
22. feb 2016

baby kolko dni po vklade, ste uz na sebe citili nejake zmeny, tehot.priznaky, a tak 🙂

hennka2
22. feb 2016

@meli8412 .. meli, Ty tu dost pises, citila si dajake priznaky po vklade v prve 3-4 dni ?

nikus47
22. feb 2016

@1veverica ďakujeme veľmi pekne. Ja som práveže nič necítila.Ja som do 10tt neverila že som tehotná mne vôbec nič nebolo žiadne príznaky absolútne.Keby som t malú bodku nevidela na sone aby som neverila 🙂 Vážne prvý trimester žiadne ťažkosti absolútne. Teraz druhý trimester snáď všetko čo môže byť 🙂 Bolestivé ale veľmi bolestivé prsia a kríže, nechutenstvo úplne,strašné migrény sprevádzaným celodenným zvracaním všetkého aj čistej vody, neskutočné akné na tvári. Ale s maličkým je všetko v najlepšom poriadku 🙂 Držím palce,aby sa to podarilo!🙂

meli8412
22. feb 2016

@hennka2 u kazdej je to ine, prve 3-4 dni mozeme povedat, ze ziadne priznaky... Od vkladu 2-3 dni trva, aby sa embryjko zahniezdilo. Niekoho blleli prsia, niekto citil bllesti podbrusku ako pred ms. V tomto stadiu asi je skoro pisat, ze niekomu bolo nevolno, kedze to pride troska neskorsie.

chmurkaxy
22. feb 2016

@hennka2 ahoj ja som bola naposledy minule leto (jun-jul) na Et, vkladali dve blastocysty. Na piaty deň po trnasfere mi prišlo v aute po meste veľmi nevoľno,ale že fakt mega, asi 3 krát sme stáli pri kríkoch 🙂 nedopadlo to ale dobre aj tak, do 5TT sa držali dve,potom jedno odišlo a druhé to vzdalo o tyzden neskôr.

hennka2
22. feb 2016

@meli8412 .. meli, ja len nerozumiem, ked je uhniezdovanie v prve dni, co potom v ten 9-ty, kedy baby spinia, lebo aj tomu hovoria, ze je to uhniezdovanie ...

chmurkaxy
22. feb 2016

@hennka2 napr na deviaty deň je pri blastocystach (5dnovych) v podstate 14 ty deň od ovu, čiže termín ms.. Možno sa viac vnaraju,lebo zrazu je iné nastavenie hormónov.

hennka2
22. feb 2016

@chmurkaxy ... juj, to mi je luto :( ... mne tiez vkladali dve, preto sa pytam na tie priznaky, az mam pocit, ze sa nic nedeje :( ...

chmurkaxy
22. feb 2016

@hennka2 ono je to fakt individuálne. Jedine,co viem spoľahlivo povedať,sú zlé príznaky. Ešte špinenie je ok,krvácanie je zle. to je podľa mňa tak 5% báb,ktoré keď krvacaju, bude to pokračovať dobre. Ja som po Et krvacala jak nikdy v živote,keď drobci odchádzali a to mam za sebou veľa biochemických tehu a aj pôrod.
Vieš čo je ale dôležité? Pozitívne myslenie. Ver,že to vyjde. To je 80% úspechu. Kedy si mala vklad?

hennka2
22. feb 2016

@chmurkaxy .. dakujem za podporu, vklad som mala 17.3., minulu stredu, ET nam nevyslo, tak sme skusili prvy KET, tak uvidime, co sa deje ... to vies sama na sebe, uz pri rokoch neuspechov je velmi tazke byt pozitivna ... je to tak ..

pbelkova
22. feb 2016

@mojpoklad ide o to, že reprodukčnú imunologiu v MT určite nerobia v takom rozsahu ako v Česku.. Konštatovanie, že "všetky výsledky máte v poriadku" teda znamená, že všetky tie vyšetrenia, čo urobili, sú v poriadku, ale neznamená to, že sa urobili všetky potrebné testy.. Prednison slúži na potlačenie vlastnej zvýšenej imunologickej reakcie - čiže ak tvorí žena protilátky proti embryu, ktoré ho vlastne zabijú, tak Prednison ich utlmí a tým dá drobcovi šancu prežiť.. Protilátky proti trofoblastu /embryu/ nie sú totiž to isté, čo protilátky proti spermiám, ktoré sa v MT testujú.. Na fóre hocikde ženy píšu, čo všetko si dali otestovať a vyšetriť počas IVF /nehovoriac o tých sumách za to/ a napriek všetkým optim. výsledkom - nič.. Som trochu skeptická, čo sa týka týchto postupov na Slovensku..

1veverica
22. feb 2016

@nikus47 dakujem, si zlata, ja uz som sa zlakla ci som nejaka divna som 6 den po vklade, a nemam vobec ziadne pocity, tak som sa uz zacinala bat ci je vsetko ok

meli8412
22. feb 2016

@hennka2 niekedy baby spinia kvoli utrosu. Mne dr.povedal, ze embryjko sa uhniezduje 2-3 den. Mne uz tehu. test na 9. den ukazal poz. Drzim ti palce!

oslo1
22. feb 2016

@hennka2 ahoj, aj my sme mali 17/03/16, minulu stredu vklad FET (po vasom KET)

Drzim ti velmi palceky, aby vam to vyslo 🙂

hennka2
22. feb 2016

@oslo1 .. Ooo, takze to mame na robnako, dalsia cakatelka 🙂.. dakujem, aj ja Tebe prajem, aby to vyslo ... uvidime, ja som sa modlila uz pri doktorke hned po vklade a ta povedala, ze je to teraz uz len v nebesiach ...

hennka2
22. feb 2016

@meli8412... dakujem pekne, uvidime, ci sa podarilo, alebo nie ...

alison758
22. feb 2016

Tento krat som sa rozhodla po kete ist do prace..kedze vysiel na piatok tak 2 dni som viac menej odpocivala a dnes ked som prisla do prace katastrofa :D normalne osprostena som :D skoro vsetko som musela robit na dvakrat.aj vy to tak mate? :D

linaya
23. feb 2016

Takze....11 DPO a test negativny......vkladali mi 5dnove embryjko takze povazujem to zase za neuspesny transfer.......... uz mam tych sklamani plne zuby. Clovek veril ze aspon umele sa podari ked uz nie prirodzene a tak......3 neuspesne vklady...............no coment

mojpoklad
23. feb 2016

@linaya môj tiež negatívny :( presne ako píšeš, ja sa cítim rovnako, načo to všetko, stimulka, odber vajíčok, celý ten proces na psychiku a nič z toho :(

linaya
23. feb 2016

Ja sa z toho neviem spamat....tak som opatrne dufala.....presne ako hovoris naco to vsetko potom bolo....☹ uplne hotova som.........

chmurkaxy
23. feb 2016

@mojpoklad
@linaya baby,hlavu hore,kým sa nám narodil malý,od momentu,kedy sme si povedali,že ho chceme,prešli štyri roky. Boli sme na Ivf, dva vklady,mimo to štyri biochemické tehu. IVFko neúspešne a predstavte si, v marci som mala neúspešný vklad a celá tá beznádej ma zavalila a v polovici júla som už otehotnela s malým prirodzene! Zázraky sa dejú, neprestavajte veriť!

linaya
23. feb 2016

@mojpoklad 7 rokov sme sa snazili prirodzene,tak neuspesne IUI,1.IVF nedoslo ani k transferu, 2.IVF - neuspesny ET,1.KET a teraz 2.KET.......mam este jedno zamrazene ale uz teraz viem vysledok.....

linaya
23. feb 2016

@chmurkaxy ja prirodzene neotehotnejem lebo mam endometriozu a manzel zly spermiogram. IVF bola nasa posledna moznost...

mojpoklad
23. feb 2016

@linaya Ja tiež, ja som vedela, že je zle, už 3 deň po ET...kam chodíš prosím do centra?

chmurkaxy
23. feb 2016

@linaya a štítnu máš v poriadku? Lebo ja som napr mala výsledky v norme,ale na hornej hranici a lekári v BA,že to je ok. Tri a pol roka nič,ani Ivf nevyšlo. Potom mi v tom júni dala iná doktorka mimo BA minimálnu dávku liekov,že nech to znížime z tej hornej hranice a do 3 týždňov som bola tehotná a vydržalo.
Zamerajte sa na ten zlý spermiogram,to sa dá ľahšie ovplyvniť. Lebo veď sa spermie cyklicky vymieňajú. Môj muž mal napr zle výsledky aj kvôli tomu,že chodil do sauny. Nikdy nám nikto nič nepovedal, až po sto rokoch som niekde našla.
Držím päste!

mojpoklad
23. feb 2016

@linaya Môj manžel tiež zlý spg, dna tiež na prd... a mne sa pri stimulke vytvorilo málo vajok...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre