Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

1veverica
9. jún 2016

@ssegra ano presne, mne to embryologicka presne tak vysvetlila, ako pises, ze v mojom pripade to nie je potrebne lebo sa obal stensuje presne ako ma a kebyze nahodou sa neujalo tak dalsi KET aby som si ho dala. Ja sa tiez nechcem hadat, cosi, to ani nahodou.

blackrose
9. jún 2016

@krkoskova33 ano, v centre sme isli podla cenniku a vyberali sme co ano a co nie, to je vsetko nad ramec, to neplati poistovna

blackrose
9. jún 2016

@ssegra tak ako pisala @1veverica, je to zbytocne u niekoho, komu sa ta stena stensuje, ale ked sa embryologicke zda velmi hruba, ze by sa vajicko s obalu same nedostalo, tak ho narezu. Napichnutie urcite nepomoze, leto bo je len uplne maly vpich, ktory obal nenarusi, hlavne v priebehu 5 dni sa z vajicka stane blastocysta, zvacsi sa a po vpichu nie je ani stopa. Embryjo sa hatchuje von az po tych piatich dnoch.

1veverica
9. jún 2016

@blackrose presne tak som to myslela, dakujem 🙂 Tak mi to aspon embryologicka vysvetlovala, som to laicky napisala 🙂

blackrose
9. jún 2016

@1veverica ano, aj mne to takto vysvetlovala embryologicka 🙂

boba245
9. jún 2016

@danka0901 @krkoskova33 @blackrose drzim vam paluchy a myslim na vas. verim, ze sa coskoro aj @danka0901 @krkoskova33 @blackrose drzim vam paluchy a myslim na vas. verim, ze sa coskoro aj vy dockate ;)
@blackrose dovolenka je dobry napad a i ked to znie ako kliše, treba stale verit, ze to vyjde a hlavne mysliet pozitivne ;)
@gabika2015 myslim na teba a urcite bude vsetko v poriadku 🙂

krkoskova33
9. jún 2016

Ďakujem za vysvetlenie dievčence, ste superne 🙂

bobricek1979
9. jún 2016

@ssegra no pri mladsich to nieje potrebne ale mne Dr.vysvetlil ze je lepsie na viacerých miestach tak neviem v každom prípade mne to nepomohlo ,ale kámoška mala to isté a hneď sa chytilo treba skúšať a skúšať niekedy to môže byť len o tele.😉

ssegra
9. jún 2016

@bobricek1979 alebo aj o stasti 😉 uz mi to vysvetlili aj dievcata vyssie. asi je to naozaj idividualne pripad od pripadu 🙂

bobricek1979
9. jún 2016

@ssegra ja som mala blastocysty a na ket som mala AH Dr.povedal ze ta kora vzhladom na vek moze byt kora tvrdsia tak preto aj🙂

krkoskova33
9. jún 2016

@bobricek1979 och keby existovala daka pilula, že keď ju zješ tak sa to každej podarí. Už mi s toho asi zašibáva, 🙂 keby mal človek aspoň dáku istotu, že sa to podarí, ale isté nie je v živote asi nič 😅

bobricek1979
9. jún 2016

@blackrose treba skusat vsetko ja som skusila a tiez nic tiez ked pojdem na dalsi ket to chcem co najprirodzenejsie tak dufam

ssegra
9. jún 2016

@bobricek1979 na pri tomto poslednom KETe ukazali embryjko na obrazovke este predtym ako mi ho vlozili a uz bolo uplne vylezene z obalu, na prvy pohlad to vyzeralo ako keby tam boli dve, ale bol to obal a embryjko

krkoskova33
9. jún 2016

@bobricek1979 takže odporúčate tam radšej nič nevymýšľať a nechať to na prírodu? začínam z toho byť zasa mierne v strese, ale to je asi z mrchy bo tu mam teraz brutalnu 😅

bobricek1979
9. jún 2016

@ssegra tak už je určite zahryznuté a ty sa budeš tešiť a my s tebou držím palec ja som ani nevidela že mi vložili niečo😉

bobricek1979
9. jún 2016

@krkoskova33 tak asi najviac je to prir.ale vravím kámoška mala všetko ,ako ja a je tehotná je to o prírode o tvojom tele nemusíš nič a bum😉

ssegra
9. jún 2016

@bobricek1979 kiezby si mala pravdu 🙂 by som sa tesila ako mala, urcite by mi aj slzicka ukapla 😀 a ako si dopadlau gyndosa? vypisal ti vymenne listky?

krkoskova33
9. jún 2016

@ssegra mne by neukápla len slzička ale narevala by som nové jazero od radosti 🙂

blackrose
9. jún 2016

@bobricek1979 mozno nam prirodzenost prospeje 😀 😵
@boba245 dakujeme 😵 😵 😵 ty sa drzkaj 😵
@ssegra vazne??? Tak to ja som na monitore videla svietit len taku hviezdicku 🙂

blackrose
9. jún 2016

@bobricek1979 @krkoskova33 podla mna nic nie je uplne ze spravne, vdaka comu sa nam zadari, tak ako aj pri klasickom oplodneni, moze to vyjst a nemusi... vzdy tu konecnu bodku ma na svedomi priroda a s tym uz my bohuzial nic nenarobime 😖 Do vnutra nevidime, tak nevieme preco sa nepodarilo, kludne sa 6ty den mohlo embryo prestat vyvijat z milion dovodov a koniec. 😔

blackrose
9. jún 2016

@krkoskova33 @bobricek1979 ja uz mam v tom hokej, vy kedy chcete ist na KET?? Uz ste sa s dr. o tom rozpravali?

ssegra
9. jún 2016

@blackrose nam to ukazali na obrazovke televizora ked bolo embryjko esta pod mikroskopom. Ako ho odtial zobrali a vlozili uz sme nevideli nic. Teda priatel sledoval vsetko na utz ale kedze ja uz som to zazila dvakrat uz som sa nepozerala

bobricek1979
9. jún 2016

@ssegra až v utorok idem a dúfam vypíše🙂verím ti tak nech ukápne a poriadna od radosti prajem ti to🙂

ssegra
9. jún 2016

@bobricek1979 dakujem..aha som myslela ze dnes ides. Potom daj vediet co a ako

krkoskova33
9. jún 2016

@blackrose no mne doktorka povedala že mam tieto mensky počkať a začať až s ďalšími ale koordinatorka, ktorá oznamovala smutnú správu mi povedala že mam už teraz volať po 14 dňoch menzesu. ale asi poslúchnem lekarku a ten mesiac počkám, veď ČAKANIE je teraz moje druhé meno 🙂 takže asi v skratke u mna a bobricek, si chce isť troška oddýchnuť na dofču a potom sa s novými silami pustí do nového ČAKANIA 🙂

blackrose
9. jún 2016

@krkoskova33 ale tak asi ked si sa mohla ozvat po 14 dnoch, tak neplanuju ziadnu stimulku, mne koordinatorka vravela, ze mam prist uz pred ms, aby som si mohla od tusim 2DC davat nejake tabletky... ale ja by som radsej bez stimulky isla do KET. Citala som, ze je vyssia sanca, aspon v Brne viem ze to tak robia.

krkoskova33
9. jún 2016

@blackrose fuuha teraz som zasa mimo misu 😅 čo je to ta stimulka? bo ja som si myslela že dojdem po tých 14 dňoch, kuknu mi na sliznicu či ako sa to vola a budu vkladať či nie?

blackrose
9. jún 2016

@krkoskova33 to co popisujes je nativny cyklus pri KET, t.j. bez hormonov, max. tesne pred vkladom (od ovu) budes brat progesteron na sliznicu a udrzanie tehu
ale mne chcu dat hormony uz od zaciatku cyklu... a to netusim na co. Mozno u niekoho, u koho neprebieha ovu to zmysel ma, aby sa telo pripravilo na uhniezdenie, ale inak sa mi to zda zbytocne pchat do seba hormony. 😒

krkoskova33
9. jún 2016

@blackrose aha ďakujem za vysvetlenie, prepačte si tu pripadám ako pripečená, 😅 že nič neovládam

blackrose
9. jún 2016

@krkoskova33 to je v pohode, ja som sa s tymto stretla tiez len nahodou a automaticky som si myslela, ze pridem, vlozia, odidem 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre