Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

boba245
21. jún 2016

@ssegra presne tak , kto vie 🙂 a cisla niesu podstatne a vzdy smerodatne tak asi treba len verit ze vsetko bude tak ako ma. ved kedysi zeny nemali ani len potuchy o nejakom HCG a ani im vysku HCG nesledovali a predsa sa deticky rodili i ked samozrejme bola ina doba a stavalo sa dobre aj zle. proste len si myslim, ze sme uz ako ludstvo strasne pretechnizovani a spoliehame sa na kadejake cisla, tabulky, normy atd. 🙂.

boba245
21. jún 2016

@hranoska presne tak 🙂 treba mysliet pozitivne a tesit sa z toho co je 🙂 . ja sa kazdy vecer pred spanim (ak hned nezaspim od unavy) prihovaram malickemu, ze uz sa na neho s ockom uz velmi tesime a ze aj babky a dedko sa na neho tesia a nech pekne rastie tak ako ma. a vidis asi to zabralo a tak sa k nam tesi, ze sa rozdelil 😀 😀 . ok, priebezne si dame info ako nam to ide dalej 🙂

mikema
21. jún 2016

@boba245 Jeeeej tak to je krasne prekvapenie, ano ja som uz na UZV bola, vsetko v poriadku, dostala som aj teh. knizku. Dalsi termin mam 18.7. Velmi sa tesim. Som zvedava, ako dopadnes, kedy mas dalsi Termin?

isabellita
21. jún 2016

Dievčatá, čo ste robili tie dni po ET? Vraj je doležitých 72hodin, aby sa uhniezdilo? Oktem Urogestanu samozrejme😉 Pili ste vela vody? Aj ananasovy dzus? Co je pravdy na tom, ze sliznica musi byt vlhka, aby sa embrijko uhniezdilo? Poradte z vlastnych skúsenosti❤️
@boba245 @hranoska
@mikema

xxxena
21. jún 2016

@isabellita ahoj ja som v den punkcie zacala pit vela vody asi dva az tri litre ako kedy, a k tomu kazdy den 1l cisteho ananasoveho dzusu.kupovala som v kauflande . Tak som to pila az do prveho odberu krvi. A oddychovala som najmä prve tri dni partner sa o mna staral.potom som fungovala ze prechadzky, nejaky nakup a tak.

isabellita
21. jún 2016

@xxxena aha takze to treba cele tie dni, nie len prve 3. Ok. A ano kupila som tie 100%rio fresh aj ja v kauflande, zajtra este pojdem dokupit. Z tolkej vody v jednom kuse chodim cikat 🙂))

xxxena
21. jún 2016

@isabellita ja pisem z osobnej skusenosti. ☺ja som kupivala v kauflande znacku kaufland ananasovy dzus stal len nejake euro. Je uplne cisty bez pridania konzervantov a cukru,
S tym cikanim to mas pravdu. Prve tri týždne som si myslela ze si aj na wc usteliem 😄😄😄ale stalo to zato.aspon u nás. V pondelok ideme na ultrazvuk 😊

dadka0110
21. jún 2016

@isabellita ja poviem moju skusenost 😊...po a aj pred ET som pila vela vody cca 3l co ja strasne malo inokedy pijem (mozno pol litra) a po vklade som si davala velky pozor na seba, len som lezala a nic nerobila a stale sa kontrolovala a kukala fotku zo sona (hmed to cvakli ked vlozili embryjko) a zial bohu za nechytilo .... hned dalsi mesiac sme sli na KET a brala som to tak ze ako keby nic...uz som rozmyslala co zmenim ked pojdem na dalsi vklad 😃😃....a pijem menej mozno 1 l vody, spavam na bruchu co som predtym noe lebo som sa bala, a flakam sa kadetade vobec nelezim ako predtym a nemyslim na to a zrazu ma prekvapili // na teste 😃😃😃 takze moje odporucanie je nemysliet na to, nesttesovat sa, nekontrolovat sa a brat to tak ze co ma byt bude 😊....

boba245
21. jún 2016

@mikema to je super a tesim sa, ze i u vas je vsetko v poriadku 🙂 . ja mam dalsi termin u mojej gynekologicky 11.7. a som objednana aj do centra fetalnej a gynekologickej diagnostiky na prvotrimestralny skrining na nejaky kombinovany test http://www.usg.sk/?a=25-vseobecne a zaroven dostaneme aj 3D a 4D snimok drobcov 🙂

meli8412
21. jún 2016

@isabellita Ja som po et pila vela vody, aj kvoli tomu, ked som malo pila, mala som taky pocit, akoby som mala zapal mocovych ciest. Pri 2 malych detoch som nemohla oddychovat, takze len ten prvy den bol taky, ze som bola cely den mimo domova a uz mam doma 3 tyzdnoveho synceka. 🙂

boba245
21. jún 2016

@isabellita ja som pila vela vody ...vlastne som pokracovala ako pri stimulacii, co sa vody tyka. no a ja som namiesto ananasoveho dzusu jedla cerstvy ananas. predsalen ja verim cerstvemu ovociu viac ako dzusom. no a ten ananas som si rozdelila na 2-3 porcie a jedla som ho asi 4 dni. a co sa tyka oddychu, tak som nic nerobila, oddychovala a setrila sa tiez tie 3 dni po ET s tym, ze na par kratkych prechadzok som bola uz od druheho dna. a vlastne aj prvy, lebo sme boli az v Brne a kedze sme cestovali vlakom, tak som co to presla aj peso 🙂. ale zaklad bol setrit sa, nedvihat tazke veci a nerobila som ziadne prudke pohyby .

hranoska
22. jún 2016

@isabellita ja som pocas celej stimulky pila cca. 4 litre vody denne, od dna vkladu ten ananasovy dzus (3 dni) a tri dni som bola este doma, take normalne veci som robila a potom pekne do prace..ja som sa nejak extra neobmedzovala, ale ani nic tazke na praci nebolo...hlavne som to brala 50.50, takze som bola psychicky v pohode..nastastie som na prve // nemusela dlho cakat 😉

isabellita
22. jún 2016

@hranoska trosku som z toho taká, ze nepila som predtym az tak vela vody :( som si myslela ze az teraz treba. A hlavne ved s plnym mocovym mechurom som isla na vklad, to vtedy je dolezite, ze? No a teraz pijem, ked uz tam embrijko je 🙂, tak dufam, ze to staci . Uvidime za 13dni. To Vas este budem veru chvilu "otravovat". 🙂
@boba245
@meli8412
@dadka0110

dadka0110
22. jún 2016

@isabellita nic si z toho nerob ( z toho pitia ) .... nenut sa a rob to co citis 😊....

1veverica
22. jún 2016

@hranoska uz si to oznamila rodine, ty si mala take zaujimave pribehy, ako to oznamis, tak ako to prijali?

hranoska
22. jún 2016

@1veverica ano, oznamili sme hned po prvom utz a bijúcom srdiecku 🙂 aj tie reakcie boli zaujimave 😀 u svokrovcov sme nakoniec nepouzili ziadny speci sposob oznamenia, zhodnotili sme, ze oni na take velke gesta nie su..tak som sa len spytala svokry, ci su nejake detske postielky na povale, lebo ze v januari budeme potrebovat 🙂 no a ta len na mna pozrela, vytriestila oci a bola ticho...za 15 minut dostala zo seba toto: "a uz je to iste? byva ti zle? mohlo by to byt dievca..." ziadny prejav radosti, nic..svokor nas asi nepocul, tak ho mm ohlasil, ze ci vnima, ze bude mat vnuka alebo vnucku..tak povedal, nech ho teraz neotravujeme, pozera otvorenie ME vo futbale..ze inokedy sa o tom mozeme porozpravat..odvtedy nepovedal ani slovo o tehotenstve, proste nic..takze som bola strasne smutna z toho, ale som si povedala, ze ich smola, nech necakaju, ze sa im budem zdoverovat co nove..na druhy den to moja mama napravila, tieto zle pocity 🙂 tej som nakoniec vymyslela taku vec, ze som do malej drevenej krabicky dala cokoladove srdiecko a na to papierik: "tento tyzden zacalo bit srdiecko tvojmu prvému vnucatu, medzi nas pride v januari 2017"..no mama bola hotova, ale ze to trochu aj cakala, lebo ju nejaka ciganka zastavila na ulici a povedala jej to 🙂 ale do noci sme sa rozpravali a vytesovali sa 🙂 takze tot moje zaujimave pribehy 😀

1veverica
22. jún 2016

@hranoska tak to si aj pisala ze svokrovci nie su velmi kreativny, ale zas to by som necakala ze teraz nie bo ide otvorenie ME, trosku divne, ale tak co uz, neboj ked sa narodi, budu sa viac zaujimat. A svokra by chcela radsej dievcatko? Preco? Tak tej ciganke by som dala po riti, ti "pokazila" prekvapenie, zas vies, mama je vzdy mama, skor sa tak tesi ako svokra, u nas je to tiez tak podobne 🙂

hranoska
22. jún 2016

@1veverica tak navyse ma moznost zastavit si prehravanie a pustit, proste sa k tomu nechcel vyjadrovat, mm tvrdi, ze ked budem mat uz brucho a bude to take skutocnejsie, ze sa budu inak spravat, ale tak ten prvy dojem budem mat asi uz vzdy v sebe..nevadi, v podstate mi to je jedno, lebo sak to nijak neovplyvnuje moj zivot 🙂 svokra radsej dievcatko, lebo maju jednu vnucku (22) a troch vnukov, tak preto..hlavne, ze svokor od svadby stale basnil o vnucke, ako u nich bude byvat a oni sa o nu budu starat a teraz toto..ale hovorim, je mi to jedno, byvame dost daleko od nich, cize aj do buducnosti sa budem spoliehat len sama na seba a na mm, comu som aj rada 🙂

isabellita
22. jún 2016

@hranoska až mi slzička vyhrkla...krásne s tou maminou 🙂

1veverica
22. jún 2016

@hranoska tak to je super, ze ta to netrapi, ja si tiez myslim ze sa zmenia, ale moze to byt aj tym ako pises, ze to pre nich nie je prve tak uz to beru ako samozrejmost a tak inac ako tvoja mamka, kedze u vas je to prve, u nasich to bude 9vnucatko, ale mama sa strasne tesila. Hlavne je ze vy s manzelom ste spokojny, a babulo zdravucke, ostatne hodit za hlavu 🙂

mikema
22. jún 2016

@isabellita úprimne? Nič. Este som lietala hore dole, mala som kopec prace, bola som dva krát mimo krajinu, bicyklovala som, robila som hocičo. Ja vody pijem stále dosť tak to neviem posúdiť. Ananás nie ani nič iné. Povedala som si ze ak ma babo prísť tak príde a že je to v rukách toho tam hore a hotovo.
@boba245 ja mam 18.7. tiež tie všetky vyšetrenia plus úplne obyčajnú prehliadku u môjho lekára. Velmi sa už teším.

kvetok
22. jún 2016

Podstupujem IVF.
Ktorej z vás sa narodilo dieťatko čo mala darcovske vajíčka a spermie? Má to dieťatko nejaké gény aj z vás? Aspoň trošku sa podobá aj na vás? Podstupujem tento zákrok preto by som chcela vedieť čo ma čaká. Ďakujem.

linda243
23. jún 2016

@xxxena jej tak to si mala pekne vysoké Hcg, super 😉 No ja už mám po krvnom teste A žiaľ zase nič 😞Ale tebe držím palce, nech všetko dobre dopadne

xxxena
23. jún 2016

@linda243 to ma.mrzí 😞hlavu hore, a drzim palce,aby ďalší pokus bol úspešný! !!
A dakujem

bobricek1979
23. jún 2016

@hranoska krásne to s tvojou maminou až mi slzy vyhrkli a dobrý nápad a nič sinerob od svokrovcov im to možno eštetlen dôjde😉tešte sa z manželikom nekaz sito nikýma ničím🙂aj ja by som to tak dopriala jej mojej mamke☹bolo by to jej tretie ,ale ona tak bojuje so mnou a veľmi túži aj zamňa dve vnúčatka má ďaleko takže ..totoby bolo tu

isabellita
26. jún 2016

Dievcata, som 5.den po ET, mali ste obcas bolesti v podbrusku? Alebo ste necitili uplne nic?

dadka0110
26. jún 2016

@isabellita ahoj....ja som po ET citila jedine vajecniky lebo som ich mala podrazdene, a teraz po asi teda uspesnom KET (uvidime v utorok) som nemala ziadne bolesti ani nic....ale ak mas bolesti tak moze ist o uhniezdovanie 🙂 drzim ti palce 🙂

ssegra
26. jún 2016

@isabellita mne zacali bolesti asi od 3dna, ale nebolo to nic hrozne len sem tam take tahanie, alebo pobolievanie a tiez krize ma trosku boleli ale ked som si lahla preslo to

dadka0110
26. jún 2016

@isabellita vlastne teraz ma napadlo ked ssegra spomenula tahanie tak ano po KET som mala strasnu chut sa prve dni tak ponatahovat, povystierat....inokedy nemavam taketo pocity, ani sa nenatahujujem nikdy 🙂 ...takze jedine tato potreba ponatahovat sa bola u mna 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre