Čakanie po transfere. Absolvovali ste ET?

misik1
23. sep 2008

ahojte, je tu niekto, kto je prave po ET a su pred nim dlhe dni cakania?

mychalkaa
11. nov 2010

@martini Pekný večer prajem 🙂
Takže si tiež čakatelka na výsledok ako ja?

martini
11. nov 2010

presne tak. síce len v úvode čakania, včera bol ET
a ty?

mychalkaa
11. nov 2010

Ja som mala transfer V piatok min.týžden a v pondelok mam ist na krv a cas mi ide neskutocne pomalicky:( Stale rozmyslam ci si spravit test aj doma...no bojim bojim a asi to nejak vydrzim do toho pondelka 🙂 Ty si ako na tom? Pre mna je toto cakanie asi najhorsie z celeho tohto procesu.

martini
11. nov 2010

ja som sa dnes prichytila, že som sa rozhodla počítať koľko dní ubehlo....a zistila som, že jeden... 😉 mala som pocit, že to už bolo aspoň pred štyrmi dňami. čakanie je fakt hrozne, aj keď ja som si trošku vytrpela už v uvode kvoli hyperstimulačnému syndromu. ideš na krv v pondelok? nie je to skoro?

mychalkaa
11. nov 2010

Tak to mi je luto ze si dostala hyperstimul.syndrom....ja som mala len taky slabucky,ktorý nebol ani na hospitalizaciu,chytilo ma to po punkcii....mala som velmi nafuknute brucho a zle sa mi dychalo,ale v Gyn-five mi povedali nech pijem vela vela dody a pomohlo to a preslo ma to pomerne rychlo....No nieje to sranda,aj si bola v nemocnici?
Nie nieje to skoro...transfer bol 5teho a na krv mam prist na 10 den...10 den je v nedelu,takze na krvicku pojdem 11 den po transfere..

deinad
12. nov 2010

držím palce kočky 🙂

martini
12. nov 2010

aj moj hyperstimulak bol znesitelny, nebola som hospitalizovana, len som mala dilemu lebo sa ma pytali, či to chcem zastaviť alebo risknúť...a hyperstimulačny syndrom som mala napriek soft protokolu, teda minimalnej stimulacii. Michalkaa, ja mam testovať až pondelok týždeň po tebe. tak ti zavidím, že už len víkend a už máš čakanie za sebou. Dúfam, že s kladným výsledkom - a to obe 🙂 Ja som sa dnes pristihla, že ma bolelo brucho (ono ma bolí v podstate stále trochu), ale mala som pocit, že tá bolesť je taká menštruačná (aj keď do potencionálnej menštruácie mám ešte aspoň 10 dní)...tak som sa vystresovala. Ale inač OK. A ty sa ako cítiš?

Deinad ďakujem. každá podpora teraz poteší...veď to asi poznáš 🙂

marcelka83s
12. nov 2010

@mychalkaa ahoj ja som v tomto fore ešťe nebola ale ja tiež som čakaťelka a na krvičku idem tiež v pondelok sme na tom asi rovnako 🙂 chytá ma panický strach neviem ako to vydržím ,už aj ked ležím vkuse sa nalakávam mám taký vnútorný nepokoj .Chcem sa o tom s niekym podeliť lebo ma asi trafí šlak 🙂 neviem to ovládať.Ty to ako zvládaš a aj ostatné čakaťelky? do dnes som ešťe bola v pohode,asi som si nemala zrobiť test aj ked som si ho robila len tak orientačne vedela som že výsledok bude negatývny lebo je to pomerne ešťe skoro testovať, ja som mala ketko vo štvrtok minulý týžden

ondre
12. nov 2010

@marcelka83s ahoj. mysli pozitivne, ja viem ze sa to lahko hovori,ja co som to nezvladla. je to tvoje 1 IVF? urcite ti to dopadne dobre. drzim mooooooooooooooooooc palce. 🙂

martini
12. nov 2010

@marcelka83s Pohladkaj brušku a dohovor mu a hlavne sa pritom usmej 🙂 Je to fakt hrozná doba...strašne sa vlečie. Ale už len víkend a je to tu, tak urobte rýchlo nejaký program nech nemáš veľa času na negatívne rozjímania. Dobre sa to píše, ľahko...ale ja sama som čakateľka a čakám už asi tak milion hodín a to len od predvčera 🙂))))

marcelka83s
12. nov 2010

@ondre no prvé Ketko pred mesiacom som bola na Et a som to tak až neprežívala v kúťiku duše som si vtedy myslela ,že bude pozitývny výsledok ale som sa sklamala a preto mam teraz taký strach že zas sa to zopakuje .Minule ma strach chyťil iba v ten den asi pár hodín pred výsledkom taký ,že som mala strach zavolať doktorovy.A ty si na tom ako ?ideš na Et či Ket?

marcelka83s
12. nov 2010

@martini ha ha 🙂 no posnažím sa ,juj tak to ťi nezávidím to dlhé čakanie,mne to pomerne rýchlo zbehlo ale dnes no nechápem 🙂

annamary27
12. nov 2010

@marcelka83s ahoj,ja som teraz pri druhom ivf tiež akási nervóznejšia a to mám ešte OPU a ET pred sebou.V prvom ivf som bola jak hodená do vody,všetko bolo nové,ale teraz ked viem čo ma čaká tak sa viac bojím.ja som rozhodnutá pri tomto ivf netestovať a o výsledky hcg bude volávať manžel,ja som vtedy bola na odpadnutie,ked som mala vždy zavolať do centra.Teraz tie nervy prenesiem na manžela. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ja som počas čakania po ET veľa spinkala,aj tak mi prešiel čas 😎 😎 😎 😎 ,teraz mám v pláne kukať z archívu TV DOMA seriál Dokonalý svet mám pár kníh v zálohe 😎 😎 😎 😎

ondre
13. nov 2010

ahojte babenky. prosim vas nemala niektora z vas problemy po agolutine? Ja mam uz 2 den pb s travenim a nemozem sa dovolat do centra. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

ondre
13. nov 2010

@marcelka83s ahoj.no ja cakam na mrchu a ked sa ukaze tak nabieham na stimulku, len akosi sa mi ulazali pb. mysli na nieco ine, nieco co mas rada co ta zaujma napr. hobby.

roja310
13. nov 2010

Ahojte kočky, v tomto fóre som nováčik 🙂, ako vás tak čítam, vidím, že nervozita nepanuje iba u mňa. Momentálne závidím tým, čo idú na krvičku v pondelok. Ja som po KET-ku, na krv idem v útorok, ale je to nekonečné čakanie. Lekárom sa ľahko hovorí, že máme byť v kľude, že? Dávali ste si vkladať jedno embryjko, či dve?

balinka
13. nov 2010

@roja310 ahoj 😉 aj ja patrim momentalne medzi cakatelky 😉 mne robili KETko vo stvrtok a vkladali mi dve 6 bunkove embryjka 😉 beriem to uplne inak ako po ET,ktore mi nevyslo 😉 pekne sa niecim zamestnaj a urcite to rychlo ubehne 😉 drzim palceky,nech ti to vyjde 🙂

marcelka83s
13. nov 2010

@annamary27 presne tak prvý krát to je iné máš asi rovnaký názor na to .Obdivujem ženy ktoré toho prežili omnoho viac ☹ ,a to že cez týžden ešťe v telke niečo dávajú ale výkend je úbohý,ja som sa stále ťešila na utorok ,stredu a vo štvrtok vtedy mi chodí ružová záhrada a modré z neba .Dnes ma zas rozboleli dajako vaječníky ako na mršku už dva dni som ích necíťila a zas . Už stymuluješ?ako to vyzerá u ťeba kedy budeš mať opu?

marcelka83s
13. nov 2010

@roja310 mne dávali dve lebo v našom centre zamrazujú po dve a obidve prežili tak mi ich dal a ťebe dali kolko ?kde si absolvovala Ketko?

annamary27
13. nov 2010

@marcelka83s stimulujem od 29.10. ,ms mi meškala 4dni,1.kontrolu sme mali tento pondelok a zajtra idem na druhú.OPU vidím tak okolo 17.novembra.Puregon mi trochu znížili v druhej fáze,aby mi dozrelo viac vajíčok,lebo minule som mala z 19tich až 8nezrelých.Bud mi zajtra povedia ešte 1kontrolu alebo rovno pregnyl a termín na OPU. 😵 😵 😵 😵 😵 Cez to čakanie na výsledky som bola celkom v poho,užívala som si hlavne to,že som doma ,trošku som vypla z práce a mala som aj vychádzky,ale dni kedy sa chodilo na krv boli o nervoch 😝

marcelka83s
13. nov 2010

@annamary27 ja som rada že som tiež doma aj rada lenoším len stále myslím na to ,joj mne sa nechce ísť nazad do práce som si vybrala dovolenky lenže ten môj kolektýv v roboťe už mi lezie na rozum ☹ nemám chuť ich ani vidieť,dúfam že budem úspešná aby som ich nevidela minimálne tri roky.Držím palčeky nech máš kvalitné vajká a embryjká

roja310
13. nov 2010

@marcelka83s KET-ko som mala v Martine, tam to mám najbližšie, no a dali mi dve 🙂 . Pri dvoch je väčšia šanca na úspech, aj keď je tam riziko dvojičiek - ale to mne vôôôôôbec nevadííííí 😀. Držím palce 😉 .

roja310
13. nov 2010

@balinka Ďakujem 😉 , ja som mala dvakrát neúspešnú IUI, tak sa snažím veriť, že výsledok z KET-ka bude pre mňa radostnejší. Kedy ideš na krvičku? Budeš sa doma aj testovať? Držím palce 😉 .

balinka
13. nov 2010

@roja310 ja som bola na KETko vo stvrtok,takze dnes som treti dnik 😉 este dlho musim cakat,ale nevadi,verim,ze to vyjde 😉 urcite budem testikovat,lebo budem nedockava 😉 a to na osmy alebo deviaty den 😉 ty uz ides v utorok,ze?tak cakam pozitivne spravicky a drzim palce 😲

martini
13. nov 2010

ja som tiež dlho zvažovala či jedno alebo dve embrya. A rozhodla som sa, že ak budu veľmi kvalitné, tak si dám len jedno a ak nie, tak dve. potom som si to potvrdila aj internete, kde podľa jedného fínskeho výskumu na univerzite v Oulu, ktorý potvrdil aj výskum v USA, na univerzite v Stanforde je šanca na otehotnenie pri tranfere jedného alebo dvoch embryí rovnaká. A že je potrebne to posudzovať individuálne,napr.ako máš 36 rokov, pár neúspešných IVF za sebou a nekvalitné embryá, taj určite dva. Ale v opačnom prípade vraj postačí, dokonca je lepšie jedno. Potom ma o tom presviedčal aj dr.Koudelka v Reprofite, že embryá mám kvalitné, tak mu urobím radosť ak sa rozhodnem pre jedno....tak mám jedno (expandujúca blastocysta 1. kvality) a dve hatchujúce blastocysty 1. kvality mám zmrazené. Tak neviem či Vám tento môj príspevok niekedy k niečomu bude...ale aj tak 🙂 Mňa čaká testovanie 22.11., tak sa neviem dočkať a nejako sa to vlečie. škoda, že sa to nedá prespať 🙂))

deinad
13. nov 2010

@martini veru poznam...ach jo, ja cakam na KET a potom budem cakat 14 dni na vysledky...hlavne nech su pozitivne uz u vsetkych co cakaju 🙂

heydi
13. nov 2010

@balinka ahoj...ja som tiež po prvom neuspešnom ET za koľko si bola na KET? díík 😉

balinka
13. nov 2010

@heydi ahoj. 😉 ja som mala ET v septembri,ale na osmy den od transferu som dostala mrchu,tak som cakala na dalsiu,ktora dosla 26 okt,aj to tyzden meskala a od prveho DC som papala estrofem,na 14 DC som pridala utros a medzi 16-18 DC ti robia vklad.mne ho robili na 17 DC.tak mozes ist na KETko hned na dalsi cyklus.len mne to tak vyslo,ze som musela trosku cakat 😲

roja310
14. nov 2010

@balinka Dúfam, že to bude // 🙂. Máš ešte dlhú šnúru čakania pred sebou 😉 . Ale keď tak premýšľam, prvý týždeň a pol mi ubehol dosť rýchlo, len tieto posledné dni čakania sú nekonečné. Beriem utrogestan, ten mi vyteká, tak si vieš predstaviť aký je to pocit, keď sa pri každej návšteve WC bojím pozrieť, či je to len vytekajúca tabletka alebo dostávam mrchu 😉. Držím palce nech ti to rýchlo ubehne a výsledok máš // - takýto krásny 🙂. Ak sa nám to obom podarí, budeme priberať spolu 😎.

balinka
14. nov 2010

@roja310 ja verim v stastny koniec 😉 dufam,ze ziadna mrcha nedojde a ja konecne uvidim na teste krasne kolajnice 😉 drzim ti palceky a tesim sa na pozitivne spravicky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre